Nájdite letenky s najlepšou cenou

Albánsko Syri i Kalter (Blue Eye)

Ubytovanie Albánsko Syri i Kalter (Blue Eye)


Ak hľadáte kúzelné a nezabudnuteľné miesta na vašom cestovaní po Albánsku, Syri i Kalter alebo modré oko je určite jedným z miest, ktoré by ste nemali vynechať. A ak sa rozhodnete zostať v tomto úžasnom mieste, skvelou voľbou bude ubytovanie pri Syri i Kalter, a pretočiť sa týmito krásami dlhšie.

Syri i Kalter alebo modré oko je prírodný rezervát nachádzajúci sa v blízkosti obce Muzina, v nadmorskej výške približne 900 metrov nad morom. Toto miesto je známe pre jeho krásne modré jazero, ktoré sa nachádza v strede lesa. Farba vody odpútava pozornosť, a to pretože má niekoľko odtieňov modrej a zelenej farby, ktorá sa mení počas dňa v závislosti od slnečného žiarenia. Je jedným z najkrajších prírodných zázrakov v Albánsku, a určite sa nezabudne ani jednému návštevníkovi.

Keďže toto miesto je obľúbeným turistickým cieľom, majú návštevníci množstvo možností na ubytovanie v okolí modrého oka. Od tradičných albánskych domov, až po luxusné hotely, všetky ubytovne v okolí Syri i Kalter sú zvláštne a sú odlišné od seba.

Jedným z najlepších miest na ubytovanie v Albánsku Syri i Kalter je hotel Tarra. Tento hotel je ideálnym miestom na relaxáciu a ponúka nadštandardný komfort. Okolo hotela Tarra sa nachádza krásna príroda, ktorá je v tesnej blízkosti modrého oka.

Ďalšou voľbou ubytovania je hotel "Piceri Syri Kalter", ktorý sa nachádza v samotnej obci Muzina, ktorá je známa pre jej tradičnú albánsku kuchyňu. Hotel ponúka krásne izby, ktoré sú zariadené súčasným štýlom, a z ktorých je výhľad na modré oko.

Okrem týchto dvoch ubytovacích možností existuje mnoho ďalších miest, kde môžete nájsť ubytovanie v okolí Syri i Kalter. Od jednoduchých B&B až po súkromné vily, je tu možnosť pre každého návštevníka.

Celkovo povedané, modré oko je určite jedným z najkrajších miest na Albánsku. A keďže máte teraz rôzne možnosti na ubytovanie, môžete túto krásu preskúmať v pohodlí a užívať si ju do sýtosti. Budete mať príležitosť nie len vidieť krásu modrého oka, ale aj mať nezabudnuteľné spomienky z vašich ciest po Albánsku.


Najčastejšie otázky a odpovede Albánsko Syri i Kalter (Blue Eye)


Čo je Syri i Kalter?

Syri i Kalter, známy tiež ako Blue Eye, je prírodný kráterový prameň v Albánsku. Je to jedna z najpopulárnejších turistických atrakcií v krajine.

Kde sa nachádza Syri i Kalter?

Syri i Kalter sa nachádza v južnej Albánsku, v blízkosti mesta Saranda.

Ako sa tam dostanem?

Najlepším spôsobom, ako sa dostať k Syri i Kalter, je automobilom alebo taxíkom. Existuje tiež možnosť využiť autobusovú linku medzi mestami Saranda a Gjirokastra a potom ísť pešo.

Aká je vstupná cena?

Vstupné na Syri i Kalter je voľné.

Koľko času potrebujem prehliadku?

Prehliadka Syri i Kalter obvykle trvá približne 30 minút až hodinu. Môžete si vychutnať krásne okolie, pozerať do prameňa a relaxovať pri okolitých reštauráciách.

Je potrebné si prehliadku rezervovať?

Nie je potrebné si rezervovať prehliadku. Môžete sa tam jednoducho vydať a prehliadku si naplánovať podľa vlastných časových možností.

Existujú nejaké možnosti ubytovania v blízkosti?

Áno, v okolí Syri i Kalter sa nachádza niekoľko hotelov a apartmánov, ktoré ponúkajú ubytovanie pre turistov.

Aké sú ďalšie blízke atrakcie?

V blízkosti Syri i Kalter sa nachádzajú ďalšie turistické atrakcie, vrátane pláže Ksamil, archeologických lokalít Butrint a mesta Gjirokastra, ktoré je zároveň aj chránené ako svetové dedičstvo UNESCO.

Je možné sa kúpať v Syri i Kalter?

Nie je možné sa kúpať v Syri i Kalter, pretože je to chránená prírodná rezervácia. Voda je príliš studená a vstup do nej nie je dovolený.

Je Syri i Kalter prístupný aj pre osoby so zdravotným postihnutím?

Bohužiaľ, Syri i Kalter nie je prístupný pre osoby so zdravotným postihnutím, pretože tam nie sú dostatočné zariadenia a vybavenie pre takýchto návštevníkov.


Dovolenka Albánsko Syri i Kalter (Blue Eye)


Albánsko je jedným z menej známych a tým pádom aj menej preplnených turistických destinácií Európy. Medzi najkrajšie miesta tejto malebnej krajiny patrí aj miesto s pôsobivým názvom Syri i Kalter, inak známe ako Modré oko. Toto jedinečné prírodné jadro zaujme každého, kto sa sem rozhodne zavítať.

Syri i Kalter, alebo Modré Oko, je pozoruhodný prírodný úkaz, ktorý sa nachádza v národnom parku Llogara, na juhu Albánska. Je to ešte len niekoľko rokov, čo bolo toto miesto objavené širšou verejnosťou, a od tej doby sa stalo jedným z najobľúbenejších miest pre návštevníkov.

Modré oko získalo svoj názov kvôli jedinečnej modrej farbe jasného vodného zdroja. V skutočnosti je to prirodzená vodná diéra, ktorá je obklopená zelenými lesmi a horskými vrchmi. Hladina je tak priehľadná a čistá, že je možné vidieť až 50 metrov do hĺbky. Táto jasná modrá farba, ktorá sa odráža od slnka, vytvára neopakovateľný a rozprávkový obraz.

Syri i Kalter je ideálnym miestom pre oddych a relaxáciu. Mnoho návštevníkov prichádza sem, aby sa pokochalo krásou prírody a strávilo pokojný deň pri vode. Môžete si zaplávať v chladných vodách, ktorých teplota sa pohybuje okolo 10 °C, čo vám prinesie úľavu po horúčavách. Okrem toho si môžete vychutnať piknik na brehu a pozorovať rozmanitosť vtáctva a flóry, ktorá sa vyskytuje v tomto území.

Pre tých, ktorí sa radi vyberú na dobrodružstvo, je v okolí Syri i Kalter mnoho turistických chodníkov. Môžete si vybrať zo zábavných prechádzok po lesoch, alebo sa vydať na náročné výstupy na okolité hory. Zo vrcholkov sa vám naskytne nezabudnuteľný výhľad na Modré oko a jeho okolie.

Nielen príroda, ale aj kultúra Albánska stojí za spoznanie. Miestni ľudia sú priateľskí a pohostinní a radi sa zoznámia s návštevníkmi. Môžete ochutnať miestne pochutiny v reštauráciách alebo navštíviť trhy, kde nájdete tradičné remeselné výrobky.

Ak plánujete dovolenku v zaujímavom a unikátnom prostredí, Albánsko a miesto Syri i Kalter by mohlo byť fantastickou voľbou. Tam, kde priateľská atmosféra a pôsobivá príroda idú ruka v ruke, vrátite sa domov s nezabudnuteľnými zážitkami a novými spomienkami.


Letenka Albánsko Syri i Kalter (Blue Eye)


Albánsko je nádherná krajina bohatá na štýl, kultúru a prírodu. Jedným z najkrajších a najunikátnejších miest tohto krajiny je Syri i Kalter, čo znamená modré oko. Toto obrovské prírodné jaskynné jazero, ktoré vyzerá ako obrovské modré oko stále priláka mnoho turistov z celého sveta. Ak hľadáte veľkolepé prírodné krásy, potom je návšteva tohto miesta nevyhnutná.

Syri i Kalter, známy aj ako Blue Eye, je prírodný pamiatkový komplex v blízkosti mestečka Saranda, v juhovýchodnej časti Albánska. Toto miesto je obľúbené medzi turistami pre svoje úžasné modré jazero a okolitú prírodu. Je jedným z najhlbších jaskynných jazier na svete a dosahuje hĺbku až 50 metrov.

Jazero dostalo svoj názov pre svoju vodnú farbu - zamatovo modrú. Je obklopené bujnou vegetáciou a zelenými lesmi, ktoré pridávajú krajine nádych tajomstva a pokojnú atmosféru. Modré jazero je napájané podzemným prameňom, ktorý vytvára úžasné optické ilúzie. Voda je tak prúdka, že je možné vidieť dno jazera až do hĺbky niekoľkých metrov.

Práve táto jedinečná voda je to, čo priláka návštevníkov. Práve tu môžete obdivovať vzácne rastliny a ryby, ktoré sa tu nachádzajú. Známe oko je obklopené pralesmi, kde sa môžete prechádzať po chodníkoch s krasokorčuliarskymi výhľadmi na jazero. Môžete si tiež vychutnať miestnu kuchyňu as albánske jedlá, ktoré sú jednoduché a chutné.

Návšteva Syri i Kalter je tiež skvelá príležitosť trochu sa oddialiť od rušných miest a nasávať prírodu. Miestni obyvatelia sú priateľskí a ochotní vám pomôcť s akýmkoľvek dotazom. Prechádzka po okolitých kopcoch vám umožní objaviť niektoré úžasné výhľady a fotografovať si nádhernú krajinu. V zimných mesiacoch môžete dokonca vidieť nekonečno ledu, ktoré sa zrkadlí v tejto modrej vode.

Pre prírodoved


Počasie Albánsko Syri i Kalter (Blue Eye)


Albánsko je krásna krajina, ktorá ponúka veľa atrakcií a zaujímavostí. Jednou z nich je aj Syri i Kalter, tiež známe ako Blue Eye. Tento prírodný jav súvisí s vodným tokom, ktorý sa skrýva pod zemou. Nachádza sa v južnej časti krajiny, v blízkosti mesta Sarandë, a sú ňou fascinovaní návštevníci z celého sveta.

Počasie v Albánsku je ovplyvnené kontinentálnym podnebím, ktoré prináša množstvo tepla a slnečných dní. V dňoch, keď Syri i Kalter navštívia návštevníci, väčšinou sa nájdu pod jasnou oblohou. Teploty sa v lete pohybujú okolo 30 stupňov Celsiusa, čo niektorých turistov odrádza od príliš veľkého vystavenia sa. V každom prípade však treba myslieť na ochranu pred slnkom a hydratáciu.

Blue Eye je jedinečným prírodným úkazom, ktorý ponúka okoľoidúcim návštevníkom príležitosť vidieť unikátny pohľad do samotnej zeme. Modrozelenú vodu s hĺbkou okolo dvadsať metrov opúšťa neskutočná sila, ktorá stvorila vodopád. V pravom čase dňa, závisí to od počasia, lze pozorovat prírodné spektrum farieb s modrou, zelenou a tyrkysovou vlastnosťou. Okolie, ktoré je porastené čerstvou trávou a krásnymi kvetmi, pritiahne každého milovníka prírody.

Celkové počasie v Albánsku môže byť nepredvídateľné a niekedy príliš horúce pre niektorých turistov. Vzhľadom k tomu, že Syri i Kalter sa nachádza v južnej časti Albánska, slnko bude horúce a hydratácia bude kľúčová. Napriek tomu, tento úkaz návštevníkov fascinuje v každej sezóne, či už je slnečno, alebo sa krajina potrebuje počasie dostatočne osviežiť. Takže, ak sa rozhodnete pre návštevu Syri i Kalter, nenechte sa edce presvedčiť. Určite však nezabudnite na opatrenia ochrany proti slnku, naplánujte si izbavte si to pravé a užite si prírodný spekták.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky