Nájdite letenky s najlepšou cenou

Angola Kissama National Park

Letenka Angola Kissama National Park


Kissama National Park sa nachádza v Angole na pobreží Atlantického oceánu. Vytvorený bol v roku 1938 a zahrnuje približne 9600 km². Je to jediný národný park v krajine a domov pre množstvo afrických druhov zvierat.

Ak plánujete cestu do Angoly, navštíviť Kissama National Park by malo byť na vašom zozname. Jednoduchý spôsob, ako sa tam dostať, je prostredníctvom letenky z hlavného mesta Luanda. Existuje viacero nízkonákladových a klasických leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do tejto oblasti.

Po príchode do letiska v Luande je potrebné si zabezpečiť dopravu na cestu do národného parku Kissama. Tým najsprávnejším spôsobom je najať si súkromnú dopravu alebo zvoliť autobusovú dopravu. Trvanie cesty býva v závislosti od dopravy zhruba dve až tri hodiny.

Kissama je známa svojimi plážami, rybárskymi osadami a nádhernými scenériami. Zvieratá, ktoré sa tu dajú nájsť, sú napríklad antilopy, slony, leopardi, gepardi a mnohé iné. Existuje veľa miest, ktoré navštíviť a to nielen pre milovníkov prírody ale aj pre turistov, ktorí sa chcú dozvedieť viac o histórii Angoly a jej kultúre.

Park poskytuje aj ubytovanie v luxusných stanoch alebo v hoteloch v okolí národného parku. Návšteva Kissama National Park je ideálnym spôsobom ako stráviť čas v prírode, otvorenom priestranstve a s mnohými zaujímavosťami.

Okrem prekrásnych zvierat a pekných scenérií má Kissama aj obrovskú hodnotu pri zachovaní africkej fauna a flóry. Plánované opatrenia na vymýtenie nelegálneho lovu a ochrana zvierat vylepšili zdravie a populáciu mnohých zvierat, čo umožnilo realizáciu nových projektov.

Celkom jednoducho, letenka do Angoly môže byť zdrojom športovania a zábavy aj pre tých najzručnejších cestovateľov. Kissama National Park ponúka úžasnú kombináciu krásneho prostredia a možností na strávenie času v prírode. Takže, ak sa chystáte do Angoly, nezabudnite na tento národný park a jeho krásy!


Počasie Angola Kissama National Park


Angola Kissama National Park je jedným z najznámejších národných parkov v Angole. Nachádza sa približne 70 km juhozápadne od hlavného mesta Luanda. Tento park ponúka návštevníkom úžasné príležitosti na poznávanie miestnej fauny a flóry, ako aj na vychutnanie si krásneho počasia a prírodných scenérií.

Počasie v Angole Kissama National Park je typické pre pobrežné oblasti, ktoré sa nachádzajú v blízkosti Atlantického oceánu. Park má stredne suché a vlhké podnebie, s výraznými obdobiami sucha a dážďov. Letá sú teplé a vlhké, s teplotami sa pohybujúcimi okolo 30 °C až 35 °C. Nočné teploty môžu byť o niečo nižšie. Vlhkosť vzduchu je v lete vysoká, čo robí zážitok z pobytu v parku tropicky teplým.

Zimy v parku sú mierni, so strednými teplotami okolo 20 °C až 25 °C. Nočné teploty môžu klesnúť na približne 15 °C. V tomto období sa očakáva viac dažďov, čo môže zvýšiť možnosti na pozorovanie miestnej fauny. Park je domovom rôznych druhov zvierat vrátane slonov, žiráf, opíc a dravcov, ktoré sa nachádzajú v množstve vodných a lesných biotopov v parku.

Návštevníci, ktorí chcú vychutnať si počasie v Angole Kissama National Park, by mali zvážiť návštevu v období jari a jesene, keď sú teploty príjemné a množstvo dažďov je dostatočné. Toto obdobie môže byť ideálne pre prírodných milovníkov, ktorí sa chcú venovať pozorovaniu vtákov, ktorých počet je najväčší v týchto obdobiach.

Niektorí ľudia sa môžu obávať hmyzu a komárov v tropických klimatických oblastiach. V prípade Angoly Kissama National Park si však návštevníci nemusia robiť prílišné obavy, pretože riziko chorôb prenášaných hmyzom je nízke. Stále je však dôležité mať na pamäti prevenciu pred komármi a inými hmyzími vektorami, ako je používanie repelentov a nošenie dlhých rúk a nohavíc.

Vďaka krásnemu počasiu a jedinečnému prostrediu ponúka Angola Kissama National Park návštevníkom nezabudnuteľné dobrodružstvo v jednom z najkrajších národných parkov v Angole. Je to ideálne miesto na fotografovanie, pozorovanie divokých zvierat a prežívanie prírody v jej najčistejšej forme. Pre tých, ktorí majú záujem o prírodu a dobrodružstvo, je toto miesto naozaj skvostom.


Dovolenka Angola Kissama National Park


Kissama National Park v Angole: Nezabudnuteľný zážitok z dovolenky

Angola, krajina ležiaca na západe Južnej Afriky, sa postupne otvára turistiky. Jednou z jej najvzácnejších pokladov je Kissama National Park, ktorý poskytuje návštevníkom fascinujúci pohľad na africkú divočinu a jedinečnú prírodu.

Kissama National Park je jedným z najstarších a najväčších chránených území v Angole. Nachádza sa len 75 kilometrov od hlavného mesta Luanda, čo umožňuje návštevníkom ľahký prístup z tohto rušného moderného mesta. Park sa rozkladá na rozlohe 9 600 kilometrov štvorcových a jeho bohatá biodiverzita ho radí medzi najdôležitejšie krajiny s prírodnými a ekologickými hodnotami v celej Afrike.

Kissama National Park sa pyšní rôznorodým ekosystémom, ktorý zahŕňa savanu, mangrove lesy, pobrežnú vegetáciu a riečne korytá. Tieto rôzne prostredia poskytujú ideálne miesto pre množstvo druhov zvierat, ako sú slony, žirafy, kameleoni, lvy, levharti a mnoho ďalších. Pre milovníkov vtáctva je túto lokalitu skutočným rajom, pretože Kissama National Park je domovom rôznych druhov vtákov vrátane veľkých a malých dravcov.

Návštevníci majú v tomto národnom parku množstvo možností na strávenie dovolenky. Medzi najobľúbenejšie aktivity patrí jazda na safari, ktorá poskytuje úžasnú príležitosť na akčnú fotografiu a pozorovanie divokej zveri v jej prirodzenom prostredí. Práve vďaka prítomnosti slonov je Kissama National Park známy ako „Park slonov“ a návštevníci majú častokrát tú česť neposredne ich stretnúť. Títo mohutní a pôsobiví tvorovia predstavujú skutočný vrchol návštevy tohto parku.

Okrem safari sa môžu návštevníci Kissama National Park účastniť aj rôznych výletov a prehliadok. Môže to zahŕňať prechádzku v lese, vychádzku popri rieke či dokonca kajakovanie. Prechádzka po Transkissama Trekku, ktorý sa nachádza v blízkosti parku, je tiež populárnou možnosťou pre tých, čo túžia spoznať ešte viac tejto krásnej angolskej krajiny.

Vzhľadom na svoju prírodnú krásu, diversitu druhov a jedinečnosť, Kissama National Park je bez akýchkoľvek pochýb jedným z najcennejších pozemkov v Angole. Preto sa vláda snaží okolo parku vybudovať infraštruktúru pre návštevníkov, vrátane ubytovacích zariadení a lepších komunikačných ciest.

Ak hľadáte nezabudnuteľný zážitok z dovolenky a chcete objaviť niečo nové, Kissama National Park v Angole je ideálnym cieľom. Tento úchvatný park ponúka vzrušujúce stretnutie s africkou divočinou, obohacuje o vedomosti o prírode a zároveň ponúka jedinečnú príležitosť odpočinku a relaxu v úplne inej časti sveta.


Ubytovanie Angola Kissama National Park


Angola Kissama National Park je jedným z najvýznamnejších parkov na africkom kontinente. Tento národný park sa nachádza v juhozápadnej časti Angoly a je vyznačovaný rozsiahlymi územiami obývanými zvieratami ako slony, levovia, krokodíly, nosorožce, bantengy, zebry, hyeny a mnoho ďalších.

Ubytovanie v Kissama National Park je skvelým zážitkom pre návštevníkov, ktorí chcú stráviť niekoľko dní vo vnútri parku a preskúmať jeho divoké krajiny. Park ponúka rôzne typy ubytovania, ktoré zahŕňajú kempy a stany vo vnútri parku, aj luxusnejšie reštauračné chaty.

Jedným z populárnych kempov v národnom parku je Camping Site Malembo. Kemp sa nachádza v malebnom lesnatom prostredí s nádherným výhľadom na rieku Kwanza. V týchto stanoch nájdete všetko potrebné pre príjemný pobyt, ako sú posteľné prádlo, prúdy a tiež kuchynské zariadenie vrátane grilov.

Ak hľadáte viac luxusu, môžete sa rozhodnúť pre pobyt v reštauračnej chate. Najobľúbenejšou chatou je Kissama Lodge, ktorá sa nachádza na brehu rieky Kwanza. Táto reštauračná chata má k dispozícii kvalitné izby a priestrannú terasu s výhľadom na okolitú krajinu.

Ubytovanie v Kissama National Park Vám umožňuje preskúmať jednu z najdôležitejších oblastí Áfriky pre ochranu divočiny a zároveň si dopriať dobrodružné a nezabudnuteľné zážitky. Návštevníkom odporúčame, aby si pred cestou rezervovali ubytovanie vopred, aby sa vyhli sklamaniam.

Celkovo, ubytovanie v African Kissama National Park je určite jeden z najlepších spôsobov, ako stráviť dovolenku v Angole. Okrem nádherného prostredia a zaujímavých zvierat ponúka park rôzne možnosti na výlety, prechádzky a rybolov. Ak máte radi prírodu, určite by ste mali zvážiť návštevu tohto nádherného miesta.


Najčastejšie otázky a odpovede Angola Kissama National Park


1. Čo je Angola Kissama National Park?
Angola Kissama National Park je národný park nachádzajúci sa v Angole, konkrétne v provincii Luanda.

2. Ako sa dostanem do národného parku Angola Kissama?
Najjednoduchší spôsob pre dosiahnutie národného parku Angola Kissama je automobilom z hlavného mesta Luanda. Cesta trvá približne 1-2 hodiny.

3. Aká je veľkosť národného parku Angola Kissama?
Národný park Angola Kissama má rozlohu približne 9 960 štvorcových kilometrov.

4. Aké zvieratá môžem vidieť v národnom parku Angola Kissama?
V národnom parku Angola Kissama môžete pozorovať množstvo divých zvierat, vrátane slonov, levov, zebier, žiráf, a mnoho ďalších.

5. Kedy je najlepší čas na návštevu národného parku Angola Kissama?
Národný park Angola Kissama je najlepšie navštíviť počas suchého obdobia, ktoré trvá od mája do októbra. V tomto období je lepšia možnosť pozorovať zvieratá, pretože majú tendenciu zahŕňať okolie vodných zdrojov.

6. Aké sú aktivity, ktoré môžem v národnom parku Angola Kissama vykonávať?
V národnom parku Angola Kissama môžete vykonávať rôzne aktivity, ako je safari jazdenie, pozorovanie vtákov, fotografovanie prírody a zvierat, a turistika.

7. Ako sa môžem ubytovať v národnom parku Angola Kissama?
V národnom parku Angola Kissama sú k dispozícii rôzne možnosti ubytovania, vrátane kempov, chatiek a hotelov. Je potrebné si rezervovať ubytovanie vopred.

8. Môžem si v národnom parku Angola Kissama postaviť stan?
Áno, v národnom parku Angola Kissama sú k dispozícii kempy, kde môžete postaviť stan.

9. Môžem si v národnom parku Angola Kissama posielať jedlo a vodu?
Nie, nie je povolené posielať jedlo a vodu do národného parku Angola Kissama. Odporúča sa si toto zabezpečiť vopred.

10. Je v národnom parku Angola Kissama možnosť stravovania?
Áno, v národnom parku Angola Kissama nájdete reštaurácie a bufety, kde si môžete vychutnať jedlo a nápoje.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky