Nájdite letenky s najlepšou cenou

Bahamy Exuma Cays

Ubytovanie Bahamy Exuma Cays


Bahamy sú známe svojimi úchvatnými plážami, jasnými vodami a tropickými podnebiami. Medzi najexkluzívnejšie ostrovy v tejto oblasti patria Exuma Cays. Exuma Cays je reťazec viac ako 365 malých ostrovčekov, ktoré sa nachádzajú v Atlantickom oceáne, v juhovýchodnej časti Bahám.

Jedným z najväčších lákadlom Exuma Cays je ich úchvatná prírodná krása. Ostrovy sú obklopené bielym pieskom, krištáľovo čistou vodou a sú pokryté tropickou vegetáciou. Mnohé z nich sú úplne nedotknuté ľudskou činnosťou a ponúkajú návštevníkom jedinečnú príležitosť zakúsiť jedinečnú prírodu.

Napriek tomu, že Exuma Cays sú známe ako miesto hodné súkromia a exkluzivity, nájdete tu aj niekoľko luxusných a pohodlných ubytovacích možností. Väčšina z nich je sústredená na niekoľkých vybraných ostrovoch.

Z Posledných zadiaľovaných ostrovov sú populárne Great Exuma a Little Exuma. Tieto ostrovy ponúkajú širokú škálu ubytovacích možností, od malých boutique hotelov a luxusných rezortov po súkromné vily a apartmány pri pláži.

Ak hľadáte maximálne pohodlie a luxus, niekoľko ostrovov v Exuma Cays tiež ponúka exkluzívne súkromné ostrovy s rezortmi, ako napríklad Musha Cay. Musha Cay je súkromný ostrov, ktorý patrí slávnemu hudobníkovi Davidovi Copperfieldovi. Ostrov ponúka niekoľko nadšených plážových vily, ktoré poskytujú prémiové služby a výhľad na okolitú krásu.

Ďalšou obľúbenou možnosťou je rezervačný ostrov Fowl Cay. Tento ostrov ponúka malý, intímny rezort s nádhernými ubytovacími jednotkami, ktoré sú obklopené tropickou zelenou a majú prístup k súkromným plážam.

Okrem rezortov a hotelov je tiež možné nájsť rôzne súkromné vily a apartmány na prenájom. Tieto ubytovacie jednotky sú ideálne pre tých, ktorí preferujú väčšiu slobodu a nezávislosť a cítia sa ako doma.

Keďže Exuma Cays sú malé ostrovy, doprava medzi jednotlivými miestami môže byť ťažkopádna. Väčšina ubytovacích zariadení poskytuje prepravu pre svojich hostí, vrátane súkromných lodí a vrtuľníkov.

Keď navštívite Exuma Cays, nezabudnite využiť ich prírodné poklady. Okrem opaľovania a plážových aktivít môžete vyskúšať potápanie s rôznymi druhmi rýb a koralovými útesmi, morskou jazdou na surfe či rybolovom. Exuma Cays je tiež domovom pre niekoľko rezervácií divokej fauny, kde môžete pozorovať endemické druhy, ako sú exumieští leguáni alebo divé prasiatka pláži.

Ubudnutie na Bahamas Exuma Cays je jedinečnou skúsenosťou, ktorá ponúka kombináciu nedotknutej prírody, luxusu a relaxácie. Bez ohľadu na to, kde sa rozhodnete ubytovať, budete mať výhodný prístup k jedinečnému ostrovnému životu a nádherným plážam, ktoré Bahamy Exuma Cays ponúkajú.


Letenka Bahamy Exuma Cays


Bahamy Exuma Cays: Raj na zemi

Exuma Cays sú súostrovie na Bahamách, ktoré sa skladá z viac ako 365 malých ostrovov. Toto miesto je známe svojou nádherou a pulzujúcim podmorským svetom, čo povyšuje jeho atraktivitu ako jedno z najkrajších miest na svete, kam by ste sa mali ísť pozrieť.

Cesta na Bahamy Exuma Cays začína vašou letenkou, ktorá vás prenesie do malebnej krajiny a do iného sveta. Ak si rezervujete letenku, dostanete sa do hlavného mesta Bahám - Nassau. Odtiaľ môžete pokračovať ďalším letom do George Townu. Keď sa dostanete na Exuma Cays, ocitnete sa vo viac ako desiatich kilometroch priezračne čistého plytčinového mora s úchvatnými bielymi plážami a pestrými sopečnými útesmi.

Jednou z hlavných atrakcií Exuma Cays je neopísateľne jasná voda známa ako Modré diery (Blue Holes). Tieto priepasti sú pozostatkom podmorského jaskynného systému s množstvom prekvapení, vrátane veľkých korálových útvarov a rozmanitého podmorského životu. Ak ste fanúšikmi potápania, tieto Modré diery sú skutočným rajom, ktorý stojí za to preskúmať.

Pre milovníkov pláží je tu nespočetné množstvo malých skrytých zátok, ktoré sú ideálne na oddych a relaxáciu. Môžete sa vykúpať v šumiacom mori alebo si užiť slnenie na bielom piesku. Pláže na Exuma Cays sú známe svojou nedotknutou krásou a čistotou. Slnečné lúče vás hrejú na koži a zvuk vĺn spôsobuje úplný relax a pohodu.

Veľmi populárnou atrakciou Exuma Cays je aj pláž Svinec (Pig Beach). Táto pláž je domovom skalných divokých prasáci, ktoré sa radi vydávajú do mora. Je to jedinečná skúsenosť, keď môžete plávať s divokými prasátkami v priezračnom mori. Táto interakcia s divou zverou vás ohromí a vyvolá úžasné spomienky.

Okrem nezabudnuteľných pláží ponúka Exuma Cays aj široký výber letovísk a reštaurácií, ktoré slúžia čerstvé morské plody. Môžete si vychutnať kvalitné jedlo priamo z mora a zažiť neopakovateľnú chuť miestneho kulinárskeho umenia. Nebudete ľutovať, ak si vyskúšate na Exuma Cays miestne lahôdky.

Vstupom na Exuma Cays sa stanete svedkami ohromujúcej prírody a diverzity podmorského života. Farby, zvuky a tektonika tohto miesta vás pohltia a nechajú vás bez slov. Pri rezervácii letenky na Bahamy Exuma Cays si urobíte nezabudnuteľný zážitok, ktorý si budete pripomínať ešte dlho po návrate domov.


Počasie Bahamy Exuma Cays


Bahamy Exuma Cays sú skupina ostrovov, ktoré sa nachádzajú v Atlantickom oceáne na juhovýchodnom pobreží Bahám. Tieto ostrovy sú známe svojou krásnou krajinou, bledomodrými vodami a bielym pieskom. A samozrejme, je o nich známe aj ich fantastické počasie.

Bahamy Exuma Cays sa nachádzajú v tropickom podnebí, čo znamená, že tu je po celý rok príjemne teplé a vlhké počasie. Leto, ktoré trvá od júna do septembra, je najteplejším obdobím na týchto ostrovoch, s priemernými teplotami okolo 30 °C. Teplota môže byť v niektorých dňoch ešte vyššia, až okolo 35 °C. Nočné teploty sú miernym 24 °C, takže stále je veľmi príjemne.

Počas letných mesiacov je tiež sezóna hurikánov, takže je dôležité sledovať predpovede počasia a dodržiavať všetky bezpečnostné prostriedky. Frekvencia hurikánov v oblasti je však nízka, a väčšinou sa vyhýbajú priamemu zásahu do tejto časti Bahám.

Zima na Exuma Cays je tiež príjemná, s miernymi teplotami od 20 °C do 25 °C počas dňa. Nočné teploty môžu klesnúť na chladnejších 10 °C až 15 °C. Väčšina návštevníkov si vyberá zimu ako obdobie na dovolenku, pretože teploty sú stále príjemné a turistický ruch je menej rušný.

Počasie na Exuma Cays je známe aj vďaka svojim krásnym plážam a jasným modrým oblohom. Väčšinu dni je slnečno a jasná obloha, ideálna pre plávanie, potápanie a ďalšie vodné športy. Bahamy Exuma Cays sú tiež domovom množstva korálových útesov, ktoré si môžete preskúmať pri šnorchlovaní alebo potápaní.

Príležitostne sa môže vyskytnúť aj nejaký tropický dážď či búrka, ale zvyčajne sú krátke a ukončia sa rýchlo. Väčšinu času sa však počasie drží sucha a slnečného.

Vďaka svojmu príjemnému tropickému počasiu sú Bahamy Exuma Cays skvelou destináciou na dovolenku nielen pre milovníkov plážového života, ale aj pre tých, ktorí hľadajú príležitosti na aktívnu dovolenku v prírode. Slnko, teplo a nádherné prostredie robia z týchto ostrovov ideálne miesto na relaxáciu a oddych od rušného mestského života.


Dovolenka Bahamy Exuma Cays


Bahamy Exuma Cays: Ostrovné dobrodružstvo na Karibiku

Bahamy sú jednou z najkrajších destinácií na svete, kde môžete prežiť oslňujúcu dovolenku v luxusnom prostredí. Dýchajúca podnesením krás, modré more, bielosné pláže a nezabudnuteľný zážitok z rôznych vodných aktivít, Bahamy sú zemiou snov. Medzi ostatnými ostrovmi Bahám, ostrovy Exuma Cays sa odlišujú tým, že sú miestom neustálej prírodného krásy. Celá Exuma Cays ostrovná skupina sa skladá z asi 365 ostrovov a malých koralových kovov. Vynikajúce pláže, úžasná turistická infraštruktúra, výskyt ryb a iných morských tvorov, čistý vzduch a skutočne pohostinní miestni obyvatelia prinášajú obrovskú popularitu k ostatným miestam Baham.

Ak hľadáte veľkolepé zážitky na Bahamách, Exuma Cays je ten správny ostrov pre vás. Pokiaľ vás láka ostrovné dobrodružstvo, Exuma Cays vám ponúkajú unikátnu príležitosť objaviť krásy a potešenia, ktoré ponúka Karibik. Toto miesto je ideálne pre plachetnice, jachty, kiteboard, malé ponorky a kajaky, rybolov a potápanie. Existuje tiež niekoľko nádherných pláží, kde si môžete užiť pohodlne ležať a relaxovať.

Západo-exumy sú plné odľahlých a pokojných pláží, vrátane pláže Moriah Harbour a Coco Plum Beach. Toto miesto je ideálne pre rodiny s deťmi alebo pre tých, ktorí hľadajú nenápadné a tiché miesto pre oddych po celý deň. Medzi inými plážami, Exuma Park a Beach at Stocking Island sú tiež skvelými možnosťami pre prípad, akonáhle chcete opustiť prístav.

Exuma Cays je tiež domovom mnohých dykarských zón, kde možno nájsť mnoho druhov morských rýb, vrátane tyrána a policajta. Taktiež sa tu nachádza najkrajší morský park Caribbean Island, kde sa zotavujú morské želvy, ktoré boli zachránené pred vymiznutím. V blízkosti Bahami sú tiež niekoľko miest, kde sa môže pozorovať pohyb divokých oceánových dravcov.

Ak sa rozhodnete pre dovolenku na Bahamách, Exuma Cays je vašou najlepšou voľbou. Tu nájdete krásne prostredie, kde sa môžete užiť tropických pláží, zvukov oceánu a vynikajúci luxus. Pridajte sa k ostatným návštevníkom a užite si množstvo nezabudnuteľných zážitkov, zatiaľ čo objavíte krásy Baham.


Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy Exuma Cays


1. Kde sa nachádzajú Exuma Cays na Bahamách?
Exuma Cays sú skupina ostrovov, ktorá sa nachádza na Bahamách.

2. Aké je najlepšie spôsob, ako sa dostať na Exuma Cays?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať na Exuma Cays, je letecky pristáť na MFFS Mezinárodné letisko v Great Exuma a potom použiť miestnu dopravu alebo prenajať loď na presun na samotné ostrovy v skupine Exuma Cays.

3. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Exuma Cays?
Najlepšie obdobie na návštevu Exuma Cays je od decembra do mája, keď je teplejšie a suchšie počasie.

4. Aké aktivity a atrakcie ponúkajú Exuma Cays?
Na Exuma Cays si môžete vychutnať krásne pláže, vodné športy ako potápanie a šnorchlovanie, rybolov, návštevu prekrásnych modrých jaskýň a plávanie s divými prasiatkami.

5. Môžem si prenajať loď na presun na Exuma Cays?
Áno, je možné si prenajať loď na presun na Exuma Cays. Je to jedna z najlepších možností, ako preskúmať a objaviť rôzne ostrovy v skupine Exuma Cays.

6. Aké sú najlepšie miesta na ubytovanie na Exuma Cays?
Na Exuma Cays nájdete rôzne možnosti ubytovania vrátane luxusných rezortov, plážových bungalovov a súkromných výnimočných domovov.

7. Koľko trvá let z hlavného mesta Bahám do Exuma Cays?
Let z hlavného mesta Bahám, Nassau, na Exuma Cays trvá približne 30 - 45 minút.

8. Potrebujem vízum na návštevu Exuma Cays ako turista?
Ak ste občanom krajiny, ktorá má dohodu o bezvízovom vstupe s Bahamami, nebude potrebné získať vízum na návštevu Exuma Cays ako turista. Je však dôležité overiť si aktuálne vízové požiadavky pred cestou.

9. Aké je miestne jedlo na Exuma Cays?
Miestne jedlá na Exuma Cays sa zameriavajú na čerstvé morské plody a karibskú kuchyňu. Tu si môžete vychutnať chutné plody mora, ako je humár alebo homár, ako aj pokrmy z mořských plodov a rýb.

10. Aké je miestne počasie na Exuma Cays?
Miestne počasie na Exuma Cays je väčšinou teplé a slnečné. Priemerné teploty sa pohybujú od 24°C - 29 °C a väčšinou sa udržujú počas celého roka.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky