Nájdite letenky s najlepšou cenou

Austrália Melbourne (Victoria)

Dovolenka Austrália Melbourne (Victoria)


Ak sa rozhodujete kam vyraziť na svoju ďalšiu dovolenku, Austrália určite stojí za zváženie. A ak hľadáte štýlové a kultúrne mesto, potom Melbourne v štáte Victoria je miestom, ktoré by ste nemali prehliadnuť.

Melbourne je považované za hlavné mesto kultúry v Austrálii a je domovom pre množstvo umelcov a umeleckých diel. Jeho atmosféra je moderná, príťažlivá a živá. Mesto je plné výnimočných reštaurácií, butikov a kaviarní, kde si môžete vychutnať "Melbournské kávové umenie", ktoré je známe po celom svete.

Jednou z najznámejších atrakcií v Melbourne je St. Kilda Beach, ktorá je ideálnym miestom na relaxáciu a pobyt na slnku. Ponúka čisté piesočné pláže, chodníky pri mori a obklopené je množstvom reštaurácií, barov a obchodov.

V centre mesta sa nachádza Federation Square, ktoré je dôležitým miestom pre kultúru a umenie. Je domovom pre umelecké galérie, múzeá, kaviarne a divadlá. Na námestí sa tiež nachádza, najmä cez víkendy, množstvo výstav, festivalov a koncertov. Pre milovníkov futbalu je tiež v Melbourne známy Melbourne Cricket Ground, ktorý je domovom pre najpopulárnejšie športy v Austrálii.

Jeden z najlepších spôsobov, ako spoznať Melbourne je v rámci prechádzky v uliciach, kde si môžete vychutnať urbanistickú architektúru mesta, ako aj nádherné historické budovy. Collins Street je známa svojimi elegantnými štýlovými butikmi a kaviarniami. Lygon Street je potom známa pre svoje talianske reštaurácie a neodmysliteľnú atmosféru. Ak máte radi menojezdenie, nenechajte si ujsť Queen Victoria Market. Je to najväčší otvorený trh v Austrálii, kde môžete nájsť čerstvé potraviny, suveníry, oblečenie a ďalšie rôznorodé produkty.

Pre tých, ktorí sa zaujímajú o prírodné krásy, Melbourne ponúka veľa možností. Hory Macedon, ktoré sa nachádzajú len krátku cestu od mesta, sú ideálnou voľbou pre milovníkov turistiky alebo piknikov. Taktiež, nie príliš ďaleko od mesta sa nachádza aj slávny Great Ocean Road, ktorá je považovaná za jednu z najkrajších cest na svete.

Ak sa rozhodnete navštíviť Melbourne, Victoria na dovolenku, nebudete sklamaní. Mesto ponúka širokú škálu aktivít a atrakcií pre každého. Môžete si vychutnať kultúru, umenie, prírodu ako aj výnimočnú a atmosférou nabité mesto. Melbourne je skutočne jedným z najlepších miest na navštívenie v Austrálii.


Najčastejšie otázky a odpovede Austrália Melbourne (Victoria)


1. Kam sa oplatí ísť v Melbourne?

V Melbourne sa oplatí ísť na juhozápadné pobrežie Victoria, na Great Ocean Road, ktorá je známa svojim úchvatným scenériom. Tiež je toho veľa čo vidieť a robiť v samotnom meste, ako napríklad prechádzky v botanických záhradách, návšteva múzeí a galérií alebo vychutnať si kávu v jednej z viacerých kaviarní.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Melbourne?

Najlepšie obdobie na návštevu Melbourne je v lete, od decembra do marca, keď je príjemné počasie na aktivity venku a na pláži. Avšak Melbourne má očarujúcu atmosféru aj počas celej svojej jesene, keď sa konajú rôzne festivaly a podujatia.

3. Ako sa dostať z letiska do centra Melbourne?

Z medzinárodného letiska v Melbourne (Tullamarine Airport) existuje niekoľko možností dopravy do centra mesta. Najpohodlnejšou možnosťou je využiť SkyBus, ktorý premáva medzi letiskom a centrom mesta. Taktiež je možnosť využiť taxi, či prenajať si auto.

4. Aké sú najlepšie miesta na ubytovanie v Melbourne?

V Melbourne je mnoho skvelých miest na ubytovanie, ale najpopulárnejšie sú oblasti okolo centra mesta, ako napríklad CBD, Southbank alebo Docklands. V týchto oblastiach nájdete v blízkosti obchody, reštaurácie a kultúrne atrakcie.

5. Má Melbourne dobrú verejnú dopravu?

Áno, Melbourne má veľmi dobre vyvinutú a spoľahlivú verejnú dopravu. Má sieť električiek, vlakov a autobusov, ktoré pokrývajú celé mesto a jeho okolie. Turisti môžu využiť aj Melbourne Visitor Shuttle, ktorý je bezplatný pre turistov a stojí na najnavštevovanejších miestach v meste.

6. Aké sú typické jedlá a nápoje v Melbourne?

V Melbourne môžete ochutnať rôzne jedlá z celého sveta, pretože mesto je známe svojou multikultúrnou atmosférou. Avšak niektoré typicky austrálske jedlá by mali byť na vašom zozname, ako napríklad vegemite (kvasinkový extrakt), meat pie (mäsový koláčik) alebo pavlova (dort so šľahačkou a ovocím). Tí, čo preferujú dobré pivo, by mali skúsiť aj miestne craftové pivovary.

7. Aký je v Melbourne najznámejší festival?

V Melbourne sa každoročne koná niekoľko slávnych festivalov, ale najznámejší je asi Melbourne International Comedy Festival, ktorý pritiahne komikov z celého sveta a ponúka veľké množstvo humoru a zábavy. Taktiež je veľmi obľúbený aj Melbourne Fringe Festival, ktorý ponúka širokú škálu nezávislých umeleckých predstavení a podujatí.

Toto je len malý výber otázok a odpovedí o Melbourne a Victoria, ak by si mala ďalšie otázky, neváhaj sa opýtať!


Ubytovanie Austrália Melbourne (Victoria)


Melbourne je jedno z najkrajších miest v Austrálii, ktoré si získava srdcia turistov svojou jedinečnou kultúrou, bohatou históriou a živým umením. Ak plánujete navštíviť toto fantastické mesto, prvou vecou, ktorú by ste mali mať na pamäti je ubytovanie v Melbourne.

Ako turista, budete chcieť nájsť miesto, kde si môžete oddýchnuť a relaxovať po celodennom objavovaní mesta. Našťastie, Melbourne ponúka rôzne možnosti ubytovania, ktoré uspokoja vaše potreby a predstavy.

Výber ubytovania v Melbourne

1. Hotely a rezorty

Melbourne má množstvo 5-hviezdičkových hotelov a luxusných rezortov, ktoré sa nachádzajú v centre mesta alebo na okraji. Tento typ ubytovania je ideálny pre tých, ktorí si radi doprajú niečo špeciálne a majú radi výmeny služieb. Okrem štýlových izieb a apartmánov často dostanete aj ďalšie benefity, ako sú bazény, spa a fitness centrá.

2. Hostely a backpackerské ubytovanie

Pre tých, ktorí sú na cestách a hľadajú cenovo dostupné možnosti, sú hostely a backpackerské ubytovania ideálnym riešením. V Melbourne je ich množstvo a každý z nich má svoju jedinečnosť, či už ide o nádherné umelecké murály alebo o výbornú polohu v centre mesta. Týmto spôsobom môžete spoznať nových ľudí a zdieľať svoje cestovateľské príbehy.

3. Airbnb

Siet Airbnb sa stáva obľúbenou voľbou medzi turistami, ktorí hľadajú útulné a cenovo dostupné ubytovanie. Veľa miestnych hostiteľov ponúka krásne miesta na spanie s štýlovým interiérom a modernou technológiou. Môžete si vybrať medzi celými domami, bytmi alebo izbami v množstve lokalít v Melbourne.

4. Caravan Parks a Camping

Úžasne romantická stratégia, ktorou si turista užije krátku dovolenku je aj camping. V Melbourne sa nachádza niekoľko nádherných kempingov na prekrásnych plážach a okolo národných parkov. Táto možnosť je pre tých aventúristov, ktorí túžia po spojení s prírodou.

Poznáme teda ubytovanie v Melbourne. Celkovo môžeme povedať, že mesto ponúka rôzne druhy ubytovania, ktoré uspokoja každého turistu. Od luxusných hotelov a bungalovov v letoviskách, cez útulné hostely a darebácky airbnby až po tento cvengy taktiež camping v národných parkoch. Nájdete si tam svoju dávku relaxačného, prípadne dobrodružného pobytu. Takže, čo už čakáte? Vyrazte do Melbourne a nájdite si perfektné miesto pre váš nový dobrodružný pobyt.


Letenka Austrália Melbourne (Victoria)


Austrália Melbourne - Mesto, ktoré sa nehodí len na keš ale aj na návštevu

Melbourne, hlavné mesto štátu Victoria v Austrálii, je známe svojou vysokou úrovňou kultúry a histórie, ale aj svojou kuchyňou, festiválmi a nekonečnou zásobou obchodov. S letenkou do Melbourne je to skvelý výlet pre tých, ktorí sa chcú pohybovať v svižnom tempom.

Pre tých, ktorí sú zvedaví na históriu a kultúru, stojí za to navštíviť Victoria Parliment House. Táto budova bola postavená v roku 1856 a dnes je to centrum politického života Victoria. Okrem toho môžeš navštíviť aj budovy Mint, ktorá vyrábala mince pre celú Austráliu a Budovu Národného múzea Victoria. Tento múzeum zahŕňa muzeum prírody, histórie a vede, a to je skutočným zážitkom pre všetkých, ktorí majú radi tento druh zábavy.

Okrem svojej histórie a kultúry je Melbourne známy aj pre svoju gastronómiu. Toto mesto ponúka širokú sbierku reštaurácií. Pre tých, ktorí chcú zažiť najlepšie z Melbourne, odporúčame navštíviť reštauráciu Cutler & Co., kde sa ponúka jedlo z čerstvých surovín. Ak máš radi rýchle občerstvenie, odporúčame ti navštíviť konceptuálnu reťazec reštaurácií Shawcross Pizza.

Okrem toho je Melbourne známy aj pre svoje množstvo festivalov po celý rok. Medzi najznámejšie patria Australian Open (január), White Night Melbourne (február), Moomba Festival (marec), Melbourne Comedy Festival (marec), Melbourne International Film Festival (august), Melbourne Cup (november) a mnoho ďalších.

Samozrejme, keď si v Melbourne, nezabudni navštíviť aj najznámejší turistický cieľ - twelve apostles. Nachádza sa v blízkosti National Park Port Campbell, kde zo skalnatých útesu stojí dvanásť vysokých skalných pilierov uprostred oceánu, ktoré sú zhruba 20 mil od pobrežia.

V Melbourne sú k dispozícii cez rok rôzne podujatia a miesta, ktoré treba navštíviť. Preto, ak máš chuť na niečo rýchle, niečo kultúrneho alebo niečo príjemného, v Melbourne nájdeš všetko. Tak neváhaj a zarezervuj si svoju letenku do Melbourne ešte dnes.


Počasie Austrália Melbourne (Victoria)


Melbourne, mesto na juhu Austrálie, patrí medzi najväčšie a najvýznamnejšie mestá tejto krajiny. Jeho unikátna poloha, spojená s pestrým kultúrnym životom a neustále meniacim sa počasím, robí z Melbourne jedno z najobľúbenejších miest pre návštevníkov celého sveta.

Počasie v Melbourne je veľmi dynamické a výrazne ovplyvnené položením mesta na juhu Austrálie, kde sa stretávajú studené a teplé prúdy z Pacifiku a Antarktídy. Toto stretávanie prúdov vytvára zaujímavé a niekedy nevysvetliteľné zmeny v počasí.

V lete (december-február) sú teploty v Melbourne pohybovať okolo 25-30 stupňov Celsiusa, s občasnými horúčavami cez 40°C. Deštivočiasto a vlhko počasie nie je neobvyklé v lete, s niekoľkými silnými búrkami a zrážkami, ktoré môžu spôsobiť väčšie povodne.

Pod jeseň (marec-máj) studené prúdy z Antarktídy začínajú prevládať, takže teploty klesajú na priemerných 15-20°C. Toto obdobie býva často daždivé a môže sa vyskytnúť niekoľko dní s intenzívnym dažďom.

Zima (jún-august) je rovnako studená, s priemernými teplotami okolo 12-15°C, ktoré niekedy klesajú až pod 5°C. Nočné teploty môžu byť ešte nižšie, čo znamená, že môže prísť i k mrazom v najchladnejších končinách mesta. Počas zimy môžete očakávať dosť veľké množstvo zrážok a niekoľko dní s dážďom alebo snežením.

Na jar (september-november) teploty začínajú stúpať, ale stále sú pomerne studené s priemernými teplotami okolo 18°C. V tomto období môžete očakávať viac slnečných dní a pekné jarné kvety, ktoré kvitnú v celom meste.

Celkovo možno konštatovať, že Melbourne má zhruba štyri rôzne ročné obdobia, každé s vlastným typom počasia. Keďže sa mesto nachádza na juhu Austrálie, je stále veľmi dôležité, aby si turisti a návštevníci mesta so sebou priniesli primerané oblečenie, ktoré zodpovedá počasiu a klimatu. K dispozícii sú mnohé aktivity a pamiatky v okolí, ktoré možno navštíviť, bez ohľadu na to, aké je počasie vonku.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky