Nájdite letenky s najlepšou cenou

Arménsko Lastiver

Letenka Arménsko Lastiver


Lastiver je prekrásne údolie nachádzajúce sa v Arménsku, ktoré je obľúbeným miestom pre turistov, ktorí si chcú užiť nezabudnuteľnú prírodu a krásne vodopády. Ak sa chystáte na dovolenku do Arménska a chcete objaviť nevedené kúty tejto krajiny, potom Lastiver je určite miesto, ktoré by ste nemali vynechať zo svojho zoznamu.

Ako sa dostať do Lastiveru?

Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Lastiveru, je letecky. Arménsko má mnoho letísk, ktoré spoľahlivo poskytujú prepravu z iných krajín. Našťastie pre nás, letenka do Arménska môže byť celkom dostupná a dokonca aj výrazne lacnejšia ako niektoré iné turistické krajiny.

Z Bratislavy sa do Jerevanu letia priame lety už za 100 eur a z Viedne za 200 eur. Po prílete do letiska v Jerevane je potrebné ísť do mesta a odtiaľ ďalej k autobusovej stanici. Z autobusovej stanice sú k dispozícii autobusové spoje do Díldizy, kde sa nachádza výchoziskové miesto pre túru do Lastiveru.

Túra do Lastiveru

Po príchode do Díldizy začína nezabudnuteľná túra do údolia Lastiver. Cesta do údolia sa však nezaobíde bez trochy namáhajúcich pretvárajúcich stúpaní a klesaní. Trasa je však dobre značená a je možné ju absolvovať s miernou fyzickou kondíciou a adekvátnou turistickou výbavou.

Cesta k údoliam Lastiver vedie pomedzi stromy a cez skalnaté strmé cesty. Vhodné topánky a ochranné oblečenie sú dôležité, pretože krajina počas chôdze ponúka prekrásne scenérie, ale aj niekoľko nebezpečných momentov. Počas prechodu sa vyplatí pamätať na pitný režim, pretože turistická trasa má približne 10 kilometrov a môže trvať približne 3 hodiny.

Po príchode do údolí Lastiver budú turisti odmenení prekrásnymi scenériami vodopádov a kaskád, ktoré sa nachádzajú vôkol nich, a to všetko v sebestačnom prostredí. V tomto prírodnom raji je možné tiež prenocovať, pretože v údolí Lastiver sa nachádza mini kemp s potrebnými zariadeniami.

Takto, letenka do Arménska môže byť skvelou investíciou do zážitkov a nezabudnuteľných momentov. Príroda v Lastiveri by mala byť na zozname každého, kto chce zachytiť krásu Arménska za každú cenu. Tak neváhajte a zarezervujte si svoju letenku do Arménska ešte dnes a odíďte do údolia Lastiver, kde nájdete prírodný ráj na zemi.


Najčastejšie otázky a odpovede Arménsko Lastiver


Otázka: Kde sa nachádza Lastiver v Arménsku?
Odpoveď: Lastiver sa nachádza východne od Jerevanu, v horách Dilidžan v provincii Tavuš.

Otázka: Aké aktivity je možné robiť v Lastivere?
Odpoveď: V Lastivere je možné robiť turistiku po horách, jaskyniach a vodopádoch, ako aj kúpať sa v rieke a sledovať miestnych divých zvierat.

Otázka: Treba sa pripraviť na nejaké ťažké turistické trasy v Lastivere?
Odpoveď: Áno, niektoré trasy v Lastivere sú náročné. Preto by ste mali byť pripravení na dlhé a strmé výstupy a zostupy, ako aj na rôzne terény.

Otázka: Je v Lastivere možné prespať?
Odpoveď: Áno, v Lastivere je možné prespať v kempe alebo v chatke.

Otázka: Aká je najlepšia časť roka na návštevu Lastiveru?
Odpoveď: Najlepšia časť roka na návštevu Lastiveru je od jari do jesene, keď je príroda plná zelene a rieka má dostatok vody.

Otázka: Je potrebné mať nejakú turistickú výbavu na návštevu Lastiveru?
Odpoveď: Áno, je dôležité mať vhodné turistické oblečenie, obuv a batoh s dostatkom jedla a vody. Tiež je dôležité mať so sebou mapu, kompas a svietidlo v prípade, že sa v teréne stratíte.

Otázka: Aký je vstup do Lastiveru?
Odpoveď: Vstup do Lastiveru je voľný, ale je potrebné platiť vstupné do niektorých oblastí, ako sú chatky alebo turistické atrakcie.

Otázka: Je v Lastiveru možné stretnúť miestnych obyvateľov?
Odpoveď: Áno, je možné stretnúť miestnych obyvateľov, ktorí sú obyvateľmi okolitých obcí a starajú sa o oblasť.

Otázka: Je v Lastiveru možné kempovať?
Odpoveď: Áno, v Lastivere je možné kempovať v určených oblastiach.

Otázka: Aký je časový rozvrh autobusov na cestu do Lastivere?
Odpoveď: Autobusy sa zvyčajne neustále pohybujú medzi Dilidžanom a Lastiverom, ale je najlepšie sa informovať o aktuálnom rozvrhu u miestnych prevádzkovateľov.


Počasie Arménsko Lastiver


Arménsko, s bohatou históriou a úchvatnou prírodou, je jednou z najkrajších krajín v Kaukazskom regióne. Medzi jeho mnoho scenických krás patrí aj údolí Lastiver, ktoré sa nachádza v Arménskom národníkom parku Dilijansk.

Údolie Lastiver je známe svojimi hlbokými kaňonmi, impozantnými skalnými stenami a malebnými vodopádmi. Je to raj pre milovníkov prírody a turistiku. Okrem toho, že Lastiver ponúka nádherné scenérie, ponúka aj výnimočné počasie, ktoré robí tento región jedinečným a lákavým pre návštevníkov.

Počasie v Arménskom národníkom parku Dilijansk, a teda aj v Lastiver, je typické pre kontinentálne podnebie s miernym, chladným a snehovým zimným obdobím a teplým a suchým letom. Teploty sa môžu v zime pohybovať od -10 °C do -2 °C, s občasnými snehovými prepadmi a chladným vetrom. Toto obdobie je obľúbené pre milovníkov zimných športov, ako napríklad lyžovanie a snowboarding.

Letné mesiace júl a august prinášajú teplejšie počasie s teplotami, ktoré dosahujú priemernú hodnotu 20-25 °C. Slnečné a suché dni s jasnou modrou oblohou sú ideálne pre turistiku a objavovanie okolitej prírody. Kvôli vyšším teplotám a suchému počasiu však odporúčame návštevníkom, aby si so sebou vzali dostatočné množstvo vody a nezabudli si aplikovať opaľovací krém na chránenie pred slnkom.

Jeseň v Lastiver je tiež veľmi príjemná. S teplotami od 10 °C do 20 °C a malebnými farebnými krajinami, keď stromy menia svoje listy na žihľavu zlatú, červenú a hnedú, je táto sezóna obzvlášť obľúbená pre fotografov a milovníkov prírody.

Keďže Lastiver sa nachádza v horskom teréne, môže tu dôjsť k rýchlym zmenám počasia. Preto je vždy dobré mať so sebou vhodné oblečenie pre rôzne podmienky. Turisti by tiež mali sledovať miestne správy a odporúčania pred východom na túry, aby mohli bezpečne vychutnávať prírodu a zároveň minimalizovať riziko nebezpečenstva.

V každej sezóne, nech už sa rozhodnete navštíviť Lastiver, si môžete byť istí, že si užijete úžasné scenérie a jedinečný zážitok, ktorý vám táto destinácia ponúka.

Údolie Lastiver je najlepšie navštíviť s miernym počasím, keď môžete vychutnávať úžasnú prírodu, chodenie po turistických chodníkoch a obdivovať vodopády a skalnaté útvary. Takže neváhajte a plánujte svoju cestu do Arménska a objavte jeho nádherné počasie a scenérie v údolí Lastiver.


Dovolenka Arménsko Lastiver


Arménsko je fascinujúcou krajinou, ktorá ponúka množstvo turistických atrakcií. Jedným z najkrajších a najexotičtějších miest na dovolenku v Arménsku je oblasť Lastiver.

Lastiver je údolie nachádzajúce sa v pohorí Dilidžan na severovýchode Arménska. Toto údolie si získalo veľkú popularitu medzi turistami vďaka svojej nádhernej prírode, typickým skalným útvarom a jaskyniam. Lastiver je ideálnym miestom pre tých, ktorí sa chcú vydať na dobrodružnú cestu a skrášliť si dovolenku obdivovaním úchvatnej prírody.

Ak sa rozhodnete navštíviť Lastiver, musíte si urobiť krátku, ale zároveň náročnú trekkingovú cestu. Cesta začína v dedine Yenokavan, odkiaľ sa dostanete k údoliu a jaskyniam v Tavushskom národnom parku. Počas cesty budete musieť prekonať strmé kopce a prejsť cez niekoľko riečok, ale vaše úsilie bude odmenené úžasnými výhľadmi a prírodnými divami.

Cesta vas zavedie do jaskýň Lastiver, ktoré sú jednými z najkrajších jaskýň v Arménsku. Jaskyne sú pomenované podľa riečky, ktorá tadiaľ preteká. Sú tu jaskyne nazvané Lastiver 1, 2 a 3. Každá jaskyňa má svoje jedinečné čaro a každú môžete navštíviť. Jaskyne Lastiver 1 a 2 sú otvorené pre verejnosť a turisti môžu navštíviť úchvatnú podzemnú krajinu so stalaktitmi a stalagmitmi, ktoré vytvárajú fascinujúce formy.

Lastiver 3 je jaskyňa, ktorá je v súčasnosti viac charakteristická ako podzemná chata pre turistov. Je tu možnosť prenocovania, čo vám umožní zažiť unikátnu noc v podzemí. Určite to bude nezabudnuteľný zážitok.

Okrem jaskýň Lastiver je tu ešte mnoho ďalších vecí, ktoré môžete v tejto oblasti vidieť a robiť. Môžete stráviť deň prechádzajúcí sa okolo vodopádov, vychutnať si piknik na brehu rieky a navyše mačkať rôzne horské aktivity, ako je skalolezectvo alebo turistika.

Okolie Lastiver je tiež známe svojou divokou faunou. Môžete tu vidieť vzácne vtáky, zvieratá a dokonca aj medvede, takže je to ideálne miesto pre milovníkov prírody a fotografov.

Ak hľadáte miesto na dovolenku, kde by ste mohli stráviť čas v prírode a objavovať skvosty, tu je pre vás Lastiver v Arménsku. Táto jedinečná oblasť vám poskytne možnosť zažiť dobrodružstvo a obdivovať úchvatnú prírodnú krásu. Neďaleké pralesy, riečky a vrcholy hôr sú pripravené vás privítať a ponúknuť vám nezabudnuteľný zážitok z dovolenky.


Ubytovanie Arménsko Lastiver


Ak hľadáte unikátne a zaujímavé miesto na ubytovanie, potom by ste mali určite zvážiť možnosť navštíviť Arménsko a využiť ubytovanie v Lastiver. Lastiver je malá obec nachádzajúca sa v Tavušskej provincii, a ponúka návštevníkom úchvatnú prírodu a neopakovateľný zážitok.

Ubytovanie v Lastiver je spojené s jedinečnou možnosťou prespievať v stromových domčekoch. Tieto domčeky sú postavené na stromoch a ponúkajú nádherný výhľad na okolitú prírodu. Sú zhotovené z prírodných materiálov, čo pridáva k ich šarmu. Každý domček má vlastnú terasu, kde si môžete vychutnať raňajky, čaj alebo prečítať si knihu. Ubytovanie v stromových domčekoch je ideálne pre tých, ktorí sa radi spoja s prírodou a hľadajú netradičný zážitok.

Okrem ubytovania v stromových domčekoch, Lastiver ponúka aj možnosť stanovania. Na mieste sú vyhradené plochy, kde si môžete postaviť stan a využívať spoločné zariadenia, ako je sprcha a toaleta. Táto možnosť je ideálna pre milovníkov kempovania a ešte viac zdôrazňuje kontakt s prírodou.

Lastiver nie je známy iba svojím neobvyklým ubytovaním, ale aj svojím okolím. Oblasť ponúka nádherné vodopády, prírodné jaskyne a malebné rieky. Môžete sa vydávať na prechádzky po okolí a objavovať tajomné miesta, alebo sa venovať turistike a objavovať okolité hory. Lastiver je obklopený hustým lesoch, čo prispieva k jeho unikátnej atmosfére.

Pri ubytovaní v Lastiver máte tiež blízko k historickému Ervinskému mostu, ktorý je zaujímavou historickou pamiatkou. Most je postavený z kamennej klády a je umiestnený na útese. Ak ste záujemcom o históriu a architektúru, určite by ste nemali minúť túto atrakciu.

Lastiver je vyhľadávaným miestom pre tých, ktorí hľadajú únik od každodenného zhonu a radi trávia čas v prírode. Ponúka ubytovanie, ktoré sa líši od bežných hotelových izieb a poskytuje neopakovateľný zážitok. Či už navštívite Lastiver pre romantickú dovolenku alebo aktívny životný štýl, nebudete sklamaní.

Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v Arménsku a hľadáte niečo úplne iné, Lastiver je miesto, ktoré by ste určite mali zvážiť. Ubytovanie v stromových domčekoch vás dostane prostredníctvom svojej jedinečnej atmosféry a spojenia s prírodou. Prírodné krásy a zaujímavé miesta v okolí Lastiveru vás tiež očaria a zanechajú nezabudnuteľné zážitky.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky