Nájdite letenky s najlepšou cenou

Argentína Iguazú Falls

Ubytovanie Argentína Iguazú Falls


Argentínske Iguazú Falls – krása, ktorá vás nadchne svojou veľkosťou a nádherou

Ak máte radi prírodné scenérie a chcete vidieť jedno z najkrajších miest na Zemi, potom by ste si nemali nechať ujsť argentínske Iguazú Falls. Tieto vodopády sú situované na území národného parku Iguazú na hranici medzi Argentínou a Brazíliou. Sú známe svojou ohromujúcou krásou a majestátnosťou.

Iguazú Falls sa skladajú z viac ako 275 jednotlivých vodopádov, ktoré tvoria obrovský komplex vodopádov s celkovou šírkou muža až 2,7 kilometra. Ich výška sa môže pohybovať od 60 do 82 metrov, čo je viac ako dvojnásobok výšky slávnych Niagarských vodopádov. Tieto vodopády sú tak jedinečné, že boli zahrnuté do zoznamu svetového dedičstva UNESCO a sú jedným z najväčších prírodných zázrakov na svete.

Keď sa ocitnete v Iguazú Falls, budete ohromení svojou nádhernou scenériou. Voda padá s takou silou, že vytvára obrovskú hmlovú clonu. Tieto hmly sa dotýkajú oblohy, vytvárajúc zázračnú atmosféru. Počas návštevy sa budete cítiť akoby ste sa ocitli v inej dimenzii, preskakujúc z jedného divu do druhého.

Okrem nezabudnuteľných vodopádov národný park Iguazú ponúka aj ďalšie skvelé aktivity. Budete mať možnosť vziať si prechádzku po chodníkoch okolo vodopádov a vychutnať si nádherný výhľad. Môžete sa dostať aj na vyhliadkové plošiny, ktoré vám poskytnú panoramatické výhľady na celý komplex. Ak by ste chceli zažiť vodopády z úplne inej perspektívy, môžete si zobrať aj loďovú jazdu po rieke Parana. Táto jazda vás zavedie priamo k vodopádom, kde si budete môcť vychutnávať ich krásu z blízka.

Ak si plánujete návštevu Iguazú Falls, môžete sa ubytovať v niektorom z mnohých hotelov a rezortov v blízkosti vodopádov. Tieto hotely ponúkajú rôzne možnosti ubytovania, od luxusných hotelov s výhľadom na vodopády až po cenovo dostupné ubytovanie pre cestovateľov s menším rozpočtom. Môžete si vybrať aj medzi možnosťou pobytu v blízkosti prírody v kempoch v národnom parku.

Argentínske Iguazú Falls sú jedným z najkrajších prírodných divov na svete a jedinečným miestom, ktoré si zaslúži vašu pozornosť. Ich veľkosť, krása a atmosféra vás nadchnú a garantujeme vám, že nebudete ľutovať návštevy tohto neskutočného miesta. Takže neváhajte a naplánujte si výlet do tejto prírody nádhernej destinácie v Argentíne!


Letenka Argentína Iguazú Falls


Ak hľadáte dokonalé miesto na dovolenku, ktoré kombinuje prvotriedne prírodné krásy s kultúrou a históriou, je Argentína ideálnym miestom pre vás. Kamenný oblúk, ktorý formujú ohromujúce vodopády Iguazú, nachádza sa v severnej časti krajiny a každý rok láka tisíce turistov z celého sveta.

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako sa dostať k tomuto nádhernému miestu, je cez letenky Argentína Iguazú Falls. Pri návšteve vodopádov sa dozviete o histórii a kultúre Árukov a Guaraníov, miestnych kmeňov, ktorí tu kedysi žili.

Letenky do Iguazú sú celoročne k dispozícii, ale najlepšie obdobie pre návštevu vodopádov je medzi marcom a júnom. Počas týchto mesiacov je menej zrážok a jej voda preto má oveľa jasnejšie sfarbenie. Okrem toho sa môžete tešiť na nižšie teploty a menšie množstvo turistov.

Ak sa rozhodnete pre letenky z Buenos Aires do Iguazú, let trvá zhruba dve hodiny a po pristaní na letisku Foz do Iguaçu budete môcť začať svoju dobrodružnú cestu.

Vodopády Iguazú sú najlepšie pozorovateľné z brazílskej strany, čo trvá asi tri hodiny pomocou turistického vodcu. Toto miesto ponúka skutočne impozantné scenérie, ako aj príležitosti na fotografovanie, čím získate neopakovateľné zábery. Sledujúc pohybujúce sa oblúky vody, ktoré tvoria osudné váľce v jaskyniach pod nimi, sú putovanie na skalách až k úplnému obehnutiu vodopádov neprehliadnuteľnou súčasťou zážitku.

Ak hľadáte ďalšie adrenalinové zážitky, môžete sa rozhodnúť pre plavbu na rieke, paragliding a skúška kanyoningu.

Letenky Argentína Iguazú Falls vám umožnia návštevu jedného z najkrajších miest na svete. Ak radi cestujete a zisťujete nové veci, navštívte tento kúzelný kout Argentíny, ktorý nesklame vaše očakávania.


Najčastejšie otázky a odpovede Argentína Iguazú Falls


1. Kde sa nachádzajú vodopády Iguazú?
Vodopády Iguazú sa nachádzajú na rieke Paraná, na hraniciach medzi Argentínou a Brazíliou.

2. Ako sa dostanem na vodopády Iguazú?
Existujú dva hlavné prístupy – z argentínskej strany cez letisko Cataratas del Iguazú alebo z brazílskej strany cez letisko Foz do Iguaçu.

3. Aký je vstupný poplatok na vodopády Iguazú?
Vstupný poplatok sa líši v závislosti od toho, na ktorej strane navštevujete vodopády a aj od sezóny. Napríklad v roku 2021 bol vstupný poplatok na argentínskej strane pre zahraničných návštevníkov približne 28 USD.

4. Kedy je najlepší čas navštíviť vodopády Iguazú?
Najlepší čas na návštevu vodopádov Iguazú je obvykle v období od mája do septembra, keď je nižšia sezóna dažďov a vodopády majú viac vody.

5. Ako dlho trvá prehliadka vodopádov Iguazú?
Celodenná prehliadka vodopádov Iguazú je obvykle najlepšou voľbou. Na argentínskej strane existujú rôzne trasy s rôznou dĺžkou, ktoré môžete absolvovať za približne 6 až 8 hodín.

6. Je potrebné si rezervovať lístky na vopodádov Iguazú vopred?
Nie je povinné si rezervovať lístky vopred, ale kvôli vysokej popularite miesta je odporúčané si rezervovať lístky najmenej pár dní vopred, najmä počas vrcholovej sezóny.

7. Aké aktivity môžem robiť okolo vodopádov Iguazú?
Okrem obdivovania vodopádov sa môžete tiež vydať na prechádzky po chodníkoch a cestách, využiť vizitku Gran Aventura na adrenalínovú plavbu lodou pod vodopády alebo si pozrieť vtákové vyhliadky a iné prírodné úkazy v národnom parku.

8. Aké je najlepšie miesto na ubytovanie v blízkosti vodopádov Iguazú?
Na argentínskej strane je najlepšie miesto na ubytovanie mesto Puerto Iguazú, ktoré ponúka širokú škálu hotelov a reštaurácií pre turistov.

9. Môžem navštíviť vodopády Iguazú bez pasu?
Nie, pre návštevu vodopádov Iguazú musíte mať platný pas so sebou a dodržiavať príslušné vízové požiadavky pre Argentínu alebo Brazíliu, v závislosti od toho, ktorú stranu vodopádov navštevujete.

10. Aké ďalšie atrakcie sú v blízkosti vodopádov Iguazú?
V blízkosti vodopádov Iguazú sa nachádza napríklad trojuholník hraníc s Paraguajom a tiež eko-park Guira Oga, ktorý ponúka možnosť vidieť a interagovať s miestnou faunou.


Počasie Argentína Iguazú Falls


Argentína, krajina rozkladajúca sa na juhu Južnej Ameriky, ponúka úchvatné prírodné krásy a Iguazú Falls sú jedným z najviac fascinujúcich prírodných divov na svete.

Iguazú Falls sú skupina viac ako 275 vodopádov, ktoré sa nachádzajú na hranici Argentíny, Brazílie a Paraguaja. Zo všetkých týchto krajín je argentínska strana najväčšia a má najviac pozorovateľských miest, najlepšie prístupné pre turistov.

Počasie v Iguazú Falls je tropické, so stabilne vysokými teplotami celý rok. V najteplejších mesiacoch januári a februári môže teplota dosiahnuť až 40 stupňov Celzia. Kým v júli a auguste, najchladnejších mesiacoch, teplota klesne na približne 15 stupňov Celzia.

Miesto spájajúce Iguazú Falls s počasím je vysoká vlhkosť. Vlhkosť môže dosiahnuť až 80 percent, čo znamená, že cítiť sa bude ešte horšie a teploty budú pociťovať o niečo vyššie. Preto je odporúčané, aby ste si na toto miesto so zvláštnym ohľadom vybrali uvoľnené, priedušné oblečenie, ktoré umožní vašej koži dýchať.

Pre úspešnú návštevu Iguazú Falls je tiež dôležité mať na pamäti, že dažde sú očakávané počas celého roka, aj keď sú najčastejšie v letných mesiacoch. Nepriaznivé predpovede počasia však vôbec neznižujú zážitok z krásy vodopádov.

Ak plánujete návštevu Iguazú Falls, odporúča sa vyhnúť sa najteplejším mesiacom, pretože teploty môžu byť dosť ťažko zvládnuteľné. Maj sa na pozore, že vlhkosť je vysoká a dažde sú očakávané aj v období „sucha“, ale Iguazú Falls sú stále neuveriteľné pozorovanie a jedinečný návštevní zážitok.


Dovolenka Argentína Iguazú Falls


Argentína je známa svojou bohatou kultúrou, nádhernou krajinou a jedinečnými prírodnými zázrakmi. Jedným z najkrajších miest v tejto krajine je Iguazú Falls - vodopády Iguazú.

Nachádzajú sa na hranici Argentíny a Brazílie, kde rieka Iguazú padá zo skalného útesu a vytvára tak ohromujúci pohľad. Sú to najväčšie vodopády v Južnej Amerike a sú dokonca väčšie ako slávne Niagarské vodopády. Iguazú Falls sa nachádzajú v oblasti Iguazúského národného parku, ktorý je zaradený na zoznam svetového dedičstva UNESCO.

Ak sa rozhodnete navštíviť Iguazú Falls, čaká vás fascinujúci a nezabudnuteľný zážitok. Prechádzka po drevenom chodníku vás zavedie priamo pod vodopády, kde budete môcť cítiť silu padajúcej vody a vychutnať si nádherný výhľad. Ak ste odvážnejší typ, môžete sa vydať na loďovú jazdu pod vodopády, kde sa postriekate a dostanete ešte bližšie k nim. Toto je jedinečná príležitosť zažiť pocit sily a energie tejto prírodného divu.

Okrem samotných vodopádov je v Iguazúskom národnom parku aj bohatá flóra a fauna. Mnohé vzácne druhy zvierat, ako je napríklad tapír býčí, jaguár či ocelot, tu majú svoj domov. Park je taký bohatý na biodiverzitu, že boli vyčlenené ochranné zóny aj na strane Brazílie.

Okrem prírodných zázrakov sa môžete pustiť aj do objavovania kultúry a histórie Argentíny. Blízko Iguazú Falls sa nachádza mesto Puerto Iguazú, kde môžete ochutnať tradičné jedlá, zašportovať si alebo sa vydať na nákupy. Ďalším zaujímavým miestom v okolí je argentínske mesto Posadas, kde sa nachádza múzeum, ktoré vám predstaví históriu regiónu a jeho pôvodných obyvateľov.

Väčšina turistov si vyberie ako najlepší čas na návštevu Iguazú Falls obdobie medzi májom a septembrom, keď je vo vzduchu príjemná teplota a nižšia intenzita dažďov. Avšak bez ohľadu na ročné obdobie, návšteva tohto prírodného divu je vždy nezabudnuteľným zážitkom.

Takže ak plánujete dovolenku a hľadáte nezvyčajné miesto na objavenie, Iguazú Falls v Argentíne je bezpochyby jedným z tých najlepších možností. Príroda v tomto regióne je ohromujúca a naplnená magickou energiou, ktorá vás dostane a nenechá vás odísť ľahostajnými. Navštívte Iguazú Falls a zažite najkrajšie dni vo svojom živote.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky