Nájdite letenky s najlepšou cenou

Arménsko Selim Pass

Letenka Arménsko Selim Pass


Selim Pass je jedným z najkrajších a najbujnejších miest v Arménsku, známym svojou rôznorodosťou prírody a nádherným výhľadom. Nachádza sa v Arménskych vrchoch na nadmorskej výške 2 410 metrov a je dôležitým prechodom cez hory, spojujúcimi Zevan a Vardeny.

Pre mnoho turistov je Arménsko Selim Pass dôležitým miestom na návštevu, hlavne vďaka jeho úžasne malebným výhľadom. Počas cesty cez prechod môžete obdivovať majestátnu horskú krajinu plnú zelene, kvetov a horských vrcholov. Výhľad je tak očarujúci, že na chvíľu zabudnete na všetko ostatné a budete sa považovať za súčasť tejto nádhery.

Okrem svojej scenérie je Selim Pass známy aj svojou historickou dôležitosťou. Na tomto mieste sa nachádza starodávny Selim Karavansaray, ktorý bol postavený v 14. storočí počas obdobia Karakanidov. Tento karavanseraj slúžil ako obchodné a kultúrne centrum pre karavány, ktoré prechádzali cez túto časť Arménska. Dodnes je toto histórické miesto dobre zachované a je využívané turistami na prehliadky a ako zastávka na ich cestách cez túto oblasť.

Ďalším zaujímavým aspektom Selim Pass je jeho miesto vo Vaseline Historic and Cultural Reserve. Toto územie je známe tým, že sa tu nachádzajú rôzne archeologické a historické pamiatky. Mnohé z týchto pamiatok sú len pár minút od Selim Passu a turisti ich môžu preskúmať a objaviť bohatú históriu a kultúru Arménska.

Pre cestovateľov, ktorí milujú prírodu a dobrodružstvo, je Selim Pass ideálnym miestom na turistiku a chodníkové trate. Svojou zhýčkanou krajinou a nádhernými výhľadmi ponúka túžobám viac ako len obyčajná prechádzka. Môžete si zvoliť medzi rôznymi trasami, od miernych až po náročné, a preskúmať okolitú prírodu a zákutia nádhernej Arménskej prírody.

Arménsko Selim Pass je oblasťou bohatou na kultúru, históriu a prírodu. Jeho úžasná scenéria a historická hodnota ho robia obľúbeným miestom pre cestovateľov, ktorí hľadajú jedinečný zážitok. Ak sa chystáte navštíviť Arménsko, nezabudnite zahrnúť Selim Pass do svojho itinerára a zažite jeho krásu a pôvab sami.


Počasie Arménsko Selim Pass


Arménsko Selim Pass môže byť považované za jedno z najnáročnejších miest v Arménsku, čo sa týka počasia. Leží na východ od jazera Sevan a predstavuje prekážku na ceste z Jervanu do Gegharkuniku.

Väčšinou je tu vysoká nadmorská výška, ktorá dosahuje viac ako 2400 metrov. Je to preto, že Selim Pass sa nachádza v horách Vardenis, konkrétne v pohorí Sisian. Vzhľadom na túto výšku tu prevláda horský typ klímy.

Počasie v Selim Pass je veľmi nepredvídateľné a variabilné. Aj keď je v Arménsku väčšinou suché a kontinentálne podnebie, Selim Pass má iné charakteristiky, ktoré by sa dali opísať ako subarktické.

Jedným z dôvodov je jeho vysoká nadmorská výška a preto tu často fúka silný vietor. Existujú obdobie v zime, kedy dávajte pozor na snehové búrky. Veterné podmienky môžu byť extrémne a veľmi nebezpečné. Z tohto dôvodu je dôležité sledovať predpovede počasia a dostatočne sa pripraviť, ak sa plánuje cesta cez Selim Pass.

Selim Pass je známy aj tým, že má jedna z najvyšších priemerov zrážok v oblasti. Pravidelne sa tu nachádzajú husté mraky a môžu prichádzať dažde alebo v snehových mesiacoch sneh. Zrážky sú časté nielen v zime, ale aj v ostatných ročných obdobiach. Preto je dôležité mať vhodnú výbavu, ak sa rozhodnete precestovať týmto miestom.

Napriek svojej nepredvídateľnosti a prísom tečúcemu vetru a zrážkam, počasie v Selim Pass môže ponúkať úžasné scenérie a výhľady. Keď je jasná obloha, je možné vidieť široké údolia a hory otvoriť sa pred vami. Rovnako, vzhľadom k svojej nadmorskej výške, sneh tu zostáva dlho a poskytuje zážitok zimnej krajiny.

Celkovo je Selim Pass miestom, kde by ste sa mali pripraviť na rôzne daždivé a veterné podmienky. Nech už sa rozhodnete ho navštíviť ako turista alebo prejsť cezňho, je nevyhnutné starať sa o svoju bezpečnosť a byť pripravený na zhoršujúce sa počasie.


Najčastejšie otázky a odpovede Arménsko Selim Pass


Najčastejšie otázky a odpovede o Arménskom Selim Pass:

1. Čo je Arménsky Selim Pass?
Arménsky Selim Pass je horský prechod v Arménsku, ktorý sa nachádza v pohorí Sévan v provincii Gegharkunik.

2. Aká je nadmorská výška Arménskeho Selim Pass?
Nadmorská výška prechodu Selim je približne 2 410 metrov nad morom.

3. Aká je história Arménskeho Selim Passu?
Arménsky Selim Pass je historická cesta, ktorá pochádza z 14. storočia a slúžila ako dôležitá obchodná trasa medzi Arménskom a Perziou.

4. Je Arménsky Selim Pass prístupný celoročne?
Nie, Arménsky Selim Pass je prístupný iba počas letných mesiacov, pretože zima v tejto oblasti prináša silné snehové záveje a nízke teploty.

5. Aké je Arménske Selim Lake?
Arménsky Selim Lake je jazero na Arménskom Selim Pass, ktoré je známe svojou scenériou a je populárnym miestom na fotografovanie.

6. Sú v blízkosti Arménskeho Selim Passu nejaké pamiatky?
Áno, v blízkosti Arménskeho Selim Passu sa nachádza kláštor Selim, ktorý je zahrnutý na zozname svetového dedičstva UNESCO a je vyhľadávanou turistickou atrakciou.

7. Ako sa dostanem na Arménsky Selim Pass?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať na Arménsky Selim Pass, je automobilom alebo turistickou trasou. Môžete si tiež najať miestneho sprievodcu, ktorý vám pomôže s navigáciou.

8. Aké sú aktivity, ktoré môžem vykonávať na Arménskom Selim Pass?
Na Arménskom Selim Pass môžete robiť turistiku, fotografovať scenériu, navštíviť kláštor Selim a skúsiť tradičné arménske jedlá a nápoje v miestnych reštauráciách.

9. Aké je počasie na Arménskom Selim Pass?
Počasie na Arménskom Selim Pass môže byť chladné a veterné aj v letných mesiacoch. Je vhodné sa obliecť do teplej vrstvenej oblečenia a mať so sebou veternú čiapku a ochranný krém proti slnečnému žiareniu.

10. Je potrebný niektorý špeciálny povolenie na návštevu Arménskeho Selim Passu?
Nie, nie je potrebné žiadne špeciálne povolenie na návštevu Arménskeho Selim Passu. Je však dôležité mať platný cestovný pas a súhlasiť s miestnymi zákonnými predpismi a pravidlami.


Ubytovanie Arménsko Selim Pass


Selim Pass je jedno z najvýznamnejších miest v Arménsku a ponúka úžasné ubytovanie pre návštevníkov, ktorí sa chcú pohybovať v krásnom krajinnom prostredí Kaukazu.

Nachádza sa v južnej časti krajiny a je jedným z najvyšších horských priechodov v Arménsku, dosahujúcim nadmorskú výšku 2410 metrov. Selim Pass spojuje mesto Martuni s mestečkom Karvachar v provincii Gegharkunik a taktiež slúži ako hlavná cesta medzi Arménskom a Náhorným Karabachom.

Ubytovanie v Selim Pass je jedinečné a sprístupňuje návštevníkom pôvabné tradičné arménske bungalovy vyrobené z dreva, kamenia a trstiny. Tieto chalupy majú typickú rustikálnu architektúru a vytvárajú autentickú atmosféru, ktorá pripomína minulosť a tradičnú arménsku kultúru.

K dispozícii je viacero možností ubytovania v Selim Pass, od jednoduchých a útulných chalupiek až po luxusné a komfortné hotely. Niektoré z týchto miest ponúkajú aj výhľad na okolité hory a doliny, čo je skutočne pôsobivý pohľad, ktorý si budete pamätať celý život.

Okrem ubytovania majú návštevníci Selim Pass aj prístup k mnohým aktívnym aktivitám a atrakciám. Môžu sa vybrať na túru po horských chodníkoch a obdivovať nádherný výhľad na krajinu Kaukazu. Taktiež je možné absolvovať jazdu na koni, ktorá je veľmi populárna medzi turistami, ale aj medzi miestnymi obyvateľmi.

V okolí Selim Pass sa nachádza aj niekoľko historických pamiatok, ktoré stojí za to navštíviť. Jednou z nich je Selim Karavansaray, starobylá kameňná budova postavená v 14. storočí, ktorá slúžila ako karavansaraj na obchodnej ceste medzi Arménskom a Perziou. Táto budova je jedným z najznámejších miest v Selim Pass a je považovaná za významnú historickú pamiatku.

Ak hľadáte jedinečné a nezabudnuteľné ubytovanie v Arménsku, Selim Pass je ideálnym miestom na strávenie svojej dovolenky. Tento horský priechod ponúka nádhernú krajinu, autentickú kultúru a mnoho možností na aktívny oddych. Ubytovanie v tradičných arménskych chalupách vám pomôže prežiť jedinečný zážitok a zažiť život v najkrajšej časti Arménska.


Dovolenka Arménsko Selim Pass


Ak hľadáte jedinečnú dovolenku v malebnej krajine plnej histórie a kultúry, potom by ste nemali prehliadnuť Arménsko a jeho úchvatné miesto zvané Selim Pass. Táto horská cesta je známa svojou nádhernou krajinou a je považovaná za jednu z najzachovanejších a najkrásnejších historických trás v krajine.

Selim Pass sa nachádza v provincii Vajoc Dzor v južnom Arménsku a predstavuje skutočné dobrodružstvo pre turistov. Cesta vedie po horskom hrebeni s nádhernými panoramatickými výhľadmi na okolité hory a údolia. Počas jazdy cez Selim Pass budete mať možnosť obdivovať krásu prírody, ktorá je jedinečná svojou divokou a nezvyčajnou krajinou.

Hlavným ťahúňom tejto turistickej atrakcie je Selim Karavansaray, staroveká horská ubytovňa, ktorá sa nachádza na vrchole hrebeňa. Táto stavba bola postavená v 14. storočí počas obdobia kráľa Hovhanna II. Je to jediný karavansaray v Arménsku, ktorý ešte stále stojí. V minulosti slúžil karavansaray ako útočisko pre kočovných obchodníkov a otrokov, ktorí prechádzali touto oblasťou po Hedvábnej ceste. Dnes je to historická pamätihodnosť a turistická atrakcia, ktorá poukazuje na bohatú históriu krajiny.

Samotná budova karavansaraja je veľmi zaujímavá. Má kamenné múry a nádherné klenuté stropy. Interiér je pomerne jednoduchý, ale ponúka príjemnú atmosféru. Je dokonca možné si vybrať miesto a prespať v karavansaraye, čo je veľkým lákadlom pre dobrodruhov a turistov z celého sveta.

Cesta k Selim Karavansaray je sama o sebe úchvatná. Prudké serpentíny, úzke zákruty a nepretržité výhľady na zelené kopce a hory vytvárajú neopakovateľný zážitok. Výhľad na jezera a rieky, ktoré sa týčia hlboko pod vami, je ohromujúci a nenechá vás neskĺznuť z mysle. Každá zákruta prinesie novú scénu, ktorú si budete chcieť zachytiť na svojom fotoaparáte.

Selim Pass a Selim Karavansaray sú nielen miestami nesmiernej histórie, ale aj miestami extrémnej krásy. Ak sa chystáte na dovolenku do Arménska, určite by ste nemali prehliadnuť túto úchvatnú destináciu. Autor: Arménsko je priam stvorené pre dobrodružných a zvedavých cestovateľov.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky