Nájdite letenky s najlepšou cenou

Arménsko Kláštor Noravank

Najčastejšie otázky a odpovede Arménsko Kláštor Noravank


1. Kde sa nachádza kláštor Noravank?
Kláštor sa nachádza v južnej časti Arménska, asi 120 km od hlavného mesta Jerevan.

2. Kedy bol kláštor postavený?
Kláštor bol postavený v 13. storočí.

3. Aké sú poplatky za vstup do kláštora?
Vstup do kláštora je voľný, ale v niektorých častiach môže byť potrebné zaplatiť poplatky za fotografovanie alebo kamerovanie.

4. Aké je oblečenie povolené pri návšteve kláštora?
Pri návšteve kláštora by sa malo nosiť slušné oblečenie a zakrývať ramená a kolená.

5. Aké sú otváracie hodiny kláštora?
Kláštor je otvorený denne od 9:00 do 18:00 hod.

6. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať do kláštora Noravank?
Najlepšie je prenajať si auto alebo využiť organizovanú turistickú prehliadku.

7. Koľko času je potrebné na návštevu kláštora Noravank?
Návšteva kláštora môže trvať od jednej do dvoch hodín.

8. Aké historické pamiatky sa nachádzajú v kláštore Noravank?
V kláštore sa nachádzajú niektoré z najstarších a najzaujímavejších kresieb a sochárskych diel v Arménsku. V kláštore sú tiež zachované niektoré z najstarších ručne písaných kníh a rukopisov.

9. Existuje aj ubytovanie v kláštore Noravank?
Nie, v kláštore nie je možné ubytovanie.

10. Aké sú najlepšie doby na návštevu kláštora Noravank?
Najlepšie doby na návštevu kláštora sú na jar a na jeseň. V lete môže byť veľmi horúco a v zime môže byť príliš chladno.


Počasie Arménsko Kláštor Noravank


V Arménsku sa nachádza množstvo zaujímavých atrakcií, no jednou z najkrajších je určite kláštor Noravank. Tento kláštor je situovaný v údolí Gnishik, iba zopár kilometrov od mesta Jermuk. Každý rok sem prichádza množstvo návštevníkov, ktorí sa chcú pokochať jeho nádhernou architektúrou a súčasne sa dozvedieť viac o bogatej histórii Arménska.

Ak sa rozhodnete navštíviť kláštor Noravank, je dôležité poznať miestne počasie. V Arménsku je prevažne teplé a suššie počasie. V lete však môže byť veľmi horúco, s teplotami nad 30 stupňov Celsia. Ideálny čas na návštevu kláštora preto závisí od vašich preferencií. Ak máte radi teplé počasie a nevadí vám horúce leto, môžete prísť kedykoľvek medzi júnom a septembrom. Ak preferujete miernu teplotu a chcete sa vyhnúť hmle, môžete sem prísť v jarných a jesenných mesiacoch.

Keďže kláštor sa nachádza v horskej oblasti, počasie môže byť pomerne nepredvídateľné. Aj keď príroda tu poteší svojimi krásami, návštevník by si mal byť vedomý, že vlhkosť a chlad môžu naraziť aj v lete. Preto by ste mali pripraviť vhodné oblečenie a obuv. Ak sa chystáte sem ísť v zimnom období, môžete očakávať sneh a chladné teploty. Avšak, aj keď sa môže stať, že kláštor bude kvôli počasiu zatvorený, nezúfajte. V blízkom okolí nájdete množstvo ďalších krásnych miest, ktoré stojí za návštevu.

Ak sa rozhodnete navštíviť kláštor Noravank, budete mať možnosť vidieť vzácne historickej pamiatky, ktoré veľmi jasne dokumentujú históriu Arménska. Odtiaľ budete mať tiež výhľad na úchvatné okolitú scenériu. S príjemným a priaznivým počasím sa môžete teda tešiť na dokonalú návštevu a unikátny zážitok.


Dovolenka Arménsko Kláštor Noravank


Ak hľadáte netradičnú dovolenku, Arménsko by mohlo byť pre vás tou správnou voľbou. Táto krajina je známa svojimi historickými pamiatkami a impozantnou prírodou. Jedným z najpopulárnejších miest, ktoré si môžete pri dovolenke v Arménsku navštíviť, je kláštor Noravank.

Kláštor Noravank sa nachádza v južnej časti Arménska, v údolí rieky Amaghu. Je to jeden z najdôležitejších historických a náboženských pamiatok v krajine. Jeho vznik sa datuje do 13. storočia, keď bol postavený na mieste, kde kedysi stála menšia kaplnka. Kláštor patril chudobným mníchom a bol miestom náboženského uctievania.

Čo robí kláštor Noravank takým výnimočným? Je to jeho architektonická krása a umiestnenie v úchvatnom prírodnom prostredí. Kláštor je postavený na strmých skalách, čo mu dáva veľmi dramatický vzhľad. Jeho farba zlata a ružovo-hnedá sa odráža od slnka, čo robí tento miestny pohľad nepoznateľným.

Kláštor je tiež známy svojou vzácnou zbierkou stredovekých náhrobkov a krásnymi freskami. Fresky ukazujú biblické scény a príbehy z Arménskej histórie. Ich detaily a živé farby vás rozhodne dostanú do deja.

Okolie kláštora je tiež veľmi pôsobivé. Rieka Amaghu a okolité hory tvoria dokonalú kulisu pre tento uhrančivý pamiatkový komplex. Môžete si vychutnať prechádzku po okolí kláštora a poľahky sa stratiť v malebnom prostredí.

Pre tých, ktorí majú záujem o dobrodružstvo, v okolí kláštora nájdete aj rôzne turistické trasy a možnosti na skúsenosti s adrenalínom. Môžete si vyskúšať horolezectvo, jazdu na koni alebo sa vydať na pešiu túru do okolitej prírody.

Ak hľadáte miesto, kde si oddýchnuť od každodenného zhonu a objaviť niečo nové, kláštor Noravank v Arménsku je miesto, ktoré by ste nemali vynechať. Jeho krása a historický význam vás určite očaria a pohltí. Buďte pripravení na to, že tento kláštor vám poskytne zážitok, ktorý si budete pamätať navždy.


Ubytovanie Arménsko Kláštor Noravank


Kláštor Noravank je dôležitou historickou a kultúrnou pamiatkou v Arménsku. Nachádza sa v údolí Amaghu, v južnej časti krajiny, asi 120 km od hlavného mesta Jerevanu. Jeho výnimočná krása a architektúra pritiahla pozornosť návštevníkov z celého sveta.

V kláštore Noravank môžete nájsť viacero budov, z ktorých najvýznamnejšou je katedrála Surb Astvatsatsin, ktorej stavba začala v 13. storočí. Jej architektonický štýl je charakteristický pre arménsku stredovekú architektúru, s typickými výklenkovými portálmi a zdobenými zvonovými vežami. Katedrála je postavená z ružového tufu, ktorý jej dodáva nádhernú a očarujúcu atmosféru.

Okrem katedrály tu nájdete aj ďalšie zaujímavosti, ako napríklad kaplnku Surb Grigor, kde sú umiestnené hroby prínca Orbela a jeho rodiny. Taktiež je tu kaplnka Surb Karapet, známa svojím špecifickým krížom vytesaným v skale.

Kláštor Noravank je obklopený krásnym prírodným prostredím s úchvatnými skalnatými útvarmi a údoliami. Jeho poloha na úpätí hôr Vajots Dzor dáva návštevníkom príležitosť preskúmať aj okolitú prírodu a vychutnať si panoramatický výhľad na krajinu.

Pre tých, ktorí majú záujem o históriu, je tu malé múzeum, kde môžete vidieť rôzne artefakty a zbierky z obdobia kláštora. Taktiež môžete navštíviť kláštornú knižnicu, ktorá obsahuje vzácne a starodávne rukopisy a dokumenty.

Pre turistov, ktorí hľadajú duchovný zážitok, je v kláštore Noravank možné aj ubytovanie. Existuje niekoľko reštaurácií a hotely v blízkosti kláštora, kde môžete nájsť pohodlné a bezpečné ubytovanie. Návštevníci majú tiež možnosť ochutnať tradičné arménske jedlá a vína v reštauráciách v okolí kláštora.

Návšteva kláštora Noravank je určite jedinečným zážitkom pre každého, kto má záujem o históriu, architektúru a kultúru Arménska. Jeho nádherné prostredie a historický význam robia z tohto miesta jedno z najkrajších a najpopulárnejších turistických miest v Arménsku. Ak máte cestu do tejto krásnej krajiny, nezabudnite navštíviť kláštor Noravank a ponorte sa do jeho bohatej histórie a pokojného prostredia.


Letenka Arménsko Kláštor Noravank


Ak hľadáte miesto s bohatou históriou, architektonickou nádherou a nádhernými výhľadmi, potom je kláštor Noravank v Arménsku ideálnym cieľom pre vás. Kláštor sa nachádza vo Vayots Dzor regióne, asi 120 km od hlavného mesta Jerevanu. Jeho úchvatné prostredie a umiestnenie na úpätí údolia sčasti prispievajú k jeho popularite.

Kláštor Noravank, postavený v 13. storočí, je jedným z najvýznamnejších kultúrnych a historických pamiatok Arménska. Jeho hlavná stavba, chrám Holy Mother of God, je vzácny príklad arménskej stredovekej architektúry. Svojimi vysokými kamennými stenami, zdobenými detailnými reliéfmi, a pôsobivými kupolami, ktoré sa vypínajú na oblohe, púta pozornosť návštevníkov.

Okrem hlavného chrámu nájdete v Noravanku aj ďalšie rozmanité budovy, ako sú kaplnky a pokojnejšie modlitebné kaplnky. Každý detail kláštora odhaľuje zručnosť a umenie stredovekých stavitelov. V strede kláštora sa tiež nachádzajú hrobky pre prominentné členov rodiny Orbelian, ktorí boli sponzormi a podporovateľmi stavby.

Jedným z najväčších lákadiel Noravanku je jeho úžasné okolie. Kláštor je obklopený dramatickou prírodnou scenériou, s červenkými skalnatými útesmi a hrebeňmi hor vo vzdialenosti. Okolie je zaujímavé aj pre svoje množstvo jaskýň a skalných formácií, ktoré sú ideálnymi miestami pre turistov a horolezcov.

Prehliadku kláštora môžete začať od kameňa patróna svätej matky, na ktorej je vyrytý nápis v arménskom jazyku. Tento nápis svedčí o histórii kláštora a poslúži ako skvelé miesto pre fotografie. Po prehliadke kláštoru si tiež môžete vychutnať prechádzku po záhrade, ktorá je plná kvetov a starodávnych stromov.

Kláštor Noravank nie je len miestom historického a kultúrneho významu, ale tiež duchovným miestom pre mnoho veriacich. Každý rok sa tu konajú rôzne náboženské obrady a sviatosti, a pre niektorých navštevníkov môže byť skúsenosťou príležitosť obohatiť sa o duchovné zážitky.

Ak plánujete návštevu Arménska, určite by ste nemali vynechať kláštor Noravank. Je to miesto, ktoré vás prevedie cez stredovekú históriu tejto krajiny a ponúkne vám štúdiu architektúry a nádhernú prírodu. Arménsko má veľa pamiatok a prírodných krás, ale kláštor Noravank patrí medzi tie najvzácnejšie a najpôsobivejšie. Preto sa vyberte na cestu a zažite jedinečný zážitok v kláštore Noravank.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky