Nájdite letenky s najlepšou cenou

Argentína Purmamarca

Ubytovanie Argentína Purmamarca


Purmamarca je malé mestečko ležiace v severozápadnej časti Argentíny, v provincii Jujuy. Je známe svojou ohromujúcou prírodou, kultúrnymi tradíciami a živými farbami, čo spravuje zaujímavým miestom na ubytovanie.

Keďža je Purmamarca obľúbeným turistickým cieľom, ponúka širokú škálu ubytovacích možností pre rôzne rozpočty a preferencie. Vo meste nájdete luxusné hotely, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí chcú prežiť pohodlný a elegantný pobyt. Tieto hotely často ponúkajú moderné vybavenie, bazény, reštaurácie a wellness centrá, čo zaručuje výnimočný komfort.

Pre tých, ktorí preferujú klasickejší rozmer ubytovania, existuje množstvo malých rodinných hotelov a ubytovní, ktoré poskytujú útulné a priateľské prostredie. Tieto hotely často zdôrazňujú miestne tradície a kultúru, čo im dáva autentický a jedinečný charakter. Návštevníci majú možnosť ochutnať tradičné jedlá a zúčastniť sa miestnych slávností, čo je skvelý spôsob, ako spoznať miestnych obyvateľov a ich kultúru.

Okrem hotely a ubytovní, ľudia majú tiež možnosť zvoliť si ubytovanie v rodinných penziónoch alebo súkromných apartmánoch. Tieto ponuky sú vhodné pre tých, ktorí preferujú väčšiu slobodu a nezávislosť. Súkromné apartmány a penzióny často ponúkajú kompletnú kuchyňu a priestor, čo je výhodné pre rodiny alebo skupiny cestovateľov.

Čo sa týka umiestnenia, väčšina ubytovacích možností v Purmamarci sa nachádza v blízkosti hlavných turistických atrakcií a centra mesta. To znamená, že návštevníci majú jednoduchý prístup k hlavným pamiatkam a rôznym aktivitám, ktoré mesto ponúka.

V blízkom okolí Purmamarce nájdete tiež niekoľko ubytovacích zariadení nachádzajúcich sa v prírode, napríklad v horách alebo na vidieku. Tieto hotely sa zameriavajú na tých, ktorí hľadajú únik od ruchu mesta a chcú sa pohodlne pohybovať v prírode. Napríklad, niektoré hotely ponúkajú možnosť horskej turistiky, kone, cyklistiky alebo rybolovu, čo poskytuje ešte väčšiu skúsenosť s miestnou prírodou.

Všetky tieto rôznorodé možnosti ubytovania robia z Purmamarci skvelé miesto pre turistov, ktorí navštevujú Argentínu. Nech už preferujete luxusný hotel, útulnú rodinnú penziu alebo súkromné apartmány, Purmamarca vám určite poskytne vynikajúci zážitok a jedinečnú príležitosť spoznať miestne kultúru a nádhernú prírodu Argentíny.


Dovolenka Argentína Purmamarca


Argentína je krajina, ktorá je plná nádhery a zaujímavých miest. Medzi tie najkrajšie patrí malé mestečko Purmamarca, ktoré sa nachádza v provincii Jujuy. Toto malebné miesto ponúka cestovateľom pôvabnú kombináciu kultúry, prírody a folklóru. Ak plánujete dovolenku v Argentíne, určite neváhajte a navštívte toto úchvatné miesto.

Purmamarca sa nachádza na úpätí pohoria Andes a je obklopené krásnou prírodou, ktorá vás uchváti. Jedným z najznámejších a najkrajších miest v meste je Cerro de los Siete Colores, teda hora siedmych farieb. Na tejto malebnej hore sa môžete iba tak prepodať kráse, ktorá sa vám zobrazí pred očami. V jej okolí poskytuje množstvo trekkingových a cyklistických trás pre tých, ktorí sú záujemcovia o adrenalínové zážitky a turistiku.

Mestečko Purmamarca si zachovalo svoju pôvodnú architektúru a kultúru. Všade okolo si môžete všimnúť typické adobe domy a rústy, ktoré sú vyrobené z trávy a zemiakov. Toto miesto je plné živých farieb, ktoré z neho robia pôvabný a zaujímavý priestor na návštevu.

V Purmamarca sa môžete zahryznúť do typického argentínskeho jedla, ktoré nikdy nesklame. Pozrite sa na miestne trhy a vyskúšajte niektoré z miestnych špecialít. Na trhoch si kúpite napríklad tradičnú empanadu, ktorá je plnená mäsom alebo zeleninou. Okrem toho tam nájdete veľa rôznych druhov ovocia a zeleniny, ktoré sú pestované v miestnych záhradách.

V Purmamarca je nevyhnutné navštíviť aj miestny kostol, kde si môžete pozrieť pôvodné hudobné nástroje a roztomilé kresby na stenách. Pre tých, ktorí sú záujemcovia o históriu a kultúru, je tu múzeum, ktoré má výstavy o pôvodnom obyvateľstve Argentíny.

Dovolenka v Purmamarca v Argentíne je zážitok, ktorý si určite nikdy nezabudnete. Toto miesto vám ponúka perfektnú kombináciu krásnej prírody, kultúry a priateľských miestnych obyvateľov. Ak hľadáte miesto, kde sa môžete oddýchnuť, načerpať nové sily a zbaviť sa stresu, Purmamarca je tou správnou voľbou pre vás. Tak neváhajte a zažite nezabudnuteľnú dovolenku v Argentíne.


Najčastejšie otázky a odpovede Argentína Purmamarca


Čo je Purmamarca?
Purmamarca je malé mestečko v argentínskej provincii Jujuy, známe svojou farebnou horskou krajinou a Indiánskym kultúrnym dedičstvom.

Ako sa tam dostanem?
Purmamarca sa nachádza približne 160 km južne od mesta Salta, hlavného mesta provincie Jujuy. Najlepšie je cestovať autom, ale existujú aj verejné autobusové spojenia.

Aké miesto Purmamarca navštíviť?
Najznámejšia turistická atrakcia v Purmamarca je horský masív Cerro de los Siete Colores, ktorý je úžasným miestom na prechádzky a turistiku. Ďalšie miesta, ktoré si môžete vychutnať, sú mnohé tradičné Indiánske obydlia, miestne trhy s tradičnými výrobkami a múzeá.

Aké je počasie v Purmamarca?
Počasie v Purmamarca sa mení v závislosti na ročnom období. Zima, ktorá trvá od júna do septembra, je obvykle suchá a studená s teplotami, ktoré môžu klesnúť pod bod mrazu. Leto, ktoré trvá od decembra do marca, je často horúce a vlhké s búrkami a krátkymi dažďami.

Aké tradičné jedlá môžem ochutnať v Purmamarca?
Argentínska gastronómia je veľmi rozmanitá a zahrnuje množstvo chutných jedál. V Purmamarca si môžete vychutnať tradičné Indiánske jedlá, ako sú humita (parou varený koláč), empanadas (plnené koláče) a locro (hustá polievka s bóbmi a mäsom). Okrem toho si môžete vychutnať aj argentínske steaky, ktoré sú známe po celom svete.


Počasie Argentína Purmamarca


Argentína je krajina rozmanitých krajín a krás v Južnej Amerike, ktorá sa pýši fantastickým počasím. Väčšina krajiny má subtropické alebo stepné podnebie, s malou časťou, ktorá sa vyznačuje morským podnebím.

Purmamarca je mesto nachádzajúce sa v severozápadnom Argentíne, v provincii Jujuy. Mesto leží v údolí Quebrada de Humahuaca, ktoré je jedným z najkrajších miest v Argentíne. Purmamarca sa pýši krásnymi horskými scenériami, červenými skalami a kedysi bolo miestom pre staroveké indiánske osady.

V Purmamarca sa vám bude páčiť, ak máte radi teplo a slnko. Počasie v Purmamarca je celkové suché a teplé počas celého roka. Najvyššie teploty sú v období leta (december až marec), kedy sa teploty často dostanú do 30 stupňov Celzia. V tejto dobe je tiež najvyšší podiel zrážok. V zime (jún až august) sú teploty nižšie, ale ešte stále teplé s priemerom okolo 20 stupňov Celzia.

Na návštevu Purmamarca sa najlepšie vydať v období jar-jeseň (september až november), keď sú teploty mierne a môžete si vychutnať krásne scenérie. V lete, aj keď sú teploty vysoké, môžete vidieť zaujímavé festivale, ako napríklad Carnavalito, kedy sa mestské ulice zaplnia hudbou, tancami a tradičnými kostýmami.

Aj keď Purmamarca môže byť menej známa turistická destinácia, je to skutočne krásne a jedinečné miesto, ktoré by malo byť zahrnuté do vašej cesty po Argentíne. S fantastickým počasím počas celého roka a s úchvatnými prírodnými scenériami je to miesto, ktoré nezanecháva žiadne srdce chladným.


Letenka Argentína Purmamarca


Argentína je krásna krajina s bohatou kultúrou, úchvatnou prírodou a veľmi zaujímavými miestami. Jedno z týchto miest je Purmamarca, malebné mestečko, ktoré sa nachádza v severnej časti krajiny. Ak sa rozhodnete navštíviť túto časť Argentíny, letenka do Purmamarca je tou najlepšou voľbou.

Purmamarca je čarovné miesto obklopené Andami a je známe hlavne pre svoje farbené kopce, ktoré sú nádhernou atrakciou pre turistov. Hlavnou turistickou atrakciou v tomto meste je súbor kopcov známych ako Cerro de los Siete Colores, čo v preklade znamená "Kopce siedmich farieb". Tieto kopce majú jedinečnú farebnú paletu vďaka rôznym minerálom, ktoré tvoria ich zemskej povrch. Pohľad na tieto kopce je úchvatný a poskytuje návštevníkom jedinečný zážitok.

Okrem toho môžete v Purmamarci objaviť aj iné miestne atrakcie. Medzi najznámejšie patrí trh La Plaza de Purmamarca, kde môžete vidieť a kúpiť tradičné umenie a remeslá od miestnych obyvateľov. Tento trh je skvelým miestom na nájdenie darčekových suvenírov, ako aj na ochutnanie miestnych jedál a nápojov.

Okrem kultúrnych atrakcií si môžete vychutnať aj krásnu prírodu v okolí Purmamarci. Miesta ako Garganta del Diablo, čo znamená "Diablova hrdza", a Salinas Grandes, ktoré je veľkou soľnou pláňou, ponúkajú nádherné pohľady a obrovský zážitok.

Ak uvažujete o návšteve Purmamarci, najjednoduchší spôsob, ako sa tam dostať, je letecky. Existuje niekoľko letov, ktoré smerujú do mesta Jujuy, ktoré sa nachádza len pár hodín jazdy autom od Purmamarci. Po prílete do Jujuy si môžete prenajať auto alebo si rezervovať miestnu dopravu, ktorá vás dovezie priamo do Purmamarci.

Návšteva Purmamarci je skutočným dobrodružstvom a ponúka jedinečný pohľad na krásy Argentíny. Farby kopcov, miestne trhy a úžasná príroda sú len niektoré z mnohých dôvodov, prečo by ste mali zvážiť túto destináciu. Letenka do Purmamarci je teda tou najlepšou investíciou, ktorú môžete urobiť na svoju cestu do Argentíny.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky