Nájdite letenky s najlepšou cenou

Belgicko Antverpy

Počasie Belgicko Antverpy


Belgicko Antverpy – zaujímavé počasie a jeho vplyv na túru po meste

Belgicko je známe svojím nepredvídateľným počasím a to platí aj pre jeho druhé najväčšie mesto, Antverpy. Toto prístavné mesto má subtropické podnebie, s mierne teplými letami a miernymi zimami. Avšak, rovnako ako v iných častiach Belgicka, aj v Antverpách môžete zažiť v priebehu jedného dňa všetky štyri ročné obdobia.

Letné mesiace od júna do septembra prinášajú do Antverp veľké množstvo slnečných dní a teploty sa pohybujú okolo 20 – 25 stupňov Celzia. Je to ideálna doba na prechádzky po meste, návštevu historických pamiatok ako je katedrála Nanebovzatia Panny Márie alebo prehliadku Hrádza a palác Het Steen. Neváhajte prejaviť rešpekt miestnym tradíciám a navštíviť aj renomovaný býčí ring v predvečer slávnych Antverpských jemných umení.

Jeseň predstavuje pre Antverpy obdobie pred daždivou zimou. Toto obdobie je charakterizované mierne chladným a vlhkým počasím. Teploty klesajú na približne 10 - 15 stupňov Celzia a občasné dažde sú bežnou súčasťou každodenného života. Napriek tomu však mesto stále ponúka množstvo zaujímavostí ako je obchodná štvrť Meir alebo prechádzky na brehu rieky Scheldt. Nezabudnite si so sebou vziať obočie alebo dáždnik!

Zima, od decembra do februára, je v Antverpách chladná a občas veterná. Teploty sa pohybujú okolo 0 – 5 stupňov Celzia, s občasným snežením. Ale nebojte sa, mesto nezavrie napriek tomu, že nie je zvyknuté na veľké množstvo snehu. Vianočný trh na námestí Grote Markt je jednou z najväčších atrakcií, ktoré si nesmiete nechať ujsť. Ak sa rozhodnete túrať po meste počas zimy, oblečte sa do niečoho teplého a pripravte sa na vzduch, ktorý so sebou prináša chlad.

Jar, od marca do mája, je pre Antverpy obdobím prebúdzania. Počasie sa stáva teplejším, s teplotami dosahujúcimi 10 - 15 stupňov Celzia. To je ideálna doba na prechádzky parkmi mesta a objavovanie nových obchodov alebo kaviarní. Vezmite si so sebou ľahšiu bundu a užite si slnko, ktoré prvýkrát za rok začína naplno svietiť.

Nezáleží na tom, kedy sa rozhodnete navštíviť Antverpy, buďte pripravení na premenlivé počasie. Oblečte sa vrstvovo a nezabudnite si so sebou vziať pršiplášť alebo dáždnik. A bez ohľadu na poveternostné podmienky, Antverpy vždy ponúkajú množstvo zaujímavostí a zážitkov pre každého návštevníka.


Dovolenka Belgicko Antverpy


Belgicko sa môže pochváliť mnohými krásnymi mestami, ktoré majú svoje neopakovateľné čaro. Jedným z týchto miest je aj Antverpy, známe ako druhé najväčšie belgické mesto po Bruseli.

Antverpy sú bohaté na históriu, kultúru a architektúru. Práve táto kombinácia robí z mesta ideálne miesto na dovolenku pre tých, čo sa radi ponoria do bohatstva minulosti a zároveň si užijú moderného mestského života.

Jednou z najväčších atrakcií Antverp je jeho historické jadro, ktoré je najväčšie v celej Belgicku. Prechádzka po malebných uličkách vám umožní cítiť atmosféru starobylého mesta. Môžete si vychutnať nákupy v množstve butikov, zastaviť sa na kávu v tradičných kaviarňach alebo sa vybrať na prehliadku historických pamiatok, ako je napríklad katedrála Notre-Dame a historický radnica.

Antverpy sú tiež známe svojou bohatou umeleckou scénou. Na námestí Meir si môžete vychutnať prestížne múzeum umenia Royal Museum of Fine Arts, ktoré hostí diela známych belgických a holandských maliarov. Okrem toho môžete navštíviť aj múzeá plné moderného umenia alebo si vypočuť hudobné koncerty v múzeu konkrétnych hudobných nástrojov.

Veľkou obľubou turistov je tiež návšteva Antverpenskej diamantovej štvrti. Antverpy sú známe ako svetové centrum na obchodovanie s diamantmi a v tejto štvrti môžete obdivovať nádherné diela z tejto vzácnej drahokamu. Môžete sa tiež zúčastniť zaujímavých prehliadok a naučiť sa viac o diamantoch a ich histórii.

Okrem kultúry a histórie si v Antverpách môžete tiež vychutnať výbornú belgickú kuchyňu. Mesto ponúka široký výber reštaurácií, ktoré špecializujú na miestne jedlá ako je belgický hovädzí guláš, vafle či belgické hranolky. Nezabudnite si tiež vychutnať niektoré místne belgické pivá, ktoré sú známe svojou kvalitou a rozmanitosťou.

Ak hľadáte dovolenku, ktorá kombinuje históriu, kultúru a modernú atmosféru, Antverpy sú ideálnou voľbou. Toto belgické mesto vás určite očarí svojimi uličkami s bohatou históriou, umeleckými pokladmi a vynikajúcou kuchyňou. Nech už ste milovníkom architektúry, umenia, alebo chcete len relaxovať v príjemnom prostredí, Antverpy vám určite poskytnú všetko, čo hľadáte.


Najčastejšie otázky a odpovede Belgicko Antverpy


1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Antverpy?
- Najlepšie obdobie na návštevu Antverp je od júna do augusta, keď je najteplejšie počasie a mnoho festivalov a podujatí.

2. Ako sa dostanem z bruselského letiska do Antverp?
- Z bruselského letiska môžete využiť verejnú dopravu, napríklad vlak, ktorý trvá približne 40 minút.

3. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Antverpch?
- Hlavné turistické atrakcie v Antverpach zahŕňajú Katedrálu Svätého Antona, Antverpský námestie, Masovú budovu, ZOO Antverpy a Rubensov dom.

4. Ktorá je najlepšia oblasť na ubytovanie v Antverpach?
- Najlepšia oblasť na ubytovanie v Antverpach je historické centrum, kde sa nachádzajú hlavné turistické atrakcie a reštaurácie.

5. Aké sú typické belgické jedlá, ktoré by som mal vyskúšať v Antverpach?
- Niektoré typické belgické jedlá, ktoré by ste mali vyskúšať v Antverpach, sú hovädzie karbonátky s hranolkami a mayonézou, mušle s hranolkami, belgické čokolády a belgické pivo.

6. Kde môžem kúpiť kvalitné belgické čokolády v Antverpach?
- Kvalitné belgické čokolády môžete kúpiť v mnohých miestnych čokoládovnách a obchodoch so suvenírmi v Antverpach.

7. Môžem použiť euro v Antverpach?
- Áno, v Antverpach je bežne používaná euro.

8. Kde môžem v Antverpach vymeniť peniaze?
- Vymeniť peniaze môžete vymenať na letisku, v bankách, menových zmenárňach a niektorých veľkých hoteloch v Antverpach.

9. Ako dlho trvá vybavenie vízovej žiadosti do Belgicka?
- Vybavenie vízovej žiadosti do Belgicka môže trvať od niekoľkých týždňov do niekoľkých mesiacov, v závislosti od konkrétnych okolností a typu víza.

10. Aké sú najlepšie spôsoby prehliadky Antverp?
- Najlepšie spôsoby prehliadky Antverp zahŕňajú prechádzku pešo po historickom centre, organizované prehliadky s miestnymi sprievodcami alebo prehliadky na bicykli.


Ubytovanie Belgicko Antverpy


Belgicko je známe svojou bohatou históriou, kultúrou a nádhernými pamiatkami. Jedným z najväčších a najpopulárnejších miest v Belgicku je Antverpy. Toto mesto, ležiace na rieke Schelde, je známe svojou živou a pulzujúcou atmosférou, nádhernou architektúrou a pestrou ponukou kultúrnych a historických zážitkov. Ak sa rozhodnete navštíviť Antverpy, je dôležité zvážiť možnosti ubytovania, ktoré vám mesto ponúka.

V Antverpach nájdete širokú škálu ubytovacích možností, ktoré vyhovujú každému rozpočtu a preferenciam. Pre tých, ktorí preferujú luxusné hotely, Antverpy majú veľa možností. Mnohé z nich sa nachádzajú v historických budovách a ponúkajú svetový komfort a vybavenie. Tieto hotely sú ideálne pre tých, ktorí si chcú dopriať luxusné ubytovanie v priebehu svojej návštevy.

Pre tých návštevníkov, ktorí preferujú nezávislosť a viac slobody, je tu tiež možnosť prenájmu apartmánov. Tieto apartmány sa nachádzajú v rôznych častiach mesta a ponúkajú vám kompletné vybavenie a pohodlie ako doma. Sú ideálne pre rodiny so deťmi alebo veľké skupiny ľudí.

Ak preferujete niečo cenovo dostupné, v Antverpach nájdete množstvo lacných hotelov a penziónov. Aj keď tieto možnosti nemusia ponúkať taký luxus ako niektoré iné varianty, stále vám poskytnú čisté a pohodlné ubytovanie. Sú skvelou voľbou pre tých, ktorí cestujú s obmedzeným rozpočtom alebo len hľadajú jednoduché miesto na prespanie počas svojej návštevy.

Ďalšou možnosťou ubytovania v Antverpach je Airbnb. Táto platforma umožňuje ľuďom prenajímať svoje vlastné ubytovanie turistom. Ubytovania ponúkané cez Airbnb sa môžu líšiť od malých izieb až po celé apartmány a domy. Táto možnosť vám umožní zažiť život v Antverpach skutočne autenticky, pričom si môžete vybrať ubytovanie, ktoré najlepšie vyhovuje vašim potrebám.

Ak si neviete vybrať medzi týmito možnosťami, môžete sa rozhodnúť prehliadnuť si recenzie a hodnotenia od ostatných návštevníkov na stránkach ako TripAdvisor alebo Booking.com. Tieto stránky vám poskytnú užitočné informácie od ľudí, ktorí už ubytovanie v Antverpach vyskúšali.

V každom prípade, nech už sa rozhodnete pre akúkoľvek formu ubytovania, návšteva Antverp by mala byť nezabudnuteľným zážitkom. Toto nádherné mesto vám ponúka množstvo kultúrnych a historických zážitkov, nákupy, obdivovanie umenia a vynikajúcu gastronómiu. Vychutnajte si svoju návštevu v Antverpach a nájdite si ubytovanie, ktoré presne vyhovuje vám a vášmu rozpočtu.


Letenka Belgicko Antverpy


Belgicko – Antverpy: Kúsok Európy s množstvom kultúry a histórie

Antverpy sú jedným z najkrajších miest Belgicka a zároveň jedným z dôležitých európskych prístavov. Ležia v provincii Antverpy, ktorá sa nachádza v severnej časti krajiny, pri rieke Schelde. Jeho poloha ho robí dôležitým miestom pre medzinárodnú námornú dopravu. Antverpy sú tiež známe pre svoju módu, diamanty, cyklistické preteky a množstvo kultúry a histórie.

Ako si rezervovať letenku

Belgicko sa môže pochváliť niekoľkými letiskami, ale najbližšie Antverpám je Letisko Antverpy Deurne (ANR). Letecké spoločnosti, ktoré ponúkajú priame lety z rôznych miest Európy do Antverp, sú napríklad Ryanair, TUI fly a VLM.

Pri hľadaní letenky do Antverp si uvedomte, že cena sa môže líšiť v závislosti od mesiaca alebo dňa, ale taktiež záleží od leteckej spoločnosti. Je dobrým nápadom sledovať webové stránky pre lety a skontrolovať rôzne ceny spoločností, aby ste našli najlepšiu cenu pre Váš let.

Doprava z letiska

Letisko Antverpy Deurne je umiestnené asi 5 km južne od Antverp. Existujú rôzne spôsoby, ako sa z letiska dostať do mesta, ako napríklad autobusy, taxi alebo prenájom auta. Najrýchlejší a najdostupnejší spôsob, ako sa dostať do mesta, je využiť autobusovú dopravu. Autobusy jazdia každých 10 minút a jazda do mesta trvá približne 30 minút.

Atrakcie v Antverpách

Antverpy ponúkajú množstvo atrakcií a miest, ktoré stojí za to vidieť. Jeden z populárnych miest je katedrála Notre-Dame, ktorá je považovaná za jeden z najkrajších kostolov na svete. Ďalšou populárnou atrakciou je pevnosť Het Steen, ktorá sa nachádza na rieke Schelde. Navštívte množstvo múzeí, ako napríklad Muzeum krásnych umení, ktoré ponúka návštevníkom najväčšiu zbierku flámskych maliarov na svete alebo Muzeum Diamantov, kde sa môžete dozvedieť viac o histórii diamantov.

Návšteva Antverp je nevyhnutná pre tých, ktorí hľadajú miesto s nádherným architektonickým dizajnom a myseľou-lahúčiace krajiny. Je to miesto s bezkonkurenčnou históriou a kultúrou, ktoré určite stojí za návštevu a objavovanie. A ak rezervujete letenku na letisko Antverpy Deurne, môžete sa tam dostať veľmi jednoducho a pohodlne z rôznych krajín Európy.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky