Nájdite letenky s najlepšou cenou

Bahamy San Salvador Island

Letenka Bahamy San Salvador Island


Bahamy patria medzi najobľúbenejšie destinácie miliónov turistov z celého sveta. Táto ostrovná krajina ponúka nádherné pláže, krištáľovo čistú vodu a úchvatnú prírodu. Medzi tieto kúzelné ostrovy patrí aj San Salvador Island.

San Salvador Island, alebo ako ho nazývajú miestni "San Sal", je ostrov ležiaci v severovýchodnej časti Baham. Tento ostrov má rozlohu päťdesiat štyri štvorcových kilometrov a menej ako tisíc obyvateľov. San Salvador Island je známy predovšetkým svojimi nádhernými plážami s jemným bielym pieskom a krištáľovo čistou vodou.

Jednou z najobľúbenejších pláží je French Leave Beach, kde sa môžete len tak slnkočkať alebo si užiť vodné športy ako potápanie, kajaking a windsurfing. Ďalšou nádhernou plážou je Grotto Beach, ktorá je obklopená úchvatnými útesmi. Ak chcete vidieť úplne najkrajšie miesta San Salvador Island, navštívte starobylú ruinu kostola San Salvador, ktorý bol postavený už v roku 1846.

Dobre, ale ak vás láka navštíviť San Salvador Island, ako sa tam dostanete? Najlepšou možnosťou je cestovať letadlom. Môžete si zdarma stiahnuť aplikáciu Skyscanner, ktorá vám umožní vyhľadať letenky z vášho letiska a porovnať rôzne letecké spoločnosti.

Z Bratislavy sa väčšinou letí s minimálne jednou prestupnou zastávkou, avšak v závislosti od sezóny sa môžu ceny lítať pod 900 €. Ako porovnať ceny za letenky s rôznymi dátumami vyhľadávania, to už je na vašej chyteľnosti.

Vyhľadať si let na San Salvador Island sa určite oplatí. Tento ostrov ponúka nádherné prírodné scenérie, úžasne pláže, vynikajúcu kuchyňu a množstvo zaujímavých miest na preskúmanie. Ak ste ešte nevedeli, kam by ste mali nasmerovať vašu ďalšiu dovolenku, určite uvažujte o San Salvador Island – rajské miesto na Zemi.


Počasie Bahamy San Salvador Island


San Salvador Island je jedným z ostrovov Baham, ktorá sa nachádza v Atlantickom oceáne. Tento nádherný ostrov je známy svojou krásnou prírodou a úžasnými plážami, ale aj svojím tropickým a slnečným počasím.

Počasie na ostrove San Salvador je typické pre Karibik. Má tropický podnebie so strednými teplotami počas celého roka. Priemerná teplota dosahuje približne 26-29°C, čo je ideálne pre návštevníkov, ktorí sa chcú vyhnúť chladným zimným mesiacom.

V období leta, ktoré trvá od júna do septembra, sa teplota môže pohybovať okolo 30°C, ale vďaka miernemu vánku z Atlantiku je pocitová teplota oveľa príjemnejšia. Teplota mora je tiež veľmi príjemná na kúpanie, približne 26-29°C, čo je perfektné pre vodné športy a dovolenku.

Zima, ktorá sa na ostrove prejavuje od decembra do marca, je najchladnejším obdobím na Bahamách. Avšak aj napriek tomu priemerná teplota dosahuje príjemných 24-27°C, takže ostrov stále ponúka ideálne podmienky na dovolenku. Väčšinou v tomto období prší menej, ale môže sa vyskytnúť krátky dážď alebo búrka.

Na San Salvador Island môže byť aj vysoká vlhkosť vzduchu, čo je spôsobené blízkosťou oceánu. Vlhký vzduch v kombinácii s teplými teplotami môže spôsobovať pocit horúčavy. Je preto dôležité mať vždy dostatok tekutín a chrániť sa pred slnkom.

Ak plánujete svoju dovolenku na Bahamách, San Salvador Island je skvelou voľbou. S jeho prietokom prírody, plážami z bieleho piesku a priaznivým tropickým počasím budete mať nezabudnuteľný zážitok. Bez ohľadu na to, kedy sa tam rozhodnete ísť, bude vám počasie prísť v ústrety a umožní vám vychutnávať si krásy ostrova bez obáv o zlé počasie.


Dovolenka Bahamy San Salvador Island


San Salvador Island je jedným z najkrajších miest na Bahamách. Táto malá koralová ostrovčina je známa svojimi nádhernými plážami, priezračne čistými vodami a bohatým podmorským svetom. Je ideálnym miestom pre dovolenku, kde si môžete oddýchnuť a zažiť nezabudnuteľné zážitky.

San Salvador Island, známa aj ako Watling Island, je jedným z najsevernejších ostrovov Bahamskej krajiny. Leží v severovýchodnej časti Karibiku a je obklopený priezračnou modrou vodou Atlantického oceánu. Ostrov je bohatý na prírodné krásy a ponúka neuveriteľné možnosti pre vodné aktivity.

Veľkou atrakciou San Salvador Island je jeho pláže. Biely piesok a tyrkysové vody vytvárajú dokonalé prostredie na oddych a relaxáciu. Pláže ako Grotto Beach a Sandy Point sú populárne medzi turistami, ktorí chcú stráviť čas opaľovaním sa, šnorchlovaním alebo len prechádzkou po pobreží.

Podmorský svet okolo San Salvador Island je jedným z najlepších miest na svete pre potápanie a šnorchlovanie. Koralové útesy plné farebných rýb a morských živočíchov sú len pár krokov od pobrežia. Ak máte radi dobrodružstvo, môžete sa vydať na ponor do niektorých z najlepších potápačských lokalít na ostrove, vrátane slávneho Holec's Blue Hole. Tento jedinečný prírodný úkaz vytvára úžasné prostredie na preskúmanie podmorského sveta.

Okrem vodných aktivít môžete na San Salvador Island aj objavovať zaujímavé historickeé miesta. Napríklad, môžete sa pokochať výhľadom na ruiny starobylej katedrály, ktorá bola postavená ešte pred príchodom Kolumba na Bahamy. Tieto historické miesta vás prenesú do minulosti a umožnia vám lepšie porozumieť histórii ostrova.

Ostatné aktivity na San Salvador Island zahŕňajú rybolov, surfovanie, plachtu a jazdenie na jet skis. Bez ohľadu na to, akého druhu dobrodružstvo si vyberiete, všetky tieto aktivity vám umožnia zažiť ostrovský život a užívať si úžasné prírodné krásy.

Ak hľadáte miesto, kde sa oddýchnuť, zažiť dobrodružstvo a preskúmať krásy Karibiku, San Salvador Island na Bahamách je ideálna voľba. Pláže, podmorský svet a historické miesta vytvárajú nezabudnuteľné prostredie na dovolenku. Nech už ste milovníkom vodných aktivít alebo radi relaxujete na pláži, tento ostrov vám ponúkne tú najlepšiu dovolenkovú skúsenosť.


Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy San Salvador Island


1. Kde sa nachádzajú Bahamy?
Bahamy sú krajina nachádzajúca sa v Atlantickom oceáne, v severozápadnej časti Karibiku.

2. Ktorý je najväčší ostrov Baham?
Najväčší ostrov Bahám je ostrov Andros.

3. Aký je hlavným mesto Bahám?
Hlavným mestom Bahám je Nassau.

4. Ktoré je najväčšie letisko na Bahamách?
Najväčším letiskom na Bahamách je medzinárodné letisko Lynden Pindling v Nassau.

5. Koľko obyvateľov má Bahamy?
Podľa posledného odhadu má Bahamy približne 393 000 obyvateľov.

6. Aká je hlavná reč Bahám?
Hlavnou oficiálnou rečou Bahám je angličtina.

7. Ako sa volajú hlavné turistické atrakcie na Bahamách?
Medzi hlavné turistické atrakcie na Bahamách patria biela piesočnatá pláž Paradise Island, Národný park Exuma Cays, pláž Pink Sand Beach na ostrove Harbour Island a piesočnaté pláže na ostrove San Salvador.

8. Ako sa dostanem na ostrov San Salvador na Bahamách?
Na ostrov San Salvador sa dá dostať letecky z Nassau alebo iných medzinárodných letísk v susedných krajinách.

9. Aké sú najlepšie mesiace na návštevu ostrova San Salvador?
Najlepšie mesiace na návštevu ostrova San Salvador sú v období decembra až apríla, keď je vyššia stabilná teplota a nižšia pravdepodobnosť dažďa.

10. Čo môžem robiť na ostrove San Salvador?
Na ostrove San Salvador môžete relaxovať na krásnych plážach, šnorchlovať alebo potápať sa v koralových útesoch, navštíviť históriu miestneho múzea a objavovať miestnu kuchyňu.


Ubytovanie Bahamy San Salvador Island


Bahamy sú známe svojimi nádhernými bielymi plážami, jasnou tyrkysovou vodou a exotickým podnebím. Jedným z najobľúbenejších a najnavštevovanejších ostrovov na Bahamách je San Salvador Island. Tento ráj pre dovolenkárov ponúka nielen prirodzenú krásu, ale aj rozmanité možnosti ubytovania pre návštevníkov.

San Salvador Island je pomerne malý ostrov s dĺžkou len 20 kilometrov a šírkou približne 8 kilometrov. Napriek svojej veľkosti ponúka rôzne možnosti ubytovania pre návštevníkov s rôznymi preferenciami a rozpočtom.

Pre tých, ktorí hľadajú luxusné ubytovanie, San Salvador Island ponúka niekoľko luxusných rezortov. Tieto rezorty sa nachádzajú priamo na pláži a ponúkajú prístup k súkromným plážam, bazénom, reštauráciám s plnou obsluhou a širokému spektru služieb. Väčšina týchto rezortov je zameraná na relaxáciu a pohodu svojich hostí a ponúka všetko, čo si nároční cestovatelia môžu predstaviť.

Pre tých, ktorí preferujú autentickejšie a lokálne skúsenosti, na ostrove San Salvador Island sú k dispozícii aj menšie rodinné hotely a penzióny. Tieto ubytovacie zariadenia sa nachádzajú v blízkosti hlavného mesta ostrova - Cockburn Town. Títo hotelieri ponúkajú priateľskú atmosféru a hostia majú často možnosť stretnúť sa s miestnymi obyvateľmi a spoznať ich kultúru. Tieto ubytovacie možnosti sú často cenovo dostupnejšie a sú ideálne pre tých, ktorí cestujú s obmedzeným rozpočtom.

Ak preferujete sebauvedomelé ubytovanie, ostrov San Salvador Island ponúka aj možnosť prenájmu súkromných vily alebo apartmánov. Tieto súkromné domy sú často dobre vybavené a ponúkajú viac súkromia a nezávislosti pre hostí. Mnoho z týchto pozemkov je tiež situovaných priamo na pláži alebo s výhľadom na more, čo robí z nich ideálne miesto na relaxáciu a užívanie si krásy San Salvador Island.

Ak si chcete užiť autentickú skúsenosť na Bahamách a súčasne cestovať s obmedzeným rozpočtom, môžete si zvoliť aj kempovanie na San Salvador Island. Ostrov ponúka prírodné kempoviská s jednoduchým vybavením, ktoré sú ideálne pre dobrodružne založených cestovateľov. Kempovanie vám umožní stráviť viac času vonku a objaviť skryté kúty ostrova.

Napriek svojej veľkosti, San Salvador Island ponúka širokú škálu ubytovacích možností pre každého návštevníka. Bez ohľadu na vaše preferencie a rozpočet, nájdete tu vhodné miesto na pobyt, kde budete môcť relaxovať a vychutnávať si krásy Bahám.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky