Nájdite letenky s najlepšou cenou

Beliz Great Blue Hole

Letenka Beliz Great Blue Hole


Belizský Veľký modrý otvor – skutočný raj pre potápačov

Niekde v Karibiku, v blízkosti pobrežia Belize, sa nachádza jedno z najfascinujúcejších potápačských miest na svete – Belizský Veľký modrý otvor. Táto obrovská pieskovcová diera vo vode o priemeru 300 metrov je známa svojou jedinečnou krásou a bohatým morským životom. Je to miesto, ktoré si zaslúži miesto v zozname všetkých nadšencov potápania.

Letenky do Belize sú dnes omnoho dostupnejšie, čo umožňuje mnohým cestovateľom a potápačom z celého sveta stále viac objavovať krásy tohto unikátneho miesta. Ak máte v pláne navštíviť Veľký modrý otvor, môžete si byť istí, že na vás čaká potápačský zážitok života.

Belizský Veľký modrý otvor je známy svojim i-bol ďalším umožniť, potápačským pozemkomom – ostrovom Ambergris Caye. Tento ostrov je domovom množstva potápačských centier a reštaurácií, ktoré ponúkajú všetko, čo si potápač môže želať.

Pri pristávaní na letisku v Belize City a krátkej jazde lodkou sa dostanete do Ambergris Caye. Tu máte možnosť prenajať si vybavenie a vybrať si zo škály potápačských centier, ponúkajúcich inštruktážne kurzy pre začiatočníkov aj pokročilých. Ak ste zanietený potápač, rozlúčte sa s všetkými obavami a využite tento čas na objavovanie jedného z najkrajších miest pod vodnou hladinou.

Keď sa vydáte na potápanie do Veľkého modrého otvoru, vaše dobrodružstvo začne. Nielenže sa ponoríte do krásne čistej a modrej vody, ale budete mať možnosť vidieť jedinečné podmorské útvary a obdivovať pestrý morský život.

Vstúpíte do iného sveta, kde sa budete plaviť medzi koralmi a stretávať sa s rôznymi druhmi rýb a morských živočíchov. Veľký modrý otvor je tiež domovom pre veľké množstvo žralokov, vrátane žraloka bikolorového a žraloka tigrového. Ak máte šťastie, môžete sa stretnúť aj so vzácnymi morskými korytnačkami a delfínmi.

Potápačské výlety do Veľkého modrého otvoru sú prístupné pre potápačov všetkých úrovní, od začiatočníkov po profesionálov. Inštruktéri vám poskytnú potrebné pokyny a zabezpečia, aby ste získali najlepší zážitok z vody.

Po dlhom dne plnom potápania budete mať možnosť relaxovať na opustených plážach Ambergris Caye a užívať si slnko, piesok a krásne výhľady na oceán. Ak ste ešte nezastavili na sýtej belizskej kuchyni, je tu príležitosť vyskúšať niektoré z miestnych jedál. Belize je známe hlavne pre svoju čerstvú zeleninu, ryby a miestne špeciálne pokrmy.

Belizský Veľký modrý otvor je určite jedným z najimpresívnejších potápačských miest na svete. Jeho jedinečná geológia a zaujímavé morské obyvateľstvo ponúkajú potápačom nezabudnuteľné zážitky pod vodou. Ak máte radi cestovanie a potápanie, neváhajte, skúste túto úžasnú destináciu a zažite potápačsky pôvodnú krásu Veľkého modrého otvoru v Belize.


Ubytovanie Beliz Great Blue Hole


Belizský Veľký Modrý Dierový vrch, ktorý sa nachádza na strednom pobreží Belize, je jednou z najzaujímavejších a najkrajších destinácií pre potápačské nadšencov a milovníkov prírody. Táto známa podvodná jaskyňa je považovaná za jedno z najlepších miest na potápanie na svete. Ak sa chystáte navštíviť Belizsky Veľký Modrý Dierový vrch, musíte sa pripraviť na ubytovanie na tomto krásnom mieste. V tomto článku sa pozrieme na niekoľko možností ubytovania v okolí Belizského Veľkého Modrého Dierového vrchu.

1. Blackbird Caye Resort
Táto izolovaná resortová oblasť ponúka exkluzívne ubytovanie s vilami a čalúnnymi chatami. Všetky izby majú súkromné kúpeľne, televízory a klimatizáciu. Táto rezortová oblasť ponúka aj rôzne aktivity, medzi ktorými sú potápanie, šnorchlovanie a rôzne vodné športy. Výhodou ubytovania v tejto oblasti je, že sa nachádza len niekoľko minút od Belizského Veľkého Modrého Dierového vrchu.

2. Lighthouse Reef Resort
Tento rezort sa nachádza priamo na brehu Belizejského Veľkého Modrého Dierového vrchu a ponúka súkromné izby s chladničkou a kúpeľňou. V rekreačnom centre v rezorte sa nachádza reštaurácia, ktorá ponúka tradičné belizské jedlá a nápoje. Tento rezort ponúka aj rôzne vodné aktivity, ako je šnorchlovanie, potápanie a rôzne vodné športy.

3. Turneffe Island Resort
Tento luxusný all-inclusive rezort sa nachádza na súkromnom ostrove v Západnom Karibiku. Ponúka súkromné bungalovy s výhľadom na oceán, ktoré majú súkromné terasy, kúpeľne a klimatizáciu. V rezorte sa nachádza reštaurácia, ktorá ponúka tradičné belizské jedlá a nápoje. Tento rezort ponúka aj rôzne aktivity, ako je potápanie, šnorchlovanie, rybolov a rôzne vodné športy.

4. Blue Hole Cabins
Tento malý rezortový hotel ponúka súkromné kabíny, ktoré majú vlastné kúpeľne a terasy s výhľadom na more. V rezorte sa nachádza reštaurácia, ktorá ponúka tradičné belizské jedlá a nápoje. Tento rezort ponúka aj rôzne aktivity, ako je šnorchlovanie, potápanie a rôzne vodné športy.

Belizský Veľký Modrý Dierový vrch je krásne miesto, ktoré ponúka mnoho možností pre ubytovanie. Od luxusných all-inclusive rezortov až po malé a útulné hotely alebo bungalovy, v okolí Belizského Veľkého Modrého Dierového vrchu sa určite nájde ubytovanie pre každého. Ak plánujete navštíviť tento úchvatný prírodný klenot, neváhajte sa uistiť, že máte zabezpečené vhodné ubytovanie pre váš pobyt.


Počasie Beliz Great Blue Hole


Belizský Great Blue Hole je jedným z najznámejších prírodných úkazov na svete. Tento ohromujúci kalderaformovaný útvar sa nachádza vo východnej časti Belizskej bariéry korálových útesov a je jedným z najväčších modrých dier na svete.

Great Blue Hole sa nachádza približne 70 kilometrov od pobrežia mesta Belize City. Je to podvodná jaskyňa so strmými stenami a tmavo modrou farbou, ktorá poskytuje neuveriteľný pohľad. Má priemer približne 300 metrov a je hlboká asi 125 metrov. Voda tu je jasne modrá a jej hladina je pokrytá skvelými korálovými útesmi.

Toto miesto je rekreačným rajom pre potápačov z celého sveta. Ponúka zmenšeninu drobných rýb, korálové útesy a morských živočíchov, ktoré sú unikátne pre oblasť Karibiku. Potápajúci sa do Great Blue Hole môžu sledovať žraloky, tuniaky, barracudy a iné morské živočíchy. Výpravy ponúkajú aj možnosť objavovať bahenné útesy a záhrady korálových útesov, ktoré ešte viac zlepšujú túto skúsenosť.

Okrem potápania sa v Great Blue Hole možno tiež pozorovať tisícky vtákov, ktoré obývajú okolité ostrovy a mangrovné bažiny. Títo vtáci sú ako živé dôkazy biologickej rozmanitosti tohto regiónu. Vedci sa dosť často vyberajú do tejto oblasti, aby vykonávali výskum a zbierali dáta o rôznych druhoch rastlín a živočíchov.

Počasie v okolí Great Blue Hole je ovplyvnené miestnou tropickou klímou. Teploty sa pohybujú medzi 24 a 30 stupňami Celzia počas celého roka, pričom voda má podobnú teplotu. Obdobie od novembra do apríla je považované za suchšie obdobie s minimálnymi zrážkami a relatívne nízkou vlhkosťou vzduchu. Naopak, od mája do októbra dochádza k zvýšenému výskytu dažďov a vyššej vlhkosti.

Je dôležité poznamenať, že Belizský Great Blue Hole si vyžaduje špecializované potápačské zručnosti kvôli svojej veľkej hĺbke a podmienkam. Preto by potápači mali mať predchádzajúce skúsenosti a byť dostatočne vyškolení na takúto výzvu.

Belizský Great Blue Hole je skutočnou perličkou Karibiku a zároveň výzvou pre dobrodruhov a potápačov. Jeho jedinečná krása v kombinácii s bohatým morským životom robí z tohto miesta jeden z najzaujímavejších prírodných úkazov na svete. Každý, kto navštívi Belizský Great Blue Hole, sa určite dočká nezabudnuteľných zážitkov a pohľadov, ktoré nemožno nájsť nikde inde.


Dovolenka Beliz Great Blue Hole


Belizská Great Blue Hole - Tajomstvo Krasového Divu

Beliz je jedinečnou krajinou, ktorá ponúka návštevníkom množstvo prírodných zázrakov. Medzi najznámejšie a najfascinujúcejšie miesta patrí Belizská Great Blue Hole, ktorá je považovaná za jeden z najväčších podmorských krasových otvorov na svete. Týmto exotickým a nádherným miestom láka mnoho dobrodruhov a priateľov dovoleniek.

Belizská Great Blue Hole sa nachádza v strede Lighthouse pobrežia, asi 70 kilometrov od belizského pobrežia. Je to obrovský kráter so zaujímavými a jedinečnými geologickými formáciami. Kráter má priemer približne 300 metrov a hĺbku až 125 metrov. Jeho unikátna modrá farba vytvára dojem, že ste sa prepadli do podmorského rajského sveta.

Vznik krátera je spojený s procesom záplavy, kde sa miestne krasové jaskyne zaplavili počas poslednej doby ľadovej. Keďže Belizská Great Blue Hole leží na území Belize Barrier Reef - najväčšom bariérovom útese na severnej pologuli, jeho dno je obklopené nádhernými koralovými útesmi a exotickou morskou faunou a flórou.

Jedným z najzaujímavejších aspektov Great Blue Hole je jeho podmorská fauna. Dostanete sa približne na 40 metrov pod hladinu a budete mať možnosť objaviť morské želvy, žraloky, delfíny, morské koníky a rôzne farebné ryby. Tento rajský podmorský svet je jedným z hlavných dôvodov, prečo sa Great Blue Hole stal populárnym miestom pre potápačov z rôznych kútov sveta.

Ak sa rozhodnete navštíviť Belizskú Great Blue Hole, môžete si vybrať medzi rôznymi spôsobmi, ako túto výnimočnú lokalitu spoznať. Snorklovanie je vhodné pre tých, ktorí si chcú užiť nezabudnuteľný pohľad na prekrásne korálové útesy a farebné morské tvory. Potápači majú možnosť plávať do hĺbky a objavovať podvodný svet královné Elizabeth. Existujú aj rôzne potápačské centrá, ktoré ponúkajú výlety s potápaním s inštruktormi pre pokročilých potápačov.

Belizská Great Blue Hole ponúka taktiež spektakulárne výhľady z ptičej perspektívy. Môžete si zobrať panoramatický let lietadlom alebo vrtuľníkom nad krajinou a obdivovať krásu tohto jedinečného miesta zvysoka.

Okrem nádherného prírodného krásy a bohatého podmorského života ponúka Beliz aj rôzne možnosti na objavovanie pozemských atrakcií. Môžete sa vydať na pochôdzky do Belizkého pralesa, navštíviť tradičné dedinky miestnych obyvateľov a spoznať ich kultúru a životný štýl.

Belizská Great Blue Hole je bezpochyby jedným z najúchvatnejších miest, ktoré musíte navštíviť počas svojej dovolenky v Belizi. Jeho jedinečná krása, fascinujúci podmorský svet a prírodná rozmanitosť vás určite očaria. Ak túžite po nezabudnuteľnom dobrodružstve a novej skúsenosti, Belizská Great Blue Hole je ideálnym miestom pre vás. Získate toľko vzrušenia, že budete chcieť vrátiť sa sem znova a znova.


Najčastejšie otázky a odpovede Beliz Great Blue Hole


Otázka 1: Čo je Beliz Great Blue Hole?

Odpoveď: Beliz Great Blue Hole je zatopená krasová jaskyňa nachádzajúca sa vo vodách Karibského mora, približne 70 kilometrov od pobrežia Belize.

Otázka 2: Aká je veľkosť Beliz Great Blue Hole?

Odpoveď: Beliz Great Blue Hole je dlhá 300 metrov, široká 125 metrov a hlboká 125 metrov.

Otázka 3: Je Beliz Great Blue Hole vhodná na potápanie?

Odpoveď: Áno, Beliz Great Blue Hole je často navštevovaná potápačmi vďaka svojej jedinečnej prírodnej kráse a bohatstvu morského života.

Otázka 4: Aké druhy morského života sa v Beliz Great Blue Hole vyskytujú?

Odpoveď: V Beliz Great Blue Hole sa vyskytuje množstvo druhov rýb, korálov, žralokov a iných morských tvorov.

Otázka 5: Aké je spojenie Beliz Great Blue Hole s Jacquesom Cousteauom?

Odpoveď: Práve Jacques Cousteau, slávny francúzsky potápač a morský výskumník, objavil Beliz Great Blue Hole v roku 1971 a odvtedy táto miesto prilákala množstvo potápačov a turistov.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky