Nájdite letenky s najlepšou cenou

Argentína El Calafate (perito moreno)

Letenka Argentína El Calafate (perito moreno)


El Calafate je malebné mesto, ktoré sa nachádza na juhu Argentínskej Patagónie a je jedným z najobľúbenejších turistických miest v tejto oblasti. Jeho hlavnou atrakciou je národný park Los Glaciares, ktorý sa rozprestiera na ploche viac ako 700 000 hektárov a zahŕňa niekoľko impozantných ľadovcov.

Ak chcete zažiť úžasnú prírodu a krásu, letenka do El Calafate je tým najlepším spôsobom, ako sa tam dostať. Medzinárodné letisko El Calafate je leteckým uzlom pre túto oblasť a dostupné lety sú často k dispozícii. Môžete si vybrať z množstva leteckých spoločností a nájsť let, ktorý vyhovuje vašim potrebám.

Po prílete do El Calafate nevynechajte návštevu národného parku Los Glaciares, ktorý je domovom niektorých z najimpozantnejších ľadovcov na svete, medzi ktoré patrí aj slávny Perito Moreno. Perito Moreno je jeden z mála ľadovcov na svete, ktorý stále rastie a mení sa. Je obrovský a jeho veľkosť je ťažko popísateľná. Vysoký je asi 60 metrov nad vodou a jeho šírka je viac ako 5 kilometrov. Svojou masou a impozantnosťou je to naozaj ohromujúce miesto.

Národný park Los Glaciares ponúka aj mnoho iných aktivít a možností na preskúmanie. Môžete sa zapojiť do túr po ľadovcoch, pokochávať sa krásnymi vodopádmi a užiť si prechádzky v nádhernej prírode, obohatenej o množstvo fauny a flóry. Ak máte radi dobrodružstvo, môžete si dokonca vyskúšať treking na niektoré z ľadovcov, čo je jedinečný a vzrušujúci zážitok.

Okrem národného parku Los Glaciares sa v okolí El Calafate nachádzajú aj ďalšie významné turistické atrakcie. Môžete navštíviť Torres del Paine, krásny národný park v susednom Čile, ktorý je tiež známy svojimi dojemnými ľadovcami a horskou scenériou. Alebo navštívte El Chaltén, malú dedinku v Patagónii, ktorá je výchozím bodom pre túry na známu horu Fitz Roy.

Po celodennom objavovaní prírodných krás tejto oblasti nezabudnite si vychutnať aj miestnu kuchyňu. El Calafate je preslávené svojimi gastronomickými zážitkami, ktoré sú založené na miestnej kultúre a prírodných surovinách. Vyskúšajte tradičné jedlá z Patagónie, ako sú jahňacie kotlety alebo ručne vyrobené čokoládové delikatesy.

Letenka do El Calafate vás zavedie do krajiny, kde sa nachádzajú niektoré z najkrajších prírodných scenérií na svete. Počas svojej návštevy môžete poznávať zázračný svet ľadovcov, úchvatných hôr a pokojných jazier. Výlet do tejto oblasti vám umožní cítiť pokoru a úctu pred silou prírody.

Ak hľadáte dovolenku plnú dobrodružstva a krásy, letenka do El Calafate je tou správnou voľbou. Nechajte sa uniesť krásou tohto miesta a nezabudnuteľnými zážitkami, ktoré vám poskytne. Venujte niekoľko dní objavovaniu tejto nádhernej časti sveta a odnesiete si domov spomienky na celý život.


Najčastejšie otázky a odpovede Argentína El Calafate (perito moreno)


1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu El Calafate?

Najlepšie obdobie na návštevu El Calafate je od novembra do marca, kedy sú najteplejšie teploty a menej daždivých dní.

2. Ako sa dostať do El Calafate?

El Calafate má letisko, ktoré je spojené s mnohými miestami v Argentíne a v zahraničí. Je tiež možné dostať sa sem autobusom z iných miest v krajine.

3. Koľko dní by som mal stráviť v El Calafate?

Odporúča sa stráviť v El Calafate minimálne 2 dni, aby ste mohli vidieť Perito Moreno a jazdu loďou po jazere Argentino. Ak si chcete vychutnať viac turistických aktivít, potom sa odporúča stráviť 4-5 dní.

4. Aké sú hlavné turistické atrakcie v El Calafate?

Hlavnou turistickou atrakciou v El Calafate je návšteva Perita Moreno, pohľad na leteckú jazdu nad ľadovými pláňami a plavbu po jazere Argentino.

5. Čo je vhodné oblečenie pre návštevu El Calafate?

Vhodné oblečenie pre návštevu El Calafate sú vrstvy oblečenia, ktoré vám umožnia prispôsobiť sa rôznym teplotám a podmienkam počasia. Taktiež sa odporúča výstroj a vybavenie na turistické aktivity ako sú turistické topánky a batoh.

6. Ako sa dostať k Perito Moreno z El Calafate?

Z El Calafate je možné sa dostať k Perito Moreno autobusom alebo súkromnou prepravou. Autobusové zastávky a položky sú k dispozícii na nádraží v El Calafate, odkiaľ sa môžete dostať až k parkovisku Perita Moreno a odtiaľ sa prejsť pešo alebo taxíkom.

7. Kde si môžem zakúpiť vstupenky do Parque Nacional Los Glaciares v El Calafate?

Vstupenky do Parque Nacional Los Glaciares sa dajú zakúpiť online alebo priamo v centre návštevníkov v El Calafate alebo na vstupe do parku pri Perito Moreno.

8. Aké sú výlety okolo El Calafate?

Okolo El Calafate sú populárne výlety ako letecká jazda nad ľadovými pláňami, plavba po jazere Argentino, jazda na koni a turistika v púštnom teréne.

9. Aké sú tipy na ubytovanie v El Calafate?

V El Calafate sú k dispozícii rôzne druhy ubytovania, vrátane hotelov, hosteli a penziónov. Medzi najlepšie hotely v El Calafate patria Cauquenes de Nimez, Los Naranjos Hotel Boutique a Hotel Posada Los Álamos.

10. Je El Calafate bezpečné pre turistov?

El Calafate je považované za bezpečné miesto pre turistov. Avšak, ako všade v svete, odporúča sa byť opatrný a dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia.


Počasie Argentína El Calafate (perito moreno)


Argentína je známa svojou rozmanitou krajinou a nádhernou prírodou. Jedným z najpôsobivejších miest v krajine je El Calafate, kde sa nachádza známy ľadovec Perito Moreno. Okrem jeho impozantnej veľkosti je aj počasie v tejto oblasti fascinujúce.

El Calafate sa nachádza v južnej časti Argentíny, konkrétne v provincii Santa Cruz. Táto oblasť je známa svojimi chladnými teplotami a množstvom zrážok počas celého roka.

Počasie v El Calafate je ovplyvnené blízkosťou And a studeným prúdom známym ako Giráldes, ktorý prúdi z Pacifiku. To znamená, že tu je celoročne dostatočné množstvo snehu a ľadu.

Zimy v El Calafate sú mimoriadne chladné a suché. Teploty sa pohybujú pod bodom mrazu, čím vytvárajú ideálne podmienky pre tvorbu a udržanie ľadovcov. Toto obdobie je tiež veľmi vhodné na lyžovanie a iné zimné športy.

Letá v El Calafate sú mierne s teplotami okolo 15 °C. Aj keď to nie je až tak horúce ako iné časti Argentíny, je to najlepší čas na návštevu pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť horúčavám. Letné mesiace sú tiež obdobím najväčšieho množstva zrážok, ktoré sú dôležité pre udržanie ľadovcov.

Jeseň a jar v El Calafate sú prechodné obdobia, ktoré sa vyznačujú nestabilným počasím. Teploty sa pohybujú od príjemných 10 °C do 15 °C. Je to skvelý čas na turistiku a objavovanie krásnej prírody.

Perito Moreno je jedným z najznámejších ľadovcov v Argentíne a celý rok je prístupný pre návštevníkov. Tí, ktorí sa sem vydajú, by mali byť pripravení na studené počasie a nádherné scenérie.

Ak plánujete návštevu El Calafate a ľadovca Perito Moreno, odporúčame si obliecť vrstvené oblečenie a pridať do vašej výbavy aj nepromokavú bundu a obuv. Nezabudnite aj na slnečné okuliare a opaľovací krém, pretože slnečné lúče sa odrážajú aj od ľadovca, čo môže spôsobiť popáleniny na pokožke.

Počasie v El Calafate je jedinečné a prispôsobí sa vám, či už ste tu v lete alebo v zime. Bez ohľadu na ročné obdobie však môžete očakávať krásne scenérie a fascinujúce dobrodružstvá na tomto spektakulárnom ľadovci.


Dovolenka Argentína El Calafate (perito moreno)


El Calafate je jedno z najobľúbenejších dovolenkových miest v Argentíne a hneď je na mape turistických atrakcií vďaka svojej blízkosti k národnému parku Los Glaciares, jednému z najkrajších prírodných zázrakov na svete. Tento park, ktorý je od roku 1981 zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO, sa nachádza na juhu Patagónie a je domovom mnohých impozantných ľadovcov, vrátane slávneho Perito Morena.

Perito Moreno je jedným z najobdivovanejších ľadovcov v Patagónii a láka návštevníkov z celého sveta. Tento pôsobivý ľadovec sa rozprestiera na ploche takmer 250 km² a stúpa do výšky až 60 metrov nad povrchom jazera. Je jediným ľadovcom na svete, ktorý stále rastie, a jeho hrozivé praskanie a padanie ľadových kryh zanecháva návštevníkom nezabudnuteľný zážitok.

Vstup do národného parku Los Glaciares je bezplatný, ale je potrebné splniť niektoré požiadavky, ako napríklad nosenie vhodnej oblečenia a obuvi, aby ste sa dokázali pohodlne presunúť po pobreží a pozorovať jedinečnú scenériu. Jednou z najlepších aktivít, ktoré môžete v národnom parku robiť, je prechádzanie sa po drevených chodníkoch, ktoré vedú pozdĺž pobrežia jazera a umožňujú vám obdivovať Perito Moreno z rôznych uhlov.

Okrem pozorovania ľadovca môžete si tiež užiť ďalšie aktivity, ako je plavba po jazere Lago Argentino, ktorá vám umožní vidieť a cítiť silu prírody, keď sa časti ľadovca odlamujú a padajú do vody so zreteľným dunivým zvukom a stvorením veľkých vĺn. Ak hľadáte niečo ešte vzrušujúcejšie, zvážte možnosť jazdy na lodi katamaránom a výletu do blízkosti ľadovca a jeho skalnatého pobrežia. Určite to bude jedinečný zážitok.

K dispozícii je aj možnosť prekrásneho treku po ľadovci, ktorý vás zavedie do srdca Perito Moreno a umožní vám objaviť jeho fascinujúce jaskyne, rozsiahle ľadové sústavy a krásne modré jazerá. Treking na ľadovci je vyžaduje riadne vybavenie a je dobre mať so sebou skúseného horského vodcu či sprievodcu.

Okrem úžasných prírodných krás sú v El Calafate aj mnohé možnosti na ubytovanie, reštaurácie a nákupy. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotely, hostincami alebo kempami podľa vašich preferencií a rozpočtu. Nezabudnite si vyskúšať niektoré tradičné jedlá, ako je asado (grilované mäso), empanada (plnené cesto) a dulce de leche (sladký krém z tradične vareného mlieka).

El Calafate je nielen výborným východiskovým bodom pre návštevu Perito Morena, ale je aj skvelým miestom na preskúmanie iných častí národného parku Los Glaciares a okolitých prírodných krás Patagónie. Môžete sa vydať na trek na ďalšie ľadovce, ako je Spegazzini alebo Upsala, alebo pokračovať v objavovaní krásnych jazier, riek a hor v Patagónii.

Nech už sa rozhodnete stráviť len pár dní alebo niekoľko týždňov v El Calafate, iste vám tu nebude chýbať čo robiť a vidieť. Toto miesto je jednoducho rajom pre prírodných milovníkov a dobrodruhov.


Ubytovanie Argentína El Calafate (perito moreno)


Ak sa chystáte na dovolenku do argentínskeho mesta El Calafate a máte záujem o tipy ohľadom ubytovania, práve ste sa dostali na správne miesto. El Calafate je malé mesto na juhu Argentíny, známe predovšetkým pre svoju blízkosť k veľkolepému perito moreno ľadovcu, ktorý je populárnou turistickou atrakciou.

Pri výbere ubytovania v El Calafate máte zvyčajne na výber medzi hotelmi, hostincami, penziónmi a apartmánmi. Mesto ponúka rôzne možnosti ubytovania, ktoré vyhovujú rôznym rozpočtom a preferenciám cestovateľov.

Ak ste na dovolenke s viacerými členmi rodiny alebo skupinou priateľov a preferujete väčšiu súkromie, môžete si vybrať z rôznych apartmánov, ktoré sú zväčša dobre vybavené a ponúkajú dostatok priestoru na oddych a pohodlie. Môžete si tiež vybrať izbu v hoteli, ktorý vám poskytne širokú škálu služieb a možností, ako napríklad raňajky, bazén, reštaurácie a zážitkové programy.

Ak uprednostňujete lacnejšie možnosti ubytovania, budete mať možnosť zostať v hosteli alebo penzióne. Hostely v El Calafate ponúkajú cenovo dostupné prespávanie v spoločných spálňach, kde si môžete zdieľať priestor s inými cestovateľmi. Penzióny sú často rodinné podniky, kde vám majiteľ poskytne útulné a príjemné ubytovanie.

Čo sa týka umiestnenia ubytovania, odporúča sa vybrať ubytovanie v centre mesta. V centre El Calafate budete mať jednoduchý prístup k obchodom, reštauráciám a turistickým atrakciám. Okrem toho, tam nájdete aj rôzne cestovné agentúry, kde si budete môcť zorganizovať výlety do okolitých prírodných rezervácií a, samozrejme, k perito moreno ľadovcu.

Pri rezervácii ubytovania je tiež dôležité si overiť, či je miesto vybavené potrebnými zariadeniami a vybavením pre vás. Skontrolujte, či sú k dispozícii parkovacie miesta, internetové pripojenie, televízor, kuchynka a podobne, v závislosti od vašich preferencií a požiadaviek.

Hlavná vec, ktorú by ste si mali uvedomiť pri výbere ubytovania v El Calafate, je plánovať vopred a rezervovať si miesto dostatočne skoro. Mesto je populárnou turistickou destináciou, takže v období vysokej sezóny je potrebné si zabezpečiť ubytovanie vopred.

Ak sa podarí nájsť vhodné ubytovanie, váš pobyt v El Calafate bude ešte príjemnejší. Nech už sa rozhodnete pre luxusný hotel alebo skromnejšie penzióny, nechajte si dosť času na objavovanie perito moreno ľadovca a jeho ohromujúcej krásy.

Takže, plánujte svoju cestu do El Calafate už dnes a nezabudnite si zariadiť skvelé ubytovanie v tejto krásnej časti Argentíny.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky