Nájdite letenky s najlepšou cenou

Austrália Cradle Mountain-Lake St Clair National Park (Tasmánia)

Dovolenka Austrália Cradle Mountain-Lake St Clair National Park (Tasmánia)


Austrália, známa svojou nádhernou prírodou a divokými krajinami, ponúka mnoho miest záujmu pre náročných cestovateľov. Jedným z najfascinujúcejších a najživších národných parkov je Cradle Mountain-Lake St Clair National Park na Tasmánii. Tento park je jedinečným miestom s mnohými pokladmi a ponúka nekonečné možnosti pre dobrodružné dovolenky.

Park leží v nádhernom holomorského pohoria v severnej časti Tasmánie, a je domovom pre Cradle Mountain a Lake St Clair, dva ikonické symboly parku. Cradle Mountain je známa svojou monumentálnou skalnou vŕškou, ktorá sa týči nad okolitou krajinou. Je to skvelé miesto pre túranie a horolezectvo. Jazero St Clair je najväčším jazerom na Tasmánii a jeho krásne, jasné vody sú priam lákadlom pre tých, ktorí sa radi venujú vodným športom.

Park okrem týchto dvoch úchvatných prírodných krás ponúka aj množstvo turistických chodníkov a trás pre milovníkov prírody. Môžete si vybrať medzi mnohými túrami, ktoré vedú okolo horských potokov a cez bujnú džungľu. Jednou z najpopulárnejších túr je Overland Track, ktorý sa rozprestiera na tridsaťšesť kilometrov a prechádza cez nádherné scenérie, vodopády a ledovcové krajiny. Táto trasa je určená pre skúsenejších turistov, ale ponúka neskutočné výhľady, ktoré stojí za to.

Pre tých, ktorí majú radi menej náročné aktivity, park ponúka aj možnosti pre vodný turizmus. Môžete si prenajať kanoistu a preskúmať hladiny jazera St Clair alebo sa pokochať pohľadom na okolité hory z kajaku. Ak ste doteraz nikdy neskúšali kanoe, nemal by ste si nechať ujsť túto skvelú príležitosť.

Okrem prírodných pokladov Cradle Mountain-Lake St Clair National Park ponúka aj možnosti sledovať zvieratá. Park je domovom pre mnoho vzácnych a ohrozených druhov, vrátane tasmanijského diabla, ktorý je jedným z najznámejších obyvateľov Tasmánie. Môžete zažiť úžasné stretnutie s divou zverou a zistiť viac o ich habitatoch a ochrane.

Ak hľadáte únik z rušného mestského života a zároveň túžba po dobrodružstve v prírode, Cradle Mountain-Lake St Clair National Park je tou správnou voľbou pre vás. Je to miesto, ktoré vás pohltí svojou divokosťou a krásou. Od horských vrchov a džungle po jazerá a vodopády, tento park je jedinečnou destináciou, ktorá vás očarí svojou nesmiernou krásou.

Nenechajte si ujsť príležitosť navštíviť Cradle Mountain-Lake St Clair National Park na svojej nasledujúcej dovolenke. Tento park vám otvorí oči pre krásy a zázraky prírody, ktoré nám poskytuje Austrália a Tasmánia. Zažite jedinečné dobrodružstvo v jednom z najúchvatnejších miest na svete.


Ubytovanie Austrália Cradle Mountain-Lake St Clair National Park (Tasmánia)


Cradle Mountain-Lake St Clair National Park v Tasmánii produkuje niektoré z najkrajších scenérií v krajine. Nachádza sa v strednej západnej časti Tasmánie a rozkladá sa na ploche 1 614 km². Na severe a na Západe ho obklopujú hory a na východe sa nachádza mohutný les. Jeho najvýznamnejším charakteristickým rysom je hora Cradle, ktorá stojí nad všetkým svojimi 1 545 metrami.

Tento národný park ponúka rôzne typy ubytovania, ktoré sú vhodné pre rôzne potreby. Ak by ste uprednostnili tradičné ubytovanie, ktoré má pohodlné posteľky a je situované v tichom a kľudnom prostredí, potom je k dispozícii Cradle Mountain Lodge. Toto luxusné a rustikálne ubytovanie ponúka izby so výhľadom na jazero, pretože je umiestnené v samotnom srdci národného parku a je obklopené hustom boriacim sa lesom.

Pre tých, ktorí cestujú s obmedzeným rozpočtom, je k dispozícii upozorňujúce ubytovanie v Cradle Mountain Wilderness Village. Svojou ponukou ponúka miesto pre kempovanie, karavany a stanovačky. Sú to najbezpečnejšie miesta pre tých, ktorí chcú spávať vedľa svojich vozidiel a majú možnosť zapájať sa do rôznych aktivít.

Ak hľadáte dokonalé miesto na surfovanie, chôdzu a rybolov, nájdete ho na březí jazera St Clair. Tento unikátny a neskutočný kúsok Tasmánie je obľúbeným cieľom pre turistov aj miestnych obyvateľov. Nachádza sa tu oddelené kempingové miesto na severnom konci jazera, v ktorom sa návštevníci môžu ubytovať počas svojej návštevy v parku.

Cradle Mountain-Lake St Clair National Park je miestom, ktoré navštíviť nemusí byť drahé. Svojou ponukou dokonalého ubytovania a aktivít môžete stráviť cez víkend, celý týždeň alebo aj dlhodobejší pobyt v prírode. Naprdíklad, ak si zakúpite vstupenku na sedem dní, zažijete úžasnú dovolenku, ktorá bude stáť len nepatrne viac ako 40 austrálskych dolárov na osobu.

Hoci Tasmánia nemusí byť pre návštevníkov z celého sveta najobľúbenejšou destináciou, jej krása a ponukované možnosti sú unikátne. Cradle Mountain-Lake St Clair National Park je niečo, čo by malo byť súčasťou zoznamu každého cestovateľa na jeho ceste za objavovaním unikátnych miest a prírodných scenérií.


Letenka Austrália Cradle Mountain-Lake St Clair National Park (Tasmánia)


Crème de la Crème: Letenka do nádherného národného parku Cradle Mountain-Lake St Clair v Austrálii (Tasmánia)

Austrália je známa svojou ohromujúcou prírodou a jedinečnými podnebnými podmienkami. Ak máte radi prírodu a túžite zažiť výnimočnú dovolenku, miesto, kde by ste mali určite navštíviť, je Cradle Mountain-Lake St Clair National Park v Tasmánii.

Cesta do tohto nádherného parku začína s letenkou do Austrálie, geniálnej krajiny plnej zázračných scenérií a prírodných krás. Po prílete na letisko v Tasmánii môžete začať objavovať krásy tohto úžasného národného parku.

Zo všetkých tasmánskych národných parkov je práve Cradle Mountain-Lake St Clair jedným z najkrajších a najznámejších. Tento park sa nachádza na severe Tasmánie a je súčasťou Svetového dedičstva UNESCO. Jeho hlavnou atrakciou je krásny pohorie Cradle Mountain a jeho okolie.

Po príchode do národného parku budete fascinovaní nádherným výhľadom na horu Cradle Mountain. Táto hora má charakteristický tvar a jej vrchol ponúka úžasný výhľad na okolitú krajinu. Jedna z najobľúbenejších turistických trás vedie k najvyššiemu vrcholu hory - Marions Lookout. Tu si môžete užiť panoramatický výhľad na celý národný park a jeho úžasné jazerá.

Hlavným jazerom v parku je Lake St Clair, ktoré je najhlbším jazerom v Austrálii. Toto jazero je tiež veľmi obľúbeným miestom na rybolov a jachting. Môžete si prenajať veslo a ísť na jazeri plávať smerom k malým ostrovčekom, kde si môžete oddýchnuť a užívať si pokoj prírody.

Ak ste milovníkom turistiky, Cradle Mountain-Lake St Clair National Park je pre vás ideálnym cieľom. Park ponúka niekoľko turistických trás rôznej obtiažnosti a dĺžky. Môžete si vybrať jednoduchú prechádzku okolo jazera, obdivujúc jeho nádherné odrážajúce sa obrazy, alebo si zvoliť ansámbli dlhších a náročnejších trás, ktoré viedu cez pohorie Cradle Mountain.

Okrem nezabudnuteľnej turistiky Cradle Mountain-Lake St Clair National Park vás čaká aj možnosť vidieť miestnu faunu v jej prirodzenom prostredí. Môžete sa stretnúť so zvláštnymi druhmi vtákov, ako sú klobúčiky, historické čiapky alebo dokonca s Magellanským morským vtákom. V parku sa tiež nachádzajú wallaby - druh klokana, a oponenti - menšie množstvo hadov.

Na konci dňa sa môžete relaksovať v jednom z kempov alebo si rezervovať ubytovanie v jednej z okolitých dediniek, ktoré ponúkajú pohodlné hotely. Počas letnej sezóny je aj možnosť využiť množstvo piknikových miest, kde si môžete vychutnať tradičné ázijské špeciality a vychutnať príjemné podnebie.

Cradle Mountain-Lake St Clair National Park je miestom, ktoré si zamilujete z prvého pohľadu. Jeho nádherná príroda a pokojský pokoj pritiahne každého, kto túži po dobrodružstve v kráľovstve divokých scenérií. Ak hľadáte letenku, ktorá vás zavedie do raja na Zemi, venujte pozornosť letenkám do Austrálie a choďte objaviť úžasnosti parku Cradle Mountain-Lake St Clair na vlastné oči!


Najčastejšie otázky a odpovede Austrália Cradle Mountain-Lake St Clair National Park (Tasmánia)


1. Kde sa nachádza Cradle Mountain-Lake St Clair National Park?

Cradle Mountain-Lake St Clair National Park sa nachádza v štáte Tasmánia v Austrálii.

2. Ako sa dostanem do Cradle Mountain-Lake St Clair National Park?

Najlepší spôsob, ako sa dostať do Cradle Mountain-Lake St Clair National Park, je cestovať autom z hlavného mesta Hobart alebo z letiska v Launcestone. Existujú tiež autobusové spoje z týchto miest. V parku sa nachádzajú parkovacie miesta.

3. Koľko stojí vstup do Cradle Mountain-Lake St Clair National Park?

V súčasnosti sa vyberá vstupné za používanie parku, ktoré je časťou nákladov na udržiavanie a ochranu parku. Štandardné vstupné pre dospelých je 16 AUD na deň.

4. Aké aktivity a atrakcie ponúka Cradle Mountain-Lake St Clair National Park?

V Cradle Mountain-Lake St Clair National Park sa nachádzajú mnohé chodníky a turistické trasy, ktoré vedú k malebným jazerám, vodopádom a vyhliadkovým bodom. Okrem túr si tu môžete užiť aj jazdu na člne, rybolov, kajakovanie, kempovanie a sledovanie divých zvierat.

5. Kedy je najlepší čas navštíviť Cradle Mountain-Lake St Clair National Park?

Najlepší čas na návštevu parku je v lete, od decembra do februára. V tomto období je teplota prijateľná na túry a môžete si užiť krásu nezvyčajných kvetov. Avšak, každé ročné obdobie má svoje jedinečné čaro, a tak si môžete vybrať podľa svojich preferencií.

6. Aké sú možnosti ubytovania v okolí Cradle Mountain-Lake St Clair National Park?

V okolí parku sa nachádzajú rôzne možnosti ubytovania. Môžete sa rozhodnúť pre hotely, chaty, kempovanie, ubytovanie v chatkách alebo stanovanie na vyhradených táboriskách.

7. Môžem vidieť divé zvieratá v parku?

Áno, v Cradle Mountain-Lake St Clair National Park sú časté stretnutia s divými zvieratami. Medzi najčastejšie zvieratá patria klokan, wombat, echidna a mnoho druhov vtákov.

8. Aké sú zásady pre ochranu prírody v parku?

Akvárium Cradle Mountain-Lake St Clair National Park je chránenou oblasťou a je dôležité dodržiavať určité zásady pre ochranu prírody, ako je neodkladanie odpadkov, dodržiavanie vyznačených chodníkov a obmedzenie kontaktu s divými zvieratami.

9. Je potrebné mať víza na návštevu Austrálie?

Áno, turisti z mnohých krajín musia mať platné víza na vstup do Austrálie. Je dôležité sa poradiť s miestnymi konzulárnymi úradmi alebo veľvyslanectvami, aby ste zistili, aké víza potrebujete.

10. Aké sú pravidlá ohľadom turistiky v parku?

Pri turistike v parku je dôležité dodržiavať značenie chodníkov, nezanechávať odpadky, obmedziť kontakt s divými zvieratami a rešpektovať prírodné prostredie. Turistika je povolená a povzbudzovaná, avšak je dôležité ničím neporušovať toto krásne a ​​citlivé miesto.


Počasie Austrália Cradle Mountain-Lake St Clair National Park (Tasmánia)


Cradle Mountain-Lake St Clair National Park je jedným z najkrajších a najnavštevovanejších národných parkov v Austrálii. Nachádza sa v štáte Tasmánia, kde ponúka návštevníkom úžasné scenérie a množstvo outdoorových aktivít. Jednou z najdôležitejších vecí, ktorú treba mať na pamäti pri plánovaní výletu do tohto národného parku, je počasie.

Cradle Mountain-Lake St Clair National Park sa nachádza na juhu Tasmánie a v oblasti, kde panuje chladnejšie podnebie, s miernymi letami a chladnými zimami. Teploty tu môžu dosahovať od 0 °C v zime až po 20 °C v lete, pričom priemerné letné teploty sa pohybujú medzi 15-20 °C a zimné teploty medzi 5-10 °C. Keďže sa nachádza v južnej pologuli, vrcholná turistická sezóna je v lete, keď je vo väčšine častí Tasmánie najteplejšie počasie.

Avšak aj v lete môže byť počasie v Cradle Mountain-Lake St Clair National Park nepredvídateľné a rýchlo sa meniť. Keďže sa nachádza vo vnútrozemí, chmáry môžu prichádzať z rôznych smerov a rýchlo sa zmeniť zo slnečného dňa na daždivý a veterný. Odporúča sa preto mať so sebou výstroj na ochranu pred dažďom a chladom, aj keď vám svieti slnko.

Zimy v Cradle Mountain-Lake St Clair National Park môžu byť chladné a daždivé, s občasným snežením v nadmorskej výške. Pre tých, ktorí majú radi zimné športy, ako je lyžovanie alebo snowboarding, je to ideálne miesto na vychutnanie si týchto aktivít. Avšak treba si uvedomiť, že zimy môžu byť drsné a teploty sa môžu pohybovať pod bodom mrazu, preto by ste mali mať so sebou vhodné vrstvené oblečenie a zabezpečiť si vyhrievacie prostriedky, ak sa rozhodnete prespať v kempoch.

Jeseň a jar sú obdobím striedania počasia a môžu sa vyskytovať teplejšie dni, ale aj chladnejšie dni s dažďom. Práve v tejto dobe sa lesy v národnom parku menia na zlaté a červené odtiene, čo robí z Cradle Mountain-Lake St Clair National Park veľmi populárne miesto pre obdivovanie jesenných farieb.

Celkovo je počasie v Cradle Mountain-Lake St Clair National Park veľmi promenlivé a nepredvídateľné. Nech už sa rozhodnete ho navštíviť v akomkoľvek ročnom období, musíte byť pripravení na rôzne podmienky. Nezabudnite si so sebou vziať výstroj na ochranu pred dažďom, teplé oblečenie a vhodnú obuv pre turistiku v teréne. Taktiež sa uistite, že máte dostatok vody a jedla so sebou, pretože v národnom parku nemusí byť vždy prístupný občerstvujúci obchod alebo reštaurácia.

Cradle Mountain-Lake St Clair National Park je prírodným pokladom Tasmánie a jeho krása je vďaka rôznemu počasiu ešte viac vyzdvihnutá. Ak sa vydáte na toto dobrodružstvo, pripravte sa na to, že vás počasie môže prekvapiť.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky