Nájdite letenky s najlepšou cenou

Austrália Rottnest Island (Západná Austrália)

Najčastejšie otázky a odpovede Austrália Rottnest Island (Západná Austrália)


1. Ako sa dostanem na Rottnest Island?
- Na Rottnest Island sa dá dostať lodou z mesta Perth, Fremantle alebo Hillarys Boat Harbour.

2. Ako dlho trvá plavba na Rottnest Island?
- Plavba zz Perthu trvá približne 1 hodinu, z Fremantle 30 minút a z Hillarys Boat Harbour 45 minút.

3. Potrebujem rezervovať miesto na lodi vopred?
- Je odporúčané si zarezervovať miesto na lodi vopred, najmä počas letných mesiacov a počas víkendov.

4. Aké aktivity sú na Rottnest Island?
- Na ostrove si môžete vychutnať pláže, šnorchlovanie, jazdu na bicykli, prehliadku histórie ostrova a pozorovanie miestneho zvieraťa - kvakajúcich quokiek.

5. Kde si môžem prenajať bicykle na Rottnest Island?
- Na ostrove sú dostupné stánky, kde si môžete prenajať bicykle.

6. Je potrebné si priniesť vlastný piknik na ostrov?
- Na ostrove sú dostupné reštaurácie a obchody s potravinami, takže si nemusíte nosiť vlastný piknik.

7. Môžem na ostrove kempovať?
- Áno, na ostrove Rottnest Island sú dostupné kempovacie zóny.

8. Aký je rozvrh lodí zo spätného smeru na pevninu?
- Rozvrh lodí zo spätného smeru na pevninu závisí od konkrétneho prístavu. Odporúča sa skontrolovať rozvrh na webovej stránke prevádzkovateľa lodí.

9. Má Rottnest Island obmedzený prístup pre turistov?
- Rottnest Island je vereky prístupný pre turistov, ale existujú pravidlá pre ochranu prírody a zvierat na ostrove, ktoré treba dodržiavať.

10. Aké sú najlepšie ročné obdobia pre návštevu Rottnest Island?
- Najlepšie ročné obdobia pre návštevu Rottnest Island sú jar a jeseň, keď je počasie mierne a prijateľné. Letné mesiace môžu byť veľmi teplé a suché.


Dovolenka Austrália Rottnest Island (Západná Austrália)


Austrália je krajina s bohatou a rozmanitou prírodou, a keď sa hovorí o jej západnej časti, nemožno nespomenúť Rottnest Island. Tento ostrov, ktorý sa nachádza pri pobreží Západnej Austrálie, ponúka návštevníkom dokonalú kombináciu prírody, histórie a zábavy. Tak čo všetko Rottnest Island ponúka a prečo by ste si na dovolenke v Austrálii nemali nechať ujsť práve tento kúsok neba na zemi?

Prírodné krásy

Najväčším lákadlom ostrova sú jeho prírodné krásy. Zelenými brehmi lemujú pobrežie, kde sa vlny krútia okolo útesov a vytvárajú nekonečné krásne zvlnenia, ktoré sú ako stvorené na potápanie sa a šnorchlovanie. Okrem toho, môžete tu vidieť aj mnohé druhy zvierat, ako napríklad kengury, všudyprítomné oslíky a slávne malé zviera - quokka. Táto srnča-podobné tvor má veľmi roztomilý a sympatický vzhľad, ktorý sa fotografiám zaručene bude dariť. Quokky sú na ostrove veľmi zvyknuté na ľudí, a tak sa neboja a spoločne s nimi naháňajú začínajúci fotografi. Okrem toho, Rottnest Island je obľúbená destinácia pre pozorovanie rôznych druhov letušiek a vtákov.

Ľahká dostupnosť

Rottnest Island je dostupný výhradne loďou alebo helikoptérou. Cesta z Perthu trvá približne 25 minút trajektom, ale ak chcete prežiť adrenalínový zážitok, môžete sa rozhodnúť na cestu helikoptérou. Cesta trvá zhruba 12 minút a ponúka nádherný výhľad na celý ostrov a okolitú krajinu.

Historické pamiatky

Ostrovy, ktoré sa týčia nad pobrežím, vás už na diaľku zaujmú a pripravia na návštevu miesta s bohatou históriou a mnohými pamiatkami. Rottnest Island má veľa histórie, ktorú sa nám ponúka spoznať. Na ostrove sú rozmístnené múzeá, ktoré by ste nemali vynechať. Medzi najvýznamnejšie patrí múzeum v osade Thomson Bay, ktoré sa nachádza v blízkosti prístavu, kde pristávajú trajekty. Môžete tu nájsť množstvo artefaktov a histórie prvých osadníkov ostrova.

Zábava pre každého

Okrem prírody, história a pozorovania zvierat, ponúka Rottnest Island aj množstvo zábavy. K dispozícii sú rôzne aktivity, ako napríklad obľúbené cykloturistika po celom ostrove, golf a miestne kasíno. Najkrajšie na tom všetkom je, že vzhľadom k malej veľkosti ostrova, všetko je v dostupnej vzdialenosti a môžete byť istí, že sa sem opäť vrátite.

Neváhajte a počas vášho pobytu v Austrálii navštívte Rottnest Island. Cesta na tento malý a krásny ostrov určite stojí za to. Príroda, história, zábava a nové zážitky Vás, a hlavne Všetky austrálske zážitky na Vás celé čakajú.


Ubytovanie Austrália Rottnest Island (Západná Austrália)


Rottnest Island je jedným z najobľúbenejších turistických miest v Západnej Austrálii. Nachádza sa iba 19 kilometrov od mesta Perth a je známe svojou krásnou prírodou, piesočnatými plážami a unikátnym živočíchom. Ubytovanie na tejto malej ostrove je skutočným zážitkom.

Na Rottnest Island nájdete niekoľko možností ubytovania. Ak hľadáte luxusnú voľbu, môžete si vybrať zariadenia, ktoré ponúkajú izby a apartmány s výhľadom na oceán alebo záhrady. Tieto ubytovacie zariadenia majú štýlové a komfortné izby, ktoré sú dobre vybavené a zaručia vám príjemný pobyt. Okrem toho majú aj rôzne vybavenia, ako sú bazény, reštaurácie a bary, kde si môžete vychutnať skvelé jedlo a nápoje.

Pre tých, ktorí preferujú niečo jednoduchšie a cenovo dostupnejšie, je k dispozícii aj táborisko na Rottnest Island. Táborisko poskytuje základné zariadenia, ako sú toalety, sprchy a miesta na stanovanie. Tieto táboriská sú ideálne pre tých, ktorí sa cítia dobrodružne a radi sa pripájajú k prírode.

Ak sa rozhodnete zostať na Rottnest Island, nemôžete si nechať ujsť možnosť prenajať si bicykel. Ostrov je známy svojím autentickým austrálskym živočíchom, najmä jedinečným druhom klokana - quokka. Tieto malé a priateľské tvory sa bežne pohybujú po ostrove a sú pripravené vyfotiť sa s vami. Prenájom bicyklov si môžete obzrieť aj všetky zákutia ostrova a objaviť jeho krásu a čaro.

Okrem objavovania divokej prírody môžete na ostrove vychutnať aj mnohé iné aktivity. Medzi najobľúbenejšie patrí snorklovanie v krásnych korálových zátočinách, surfovanie na niektorých z najlepších plážov v Západnej Austrálii a rybolov na otvorenom mori. Ak vám nevonia dobrodružstvo, môžete sa len tak prechádzať pozdĺž pláže a užívať si krásne západy slnka.

Ubytovanie na Rottnest Island je skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú stráviť dovolenku v kľude a bezstarostnosti priamo pri mori. Bez ohľadu na to, či si vyberiete luxusné zariadenie alebo sa rozhodnete táboriť v prírode, Rottnest Island vám poskytne jedinečný zážitok a nezabudnuteľné spomienky. Nie je divu, že ročne privíta tisíce turistov z celého sveta. Nech sa rozhodnete pre ktorýkoľvek spôsob ubytovania, Rottnest Island vám určite poskytne skvelú dovolenku.


Letenka Austrália Rottnest Island (Západná Austrália)


Rottnest Island je jedným z najkrajších miest, ktoré nájdete v Západnej Austrálii. Toto malebné ostrovné letovisko je situované len 19 km od pobrežia Pertha, hlavného mesta Západnej Austrálie. Oplýva nádhernými plážami, jasnou tyrkysovou vodou, bohatým morským životom a jedinečnou flórou a faunou. Je to malý raj, ideálny pre turistov, ktorí hľadajú únik od každodenného zhonu.

Ak chcete navštíviť Rottnest Island, najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je cestovať cez Perth. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré sa špecializujú na hlavne na letenky do Austrálie, ktoré ponúkajú lety do Perthu. Po prílete do letiska Perth môžete si vybrať z niekoľkých možností pre dopravu na Rottnest Island. Medzi najobľúbenejšie možnosti patrí trajektová preprava, ktorá trvá asi 25 minút a ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu.

Rottnest Island má obľúbenú atrakciu - quokkas, malé a priateľské samorasty. Títo drobní tvorovia sú jednými z najnasledovanejších zvierat na svete a sú známi svojou schopnosťou sa ľahko usmievať. Turisti si s nimi radi počínať a robiť selfíčka, a takto si vytvárajú nevšedné zážitky. Okrem quokkas vám Rottnest Island ponúka aj množstvo ďalších možností, ako si vychutnať prírodu ostrova. Môžete sa vybrať na prechádzku po jeho nádhernom pobreží, kde si môžete užiť pláže s bielym pieskom a žiarivým morom. Na ostrove sú aj rôzne cyklistické a zábavné aktivity, ako napríklad jazda na bicykli, surfovanie na pätkách alebo šnorchlovanie.

V Rottnest Island je tiež niekoľko kultúrnych a historických miest, ktoré si môžete pozrieť. Napríklad môžete navštíviť Rottnest Island Museum, ktoré ukazuje fascinujúcu históriu ostrova, vrátane jeho využitia ako väzenia pre aboríginskeho odbojára. Ostrov bol tiež dôležitým miestom pre prvých európskych objaviteľov Austrálie a má bohatú aboríginsku kultúru.

Na Rottnest Island môžete tiež stráviť noc alebo niekoľko nocí v niektorom z jeho ubytovacích zariadení. Máte na výber medzi hotelom, bungalovmi alebo kempingovými miestami. Je to ideálne pre tých, ktorí chcú zažiť ostrov v plnom rozsahu a nielen na jednodňový výlet.

Ak hľadáte únik na nádherné miesto plné prírodného bohatstva a šarmu, tak si rezervujte letenku do Austrálie a navštívte Rottnest Island. Je to miesto, kde sa môžete pohrať s quokkami, relaxovať na pláži a objavovať jedinečnú prírodu. Môžete si byť istí, že získate neopakovateľné zážitky a spomienky, ktoré vám zostanú navždy v srdci.


Počasie Austrália Rottnest Island (Západná Austrália)


Rottnest Island je malý ostrov, situovaný západne od Perthu, hlavného mesta Západnej Austrálie. Tento ostrov je známy svojou jedinečnou prírodou a krásnymi plážami, ktoré prilákajú turistov z celého sveta. Avšak, predtým ako sa vydáte na toto exotické miesto, je nevyhnutné poznať a porozumieť miestnemu počasiu.

Počasie na Rottnest Island je ovplyvnené svojou polohou vo vnútrozemí Austrálie a blízkosťou Indického oceánu. Ostrov má subtropické podnebie s miernymi zimami a teplými letami. Teploty sa pohybujú v rozmedzí od 20 °C do 35 °C počas letných mesiacov (december – február) a od 10 °C do 20 °C počas zimných mesiacov (jún – august).

Letné obdobie je na ostrove veľmi teplé a suché, so vysokými teplotami a minimálnym množstvom zrážok. Slnečné dni sú veľmi bežné a more má prijemnú teplotu na kúpanie. Väčšina turistov preferuje návštevu Rottnest Island práve počas tejto doby, keď si môžu užívať slnko, pláže a rôzne vodné aktivity.

Naopak, zimné mesiace sú na ostrove chladnejšie a vlhkejšie, s nižšími teplotami a väčším množstvom zrážok. Zimy sú tu však stále miernymi, s teplotami, ktoré sa pohybujú okolo 10 °C – 20 °C. Je dôležité mať oblečené vrstvy, pretože teploty môžu veľmi rýchlo meniť. Aj keď zimné obdobie nie je ideálne na plávanie, môžete si stále užívať prechádzky po ostrove a objavovať jeho prírodné krásy.

Ak plánujete navštíviť Rottnest Island, je dôležité sledovať predpovede počasia a pripraviť sa na prípadné zmeny. Austrálie sú známe svojimi extrémnymi poveternostnými podmienkami, vrátane silných vetrov a búrok. Pred cestou sa uistite, že máte vhodné oblečenie a vybavenie, aby ste zvládli rôzne poveternostné podmienky.

Za zmienku stojí aj fakt, že Rottnest Island je známy aj svojimi silnými slnečnými lúčmi. Pri návšteve ostrova nezabudnite aplikovať opaľovací krém a chrániť sa pred nadmerným slnečným žiarením.

V zhrnutí, počasie na Rottnest Island je typicky subtropické, so suchými a teplými letmi a miernymi zimami. Nech už sa rozhodnete navštíviť ostrov počas letnej alebo zimnej sezóny, vždy si užijete skvelý čas užívajúc si krásne pláže a fascinujúcu prírodu tohto malebného ostrova.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky