Nájdite letenky s najlepšou cenou

Bahamy Great Inagua Island

Ubytovanie Bahamy Great Inagua Island


Ubytovanie na Bahamách - Veľký ostrov Inagua

Bahamy sú známe svojou krásnou prírodou, bledými plážami a teplým karibským morom. Jedným z najkrajších ostrovov na Bahamách je Veľký ostrov Inagua, ktorý ponúka nielen notoricky známu prírodu, ale aj skvelé možnosti ubytovania.

Inagua je najjužnejším ostrovom Bahamského súostrovia a domovom národného parku Inagua National Park. Svojím bohatstvom vtákov a divočiny je Inagua rajom pre milovníkov prírody. Ubytovanie na tomto ostrove je dostatočne dostupné pre turistov, a to vo forme hotelov, rezortov alebo súkromných domov.

Pre tých, ktorí preferujú komfort a luxus, sú k dispozícii rôzne hotely a rezorty na Veľkom ostrove Inagua. Tieto ubytovacie zariadenia ponúkajú moderné a dobre vybavené izby, klimatizáciu, reštaurácie, bazény, ​​wellness centrá a ďalšie výhody. Príkladom takéhoto hotela je Inagua Main House, ktorý sa nachádza priamo v národnom parku. Ponúka komfortné izby s výhľadom na oceán a nádherné slnečné západy.

Pre tých, ktorí uprednostňujú väčšiu slobodu a flexibilitu, sú k dispozícii súkromné domy a vily na prenájom. Tieto zariadenia vám umožňujú zažiť domáci život a mať viac súkromia. Viaceré súkromné domy poskytujú zázemie pre vařenie a oddychové priestory na terasách, kde si môžete vychutnať nádherný výhľad na okolitú prírodu. Pracovať s miestnymi realitnými agentúrami je jednoduché a môžu vám pomôcť nájsť najlepší dom pre váš pobyt na Veľkom ostrove Inagua.

Počas pobytu na Veľkom ostrove Inagua si nenechajte ujsť návštevu národného parku Inagua. Park je domovom pre obrovské množstvo vtákov, vrátane kolónie ružových plameňov. Toto je jedna z najväčších kolónií plameňov vo svete a poskytuje návštevníkom neopakovateľný pohľad. Park je tiež domovom pre viac ako 80 druhov vtákov, množstvo divokých semien, mangrovové lesy a neskutočné korálové útesy. Pre milovníkov prírody je Inagua jednoducho rajom.

Okrem prírodnej krásy je Veľký ostrov Inagua aj ideálnym miestom na rybolov a potápanie. Pri rezervácii ubytovania sa môžete informovať o tour, ktoré vám umožnia objaviť podmorský život v okolí Inaguy. Snorchlovanie alebo potápanie na miestnom útese vám môže poskytnúť neopakovateľný zážitok a možnosť objaviť morský svet Karibiku.

Ubytovanie na Veľkom ostrove Inagua vám poskytne príležitosť zažiť nielen krásy tejto časti Baham, ale aj unikátnu prírodu, ktorá tu prekvitá. Bez ohľadu na to, či uprednostňujete luxusné hotely alebo súkromný dom, inaguy bude určite nezabudnuteľným miestom na dovolenku.


Počasie Bahamy Great Inagua Island


Bahamy Great Inagua Island leží v Karibiku a je najväčším ostrovom v Bahamách. Tento ostrov je známy svojou bohatou prírodou a unikátnymi prírodnými rezerváciami. Okrem toho je známy aj svojím počasím, ktoré priláka mnoho turistov.

Počasie na Bahamách Great Inagua Island je typické pre Karibik - teplé a vlhké. Teploty sa pohybujú medzi 25 °C a 30 °C počas celého roka, s minimálnymi výkyvmi. Teplota vody je tiež prijateľná, pohybuje sa medzi 26 °C a 29 °C, čo prispieva k ideálnemu podnebiu pre plážové aktivity a vodné športy.

Na ostrove je veľmi vysoká vlhkosť vzduchu, čo môže byť pre niektorých ľudí nepohodlné. Vďaka blízkosti mora sa tu často objavujú orkány a tropické búrky. Taktiež tu zaznamenávajú vysoké množstvo zrážok, pretože je vystavený východným pasátovým vetrom.

Najlepšie obdobie na návštevu Bahám Great Inagua Island je pred a po období hurikánov, teda od decembra do apríla. Toto obdobie je relatívne suché a teploty sú príjemné. Turisti majú možnosť vychutnať si slnko a teplé more, ako aj preskúmať úchvatné prírodné rezervácie na ostrove.

V lete, od júna do novembra, je obdobie hurikánov, čo môže byť nebezpečné a obmedziť možnosť turistov vychutnávať si vonkajšie aktivity. Ak sa rozhodnete navštíviť ostrov v tomto období, je nevyhnutné sledovať predpovede počasia a byť pripravení na prípadné evakuácie alebo iné bezpečnostné opatrenia.

Celkovo je počasie na Bahamách Great Inagua Island priaznivé pre turistov, ktorí vyhľadávajú krásne pláže, jasnú modrú vodu a bohatú podmorskú faunu. Ak máte radi teplé a vlhké počasie, tento ostrov je ideálnym miestom pre vás.

Navštívenie Bahám Great Inagua Island ponúka skúsenosť s krásnym počasím a jedinečnou prírodou. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete ísť, nezabudnite sa pripraviť na miestne klimatické podmienky a sledovať predpovede počasia, najmä počas obdobia hurikánov.


Letenka Bahamy Great Inagua Island


Bahamy – Great Inagua Island: Preslávený ostrov v Karibiku

Great Inagua Island je najjužnejší a najväčší ostrov v Bahamách. Nachádza sa v južnej časti krajiny, v blízkosti Kuby. Tento ostrov je znamý pre svoje úchvatné pláže, korálové útesy a nezabudnuteľné divočiny. V skutočnosti je Great Inagua Island domovom pre dve oceánske rezervácie, ktoré sú chránené a udržiavané vládou a miestnou komunitou.

Ak hľadáte miesto, kde si oddýchnuť od ruchu mesta a zažiť prirodzenú krásu, ostrov Great Inagua Island je to správne miesto. Ponúka vám súkromie, pokoj a krásne miesta, ktoré môžete objaviť. Budete mať príležitosť vidieť množstvo zvierat a rastlín, ktoré sú unikátne pre ostrov a sú chránené.

Jednou z najväčších atrakcií Great Inagua Island sú sladkovodné jazerá. Ostrov má najväčšie jazero v Bahamách, Lake Windsor, ktoré je domovom pre viac ako 80 000 vtákov. Okolo jazera sa vyskytuje tisíce flamiend, kormoránov a pelikánov. Na jazere môžete vyskúšať rybolov, paddleboarding a rôzne vodné športy.

Užite si krásne pláže, ktoré sú na ostrove dostatok. Pláže sú pokojné a tiché a ponúkajú úchvatný výhľad na Karibik. Západ slnka na pláži Yerfingee Creek je úžasné zážitok, ktorý by ste si nemali nechať ujsť. Okrem toho, ponúkajú sa tu aj rôzne vodné aktivity, ako šnorchlovanie, plachtenie a kajakovanie.

Na Great Inagua Island sa tiež nachádza veľa historických miest. Napríklad, na ostrove si môžete pozrieť historické zvyšky strieborných bane, ktoré boli v prevádzke v 19. storočí. Okrem toho, miestne múzeum a umenie ponúka možnosť pre turistov učiť sa o histórii, kultúre a umení Bahám.

Čo sa týka ubytovania, na ostrove sa nachádza niekoľko hotelov a apartmánov určených pre turistov. Môžete si vybrať z luxusných plážových rezortov alebo skromných domov v blízkosti miestnych dedín. Ak ste priaznivcom kempovania, na ostrove sú k dispozícii aj kempovacie miesta s modernými zariadeniami a výhľadom na more.

Zhrnutie

Ostrov Great Inagua Island by mal byť na zozname miest, ktoré je potrebné vidieť v Bahamách. Ostrov ponúka nádherné miesta na prechádzky, rybolov, vodné športy, plávanie a učenie sa niečoho nového o histórii a kultúre Bahám. Určite si toto miesto nevypúšťajte z vašej zoznamu destinácií v Karibiku.


Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy Great Inagua Island


Otázka: Aké aktivity sú k dispozícii na Great Inague Island na Bahamách?
Odpoveď: Na Great Inagua Island na Bahamách môžete navštíviť prirodzené rezervácie, kúpať sa na plážach, šnorchlovať alebo potápať sa v okolí koralových útesov, pozorovať vtáky alebo sa vybrať na rybárčenie.

Otázka: Kde sa nachádza Great Inagua Island a ako sa tam dostať?
Odpoveď: Great Inagua Island sa nachádza na juhozápadnom konci Bahamských ostrovov a je možné sa tam dostať lietadlom z niektorého z väčších ostrovov Bahám.

Otázka: Aké ubytovacie možnosti sú k dispozícii na Great Inagua Island?
Odpoveď: Na Great Inagua Island sú k dispozícii hotely, penzióny a ubytovanie v súkromných domoch.

Otázka: Aké sú prírodné atrakcie na Great Inagua Island?
Odpoveď: Medzi prírodné atrakcie na Great Inagua Island patrí najväčšia populácia ružových ibisov na svete, prírodná rezervácia s mokradmi a koralovými útesmi.

Otázka: Aké je poveternostné podnebie na Great Inagua Island?
Odpoveď: Great Inagua Island má tropické podnebie s vysokými teplotami a vysokou vlhkosťou po celý rok, so sezónnymi dažďami a občasnými hurikánmi v období od júna do novembra.

Otázka: Aký je miestny čas na Great Inagua Island?
Odpoveď: Great Inagua Island je v štandardnom čase -5:00 GMT, v lete sa používa daylight saving time -4:00 GMT.


Dovolenka Bahamy Great Inagua Island


Bahamy sú nekonečným rajom pre milovníkov krásnych pláží, jemného piesku a tyrkysových vôd. Avšak, ak chcete starosť o preplnené pláže a hluk od turistov, potom by ste mohli zvážiť návštěvu Great Inagua Island.

Great Inagua Island sa nachádza na juhu Bahám a patrí medzi najväčšie ostrovy v celej krajine. Toto tiché a pokojné miesto je domovom pre pár tisíc obyvateľov, ktorí si vychutnávajú pokojný život s relatívne málo turistami.

Pláže tu sú nádherné a pomerne málo navštevované, takže si môžete byť istí, že si užijete kúsok súkromia. Môžete si vychutnať plávanie, potápanie a rôzne vodné aktivity.

Ďalšou atrakciou, ktorú by ste tu nemali vynechať, je návšteva Lake Windsor, najväčšieho slanomorského jazera na Bahamách, ktoré je domovom pre množstvo vtákov, vrátane ibisov a plameňov.

Pre milovníkov prírody je tu aj Inagua National Park, ktorý je domovom pre tisíce vtákov a množstvo rôznych druhov rastlín a živočíchov. Môžete sa dostať do parku na lodnom výlete alebo sa prejsť po náučnej stezke.

Great Inagua Island je tiež dôležitým strediskom ťažby soli. V tomto regióne sa nachádza najväčšia šachta na tŕbenie soli na svete. Preto pivovarníctvo a chemický priemysel spracúvajú soli tu z tejto oblasti.

Ubytovanie na Great Inagua Island sa môže zdať trochu náročné, pretože neexistuje mnoho hotelov a rezortov. Najlepšou možnosťou by bolo prenajať si jeden z mnohých domov na prenájom, ktoré sú k dispozícii.

Celkovo Great Inagua Island ponúka jedinečnú príležitosť vychutnať si pokojnú a malebnú stránku Bahám. Slnečným pobytom a ďalšími pamiatkami si zaručene odnesiete nezabudnuteľné zážitky zo svojej dovolenky v tomto kúzelnom ostrove.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky