Nájdite letenky s najlepšou cenou

Bahamy Harbour Island

Ubytovanie Bahamy Harbour Island


Harbour Island, nachádzajúci sa na Bahamách, je jedným z najexkluzívnejších a najlepšie hodnotených cestovateľských destinácií na svete. Vyhlásený za jedno z najkrajších miest na Bahamách, tento ostrov ponúka nádherné pláže, jemný piesok, tyrkysové more a luxusné ubytovacie možnosti.

Jedno z najpopulárnejších miest na Harbour Island je historická dedinka Dunmore Town. Svojím starým svetlomodrým a ružovým farebným oblečením sa Dunmore Town vyznačuje ako jedno z najcharakteristickejších miest na Bahamách. Je plné histórie a kultúry, ktoré sú preniknuté v každom jeho zákutí.

Keď prídete na Harbour Island, môžete si vyberať z rôznych druhov ubytovania, ktoré sú dostupné pre turistov. Od luxusných rezortov po útulné bungalovy, každý nájde niečo pre svoje potreby a rozpočet.

Jedným z najexkluzívnejších ubytovacích zariadení na ostrove je The Dunmore. Tento histórický rezort sa zdôrazňuje svojím jedinečným štýlom a eleganciou. Súkromné domy sú zariadené v elegantnom bahamskom štýle a poskytujú širokú škálu služieb a vybavenia pre hostí. Majú vlastnú pláž, bazén, spa so širokou ponukou procedúr a reštaurácie, ktoré sa špecializujú na čerstvé morské plody a miestne špeciality.

Ďalšou možnosťou je reštaurácia Coral Sands. Tento rezort sa nachádza na pláži Pink Sand Beach, ktorá je jednou z najkrajších pláží na svete. Svojím perlivým pieskom a tyrkysovou vodou je táto pláž jedinečná a láka turistov z celého sveta. Reštaurácia Coral Sands ponúka luxusné ubytovanie v blízkosti tejto nádhernej pláže a tiež elegantné stravovacie možnosti, ktoré zahŕňajú zmes medzinárodnej kuchyne a miestne speciality.

Pre tých, ktorí hľadajú viac nezávislosť a súkromia, sú tu aj bungalovy a chalupy na prenájom. Vďaka tomu môžete zažiť autentický ostrovný život a mať možnosť sa ponoriť do miestnej kultúry a životného štýlu.

Harbour Island ponúka aj mnoho aktivít a atrakcií pre turistov. Okrem kúpania a slnenia na pláži môžete skúsiť rôzne vodné športy, ako je potápanie, šnorchlovanie, jachtovanie a rybolov. Môžete sa tiež prejsť po ostrove a objaviť jeho krásy a skryté miesta, vrátane historickej dedinky Dunmore Town, ktorá je zahrnutá v zozname svetového dedičstva UNESCO, a Pyramídy, ktorá je umelou korálovou formáciou ponoriť v mori.

Ostrov Harbour Island je skutočným rajom na zemi s nádhernými plážami, luxusnými ubytovacími možnosťami a množstvom aktivít pre turistov. Nech už hľadáte dovolenku plnú relaxácie, dobrodružstva alebo odpočinku, toto miesto vám poskytne všetko, čo si želáte. Nechajte sa pohltiť krásou a pohostinnosťou tohto miesta a zažite nezabudnuteľnú dovolenku na Bahamách.


Dovolenka Bahamy Harbour Island


Harbour Island, ostrov nachádzajúci sa v Bahamách, je jedným z najkrajších a najluxusnejších miest pre dovolenku. S bielymi piesočnatými plážami, tyrkysovou vodou a vynikajúcim klimatom je to jeden z najideálnejších miest na relaxáciu a oddych.

Harbour Island je známy pre svoje nádherné pláže, najmä Pink Sands Beach. Táto pláž je zložená z drobných ružových korálových častíc, čo jej dodáva ten nezameniteľný ružový odtieň. Práve táto pláž je dôvodom mnohých návštevníkov, ktorí sem prichádzajú, pretože je jednou z najkrajších na svete. Pláž je dlhá niekoľko kilometrov a je ideálna pre prechádzky, opaľovanie alebo plávanie v čistom a teplom Karibskom mori.

Okrem pláží ponúka Harbour Island aj mnoho vodných aktivít. Môžete sa vybrať na dobrodružný ponor ponorom s výhľadom na koralové útesy alebo skúsiť windsurfing, kajakovanie alebo vodné lyžovanie. Okrem toho sú tu aj organizované delfíní výlety, kde si môžete vychutnať túto jedinečnú skúsenosť a plávať so splaškami.

Ak sa rozhodnete preskúmať ostrov mimo pláže, môžete objaviť historické dedinky s farbistými domami, obdivovať miestne remeslá a tradičné obchody s suvenírmi. Môžete tiež navštíviť zvonkohruové ruiny Fort Montague alebo dobrodružne vyliezť na skaliska za výhľadom na ostrov.

V kulinárskej oblasti ponúka Harbour Island širokú škálu reštaurácií a jedál. Od miestnych špecialít, ako je čerstvý morský úhor a tradicionálne rybie placky, po luxusné reštaurácie s gurmánskymi jedlami. Môžete si vychutnať večeru na pláži pri sviečkach alebo si objednať obľúbený koktejl a pozorovať západ slnka.

Pri výbere ubytovania na Harbour Island máte množstvo možností. Od luxusných plážových rezortov po malé ubytovne a súkromné vily. Niektoré z týchto ubytovaní ponúkajú aj súkromné pláže pre svojich hostí a širokú škálu služieb, ako je poskytovanie masáže alebo organizovanie výletov.

Nech už plánujete dovolenku pre romantický pobyt pre dvoch, dobrodružnú dovolenku s rodinou alebo jednoducho chcete uniknúť každodennému stresu a relaxovať na luxusnom mieste, Harbour Island je ideálnou voľbou. S nádhernými plážami, širokou ponukou aktivít a vynikajúcou ponukou jedla a ubytovania sa toto miesto postará o to, aby ste si užili dokonalú dovolenku.


Letenka Bahamy Harbour Island


Bahamy sú veľmi obľúbenou dovolenkovou destináciou, a jedno z najkrajších miest na tomto karibskom súostroví je Harbour Island. Táto malá ostrovná dedinka je známa svojou krásnou plážou, úchvatným modrým morom a teplým slnečným počasím, čo ju robí ideálnym miestom pre oddych a relaxáciu.

Ak sa rozhodnete vydať na toto nádherné miesto, prvou vecou, ktorú musíte urobiť, je vybrať si letenku na Bahamy. Mnoho medzinárodných leteckých spoločností ponúka pravidelné letecké spojenie s hlavným mestom Bahám Nassau. Zväčša trvá let z Európy približne 10-12 hodín, v závislosti od vzdialenosti a počtu prestupov.

Po prílete do Nassau musíte prejsť cestu trajektom na ostrov Harbour Island. Trajekt je hlavným dopravným spojením medzi Nassau a týmto ostrovom a plaví sa niekoľkokrát denne. Cesta trajektom trvá asi 3 hodiny, ale ponúka nádherný výhľad na okolité ostrovy a prírodu.

Keď dorazíte na ostrov Harbour Island, budete ohromení jeho krásou. Pozriete si rušné prístavné mestečko s farebnými domčekmi a úzkymi uličkami. Výhľad na jemný piesok a tyrkysové more je jednoducho pôsobivý.

Hlavným lákadlom tohto ostrova je pláž Pink Sands Beach, ktorá je považovaná za jednu z najkrajších pláží na svete. Jej ružovo farebný piesok je dôsledkom množstva drobných ružových korálových častíc, ktoré sa zmiešavajú so žltým pieskom. Spolu vytvárajú unikátny a nezabudnuteľný pohľad.

Pri Pink Sands Beach nájdete rôzne plážové bary a reštaurácie, kde si môžete vychutnať exotické nápoje a miestnu kuchyňu. Počas dňa si môžete oddýchnuť pod tieňom palmových stromov a pozorovať vodné športy, ako sú napríklad potápanie, šnorchlovanie alebo jazda na jetovej doske.

Okrem pláže si môžete prehliadnuť aj ostatné atrakcie na ostrove, ako je napríklad osadenie korálových útesov, rybárska dedina a rozličné obchody s darčekmi.

Po strávení niekoľkých dní v tejto malebnej časti Bahám sa vyptávate, čo ďalej. Môžete sa vrátiť na letisko v Nassau a pokračovať v dovolenke v iných častiach Bahám, alebo sa rozhodnúť zostať na ostrove a vychutnávať si pokojné a relaxačné prostredie.

V každom prípade, návšteva Harbour Island na Bahamách je určite nezabudnuteľným zážitkom. Krása miestnych pláží a kúzelné prostredie vás určite očaria a prinesie vám chvíle pokoja a oddychu od každodenného života.


Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy Harbour Island


1. Aké je najlepšie spôsob, ako sa dostať na Harbour Island z Bahám?
- Najlepší spôsob, ako sa dostať na Harbour Island z Bahám, je vziať trajekt z ostrova North Eleuthera, ktorý je dostupný z medzinárodného letiska v hornej uličke.

2. Koľko trvá trajektová plavba z North Eleuthera na Harbour Island?
- Trajektová plavba trvá približne 10-15 minút.

3. Aké sú niektoré z najpopulárnejších pláží na Harbour Island?
- Niektoré z najpopulárnejších pláží na Harbour Island sú Pink Sand Beach, Ten Bay Beach a Man Island Beach.

4. Ktorú časť roka odporúčate navštíviť Harbour Island?
- Prvopočiatok zimy (november až december) je obľúbeným obdobím pre návštevu Harbour Island, keďže počasie je príjemné a pláže sú menej preplnené.

5. Kde si môžem prenajať bicykel na Harbour Island?
- Ubytovacie zariadenia často ponúkajú prenájom bicyklov, ale tiež ich možno prenajať z miestnych prenájmov bicyklov.

6. Aké aktivity či atrakcie sú k dispozícii na Harbour Island?
- Medzi populárne aktivity na Harbour Island patrí potápanie, jazda na koni, rybolov a prechádzky po ostrove.

7. Sú niektoré obľúbené reštaurácie na Harbour Island?
- Niektoré z najobľúbenejších reštaurácií na Harbour Island sú Sip Sip, Rock House Restaurant a Bahama House.

8. Aký je najlepší spôsob, ako preskúmať Harbour Island?
- Najlepším spôsobom, ako preskúmať Harbour Island, je pešo alebo na bicykli, keďže ostrov je relatívne malý a väčšina atrakcií je dostupná pešo.

9. Môžem si strážiť veci na pláži na Harbour Island?
- Na Harbour Island je možné si prenajať plážový stôl alebo lehátko, ktoré môžete použiť na uchovanie a stráženie svojich vecí.

10. Aké je priemerné dĺžka pobytu turistov na Harbour Island?
- Priemerná dĺžka pobytu turistov na Harbour Island sa pohybuje medzi 3 až 7 dní, v závislosti od ich plánov a záujmov.


Počasie Bahamy Harbour Island


Bahamy Harbour Island je ostrov, ktorý je známy svojou krásnou prírodou a tropickým podnebím. Toto miesto je jedným z najobľúbenejších destinácií pre dovolenkárov, ktorí sa chcú ponočiť na jemnom piesku a uvoľniť sa v jasnom a teplom mori.

Počasie na Bahamách, vrátane ostrova Harbour Island, je typické pre tropické podnebie. Tieto ostrovy majú dve hlavné sezóny - suchú sezónu a dažďovú sezónu. Suchá sezóna trvá od decembra do mája a je považovaná za najlepší čas na návštevu tohto miesta. Počas tejto doby sú teploty vyššie a je menej pravdepodobné, že sa dostanete do dažďa.

Teploty v Bahamách na Harbour Island sa pohybujú od 21 ° C do 32 ° C (70 ° F až 90 ° F) počas celej suchej sezóny. Tieto teploty robia z Bahám ideálne miesto na slnenie sa a kúpanie.

V dažďovej sezóne, ktorá trvá od júna do novembra, môže byť miesto skúsenosti s niekoľkými horúcimi dažďami a búrkami. Tieto búrky môžu trvať len krátku dobu a potom sa opäť vráti slnečné počasie. Teploty počas daždovej sezóny sa pohybujú okolo 27 ° C až 32 ° C (80 ° F - 90 ° F).

Voda okolo ostrova Harbour Island je väčšinou teplá a prijateľná na kúpanie počas celej sezóny. Teploty mora dosahujú od 23 ° C do 28 ° C (74 ° F - 83 ° F).

Ak sa plánujete vydať na Harbour Island, je dôležité si vziať so sebou primerané oblečenie. Vhodné oblečenie pre suchú sezónu zahŕňa krátke nohavice, plavky, tričká s krátkym rukávom a ľahké šaty. Na začiatku dažďovej sezóny môže byť tiež užitočné mať so sebou nejakú nepremokavú vrstvu, ako je dáždnik alebo plášť.

V každom prípade, ak navštívite Bahamy Harbour Island, budete mať šťastie získavať krásne počasie a príjemné teploty. Bude to skvelé miesto na relaxáciu, slnenie sa a vychutnávanie si krásnej prírody. Nezáleží na tom, kedy sa rozhodnete navštíviť Harbour Island, budete mať príležitosť zažiť jedinečné a pôsobivé počasie, ktoré toto miesto ponúka.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky