Nájdite letenky s najlepšou cenou

Belgicko Turnhout

Letenka Belgicko Turnhout


Cestovanie je pre mnohých z nás jednou z najobľúbenejších výziev. Mnoho z nás túži objavovať nové miesta, kultúry a zážitky. Ak sa aj Vy považujete za cestovateľa a ešte Vám v kalendári ostalo voľno na tohtoročné leto, určite by ste si mali zvážiť návštevu belgického mesta Turnhout.

Turnhout je malé mestské mesto v Belgicku, ktoré sa nachádza asi 40 kilometrov južne od Antverp. Mesto ponúka zaujímavú kombináciu historického centra s modernými stavbami, v noci sa mení na svetielkujúce sa mesto a na dni ponúka bohaté možnosti nakupovania, kultúrneho života aj zábavy.

Jedným z najlepších spôsobov, ako sa tam dostať, je letecky. Letenky do Belgicka nájdete často za veľmi prijateľné ceny. K dispozícii sú rôzne letecké spoločnosti, napríklad Ryanair alebo Wizz Air, ktoré ponúkajú nízkonákladové lety po celej Európe. Belgičania sú známi výrobou piva a čokolády, takže aj preto by ste si brali dobrú chuť na dobroty. Určite by ste si mali v skvelých miestnych reštauráciách vychutnať tradičné belgické jedlá, ako je hovädzia pečienka alebo wafle.

Turnhout ponúka mnoho aktivít a zážitkov. Môžete sa ísť prejsť do parkov, ktoré mesto ponúka. Mesto je známe aj pre svoje múzeá a galérie ako napríklad muzeum kartovania nebo Taxandria muzeum. No a ak sa naozaj chcete zabávať a uvoľniť, môžete sa ísť pozrieť do jedného z miestnych nočných klubov alebo barov, či navštíviť obchodné centrum a ísť na nakupovanie.

Turnhout taktiež ponúka širokú škálu ubytovacích kapacít, ktoré sa prispôsobujú potrebám turistov. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotelmi alebo lacnejšími ubytovacími možnosťami ako sú hostely alebo apartmány.

Východiskový bod pre preskúmanie Belgicka z Turnhoutu robí užitočnou polohu mesta. Ďalšie miesta v okolí, ktoré je možné navštíviť, sú napríklad Antverpy, Gent alebo Brusel. Belgicko má veľa na ponúkanie a Turnhout je skvelou voľbou, ako sa o tom môžete sám presvedčiť.

V skratke, ak hľadáte miesto pre oddych, zábavu, nakupovanie a objavovanie nových kultúr, avšak chcete sa tomu vyhol komplikovanej organizácii cesty, môže byť Turnhout v Belgicku perfektnou voľbou. Ako turista sa určite nebudete nudiť. Takže neváhajte, nakúpte si letenku a objavte klenot na európskej mape, ktorým je Turnhout.


Počasie Belgicko Turnhout


Belgicko Turnhout je malé mesto, nachádzajúce sa v provincii Antverpy v Belgicku. Svojou polohou je veľmi blízko hranice s Holandskom. Mesto sa vyznačuje príjemným kontinentálnym podnebím, s mierne teplými letami a chladnými zimami.

Letné mesiace v Turnhoute sú zvyčajne teplé a mierne. Priemerné teploty sa pohybujú okolo 20-25 °C, s vysokými teplotami presahujúcimi 30 °C len zriedka. Slnečné dni sú bežné a turisti si môžu užívať dlhé dni plné slnečného svetla. Priemerná vlhkosť vzduchu je tiež pomerne vysoká, čo môže spôsobiť, že sa teploty hodia ako teplejšie.

Zimy v Turnhoute sú chladné a väčšinou mierne. Priemerné teploty sa pohybujú okolo 0-5 °C. Napriek tomu, že snaha nebýva pravidelná, zvyknú v zime padnúť menšie množstvá snehu. Dážde sú v zimných mesiacoch bežné, a preto je dôležité mať so sebou vhodné oblečenie a deštník.

Jeseň a jar v Turnhoute sú prevažne mierne a vlhké. Teploty sa líšia od 5-15 °C, a občas môže byť trochu chladnejšie alebo teplejšie. Zrážky sú častejšie v týchto obdobiach roka, preto je dobré mať so sebou náhradné oblečenie.

Celkovo vzaté, počasie v Turnhoute je veľmi milé a prijateľné pre návštevu kedykoľvek počas roka. Turisti majú možnosť vychutnať si príjemné letné dni, prechádzky v parkoch a výlety do okolitých miest. Zároveň je dôležité byť pripravený na mierne zmeny počasia a mať so sebou vhodné oblečenie a doplnky.

Ak si plánujete navštíviť Belgicko Turnhout, nezabudnite si skontrolovať predpoveď počasia niekoľko dní pred vašou cestou. Týmto si môžete viac oplatiť pripraviť sa na potenciálne zmeny počasia a užiť si svoju návštevu v tomto malebnom belgickom meste.


Najčastejšie otázky a odpovede Belgicko Turnhout


Často kladené otázky a odpovede o Belgicku - Turnhout:

Q: Kde sa nachádza Turnhout?
A: Turnhout je malé mesto na severovýchode Belgicka. Leží v provincii Antverpy blízko hraníc s Holandskom.

Q: Ako sa dostanem do Turnhoutu?
A: Turnhout je dobre napojené na belgickú železničnú sieť, takže je možné prísť vlakom z rôznych miest v Belgicku. Okrem toho sú k dispozícii tiež autobusové spoje. Turnhout je tiež vzdialené približne 40 km od letiska v Maastrichte vo Holandsku.

Q: Aké sú hlavné turistické atrakcie v Turnhoute?
A: Niektoré z hlavných turistických atrakcií v Turnhoute zahŕňajú Krulovský zámok, Turnhoutské stadiony, Muzeum zemědělství a stravování, Bégynský dvor, Námestie Grand Place a mnoho ďalších.

Q: Kedy je najlepší čas na návštevu Turnhoutu?
A: Turnhout má mierny oceánsky podnebie, takže najlepším časom na návštevu je jarné a jesenné obdobie, keď sú teploty príjemné a zväčša suché. Letné mesiace môžu byť vlhké a zimné mesiace chladné a daždivé.

Q: Aké sú miestne špeciality v Turnhoute?
A: Turnhout je známy pre svoje pivá a čokolády. Miestne špeciality zahŕňajú aj "Kempische speculaas" (škorica ochutené sušienky) a "Turnhoutse Koffie" (silný espressový nápoj s alkoholom).

Q: Existujú nejaké pravidlá alebo zvyky, na ktoré by som sa mal/a pri príchode do Turnhoutu pripraviť?
A: V Belgicku je dôležité dodržiavať etiketu a oficiálnu formálnosť. Pri prvom stretnutí je vhodné vidieť sa s ľuďmi vzdialenejšou známosťou v pravom belgickom štýle, napríklad vo vyššej forme. Môže sa považovať za nezvyk, ak sa prvýkrát objednáte belgickému barmanovi/donne. Ako všade, aj v Belgicku platí, že rešpektovanie miestnych zvykov a zákonom je vždy dôležité.

Q: Ako je to s platbami a meny v Belgicku?
A: Oficiálna mena Belgického kráľovstva je euro. Väčšina obchodov, reštaurácií a hotelov v Belgicku prijíma bankovky a mince v eurách. Kreditné a debetné karty sú tiež vo všeobecnosti široko akceptované. Je však dobré mať pri sebe aj istú hotovosť, pretože niektoré menšie prevádzky môžu preferovať platby v hotovosti.

Toto sú len niektoré z najčastejšie kladených otázok a odpovedi o Belgicku a konkrétne o Turnhoute. Pokiaľ máte ďalšie konkrétne otázky, môžete sa obrátiť na miestne informačné centrum alebo cestovnú agentúru.


Dovolenka Belgicko Turnhout


Belgicko Turnhout je malé mesto v severovýchodnej časti krajiny, ktoré svojou bohatou históriou a krásnou architektúrou láka množstvo turistov z celého sveta. Ak sa rozhodujete, kam by ste mohli vyraziť na dovolenku, určite by ste mali zvážiť aj návštevu tohto šarmantného miesta.

Turnhout ponúka množstvo zaujímavých pamiatok a atrakcií, medzi ktoré patrí napríklad krásny zámok Kasteel van de Hertogen van Brabant, ktorý sa nachádza v centre mesta. Tento zámok má výnimočnú históriu, pretože bol postavený už v 12. storočí a niekoľkokrát prestavalovaný. Dnes slúži ako múzeum a ponúka návštevníkom možnosť zoznámiť sa s históriou Belgicka.

Okrem toho v Turnhoute nájdete aj krásne historické kostoly, medzi ktoré patrí napríklad kostol svätého Petra, ktorý je jedným z najväčších kostolov v Belgicku. Vo vnútri kostola sa nachádza množstvo umeleckých klenotov, ako sú napríklad vitráže, sochy a fresky.

Ak sa chcete v Turnhoute pobaviť, môžete navštíviť aj trhy, ktoré sa konajú v strede mesta a ponúkajú možnosť zakúpiť si tradičné belgické potraviny a suveníry. Okrem toho môžete aj navštíviť niektoré z množstva reštaurácií, kde si môžete vychutnať národné belgické jedlá a odpočinúť si po celodennej prechádzke.

Pre tých, ktorí hľadajú adrenalín, je v Turnhoute množstvo športových aktivít, ako sú napríklad cyklistika, turistika a vodné športy. Okolo mesta sa nachádza množstvo malebných cyklistických trás, ktoré vás zavedú po krásnej belgickej krajine.

Turnhout je tiež ideálnym východiskovým bodom pre návštevu iných belgických miest, ako sú napríklad Antverpy, Brusel či Gent. Väčšina z týchto miest je dostupná autom alebo vlakom, a tak môžete v priebehu niekoľkých hodín spoznať množstvo belgických pamiatok a kultúrnych zaujímavostí.

V Turnhoute si môžete užiť krásnu dovolenku, ktorá vám ponúkne možnosť zoznámiť sa s bohatou históriou a kultúrou Belgicka. Mesto vám ponúkne ubytovanie od luxusných hotelov až po zaujímavé penzióny, kde nájdete útulnú atmosféru pre vašu dovolenku. Prekrásne miesto, ktoré by malo byť na vašom zozname najkrajších miest na svete, ktoré sa vyplatí vidieť.


Ubytovanie Belgicko Turnhout


Belgické mesto Turnhout sa nachádza v provincii Antwerp a je jedným z najmenších miest Belgicka. Napriek tomu, Turnhout má mnoho turistických atrakcií a ponúka široké možnosti pre návštevníkov, ktorí hľadajú ubytovanie.

Ak hľadáte ubytovanie v Turnhout, môžete sa rozhodnúť pre pobyt v hotely alebo ubytovni. Hotelovy izby v Turnhout môžu byť nákladné, ale ponúkajú pohodlie a príjemné prostredie pre návštevníkov. Niektoré z najlepších hotelov v Turnhout sú Hotel Corsendonk Turnova, Best Western Turnhout City Hotel a B&B Bon-Bon Nuit. Každý z týchto hotelov ponúka vysokú kvalitu služieb a komfortné ubytovanie.

Ak hľadáte lacnejšiu možnosť, môžete sa rozhodnúť pre ubytovňu. Turnhout má mnoho ubytovní, ktoré ponúkajú lacné ubytovanie pre návštevníkov. Napríklad, Hostel Turnhout ponúka lacné izby s možnosťou výberu medzi spoločným aj súkromným ubytovaním. Hostel sa nachádza v historickom centre mesta a ponúka príjemné prostredie pre mladých a cestujúcich s obmedzeným rozpočtom.

Okrem hotelov a ubytovní, Turnhout má aj mnoho strážených parkovísk, kde sa môžete ubytovať v kempingových autách. Keďže Turnhout sa nachádza v kraji Antwerp, mesto je obklopené krásnou prírodou, kde môžete relaxovať a užívať si prírodné krásy.

Väčšina ubytovania v Turnhout sa nachádza v blízkosti historického centra mesta, kde sa nachádza mnoho turistických atrakcií. Medzi najznámejšie atrakcie v meste patrí Begijnhofmuseum Turnhout, ktoré ponúka prehliadky historických domov vybudovaných pre kresťanské sestry a ich služby. Navyše, môžete navštíviť aj Muzeum Karta, ktoré sa zameriava na históriu výroby kariet, ktoré mali svoje centrum práve v Turnhout.

Akonáhle si zarezervujete ubytovanie v Turnhout, budete mať tiež prístup k miestnym reštauráciám a obchodom, kde si môžete užiť pokojné a príjemné okolie. Predochádzajúce návštevy sa zhodujú, že turnhoutská gastronómia je bohatá a ponúka široký výber jedál a nápojov pre každého.

Ak teda plánujete návštevu mesta, neváhajte a ubytujte sa v Turnhout. Mesto ponúka mnoho možností a ponúkne vám nezabudnuteľný zážitok z Belgicka.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky