Nájdite letenky s najlepšou cenou

Albánsko Butrint

Počasie Albánsko Butrint


Butrint je malebné mestečko v južnom Albánsku, ktoré sa nachádza na pobreží Jónskeho mora. Toto historické miesto je známe nielen pre svoje bohaté kultúrne dedičstvo, ale aj kvôli svojmu príjemnému a teplému počasiu.

Albánsko je známe pre svoje stredomorské podnebie, a Butrint nie je výnimkou. Letá sú tu teplé a suché, zatiaľ čo zimy sú miernych teplôt. V lete sa teploty pohybujú okolo 30°C a môžu sa dokonca vyšplhať nad túto hodnotu. Teploty vychádzajúce z mora zabezpečujú mierne zvlnenie počas celého leta, pričom to zabezpečuje príjemný a osviežujúci vietor.

Zimy v Butrinte sú miernych teplôt s priemernou teplotou okolo 10°C. Občasné dažde sa vyskytujú počas týchto mesiacov, ale väčšinou sú krátke a prechádzajúce, takže nezabránia turistom vychutnávať si skvosty tohto historického miesta.

Jesenné a jarné mesiace v Butrinte sú veľmi príjemné, s teplotami vo výške približne 20°C. Tieto obdobia sú obľúbenými medzi turistami, pretože Butrint vtedy nie je tak preplnený ako v lete a návštevníci môžu čerpať plný zážitok zo svojej návštevy.

Všeobecne platí, že počasie v Butrinte je veľmi priaznivé pre turistov počas celého roka. Slnečné dni, nádherné pláže a teplé teploty sú ideálne na preskúmanie tohto historického miesta a okolitých oblastí.

Napriek tomu, že Butrint je známy pre svoje príjemné počasie, stále je dôležité brať do úvahy niektoré faktory pri plánovaní návštevy. V lete je dobré mať so sebou opaľovací krém a dostatočné množstvo vody, aby ste sa vyhli úpalu a dehydratácii. V zimných mesiacoch je dobré mať so sebou teplejšiu oblečenie a dáždnik na prípadné daždivé dni.

Celkovo možno povedať, že Butrint si uchováva príjemné a teplé počasie počas celého roka. Nech už ste zvedaví na bohatú históriu, archeologické nálezy alebo jednoducho chcete stráviť príjemný čas na pláži, Butrint vám ponúka všetko toto a ešte viac. Takže, nech ste tam v lete alebo v zime, Butrint je perfektným miestom na oddych a objavovanie.


Najčastejšie otázky a odpovede Albánsko Butrint


Otázky:

1. Čo je Butrint?
2. Aká je história Butrintu?
3. Ako sa dostanem do Butrintu?
4. Otázka na vstupné do Butrintu.
5. Aké sú hlavné atrakcie v Butrintu?
6. Kedy je najlepší čas na návštevu Butrintu?
7. Ako dlho trvá návšteva Butrintu?
8. Kde sa môžem ubytovať v blízkosti Butrintu?
9. Je možné navštíviť Butrint samostatne alebo sa musím zúčastniť organizovaného výletu?
10. Ktoré miesta by som mal/e navštíviť v Albánsku okrem Butrintu?

Odpovede:

1. Butrint je staroveké archeologické miesto v južnom Albánsku, ktoré je zároveň aj národným parkom.
2. Butrint má bohatú históriu, ktorá siaha až do 8. storočia pred naším letopočtom. V priebehu histórie prešiel Butrint z rúk Grékov, Rimanov, Byzantínov a Osmanov.
3. Butrint sa nachádza v južnom Albánsku, v blízkosti mesta Saranda. Je možné sem prísť autobusom alebo taxíkom.
4. Vstupné do Butrintu závisí od sezóny, pre dospelých sa pohybuje medzi 200-700 lekami (asi 1,5-5 eurami).
5. Hlavné atrakcie v Butrintu sú antické divadlo, akropola, rímske kúpele, baptistérium a byzantské kostoly.
6. Najlepší čas na návštevu Butrintu je od apríla do októbra, keď počasie je príjemné a atrakcie sú otvorené pre verejnosť.
7. Návšteva Butrintu závisí od toho, koľko času chcete tráviť tam. Na prehliadku by ste mali však zaplanovať minimálne pol dňa.
8. V blízkosti Butrintu sa nachádza veľa ubytovacích zariadení, vrátane hotelov, penziónov a apartmánov.
9. Je možné navštíviť Butrint samostatne alebo sa zúčastniť organizovaného výletu, záleží to od vašich preferencií.
10. Miesta, ktoré by ste mali navštíviť v Albánsku okrem Butrintu, sú napríklad Tirana, Berat, Drač, Kruja a Valbona.


Letenka Albánsko Butrint


Letenka do Albánska je vynikajúcim spôsobom, ako sa dostať do tejto malebnej krajiny s bohatou históriou a nádhernými prírodnými scenériami. Ak hľadáte fascinujúci región, ktorý je zároveň aj dovolenkou plnou kultúrnych a prírodných zážitkov, potom by vám letenka do Albánska, konkrétne do Butrintu, mohla priniesť obrovskú radosť.

Butrint, známy tiež ako durresi Butrinti, je jedno z najvýznamnejších historických miest Albánska. Toto dávne zosídlo sa nachádza na juhu krajiny v blízkosti vodou obklopeného ostrova Ksamil. Už od roku 1992 je Butrint zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO a odvtedy ho mnoho turistov navštívilo a s úžasom pozorovalo jeho pôvodné a dobre zachované pamiatky.

Ak sem prídete po pristátí na letisku v Albánskom hlavnom meste Tirane, môžete sa dostať do Butrintu buď autom, autobusom alebo lodou. Cesta autom alebo autobusom z Tirany do Butrintu trvá približne 4 hodiny a ponúka vám možnosť vidieť okolitú krajinu a urobiť si zastávku v iných zaujímavých destináciách na ceste.

Po príchode do Butrintu vás okamžite uchváti jeho atmosféra starobylého miesta. Mnohé pamiatky siahajú až do 4. storočia pred naším letopočtom, a preto je toto miesto pre archeológov a históriu zanietených návštevníkov skutočným rajom.

Medzi hlavné atrakcie tohto historického parku patrí akropola, najvyšší bod Butrintu, kde sa nachádzajú pozostatky troch antických chrámov. Z vrchu akropoly môžete obdivovať úchvatné panorámy Butrintského jazera, jehož voda je tak priehľadná, že sa v nej odrážajú člny a trampolíny miestnych rybárov.

Ďalšou významnou pamiatkou je divadlo z 3. storočia pred naším letopočtom, ktoré kedysi počas letnej sezóny hostilo rôzne umelecké predstavenia. Dodnes je stále v relatívne dobrej kondícii a turisti majú možnosť sa pozerať na koncerty a divadelné predstavenia, ktoré sa tam pravidelne konajú.

Okrem toho môžete taktiež obdivovať baptisterium, ktoré je pokladnicou pokladov zo 6. storočia a je známe svojimi skvostnými mozaikami. Keďže Butrint je bohatý na mozaiky, existuje aj múzeum s expozíciou, vďaka ktorej si môžete podrobne prezrieť tieto ručne vyrobené umelecké diela.

Okrem historických pamiatok Butrint ponúka aj príležitosti na poznávanie krásnej prírody. Okolo Butrintu sa rozprestierajú bujná zeleň, rybníky plné vtákov a raj na zemi pre milovníkov prírodných zážitkov. Môžete si prechádzať okolo jazera, relaxovať na pláži alebo sa vydať na vodný šport, ako je napríklad vodné lyžovanie alebo jazda na banáne.

Ak hľadáte jedinečné a zaujímavé miesto na dovolenku, neváhajte si kúpiť letenku do Albánska a objaviť kúzlo Butrintu. Toto historické miesto vás určite osloví svojou jedinečnou atmosférou a nádhernými pamiatkami. Prežite dovolenku plnú histórie, kultúry a prírodných krás v Albánsku a navštívte Butrint!


Dovolenka Albánsko Butrint


Butrint patrí medzi najvýznamnejšie archeologické lokality v Albánsku a je zároveň jedným z najkrajších miest, ktoré môžete navštíviť počas dovolenky v tejto krajine. Tento historický komplex, ktorý sa nachádza na juhu Albánska, je zároveň zapísaný na Zozname svetového dedičstva UNESCO.

Butrint je archeologickým pokladom, ktorý sa v priebehu storočí dostal na povrch až po rozsiahlom vykopávacom procese. Mesto bolo založené už v 7. storočí pred naším letopočtom a jeho história siaha až do doby antiky. V Butrinte sa návštevníci môžu prechádzať medzi stĺpmi antických chrámov, obdivovať starobylé divadlo, prehliadnuť si historické hradby a pochodiť po kamenných uličkách, ktoré sú plné príbehu.

Jedným z najzaujímavejších miest, ktoré môžete v Butrinte nájsť, je Divadlo. Toto staré divadelné pódiom sa používalo pre rôzne kultúrne podujatia a dokázalo pojmúť až 1500 divákov. Okrem divadla tu môžete tiež navštíviť termálne kúpele, ktoré boli populárne už v antickom období.

Tiež si tu môžete vychutnať prechádzku po historických hradbách, ktoré chránili mesto pred aj vojenskými útokmi. Tieto hradby sú skvelým miestom na fotografovanie a ponúkajú nádherný výhľad na okolitú prírodu a jazerá.

Okrem archeologických nálezov ponúka Butrint aj krásne pláže a prírodnú krajinu, ktorá je ideálna na turistické výlety a pikniky. Môžete vyskúšať aj rôzne vodné športy ako jachting, potápanie alebo rybolov.

Okolitá oblasť Butrintu je známa aj svojou bohatou faunou a flórou. Môžete tu nájsť množstvo druhov rýb, vtákov a rastlín. Preto je táto lokalita tiež obľúbeným miestom pre milovníkov prírody a ornitológov.

Dovolenka v Albánsku v Butrinte je ideálnou voľbou pre tých, ktorí radi spoznávajú históriu a kultúru nových miest. Môžete tu okrem toho stráviť aj nezabudnuteľné chvíle na pláži alebo v prírode. Butrint je skutočne unikátnym miestom, ktoré si zaslúži vašu pozornosť.


Ubytovanie Albánsko Butrint


Butrint v Albánsku je staroveké mesto, ktoré sa nachádza na juhu Albánska, v blízkosti hraníc s Gréckom. Toto miesto je jedným z najvýznamnejších archeologických lokalít na Balkáne a zároveň národným parkom. Túristi z celého sveta sem prichádzajú objavovať krásy tohto miesta a počas svojej cesty si môžu vybrať z niekoľkých druhov ubytovania.

Ak hľadáte luxus, potom si určite neuveriteľne užijete pobyt v hotely Butrinti Mikro. Tento hotel sa nachádza len niekoľko minút chôdze od archeologického parku a ponúka luxusný pobyt v jeho plne vybavených izbách a apartmánoch. Tým, ktorí sú v Butrinti iba na pár dní, sa dobre hodí ubytovanie v týchto priestoroch.

Ak ste na dovolenke s rodinou, bungalovy v hoteli Butrinti Beach sú ideálnym riešením pre vás. Tento hotel leží priamo na pláži a ponúka plné vybavenie vrátane výborného stravovania. Bungalovy sú vybavené klimatizáciou, satelitnou televíziou a vlastným sociálnym zariadením.

Pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie za prijateľné ceny a chcú skúsiť niečo trochu iné, sú tu ubytovacie možnosti v tradičných albánskych domoch. Tieto domy sa nachádzajú v malej dedinke Gjirokastra, asi hodinu cesty od Butrintu. V Gjirokastra si turisti môžu vychutnať krásy starého mesta a užiť si zaujímavé zážitky. Ubytovanie v domoch je veľmi lacné a poskytuje turistom príležitosť vstúpiť do albánskej kultúry a zistiť, ako užívajú miestni ľudia svoje životy.

Ďalšie možnosti ubytovania v Butrinti a jeho blízkom okolí zahŕňajú campovanie v prírode a výhľad na jadranské more. Campingy sa nachádzajú v krásnych lokalitách a umožňujú turistom prežiť jedinečný zážitok pod ružou nebeskou.

Butrint je krásne miesto, ktoré návštevníkov pohltí svojou krásou a jedinečnou atmosférou. Nebudete tu nájsť najluxusnejšie hotely alebo atrakcie pre turistov, ale to, čo sa tu skrýva, je neuveriteľné bohatstvo histórie a kultúry, ktoré bude na vás čakať v každom kroku počas vášho pobytu tu. Zvoľte si iba to správne ubytovanie a užívajte si nádherné Albánsko.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky