Nájdite letenky s najlepšou cenou

Arménsko Noravank

Letenka Arménsko Noravank


Arménsko je fascinujúcou krajinou plnou histórie, kultúry a nádherných prírodných scenérií. Jedným z najväčších lákadiel tejto krajiny je kláštor Noravank, ktorý sa nachádza v údolí rieky Arpa, v južnej časti krajiny. Navštívenie tohto kláštora je nezabudnuteľným zážitkom, ktorý by si nikto nemal nechať ujsť.

Ak sa rozhodnete navštíviť kláštor Noravank, najlepšie je zvoliť si letenku priamo do hlavného mesta Jerevan. Z Jerevanu je kláštor Noravank vzdialený približne 120 km, čo znamená asi dve hodiny cesty autom. Práve vďaka svojej dostupnosti je Noravank ideálnou destináciou pre milovníkov histórie a architektúry.

Kláštor Noravank bol postavený v 13. storočí a je jedným z najdôležitejších náboženských miest Arménska. Jeho architektonické riešenie je jedinečné a skladá sa z viacerých budov. Najvýznamnejšou je Katedrála svätého Jána Krstiteľa, ktorá je obklopená ďalšími budovami kláštora. Je to nielen náboženský symbol, ale aj architektonický skvost, ktorý je príkladom arménskeho stredovekého stavebného umenia.

Okrem úžasnej architektúry bude návštevníkov pôsobiť aj krása prírodného prostredia, v ktorom sa kláštor nachádza. Údolie Arpa je známe svojimi dramatickými skalnatými útesmi a malebnými vinohradmi. Návštevníci môžu vychutnať nádherný výhľad na tieto scenérie a zároveň si užiť pokoj, ktorý prichádza s odľahlým miestom.

Pri návšteve kláštora Noravank je tiež možné objaviť rôzne historické pamiatky v okolí. V blízkosti sa nachádza ďalší kláštor, Areni, ktorý je známy svojimi unikátnymi freskami. V dedine Areni tiež môžete ochutnať miestne víno a získavať skúsenosti o tradičnom vinárenskom remesle.

Ak sa rozhodnete letieť do Arménska, nezabudnite navštíviť kláštor Noravank. Tento historicky a kultúrne bohatý klenot krajiny vás určite očarí svojou jedinečnou atmosférou a panoramatickými výhľadmi. Arménsko a jeho úžasné pamiatky sú pripravené vás uvítať a viesť vás v histórii a kultúre tejto nádherné krajiny.


Najčastejšie otázky a odpovede Arménsko Noravank


1. Kde sa nachádza Noravank v Arménsku?
Noravank sa nachádza v provincii Vajoc Dzor v južnej časti Arménska.

2. Aké sú hlavné atrakcie Noravanku?
Medzi hlavné atrakcie Noravanku patrí pôsobivý kláštor z 13. storočia, ktorý je známy pre jeho kamenársku architektúru a ornamentálnu výzdobu. Okrem toho je tu aj pohľad na údolie Arpi.

3. Ako sa tam dostanem?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Noravanku, je autom alebo súkromným dopravným prostriedkom. Od hlavného mesta Erevan je to asi 120 kilometrov, takže cesta by mala trvať približne dve hodiny.

4. Môžem tam zostať na noc?
Niektorí návštevníci zvolia možnosť zostávať na noc v blízkosti Noravanku, pretože tu sú k dispozícii hotely a penzióny. Mnohí ľudia však uprednostňujú jednodňový výlet z Erevanu.

5. Aké je vstupné do Noravanku?
Vstupné do Noravanku je zvyčajne lacné, pohybuje sa medzi 1000 - 2000 arménskymi dramami (2-4 eurá) na osobu. Niektoré čiastky môžu byť navyše vyžadované za fotografie alebo videá.

6. Môžem tam chodiť v náboženských šatách?
Áno, návštevníci môžu nosiť náboženské šaty, ak sa cítia komfortne v tomto oblečení.

7. Má Noravank reštaurácie alebo kaviarne?
Áno, v blízkosti Noravanku nájdete niekoľko reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať tradičnú arménsku kuchyňu a občerstviť sa počas svojej návštevy.

8. Aké sú otváracie hodiny Noravanku?
Noravank je bežne otvorený pre návštevníkov od rána do večera. Presné otváracie hodiny sa však môžu líšiť v závislosti od ročného obdobia a počasia.

9. Môžem si tam zapožičať audioprístroje alebo sprievodcu?
Áno, v Noravanku často poskytujú audioprístroje alebo možnosť mať sprievodcu, ktorý vám poskytne hlboké informácie o histórii a architektúre kláštora.

10. Aký je najlepší čas na návštevu Noravanku?
Najlepší čas na návštevu Noravanku je na jar a na jeseň, keď je počasie mierné a príroda okolo kláštora je najkrajšia. Leto je tiež populárne, ale môže byť horúce.


Počasie Arménsko Noravank


Noravank je jednou z najkrajších pamiatok v Arménsku, ktorá sa nachádza v malebnom kanjone Gnjozdap v provincii Vajots Dzor. Táto historická stavba bola postavená v 13. storočí a pôsobí ako kláštor a svätyňa.

Okrem bohatého historického významu patrí Noravank aj k jedným z najkrajších miest na fotografovanie v Arménsku, s úchvatnou scenériou hôr a prokrútených skál. Aby sme precízne pochopili, prečo je toto miesto také unikátne, musíme sa tiež zamerať na jeho podnebie a počasie.

Arménsko má kontinentálne klimatické podmienky s výraznými rozdielmi medzi letom a zimou. Noravank leží v horskej oblasti, čo ovplyvňuje jeho teploty a zrážky. Letá v Arménsku sú zvyčajne horúce a suché, pričom teploty dosahujú v lete až 35 °C. Na druhej strane, zimy sú chladné s mrazivými teplotami a snežením. V Noravanku môžeme očakávať podobné podmienky.

Jeseň a jar sú pre Noravank ideálnym obdobím na návštevu. Teploty sú miernych a svieže, s minimálnymi zrážkami. Tieto obdobia sú tiež vizuálne pôsobivé, s prekrásnymmi farbami, keď stromy menia svoje lístie alebo kvitnú. Návštevníci sa môžu tešiť na príjemné počasie, ideálne pre preskúmanie kláštorných komplexov a prechádzky v okolí.

V lete sa teploty v Noravanku môžu pohybovať okolo 30 °C, čo môže byť veľmi horúce, najmä pre turistov, ktorým nie sú zvyknutí na tieto podmienky. Avšak táto sezóna je stále obľúbenou dobou návštevy, v ktorom návštevníci môžu vychutnať slnečné počasie a jasné modré nebo.

Pokiaľ ide o zimné obdobie, Noravank získava nový rozmer krásy. Snahy padajú a pokrývajú okolie kláštora bielou prikrývkou. Teploty sú chladné a môžu byť dokonca pod bodom mrazu. To však neodradí odvážnych návštevníkov, ktorí si prichádzajú vychutnať jedinečnú atmosféru a výhľady na zasnežené hory.

Je dôležité si vziať do úvahy, že počasie môže byť neisté a rýchlo sa meniace v arménskych horách. Preto je dôležité sa pred odchodom na cestu informovať o aktuálnych podmienkach a prípravne si vziať vhodné oblečenie a vybavenie.

V každom ročnom období ponúka Noravank špeciálne scenérie a úchvatné výhľady. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete túto historickú pamiatku navštíviť, určite nebudete sklamaní. Arménsko je krásna krajina s množstvom zaujímavých miest na obdivovanie a Noravank je v tomto zozname jedno z nevyhnutných miest, ktoré by ste si nemali nechať ujsť.


Ubytovanie Arménsko Noravank


Arménsko Noravank: Ubytovanie v kraji kamenových chrámov

Ak hľadáte nezvyčajné miesto na pobyt v Arménsku, kde sa môžete ponoriť do histórie a kultúry tejto krajiny, potom sa určite pozrite na ubytovanie v Noravanku. Tento malý oáza kľud na juhu Arménska je jedným z najnavštevovanejších turistických miest v krajine a ponúka návštevníkom nezvyčajné zážitky, ktoré sa nebudú musieť vyvinúť v okolí.

Noravank je známy pre svoje úžasné kamenne kláštory, ktoré stoja v strede bezvetria krajinných hor. Táto oblasť je známa pre svoje unikátne klimatické podmienky, kde teploty sa môžu pohybovať v extrémoch - od zimných mrazov až po letné horúčavy - a pre krajinné krásy, ktoré tu môžete vidieť.

Aké je ubytovanie v Noravanku? Nájdete tu mnoho hotelov a ubytovaní, ktoré ponúkajú širokú škálu možností. Môžete sa rozhodnúť pre luxusné hotely s výhľadom na hory alebo si vybrať ubytovanie v kamennej chate počas vášho pobytu. Toto miesto je ideálne pre tých, ktorí hľadajú romantiku a kľud, ktorý ponúka. V Noravanku nájdete vhodné ubytovanie pre každého - či už hľadáte útulný apartmán pre malú rodinu alebo luxusný hotel pre dvoch.

Okolie ubytovania v Noravanku je nádherné a ponúka množstvo možností pre turistov. Vhodným miestom, kde si môžete oddýchnuť, je izolovaná kameňolomná plošina, kde sa turisti môžu ponoriť do starovekej histórie krajiny. Táto oblasť je známa pre svoje veľké skalné útvary a krásne výhľady na okolité hory. V blízkosti kameňolomu sa nachádza malé jazero, ktoré je obklopené zelenými stromami a krásnou krajinou.

Ak hľadáte aktívnu dovolenku, v Noravanku sa nachádza množstvo chodníkov a trás pre turistov. Tieto trasy ponúkajú krásne výhľady na okolie a umožňujú vám objaviť staroveké pamiatky v Arménsku.

Ubytovanie v Noravanku je ideálne pre tých, ktorí hľadajú okrem kultúry a histórie aj športové aktivity. Toto miesto ponúka ideálne podmienky pre turistov, ktorí chcú objavovať krásu Arménska. Pre návštevníkov je k dispozícii i veľmi priateľské miesto s uvoľneným prostredím, ktoré dopĺňa pohodovú atmosféru Noravanku.

Ak plánujete cestu do Arménska, určite nezabudnite pozrieť sa na toto unikátne miesto. Ubytovanie v Noravanku je ideálne pre tých, ktorí hľadajú kľud, zážitky a krásne prírodné krajinu. Toto miesto vám ponúka nezabudnuteľné zážitky a špecifický pobyt na turistických miestach Arménska.


Dovolenka Arménsko Noravank


Arménsko je nezvyčajnou a nádhernou krajinou bohatou na kultúrnu históriu, prírodu a hospodárstvo. Noravank, čo znamená "nový kláštor" (v preklade z arménčiny), je jednou z najkrajších a najväčších stredovekých svätyň v krajine a nepochybne jednou z najkrajších z turistických miest v Arménsku.

Nachádza sa v južnej časti Arménska, v skalnatom lesoch Vajots Dzor. K vetrom a slnečnejmu žiareniu odolné steny skalnej hory vytvárajú nezvyčajné scenérie na severne západnej strane – práve tam sa nachádza najdôležitejší komplex Noravanku.

Kláštor bol postavený v 13. storočí Michalom III. a jeho synom Orbelyanom a bolo to miesto, kde bolo rozkúskované prevädzanie literatúry a dejín v Armenii. Noravank je zaujímavý pre svoje architektonické prvky a pre svoju umiestnenie medzi okolitými kopcami. Keď sa obzriete okolo seba, zriadka sa nájde niečo na tejto zemi, čo by prekrylo krásu pred sebou.

Oblasti sú tiež veľmi vhodné pre turistiku a cyklistiku. Príroda s pôvabnými údoliami, rybníkmi, vodopádmi, horami a púšťami sa spojila v jedinečný prírodný komplex. Pohľad na vrchole kopca si môžete užiť aj z jazdeckých výletov na základe služieb miestneho turistického oddelenia.

V cenách vstupeniek sú v cene zahrnuté aj návštevy okolitých miest ako je „Togh” a „Gndevanq” kde si môžete zakúpiť miestnu arménsku kuchyňu. Priamo v kláštore sa často konajú aj menšie akcie, ale aj oslavy alebo menšie festivity. Turistické miesto je tiež veľmi obľúbené pre romantické páry a deti.

Ak plánujete navštíviť Arménsko, nezabudnite si zahrnúť Noravank na zoznam svojich cieľov, pretože táto šikovná oblasť neustále ponúka na okolité okolité krajiny jedinečné a pútavé zábery na vaše dovolenkové fotoaparáty.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky