Nájdite letenky s najlepšou cenou

Azerbajdžan Národný park Absheron

Dovolenka Azerbajdžan Národný park Absheron


Azerbajdžan je krajina bohatá na prírodné krásy a unikátne miesta, ktoré si zaslúžia pozornosť všetkých cestovateľov. Jedným z týchto miest je Národný park Absheron, ktorý ponúka neopakovateľné zážitky a láka turistov z celého sveta svojou jedinečnou faunou a flórou.

Národný park Absheron sa nachádza v severovýchodnej časti Azerbajdžanu, konkrétne na Absheronskom poloostrove v blízkosti hlavného mesta Baku. Má rozlohu 783 hektárov a je obklopený Kaspickým morom a Absheronským mysom. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú oddych v prírode a zároveň túžia spoznať bohatú históriu a kultúru tejto krajiny.

Národný park Absheron je známy svojou pestrou faunou a flórou. Tu môžete nájsť rôzne druhy vtákov, rýb, plazov, hmyzu a iných živočíchov. Pre milovníkov ornitológie je tento park raji, pretože nájdeme tu viac ako 140 druhov vtákov vrátane vzácnych a ohrozených druhov, ako je napríklad kormorán rybársky alebo krkavec východný. Ďalšou zaujímavosťou tohto parku je jeho flóra, kde nájdeme vzácne druhy rastlín, ako je napríklad mäta pieporná alebo artemízia.

Pri prechádzke národným parkom Absheron môžete tiež naraziť na starodávne pamiatky a historické miesta. V blízkosti parku sa nachádzajú napríklad Gobustan s prehistoricými petroglyfmi, ktoré sú zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO, alebo starý hrad Ramana, ktorý je dôležitou súčasťou azerbajdžanskej histórie.

Okrem toho, národný park Absheron je tiež perfektným miestom na relaxáciu a oddych od mestského rozruchu. Môžete si tu vychutnať prechádzky po pláži, relaxovať na piesočných dunách alebo dokonca vyskúšať niektoré vodné športy ako napríklad surfovanie alebo potápanie. K dispozícii je tu tiež viacero reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať tradičné azerbajdžanské jedlá.

Ak plánujete dovolenku v Azerbajdžane, nezabudnite si naplánovať výlet do národného parku Absheron. Toto miesto vám ponúkne skutočný zážitok s úžasnou prírodou, históriou a kultúrou, ktoré sú charakteristické pre túto krajinu. Nech už sa rozhodnete pre relaxáciu na pláži, turistiku alebo spoznávanie pamiatok, národný park Absheron vám poskytne to všetko a ešte viac.


Najčastejšie otázky a odpovede Azerbajdžan Národný park Absheron


1. Kde sa nachádza Azerbajdžan Národný park Absheron?
- Azerbajdžan Národný park Absheron sa nachádza na poloostrove Absheron v Azerbajdžane.

2. Aké je hlavné poslanie Azerbajdžan Národného parku Absheron?
- Hlavným poslaním Azerbajdžan Národného parku Absheron je ochrana a zachovanie prírodného dedičstva regiónu, vrátane rôznych druhov rastlín a živočíchov.

3. Aké druhy rastlín a živočíchov môžeme nájsť v Azerbajdžan Národnom parku Absheron?
- V parku sa nachádza veľa druhov rastlín, vrátane pústnych rastlín, ako aj tráv a kríkov. Pokiaľ ide o živočíchy, park je domovom mnohých druhov vtákov, ako aj cicavcov, plazov a obojživelníkov.

4. Akú veľkosť má Azerbajdžan Národný park Absheron?
- Azerbajdžan Národný park Absheron má rozlohu približne 783 km².

5. Ktoré aktivity sú povolené v Azerbajdžan Národnom parku Absheron?
- V parku je možné vykonávať rôzne aktivity vrátane turistiky, rybolovu, kempovania a sledovania vtákov.

6. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Azerbajdžan Národnom parku Absheron?
- Medzi hlavné turistické atrakcie v parku patria Solntsev Lakes, Krasnovodsk Reservoir a rôzne observatóriá pre pozorovanie vtákov.

7. Existujú v parku ubytovacie možnosti pre návštevníkov?
- Áno, v Azerbajdžan Národnom parku Absheron sú k dispozícii ubytovacie možnosti v podobe turistických chatiek, kempovísk a hotelov.

8. Aké je vstupné do Azerbajdžan Národného parku Absheron?
- Vstupné do parku sa líši podľa typu aktivity a veku návštevníkov. Viac informácií o vstupnom je možné získať na oficiálnej webovej stránke parku alebo priamo v parku.

9. Akú sezónu by si odporučili pre návštevu Azerbajdžan Národneho parku Absheron?
- Najlepším časom na návštevu parku je jar a jeseň, keď je počasie príjemné a príroda je v plnom rozkvetu.

10. Je potrebné rezervovať si vstup do Azerbajdžan Národného parku Absheron vopred?
- Nie je povinné rezervovať si vstup do parku vopred, ale odporúča sa, aby ste mali pred príchodom informácie o pracovných hodinách a dostupnosti aktivity, ktorú plánujete vykonávať.


Počasie Azerbajdžan Národný park Absheron


Azerbajdžan je krajina nachádzajúca sa v juhovýchodnej Európe a západnej Ázii. A zatiaľ čo sa o tejto krajine veľa nevie, je to domov pre niekoľko národných parkov. Jedným z najdôležitejších z nich je Národný park Absheron, ktorý sa nachádza v blízkosti metropoly Baku.

Absheron je semiaridné pobrežné pásmo, ktoré sa nachádza na juhovýchodnom brehu Kaspického mora. Národný park Absheron sa rozprestiera na rozlohe 7836 hektárov a je domovom pre mnoho druhov zvierat a rastlín. K najčastejšie viditeľným druhom patrí srnec, diviak a líška. V parku môžete okrem toho vidieť aj rôzne druhy vtákov, ako napríklad sokola alebo orla.

Počasie v Národnom parku Absheron sa môže líšiť v závislosti od ročného obdobia. Letá sú teplé a suché, s teplotami dosahujúcimi až 35 ° C. V zime sa počasie ochladí a teploty klesnú až na -10 ° C. Dôvodom, prečo je Absheron semiarske, je jeho položenie v polopúštnom oblasti, pričom najväčším činiteľom tohto počasia je Kaspický mor.

Ak plánujete návštevu Národného parku Absheron, je najlepšie zvoliť jar alebo jeseň. Počas týchto ročných období sa teploty pohybujú okolo 20 ° C, čo je ideálne pre turistiku a pozorovanie zvierat.

Okrem pozorovania zvierat poskytuje Národný park Absheron aj mnoho atrakcií a aktivít. Patrí sem napríklad návšteva chrámu Yanar Dag, kde unikátorá zemného plynu vytvárajú trvalý plameň na skalách, alebo návšteva mesta Baku, ktoré je zároveň hlavným mestom Azerbajdžanu a je známe svojím starobylým opevnením, múzeami a kultúrnymi atrakciami.

V Národnom parku Absheron nájdete aj mnoho turistických chodníkov a trás, ktoré vás prevedú cez úchvatné prírodné scenérie a s ktorými sa systematicky pracuje na ich upravách a zlepšovaní, pripravovaní turistických rájov pre čoraz väčší počet návštevníkov.

Celkovo, Národný park Absheron je skutočne nádherným a unikátnym miestom v Azerbajdžane. Ak ste nadšením prírodou a divokými miestami a chcete sa podrobiť dobrodružnej výprave, je toto miesto to správne pre vás. A ak ste pochopili, začo všetko toto miesto stojí a čo vám ponúka, neváhajte a zamierte si toto miesto pozrieť na vlastné oči.


Ubytovanie Azerbajdžan Národný park Absheron


Národný park Absheron je jedným z najväčších a najlepšie chránených prírodných oblastí v Azerbajdžane. Leží na hornatom poloostrove, ktorý sa nachádza vo východnej časti Kaspického mora. Je to oblasť s nádhernými plážami, starodávnymi hrobmi a kultúrnymi pamiatkami, ktoré pritahujú turistov zo všetkých častí sveta.

Ak hľadáte ubytovanie v Národnom parku Absheron, nájdete tu rôzne typy zariadení pre Vaše potreby. Budete mať možnosť ubytovať sa v hoteloch v meste, alebo vidieckych turistických komplexoch, ktoré sú roztrúsené po celej oblasti parku.

Výhodou pobytu v turistických komplexoch je to, že môžete zažiť jeden z najväčších prírodných parkov v Azerbajdžane v pravom štýle. A to tak, že si užijete okamihy, ako si pozriete nádherné výhľady a prírodné scenérie, ktoré sú v parku obvyklé. Penzióny a hotely v Absheron ponúkajú okrem ubytovania aj možnosť stravovania. V sezone môžete využiť služby ako napríklad sauny, bazény, reštaurácie, bary a podobne.

Okrem ubytovania a stravovania sa tu dá zážitkový plánovať aj rôzne aktivity, ktoré sú vhodné pre celú rodinu. Ako napríklad prechádzky po parku, jazda na koni, rybolov a mnoho ďalších zážitkových aktivít.

V Národnom parku Absheron sa nachádza niekoľko kempov na rôznych miestach v parku. Tento typ ubytovania v Parku je ideálny pre tých, ktorí majú radi prírodu a chcú byť aktívnejší počas celého pobytu. Tipy na kempy by mohli byť napríklad Kabaduze či Gala, kde sú podmienky na kempovanie výborné.

V niektorých častiach parku sa nachádzajú aj horské chaty, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí majú radi náročnejšie túry. Hernandez je jednou z týchto horských chat. V Hernandezovej horskej chate na Vás čaká romantika, grilovanie pri ohníku, výhľady na kraj, energické rozhovory a poháre vína.

Ak chcete zažiť viac než len ubytovanie a stravu, odporúčame Vám rezervovať si ubytovanie v turistickom komplexe, kde si môžete objednať mnoho zážitkových programov organizovaných v Národnom parku Absheron.

Národný park Absheron, ponúka mnohé možnosti ubytovania na svojich nádherných miestach. Tak či onak, Viac než ubytovanie sa odporúča rezervovať si už teraz Vašu dovolenku na najväčšom prírodnom parku v Azerbajdžane – Národnom parku Absheron. Ak to nie je konečný cieľ Vašej cesty, doporučujeme sa na ňu zastaviť a aspoň na pár dní si užiť jej krásy a pokoj medzi prírodou.


Letenka Azerbajdžan Národný park Absheron


Národný park Absheron v Azerbajdžane je jedinečným a fascinujúcim miestom, ktoré stojí za to navštíviť. Zastrešuje rozsiahlu oblasť v poloostrove Absheron, ktorá je známa svojou nádhernou prírodou a bohatým dedičstvom.

Ako jediný národný park v Azerbajdžane, Absheron ponúka návštevníkom nezabudnuteľný zážitok v podobe malebných krajín, rozmanitého rastlinstva a fauny. Jeho Účelom je zachovať a chrániť miestnu biodiverzitu, ekosystémy a vzácne druhy, ktoré sa tu nachádzajú.

Park je domovom rôznych druhov vtákov, zvierat a rastlín. Množstvo endemických druhov si tu našlo svoj prírodný prístav. Medzi najznámejšie patrí machnatka karabachská, ktorá je vzácnym endemickým druhom rastliny zo skupiny konvaliniek.

Národný park ponúka aj množstvo turistických možností. Môžete sa vydať na prechádzku po dobre značených chodníkoch a objavovať krásu okolitej prírody. Vyšplhať sa na vrchol kopca vám poskytne úžasný výhľad na okolitý kraj a pobrežie Kaspického mora.

Okrem toho môžete navštíviť návštevné stredisko, kde sa dozviete o histórii a význame tohto miesta. Budete mať tiež príležitosť vidieť rôzne druhy divokých zvierat v ich prirodzenom prostredí, ako sú gazely a prasce.

Národný park Absheron je ideálnym miestom na oddych a relaxáciu. Môžete si tu posedieť na lavičkách a obdivovať krásu okolitej prírody. Park je tiež vhodný na pikniky a rodinné výlety.

Ak ste dovolenkár, ktorý miluje divokú prírodu a prichádza do Azerbajdžanu, návšteva národného parku Absheron by nemala chýbať na vašom zozname miest, ktoré treba vidieť.

Napriek tomu, že je možné park navštíviť počas celého roka, najlepším obdobím je jar a jeseň, keď je počasie príjemné a príroda doslova kvitne.

Pokiaľ hľadáte miesto, kde sa môžete pohodiť od mestského ruchu a zažiť prírodu v celej jej nádhere, národný park Absheron v Azerbajdžane je ideálnou voľbou. Nech už ste milovníkmi turistiky, prírodných krás alebo jednoducho chcete stráviť príjemný deň v prírode, tento park má všetko čo potrebujete.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky