Nájdite letenky s najlepšou cenou

Arménsko Zvartnots Cathedral

Letenka Arménsko Zvartnots Cathedral


Arménsko je krajina s bohatou históriou a bohatou kultúrou. Jeho hlavným mestom je Jerevan, ktorý je domovom mnohých historických pamiatok a architektonických skvostov. Jedným z najvýznamnejších miest je katedrála Zvartnots.

Katedrála Zvartnots sa nachádza asi 15 kilometrov západne od Jerevanu, pri ceste na mesto Etchmiadzin. Je to jeden z najznámejších symbolov Arménska a jedna z najkrajších stredovekých stavieb na celom Kaukaze. Bola postavená v 7. storočí počas vlády arménskeho kňaza a architekta catholicosa Nersése Veříse (významného cirkvi).

Pôvodne to bola veľmi veľká katedrála, ktorá spolu s pridruženými budovami tvorila komplex zasvätený svätej Ríte. Vykonávala funkciu katedrálneho kostola Arménskej apoštolskej cirkvi a bola svätostánkom bohu Mithrovi. Katedrála bola centrom arménskeho kresťanstva a dôležitým miestom púte pre veriacich.

Architektonický štýl katedrály je veľmi originálny a jedinečný. Je známy pre svoj nezvyčajný dizajn a skvostné kamenné práce. Hlavná stavba má okrúhly pôdorys so štyrmi veľkými oblúkmi, ktoré ju držia. Jeho exteriér je zdobený rôznymi vzormi a sochami, ktoré vyjadrujú náboženské a symbolické významy.

Bohužiaľ, katedrála Zvartnots bola vážne poškodená počas zemetrasenia v 10. storočí a bola opustená. Dlhé roky bola v ruinách, až kým sa v 20. storočí nezačalo s obnovou pamiatky. Dnes je katedrála Zvartnots jedným z najnavštevovanejších turistických miest v Arménsku a patrí medzi najdôležitejšie pamiatky UNESCO.

Letenka do Arménska je preto skvelým spôsobom, ako sa dostať k tejto úžasnej historická pamiatke. Ak ste nadšenec histórie, architektúry alebo náboženstva, určite si nechajte ujsť túto nádheru. Okrem katedrály Zvartnots môžete prehliadnuť aj ďalšie pamiatky v Jerevane a jeho okolí, ako je napríklad katedrála Sv. Grigorija Mena-Tata (Grigor Lusavorič), Fond Arménsko-apoštolskej cirkvi, Muzeum rukopisov Matenadaran a mnoho ďalších.

Arménsko je krajinou s bohatou históriou a kultúrou, ktorú je potrebné objaviť. Navštívenie katedrály Zvartnots je nezabudnuteľným zážitkom, ktorý vás obohatí nielen o poznatky o arménskej histórii a kultúre, ale aj o dávke náboženskej a duchovnej atmosféry. Takže neváhajte a rezervujte si letenku do Arménska a vychutnajte si túto jedinečnú pamiatku.


Ubytovanie Arménsko Zvartnots Cathedral


Zvartnots Cathedral je jeden z najznámejších historických pamiatok v Arménsku a jedným z UNESCO svetového dedičstva. Táto katedrála sa nachádza asi 15 kilometrov západne od hlavného mesta Jerevanu, v blízkosti letiska Zvartnots.

Katedrála Zvartnots bola postavená v 7. storočí za vlády arménskeho kráľa Trdat III. Tento unikátny architektonický klenot bol postavený na mieste staršieho chrámu zo 4. storočia. Zvartnots v preklade znamená „Stratený chrám“ a toto meno vychádza z legendy, podľa ktorej sa katedrála postavila na mieste, kde podľa krčmy cestovateľov zmizol starý chrám.

Cieľom stavby katedrály Zvartnots bolo podporiť a ukázať moc a náboženskú silu Arménskej apoštolskej cirkvi. Katedrála Zvartnots slúžila ako sídlo katolikosa Arménskej apoštolskej cirkvi a staviteľovia sa naozaj snažili vytvoriť nádherný a impozantný chrám, ktorý by vyjadroval ich silu a bohatstvo.

Dnes je však katedrála Zvartnots iba zrúcaninou svojej bývalej slávy. Budova bola zničená v 10. storočí po zemetrasení a odvtedy bola ponechaná napospas času. Aj napriek tomu, že ostali len ruiny, tieto zrúcaniny sú stále úchvatné a ponúkajú návštevníkom neopakovateľný pohľad na minulosť a architektonickú dokonalosť.

Zvartnots Cathedral je obľúbeným miestom turistov z celého sveta. Návštevníci majú možnosť prehliadnuť okolie chrámu, obdivovať jeho unikátnu architektúru a tiež sa dozvedieť viac o histórii a význame tohto miesta prostredníctvom informačných panelov umiestnených v blízkosti.

Katedrála Zvartnots je charakteristická svojou monumentálnou vežou a dvojramennými svätnicami, ktoré z nej vyčnievajú. Napriek svojmu značnému poškodeniu v dôsledku plynutia času, dodnes sú viditeľné dôkazy o bohatstve a veľkoleposti tejto stavby.

Pri návšteve Arménska si nenechajte ujsť katedrálu Zvartnots, jednu z najúžasnejších historických pamiatok v tejto krajine. Je to miesto, kde môžete cítiť ich minulosť a byť fascinovaní architektonickou krásou, ktorú dokázali vytvoriť v dávnych časoch.


Najčastejšie otázky a odpovede Arménsko Zvartnots Cathedral


1. Kedy bol postavený Zvartnots Cathedral?
Zvartnots Cathedral bol postavený v 7. storočí, medzi rokmi 641 a 661.

2. Aká bola pôvodná funkcia katedrály Zvartnots?
Zvartnots Cathedral slúžil ako veľká kresťanská katedrála a palác pre arménskeho katolíckeho patriarchu.

3. Aké je historické zázemie katedrály?
Zvartnots Cathedral bol postavený počas vlády arménskeho kráľa Trdiata III. a bol jedným z najdôležitejších náboženských a kultúrnych centier v Arménsku.

4. Aké je územie katedrály Zvartnots?
Zvartnots Cathedral sa nachádza asi 10 km západne od Jerevanu, hlavného mesta Arménska.

5. Prečo je Zvartnots Cathedral dnes v ruine?
Zvartnots Cathedral bol zničený v 10. storočí pri zemetrasení. Dnes je zachovaný iba jeho základ a niektoré fragmenty.

6. Je Zvartnots Cathedral súčasťou svetového dedičstva UNESCO?
Áno, od roku 2000 je Zvartnots Cathedral zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO.

7. Sú otvorené pre verejnosť?
Áno, Zvartnots Cathedral je prístupný verejnosti a je populárnou turistickou atrakciou.

8. Je potrebné platiť vstupné?
Áno, návštevníci musia platiť malé vstupné na vstup do obľúbenej turistickej atrakcie.

9. Existujú nejaké ohraničenia návštevy Zvartnots Cathedral?
Návštevníci by mali dodržiavať pravidlá a rezpektovať historické miesto. Nie je povolené poškodzovanie alebo odstraňovanie akýchkoľvek súčastí katedrály.

10. Aké sú ďalšie známe pamiatky v blízkosti Zvartnots Cathedral?
V blízkosti sa nachádza Etchmiadzinská katedrála, ktorá je známa ako najstaršia kresťanská katedrála na svete, rovnako ako Turínsky pokrývka, ktorý je najznámejší ako povraz z Ježišovho ukrižovania.


Počasie Arménsko Zvartnots Cathedral


Zvartnots Cathedral je jedným z najpôsobivejších historických pamiatok v Arménsku a jednou z najvýznamnejších katedrál postavených v 7. storočí. Okrem svojej histórie a architektonických vlastností je Zvartnots aj nádherným miestom, kde sa môžete ponoriť do prírody a užiť si úžasné počasie Arménska.

Nachádza sa päť kilometrov juhozápadne od Arménskej metropoly Jerevanu na ploche o rozlohe približne 8 tisíc metrov štvorcových. Stavba katedrály sa začala v roku 642 a bola dokončená o 20 rokov neskôr. Je to považované za jedno z najlepších diel arménskeho stredoveku.

Zvartnots Cathedral je známa svojou majestátnou architektúrou a unikátnymi architektonickými prvkami. Je vybudovaná s pôsobivým tvarom v tvare kruhu so štyrmi vežami postavenými v každom uhle. Hlavá váha katedrály bola postavená tak, aby vydržala a odolávala prírodným živlom, ako sú zemetrasenia a zrážky.

Keďže sa Zvartnots Cathedral nachádza v Arménsku, ktoré sa vyznačuje kontinentálnym podnebím, počasie na tomto mieste je veľmi príjemné a podnebie je teplé. Letá sú zväčša teplé a suché, s priemernými teplotami okolo 24 až 30 stupňov Celzia. Tieto teploty robia zvartnots ideálne miesto na návštevu v letných mesiacoch.

Zimy v Arménsku sú chladné a suché. V Zvartnots Cathedral je v zimných mesiacoch mierny pokles teploty, priemerné teploty sa pohybujú medzi 0 až 5 stupňami Celzia. Napriek tomu, že teploty môžu byť na začiatku roka chladné, zimné mesiace sú peknou dobou na návštevu katedrály a obdivovanie jej krásy v pokoji a tichosti.

Okrem počasia ponúka Zvartnots Cathedral aj úžasné výhľady na okolitú krajinu. Zo štvorvežovej stavby môžete obdivovať rozmanité pohoria, jazero Arménsko a okolitú prírodu. Priestor okolo katedrály je aj ideálnym miestom na piknik alebo prechádzku na čerstvom vzduchu.

Celkovo je Zvartnots Cathedral kombináciou fascinujúcej histórie, kultúrnej dedičstva a úžasného počasia. Je to miesto, kde sa môžete ponořiť do krásneho arménskeho dedičstva a zároveň si vychutnať príjemné podnebie. Nech už sa rozhodnete navštíviť túto katedrálu v teplých letných alebo chladných zimných mesiacoch, budete mať nezabudnuteľný zážitok.


Dovolenka Arménsko Zvartnots Cathedral


Ak hľadáte miesto, ktoré je plné histórie, kultúry, krásy a duchovnosti, potom by ste mali uvažovať o tom, že sa vyberiete na dovolenku do Arménska. Arménsko je domovom mnohých krásnych pamiatok, ale jednou z najvýznamnejších z nich je katedrála Zvartnots.

Katedrála Zvartnots sa nachádza neďaleko mesta Ejmiacnin, približne 10 km na západ od hlavného mesta Jerevanu. Katedrála bola postavená v 7. storočí a bola pôvodne vybudovaná ako zázemie pre významné sväté narodeniny a svadobné slávnosti. Katedrála slúžila ako jedna z hlavných katedrál Arménskej Apoštolskej cirkvi.

Aj keď sa katedrála Zvartnots stala obetou zemetrasenia v 10. storočí, ktoré jej spôsobilo značné poškodenie, stále je to majestátna budova, s ktorou sa môžu turisti dnes stretnúť. Vstup do katedrály je voľný a návštevníci si môžu prezerať rozsiahle zvyšky budovy, ktorá bola kedysi jednou z najdôležitejších katedrál Arménska.

Napriek tomu, že katedrála Zvartnots nikdy nebola obnovená do svojej pôvodnej podoby, Je to stále neskutočne vzrušujúce miesto na návštevu a je to určite jedna z najkrajších a najzaujímavejších katedrál v Arménsku. Okrem toho, že si môžete prezrieť katedrálu, môžete sa tiež prejsť okolo okolitej krajiny a užiť si krásne výhľady na Arménsku prírodu.

Ak sa rozhodnete vybrať sa na dovolenu do Arménska, nezabudnite zaradiť katedrálu Zvartnots do svojho zoznamu miest, ktoré by ste chceli navštíviť. Určite sa na vás katedrála zapadne a nechá vás s nezabudnuteľným zážitkom.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky