Nájdite letenky s najlepšou cenou

Austrália Whitsunday Islands (Queensland)

Najčastejšie otázky a odpovede Austrália Whitsunday Islands (Queensland)


1. Kde sa nachádzajú Whitsunday Islands?
Whitsunday Islands sa nachádzajú v štáte Queensland v Austrálii.

2. Koľko ostrovov tvorí Whitsunday Islands?
Whitsunday Islands tvorí približne 74 ostrovov.

3. Ako sa dostať na Whitsunday Islands?
Najlepší spôsob, ako sa dostať na Whitsunday Islands, je cez letisko v mestách Hamilton Island alebo Proserpine. Existujú tiež rôzne lodné a lodno-letecké prepravné služby dostupné.

4. Aké aktivity sa dajú robiť na Whitsunday Islands?
Medzi najobľúbenejšie aktivity patrí šnorchlovanie, potápanie, plachtenie, pikniky na piesočnej pláži, prechádzky po prírodných chodníkoch a relaxácia na pláži.

5. Aký je najlepší čas na návštevu Whitsunday Islands?
Najlepší čas na návštevu Whitsunday Islands je počas období sucha, ktoré trvá zvyčajne od mája do októbra. V tomto období je menej daždivých dní a teploty sú príjemné.

6. Ktorý ostrov je najobľúbenejší medzi turistami?
Najobľúbenejší ostrov medzi turistami je Hamilton Island, kde si môžu vychutnať luxusné rezorty, špičkové reštaurácie a mnoho aktivít.

7. Ktorý ostrov je najlepší pre šnorchlovanie a potápanie?
Najlepšie ostrovy pre šnorchlovanie a potápanie sú Daydream Island, Hook Island a Whitehaven Beach.

8. Ako dlho by som mal zostať na Whitsunday Islands?
Odporúčame, aby ste strávili aspoň 3-4 dni na Whitsunday Islands, aby ste mohli vychutnať všetky atrakcie a aktivity.

9. Potrebujem vízum na návštevu Whitsunday Islands?
Australijské vízové predpisy sa vzťahujú na Whitsunday Islands. Ak ste občanom niektorých štátov, môžete potrebovať turistické vízum alebo elektronické vízum pre vstup do Austrálie.

10. Aké sú možnosti ubytovania na Whitsunday Islands?
Whitsunday Islands ponúkajú rozmanité možnosti ubytovania, vrátane luxusných rezortov, hotelov, apartmánov a kemperov.

11. Môžem si prenajať loď na Whitsunday Islands?
Áno, je možné si prenajať loď na Whitsunday Islands. Existuje veľa spoločností, ktoré ponúkajú prenájom loďou, či už bez kapitána alebo so skúseným kapitánom.


Ubytovanie Austrália Whitsunday Islands (Queensland)


Whitsunday Islands v Austrálii patria medzi najkrajšie a najexkluzívnejšie miesta na svete. Táto skupina 74 ostrovov sa nachádza v srdci Veľkého bariérového útesu, čo z nej robí skutočný raj pre milovníkov prírody a nádherných pláží. Ak hľadáte dokonalé miesto na dovolenku, Whitsunday Islands sú vynikajúcou voľbou.

Jeden z najobľúbenejších ostrovov v tejto oblasti je ostrov Hayman. Svoju slávu získal vďaka svojmu luxusnému rezortu a nádhernému prostrediu. Na ostrove Hayman môžete relaxovať na bielych plážach a šnorchlovať vo vodách Veľkého bariérového útesu. Okrem toho sa tu nachádza aj mnoho vodných športových aktivít, vrátane jachtingu, potápania a rybolovu.

Ďalším famóznym ostrovom v tejto oblasti je ostrov Hamilton. S približne 4000 obyvateľmi je najľudnatejším ostrovom v skupine. Na ostrove nájdete množstvo luxusných rezortov, ktoré ponúkajú všetky možnosti ubytovania od bungalovov po elegantné apartmány. Okrem relaxácie na bielych plážach si tu môžete vychutnať aj obdivovanie spektakulárnych výhľadov, ktoré sa z ostrova Hamilton otvárajú.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu a dobrodružstvo, ostrov Whitsunday je ideálnou voľbou. Tento ostrov je neobývaný a ponúka nádherné pláže a divokú prírodu. Turisti sem prichádzajú so skúseným sprievodcom na viacdňové trekkingové túry po ostrove. Na týchto túrach môžete vidieť unikátnu flóru a faunu, vrátane vzácnych vtákov a rastlín.

Na Whitsunday Islands nájdete aj mnoho zálivov a lagún, ktoré sú ideálne pre šnorchlovanie a potápanie. Veľký bariérový útes ponúka bohatý podmorský svet, plný farebných koralov a rýb. Ak budete mať šťastie, môžete dokonca uvidieť veľryby alebo delfíny, ktoré sem prichádzajú v období migrácie.

Kým budete na Whitsunday Islands, nevynechajte ani plavbu nádhernou bielou plážou Whitehaven. Táto pláž je považovaná za jednu z najkrajších pláží na svete a jej piesok je tak jemný, že sa považuje za liečivý. Na pláži Whitehaven môžete tiež nájsť jedinečný útes Hill Inlet, ktorý mení farby podľa prílivu. Je to skutočne fascinujúci zážitok.

Ubytovanie na Whitsunday Islands je rôznorodé a uspokojí aj tých najnáročnejších cestovateľov. Od luxusných rezortov až po kempy na pláži, tu nájdete všetko, čo si len môžete želať. Ak hľadáte oddych na pláži, dobrodružstvo vo voľnej prírode alebo dokonalé šnorchľovanie, Whitsunday Islands sú tou správnou voľbou pre vás. Navštívte toto rajské miesto a zažite nezabudnuteľnú dovolenku v Austrálii.


Letenka Austrália Whitsunday Islands (Queensland)


Austrália je známa svojou ohromujúcou prírodou a exotickou faunou a flórou. Jedným z najobľúbenejších a najkrajších miest na toto kúzelné miesto je skupina ostrovov známych ako Whitsunday Islands. Tieto ostrovy sú situované v srdci austrálskeho Queenslandu a ponúkajú nádherné pláže, žiarivé koraly a prírodné poklady.

Ak plánujete svoju dovolenku v tomto rajskom prostredí, letenka do Austrálie bude vaším prvým krokom. Sú celé roky úsilím cestovných spoločností, aby zabezpečili pohodlné a dostupné lety do tejto exotiky. Väčšina medzinárodných letov do Austrálie prichádza do hlavného mesta Sydney. Po prílete do Sydney môžete zobrať vnútroštátny let do neďalekého mesta Airlie Beach, ktoré je východiskovým miestom pre vašu každodennú dobrodružnú cestu po Whitsunday Islands.

Po prílete do Airlie Beach si môžete vziať výletnú jachtu na jednom z ostrovov, ktorý si vyberiete. Existuje množstvo ostrovov, ktoré ponúkajú útulné a luxusné rezorty pre turistov, ako aj skromné kempovanie pre tých, ktorí si radi užívajú skalnatú a divočinu. Pravdepodobne najznámejším ostrovom je ostrov Whitsunday, ktorý je domovom pre jednu z najkrajších pláží na svete - Whitehaven Beach. Biela piesok a azúrové more kombinujúce sa so zelenou vegetáciou vytvárajú scenériu, na ktorú sa nezabúda.

Iným fascinujúcim ostrovom tu v tejto skupine je ostrov Hamilton. Súčasťou tohto ostrova je aj pláž Catseye Beach, na ktorej si môžete vychutnať slnečné kúpanie, potápať sa v príjemnej vode alebo sa venovať rôznym vodným športom, ako je vodné lyžovanie alebo potápanie. Online prehliadka pobrežnej čiary Whitsunday Islands ukáže iné ostrovy, ako Hayman Island, Daydream Island alebo Long Island, z každého poskytujúce iný druh úniku.

Ak už ste tu raz, nemôžete si nechať ujsť možnosť objaviť korálové útesy Great Barrier Reef. Sú to jedny z najväčších korálových útesov na svete a sú vzácne známe svojou biodiverzitou. Môžete si vziať potápačský výlet v rámci dňa, alebo dokonca stráviť niekoľko dní v hoteli na povrchu útesu, čo je úplne iný spôsob objavovania tohto úchvatného ekosystému.

Whitsunday Islands je miestom, kde si môžete oddýchnuť od moderného života a predstaviť si, že ste v nejakej inom svete. S pohodlnými letmi do Austrálie a možnosťou plavby na týchto ostrovoch ponúkajú Whitsunday Islands úžasné dobrodružstvo a jedinečný spojenie s prírodou. Ak máte radi slnko, piesok, more, pieskové pláže a exotickú faunu a flóru, potom je táto oblasť skutočne neprekonateľná.


Počasie Austrália Whitsunday Islands (Queensland)


Whitsunday Islands v Queenslande v Austrálii sú jedným z najobľúbenejších turistických miest v tejto krajine. Tento krásny ostrovný reťazec sa skladá z 74 ostrovov, ktoré sú situované v Koralovom mori. Obklopené sú kryštalovo čistou vodou a mnohými korálovými útesmi, ktoré vytvárajú úchvatné miesta na potápanie, kajakárstvo a lovenie rýb.

Počasie na Whitsunday ostrovoch je po celý rok príjemné a teplé. Tento región má subtropické podnebie s vysokou vlhkosťou, čo znamená, že sa tu nedáva zreteľne poznať rozdiel medzi letom a zimou. Teploty sa pohybujú okolo 20-30 °C po celý rok a obdobie dážďov trvá od decembra do marca. Počas návštevy v týchto mesiacoch by ste si mohli vychutnať príjemnú tropickú búrku, ktorá vytvára nádherné scenérie.

Počas období sucha, ktoré trvá od apríla do novembra, je pravdepodobnosť dažďa veľmi nízka. Zvyknú sa vyskytnúť len krátke búrky, ktoré rýchlo prechádzajú. Ideálnym obdobím odporúčaným pre návštevu Whitsunday ostrovoch je teda obdobie sucha, kedy teploty sú príjemne teplé a slnečné a môžete si plnohodnotne užívať krásy ostrova.

Ak sa rozhodnete navštíviť Whitsunday Islands, mali by ste si zabezpečiť potrebné zdravotné a bezpečnostné opatrenia, aké sú napríklad krém na opaľovanie, čiapka a dostatok tečúcej pitnej vody aby ste zabránili dehydratácii. Tiež si treba dať pozor na pláže, ktoré sú známe pre Vretenicu boxerskú, nebezpečného druhu hada, ktorý sa vyhýba vodným oblastiam a zvyčajne sa vyskytuje v oblastiach s vlhkým podnebím.

V každom prípade, návšteva Whitsunday Islands by mala byť na zozname každého dobrodruha, ktorý miluje nádheru prírody, skvelé podnebie a inšpiratívne scenérie. Nie ako pri iných miestach v Austrálii, kde je počasie nevyspytateľné, na Whitsunday ostrovoch môžete očakávať to najlepšie počasie v Austrálii od apríla do novembra. Takže neváhajte, užite si svoju dovolenku na tomto krásnom mieste, a nechajte sa nadchnúť nádhernými výhľadmi a jedinečnými zážitkami, ktoré vám ponúkajú Whitsunday ostrovy v Austrálii.


Dovolenka Austrália Whitsunday Islands (Queensland)


Austrálske Whitsunday Islands, nachádzajúce sa v štáte Queensland, sú jednou z najkrajších a najobľúbenejších dovolenkových destinácií pre milovníkov prírody a krásnych pláží. Toto sú ostrovy snov, ktoré ponúkajú návštevníkom viac ako len slnko a piesok – exotickú faunu a flóru, biele piesočné pláže a úchvatné korálové útesy.

Skladajú sa z 74 ostrovov, z ktorých sa len niekoľko dá navštíviť. Najznámejšie z nich sú Hamilton Island, Daydream Island, Hayman Island, Long Island a Whitsunday Island, na ktorej sa nachádza známa Whitehaven Beach. Tieto ostrovy sú naozajstným rajom s jasnými tyrkysovými vodami, ktoré obklopujú bielu pláž s najčistejším pieskom na svete.

Jednou z najväčších atrakcií Whitsunday Islands je práve Whitehaven Beach. Táto pláž je známa svojimi jemnými piesočnými dunami, ktoré sa tvoria vplyvom prílivu a odlivu. Je to jedna z mála pláží na svete, na ktorej môžete bez obáv chodiť po piesku bez topánok, pretože je toľko jemný a čistý. Práve vďaka tomuto piesku sa voda zaplavujúca plážou javí ako skutočne bujná tyrkysová oáza.

Nielenže je Whitehaven Beach dokonalým miestom na opaľovanie a relax, ale je aj dokonalým miestom pre milovníkov vodných športov. Môžete vyskúšať šnorchlovanie alebo potápanie v skvelom korálovom Chrismas Reef, ktorý je len krátku plavbu lodou od Whitehaven Beach. Táto oblasť je plná farebného morského života, vrátane rôznych rýb, rýb mantas, morských korytnačiek a, samozrejme, úžasných korálových útesov.

Ďalšou zaujímavou vecou, ktorú si môžete vyskúšať, je preplávanie sa loďou v okolí ostrova Hayman. Tento ostrov je známy svojimi luxusnými letoviskami a ponúka skvelé príležitosti na objavovanie okolitej prírody. Môžete si požičať kajak alebo katamarán a preplávať sa vo svojom vlastnom tempe naokolo ostrova, čo je skvelý spôsob, ako skúmať nádhernú krajinu ostrova a jeho okolie.

Ak hľadáte ešte intenzívnejšie dobrodružstvá, vyskúšajte si safari plavbu po ostrovoch Whitsundays. Vyberiete si medzi mnohými plavidlami, ktoré ponúkajú výlety na niekoľko dní po ostrovoch a prístavoch v okolí. Môžete si vybrať medzi malými katamaránmi alebo luxusnými plavidlami so všetkým komfortom. Tieto plavby vám umožnia preskúmať viac ostrovov a objaviť ich skryté poklady.

Whitsunday Islands ponúkajú aj mnohé možnosti ubytovania. Môžete si vybrať medzi luxusnými letoviskami, ktoré majú vlastnú pláž, alebo si rezervovať miesto v kempingovom rezorte, kde môžete stráviť svoje noci pod hviezdami a prebudiť sa do úžasného výhľadu. Okolie ostrovov je plné príslušenstva, ako sú reštaurácie, bary a obchody, kde si môžete vychutnať miestnu austrálsku kuchyňu.

Whitsunday Islands je skutočným rajom uprostred Austrálie. Svojimi nádhernými plážami, exotickou faunou a flórou a možnosťami na dobrodružstvo je to ideálna destinácia pre dovolenku. Ako bonus si môžete vychutnať aj miestnu austrálsku kultúru a priateľskosť miestnych obyvateľov. Ak máte radi krásnu prírodu a pokojné pláže, určite uvažujte o návšteve Whitsunday Islands. Je to miesto, ktoré očarí každého návštevníka svojou jedinečnou krásou a nespútanou prírodou.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky