Nájdite letenky s najlepšou cenou

Albánsko Divjaka-Karavasta National Park

Letenka Albánsko Divjaka-Karavasta National Park


Ak plánujete vycestovať do Albánska a máte radi prírodu a divoké životné prostredie, Divjaka-Karavasta National Park by nemal chýbať vo vašom itinerári. Tento národný park sa nachádza v západnej časti krajiny a je domovom pre množstvo ohrozených druhov rastlín a živočíchov.

Na svete existuje len niekoľko miest, ktoré sú domovom pre vzácne a ohrozené druhy vtákov, a Divjaka-Karavasta je jedno z nich. Park je známy predovšetkým pre výskyt buzeranta žltobruchého, dravého vtáka, ktorý je na pokraji vyhynutia. Pravidelné pozorovanie vtáctva v parku si získalo obľubu medzi ornitológmi z celého sveta.

Divjaka-Karavasta National Park sa vyznačuje rôznorodou prírodnou scenériou, vrátane bažantníc, lagún, sladkovodných jazier a močiarov. Pokojné prostredie a nezničená príroda robia z tohto miesta ideálnu destináciu pre tých, ktorí hľadajú oddych a únik od každodenného zhonu.

Okrem vtáctva môžete tu nájsť aj množstvo druhov rýb a rias, pretože park je obklopený Jadranským morom. Výlet lodou alebo kajakom do okolitých vôd je skvelý spôsob, ako preskúmať túto morskú biodiverzitu.

Divjaka-Karavasta tiež ponúka množstvo turistických trás a cyklotrás. Nech už sa vyberiete peši alebo na bicykli, budete mať možnosť objaviť nádherné scenérie okolitej prírody. Prechádzka lesmi a po brehu jezera vás iste očarí svojou upokojujúcou atmosférou a krásnou krajinou.

Ak chcete bližšie spoznať miestne tradície a kultúru, nezabudnite navštíviť aj blízke rybárske dedinky, kde sa môžete stretnúť s miestnymi obyvateľmi a ochutnať čerstvé ryby a morské plody.

Letenky do Divjaka-Karavasta National Park môžete získať cez rôzne letecké spoločnosti, ktoré poskytujú služby do Albánska. Skôr než rezervujete svoju letenku, odporúčame sa poradiť s miestnymi cestovnými kanceláriami alebo vyhľadať informácie online, aby ste získali aktuálne informácie o možnostiach cestovania a vstupných vízach.

Divjaka-Karavasta National Park je pravým rajom pre prirodzených nadšencov a dobrodruhov. Jeho unikátna príroda a vzácne druhy živočíchov robia z miesta skvostnú destináciu pre všetkých, ktorí túžia objaviť skryté kútiky divokej krásy Albánska. Ak túžite po dobrodružstve v divokom prostredí, neváhajte a rezervujte si letenku do Divjaka-Karavasta National Park práve teraz.


Počasie Albánsko Divjaka-Karavasta National Park


Albánsko je známe svojou krásnou prírodou a úchvatnými národnými parkmi. Jedným z týchto parkov je Divjaka-Karavasta, ktorý je domovom pre bohatú faunu a flóru. Okrem toho je známy aj svojím unikátnym počasím, ktoré prilákalo pozornosť mnohých návštevníkov.

Divjaka-Karavasta National Park sa nachádza na západe Albánska a rozprestiera sa na ploche približne 22 230 hektárov. Je to jediné prírodné útočisko mokradí v Albánsku a je tiež jedným z najväčších prírodných parkov v krajine. Vďaka svojej polohe pri pobreží Jadranského mora je región známy aj svojim morským klimatickým vplyvom.

Počasie v Divjaka-Karavasta National Park je ovplyvnené bližiacimi sa Baltským a Stredozemným morom. V lete sa teploty často pohybujú okolo 30 °C a môžu stúpať až na 35 °C. Práve kvôli týmto vysokým teplotám je letná doba obľúbeným obdobím pre návštevníkov, ktorí prichádzajú zrelaxovať sa na miestnych plážach.

Zima v Divjaka-Karavasta National Park je pomerne mierna, s teplotami okolo 10 °C, ale môže byť aj studená až do -2 °C. Občas sa tu vyskytujú aj mrazy, najmä v pohorí Divjaka, ktoré je súčasťou parku. To prináša úchvatné scenérie so zasneženými horami a lesmi.

Jeseň a jar sú obdobiami, kedy je počasie v parku pomerne vyrovnané. Teploty sa pohybujú medzi príjemnými 15 - 25 °C a pršavé dni sú časté. Toto obdobie je ideálne pre milovníkov prírody a vtákov, pretože množstvo druhov vtákov navštevuje park počas migrácie.

Okrem toho je v Divjaka-Karavasta National Park aj veľké množstvo sladkovodných jazier a močiarov, ktoré prispievajú k zvláštnemu mikroklíme. Vďaka nim je vzduch jemný a osviežujúci, čo je v lete veľkou výhodou.

Ak sa rozhodnete navštíviť Albánsko Divjaka-Karavasta National Park, odporúča sa, aby ste si so sebou priniesli ľahké oblečenie, ktoré vám umožní pohodlne sa pohybovať po parku. Mali by ste tiež mať pri sebe ochranný krém pred slnkom, kvôli vysokým teplotám a slnečnému žiareniu.

Divjaka-Karavasta National Park v Albánsku je jedinečným miestom, ktoré ponúka nádhernú prírodu a zážitky. Jeho jedinečné počasie prilákava návštevníkov po celý rok. Ak sa zaujímate o dobrodružstvo v prírode a chcete objaviť krásy Albánska, Divjaka-Karavasta je správnym miestom pre vás.


Najčastejšie otázky a odpovede Albánsko Divjaka-Karavasta National Park


1. Aké sú otváracie hodiny Divjaka-Karavasta National Park?
Otváracie hodiny parku sú od 8:00 do 17:00 hod.

2. Kde sa nachádza Karavasta Lagoon?
Karavasta Lagoon sa nachádza v juhozápadnej časti Albánska, blízko mesta Divjaka.

3. Dajú sa v parku nájsť zvieratá?
Áno, v parku žijú rôzne druhy vtákov, z ktorých niektoré sú chránené a ohrozené.

4. Ktoré aktivity môžem robiť v parku?
V parku je možné robiť rôzne aktivity, ako napríklad prechádzky, rybolov, pozorovanie vtákov a kajakársky výlety.

5. Je v parku možné kempovať?
Áno, v parku sa nachádza kempovisko, ktoré je v prevádzke počas letnej sezóny.

6. Aký je vstupný poplatok do parku?
Vstup do parku je bezplatný, ale niektoré aktivity a služby sú za poplatok.

7. Aké časti parku sú najvyhľadávanejšie?
Najvyhľadávanejšie časti parku sú Karavasta Lagoon a Divjaka Beach.

8. Je v parku možné robiť pikniky?
Áno, v parku sa nachádza niekoľko miest na piknikovanie. Ale návštevníci by mali byť opatrní, aby nezosmiešňovali a nekazili prírodu parku.

9. Je potrebné si priniesť vlastné vybavenie pre rybolov alebo kajakovanie?
Áno, pre rybolov a kajakovanie návštevníci musia mať vlastné vybavenie alebo si ho prenajať od miestnych prevádzkovateľov.

10. Je v parku možné ubytovať sa?
Áno, v okolí parku sa nachádza niekoľko ubytovacích zariadení, od ubytovní po luxusné hotely. Návštevníci môžu zvoliť podľa svojich potrieb a financií.


Ubytovanie Albánsko Divjaka-Karavasta National Park


Albánsko je krásna krajina s bohatou prírodou a nádhernými scenériami. Jedným z najkrajších miest na ubytovanie je Divjaka-Karavasta National Park. Tento národný park sa nachádza na západnom pobreží Albánska, neďaleko mesta Divjaka. Je to jedna z najdôležitejších oblastí pre vtáčie migrácie v Európe a je domovom množstva rias, rýb a vzácnych druhov vtákov.

Ak hľadáte ubytovanie v Divjaka-Karavasta National Park, máte niekoľko možností. Park má niekoľko kempov, chatiek a hotelov, ktoré ponúkajú rôzne typy ubytovania pre rôzne cestovateľské preferencie.

Pre tých, ktorí sa chcú ponožiť do blízkosti prírody, kempovanie je skvelým spôsobom ako stráviť čas v národnom parku. V parku sú dostupné kempovacie miesta s očakávanou výbavou, ako su sprchy, toalety a ohnisko. Môžete si vziať vlastný stan, spacák a využiť príležitosti na pozorovanie vtákov a hranie sa v nádherných plážach, ktoré v národnom parku nájdete.

Pre tých, ktorí preferujú komfort a pohodlie, hotelové ubytovanie je tiež dostupné. V okolí Divjaka-Karavasta National Park nájdete niekoľko malých hotelov a penziónov. Tieto ubytovacie zariadenia ponúkajú pohodlné izby, klimatizáciu a široký rozsah služieb, ako sú raňajky a večere. Mnohé hotely majú tiež vlastnú reštauráciu, kde sa môžete ochutnať tradicionálne albánske jedlá.

Pre tých, ktorí hľadajú autentickejšie a dobrodružnejšie skúsenosti, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v tradičných dedinských chatkách. Tieto chatky sú často zrenovované staré albánske domy a ponúkajú veľa histórie a charakteru. Majitelia chatiek budú ochotní podeliť sa s vami o miestne tradície a kultúru a poskytnú vám nezabudnuteľné zážitky.

Abyste si užili návštevu Divjaka-Karavasta National Park v plnej miere, odporúča sa plánovať aspoň pár dní. Okrem pozorovania vtákov, môžete si užiť prechádzky po národnom parku, relaxovať na pláži a pozrieť si miestne riasy a ryby. Park ponúka aj možnosti vodných športov, ako sú kajakovanie a jazda na bicykli. Okrem toho je v blízkosti národného parku niekoľko historických a kultúrnych pamiatok, ktoré stojí za to navštíviť.

Nezáleží na tom, aký druh ubytovania si vyberiete, Divjaka-Karavasta National Park ponúka nezabudnuteľný pobyt v jednom z najkrajších a najviac biodiverzitných miest v Albánsku. Budete mať možnosť byť súčasťou prírody, objaviť úžasné druhy vtákov a obdivovať krásu Albánska. Nech už sa rozhodnete pre kempovanie, hotelové ubytovanie alebo tradičné chatky, vaše dovolenkové zážitky tu budú nezabudnuteľné.


Dovolenka Albánsko Divjaka-Karavasta National Park


Divjaka-Karavasta National Park je jedným z najkrajších a najúžasnejších miest na dovolenku v Albánsku. Nachádza sa na pobreží Jadranského mora a je známy svojimi nádhernými plážami, rozmanitou faunou a flórou, ako aj unikátnou močiarovou ekosystémom.

Tento národný park je domovom mnohých ohrozených druhov vtákov, vodných živočíchov a rastlín. Jeho najznámejším obyvateľom je diviak karpatský, ktorý je považovaný za symbol tohto parku. Okrem toho môžete tu nájsť aj veľa iných vzácnych a ohrozených druhov, ako sú volavky, orly a pelikány.

Návštevníci parku majú možnosť preskúmať jeho rôznorodé prostredie. Jedným z najpopulárnejších aktivít je prechádzka po pláži. Divjaka-Karavasta National Park má jednu z najkrajších pláží na Albánskom pobreží, s jemným bielym pieskom a tyrkysovou vodou. Pláže tu sú čisté a nezaplnené turistami, čo vytvára ideálne prostredie na relaxáciu a oddych.

Ďalším zaujímavým miestom v tomto parku je močiar Karavasta, ktorý je jedným z najväčších močiarov v Európe. Tento močiar je domovom mnohých druhov vodných vtákov, ako sú pelikány, volavky a labute. Pre tých, ktorí majú záujem o ornitológiu, je Divjaka-Karavasta National Park ideálnym miestom na pozorovanie vtákov.

Okrem prechádzok a pozorovania vtákov ponúka park aj ďalšie aktivity. Môžete si prenajať bicykle a preskúmať okolité lesy a dedinky. Turistické chodníky v parku vás zavedú do hlbokých lesov, kde môžete objaviť rôzne jeskynie a prírodné pamiatky.

Ak ste milovníkom prírody a dobrodružstva, určite by ste nemali vynechať možnosť navštíviť Divjaka-Karavasta National Park. Jeho nádherné prostredie a bohatá biodiverzita robia z tohto miesta ideálne miesto pre dovolenku v Albánsku. Nie lenže tu nájdete pokoj a pohodu, ale zároveň môžete objavovať jedinečné prírodné krásy a vzácne druhy živočíchov. Je to jeden z tých miest, kde sa môžete cítiť jedinečne spojení s prírodou a zabudnúť na všetky starosti a problémy svojho každodenného života.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky