Nájdite letenky s najlepšou cenou

Beliz South Water Caye

Letenka Beliz South Water Caye


Beliz - krajina plná exotiky a krásnych pláží, ponúka mnoho skvostných miest na objavovanie. Jedným z takýchto miest je ostrov South Water Caye. Ak sa chystáte vycestovať do Belizu, určite nevynechajte túto malú, no o to krajšiu ostrovnú destináciu.

South Water Caye je súčasťou národného parku South Water Caye Marine Reserve. Nachádza sa na pobreží Karibského mora, len približne 14 km od pobrežia belizskej pevniny. Tento malý korálový ostrov má rozlohu len približne 15 akrů a jeho hlavnou atrakciou sú úžasné bielé piesočnaté pláže a jasná, tyrkysová voda.

Mnoho ľudí prichádza na South Water Caye za účelom potápania a šnorchlovania v okolitých koralových útesoch. Táto oblasť je jedným z najlepších miest na svete na pozorovanie a štúdium morskej fauny a flóry. Ako časť národného parku, pozemnú časť ostrova pokrýva tropický prales, ktorý je domovom mnohým druhom zvierat a rastlín.

Pre tých, ktorí sa chcú dozvedieť viac o tamojšej biodiverzite, existujú možnosti zapojiť sa do organizovaných exkurzií s miestnymi sprievodcami. Tí vám pomôžu identifikovať rôzne druhy rýb, korálov alebo morských žiab, a vysvetlia vám ich význam pre ekosystém Karibského mora.

Ak ste radi aktívni, môžete si tiež zapožičať kajak alebo stáť na tenisovom kurte, ktorý sa nachádza na ostrove. Okrem toho je tu mnoho miest suterén a plážových barov, ktoré ponúkajú nápoje a miestnu kuchyňu. Milovníci slnka a pláží si určite prídu na svoje a budú môcť relaxovať a oddychovať na slávnych belizských plážach.

Čo sa týka dopravy na South Water Caye, najlepším spôsobom je cesta letecky. Beliz má dve medzinárodné letiská - Philip S. W. Goldson International Airport pri meste Belize City a ďalšie letisko v meste Dangriga. Z týchto letísk sa môžete prepraviť malým štvorsedom na ostrov South Water Caye. Letenky je možné rezervovať cez rôzne letecké spoločnosti a ceny sa líšia v závislosti od cestovného obdobia.

Keďže South Water Caye je malý ostrov a nie je tu veľa ubytovacích zariadení, je potrebné si rezervovať ubytovanie vopred. Na ostrove nájdete niekoľko súkromných plážových domov a malých rezortov, ktoré ponúkajú ubytovanie vo vzdialenosti niekoľkých metrov od pláže. Ceny sa líšia v závislosti od typu ubytovania a sezóny.

Beliz - raj na zemi, a to najmä jeho ostrov South Water Caye. Ak máte radi exotické destinácie so záhadnou podmorskou krásou a tropickou atmosférou, určite by ste nemali prehliadnuť túto časť Karibiku. Vyberte si letenku do Belizu a zažite výnimočnú dovolenku na South Water Caye.


Počasie Beliz South Water Caye


Beliz South Water Caye je malý ostrov v Karibskom mori v Belize, ktorý je známy svojimi čistými bielymi plážami, azúrovými vodami a bohatým koralovým útesom. Toto miesto nie je len ideálne pre dovolenku, ale aj pre výskum a ochranu morského života.

Klima v Beliz South Water Caye je tropické s vysokou vlhkosťou a vysokými teplotami počas celého roka. Teplota vzduchu sa pohybuje medzi 25 a 30 stupňami Celzia. Najteplejšie obdobie je od mája do septembra, keď sa teplota môže zvýšiť na 32 stupňov Celzia. V zime je teplota miernejšia, ale stále teplá, s teplotou medzi 22 a 27 stupňami Celzia. Môžete sa tešiť z celoročného počasia, takže návšteva tohto miesta je možná kedykoľvek.

Počasie v Beliz South Water Caye sa vyznačuje dvoma obdobiami - suchým a daždivým. Suché obdobie trvá od decembra do mája, kedy je najmenej zrážok. Počas daždivého obdobia, ktoré trvá od júna do novembra, je väčšie riziko tropických búrok a hurikánov. Ak plánujete návštevu Beliz South Water Caye, je najlepšie vyhnúť sa daždivým obdobiam.

Voda v Karibskom mori okolo Beliz South Water Caye je teplá a približne rovnaká počas celého roka. Teplota sa pohybuje medzi 26 a 28 stupňami Celzia, čo je ideálne pre plávanie, potápanie a iné vodné aktivity. Hladina vody je celoročne pokojná a v blízkosti ostrova sa nachádza množstvo koralových útesov, ktoré sú domovom pre množstvo rýb a iných morských tvorov.

Ak sa chystáte navštíviť Beliz South Water Caye, nezabudnite si so sebou priniesť slnečné okuliare, opaľovací krém a ľahké oblečenie. Môžete si tiež priniesť potápačské vybavenie, aby ste si mohli užiť krásy koralových útesov. Pri plávaní v moři je potrebné dodržovať bezpečnosti opatrenia, rovnako ako pri každej inýs vodnej aktivite.

Beliz South Water Caye ponúka návštevníkom príjemné počasie a ideálne podmienky pre vodné aktivity počas celého roka. Môžete si užívať čisté pláže, teplé vody a pozorovať krásu morského života. Ak sa plánujete vydať na dovolenku do Karibiku, Beliz South Water Caye by vám nemala chýbať na zozname miest, ktoré musíte navštíviť.


Dovolenka Beliz South Water Caye


Beliz – malá, karibská krajina so svojou bohatou prírodou, kultúrou a krásnymi plážami. Jedným z najobľúbenejších miest medzi turistami v Belizi je ostrov South Water Caye. Tento ostrov, ktorý je súčasťou belizského bariérového útesu, ponúka nádhernú dovolenku plnú príjemných aktivít a oddychu.

South Water Caye, nachádzajúci sa len niekoľko kilometrov od pobrežia, je ideálnym miestom pre milovníkov vodných športov a dobrodružstiev. Okrem relaxovania na bielych piesočnatých plážach, môžete si vychutnať potápanie a šnorchlovanie v krásnych koralových útesoch, ktoré sú obývané rôznymi exotickými morskými tvormi. Úžasné kryštáľovo čisté vody vás vtiahnu do iného sveta, kde môžete obdivovať farebné ryby, žraloky, delfíny a dokonca aj morské želvy.

Ak preferujete suchú časť belizskej fauny a flóry, ostrov ponúka aj možnosť preskúmať jeho vnútrozemie. Môžete sa vybrať na prehliadku ostrova a obdivovať nádherné panorámy, prechádzky po pralese a spoznať endemické druhy vtákov a rastlín. Odporúčame vám navštíviť rezerváciu Laughing Bird Caye, ktorá sa nachádza v blízkosti South Water Caye. Táto rezervácia je chráneným územím UNESCO a domovom mnohých vzácnych druhov.

Po fyzicky náročných aktivitách môžete na ostrove nájsť luxusné letoviská a reštaurácie, v ktorých môžete relaxovať a vychutnávať si čerstvú miestnu kuchyňu. Môžete sa pokojne vyspať v exkluzívnych bungalovoch s nádherným výhľadom na more a prebudiť sa s pocitom, že sa nachádzate v raji. Letovisko vám tiež ponúka možnosť si užiť múzeum, ktoré vám poskytne bohaté informácie o histórii Ostrova.

South Water Caye vás neprekvapí len svojou nádhernou prírodou a možnosťami športových aktivít, ale aj svojou kultúrou. Obývatelia ostrova sú veľmi priateľskí a pohostinní. Môžete sa zúčastniť miestnych folklórnych prehliadok a tanec v takt kubánskej hudby. Nechajte sa strhnúť atmosférou a spoznajte bohatosť belizskej kultúry.

Ak plánujete dovolenku vo vyhľadávanej destinácii, kde príroda, voda a kultúra zjednotené v jednom mieste prinášajú neopakovateľné zážitky, potom je South Water Caye tou správnou voľbou pre vás. Príďte a zažite dovolenku svojich snov v raji Karibiku.


Ubytovanie Beliz South Water Caye


Beliz je karibská krajina bohatá na krásne pláže, krištáľovo čisté mora a úchvatnú prírodnú scenériu. Jedným z najkrajších miest, ktoré môžete navštíviť v Beliz, je ostrov South Water Caye.

South Water Caye je malý ostrov nachádzajúci sa v blízkosti pobrežia Belizu, v Sibun a Glover's Reef Atolu. Tento ostrov je skutočným rajom pre milovníkov prírody a poskytuje úžasné možnosti na šnorchlovanie, potápanie a relaxáciu na pláži.

Jedna z hlavných atrakcií South Water Caye je jeho neobývaná príroda. Ostrov je súčasťou rezervácie Glover's Reef Marine Reserve a patrí medzi najväčšie koralové atoly na svete. Pod vodou sa nachádza úžasný svet živého koralu, záchranných rastlín a pestrofarebných rýb. Je to ideálne miesto na šnorchlovanie a potápanie, pretože voda je tu mimoriadne čistá a viditeľnosť je veľmi dobrá. Môžete objavovať koralové záhrady, stretnúť morské želvy, žraloky a mnoho ďalších druhov morských tvorov.

Okrem potápania a šnorchlovania je na South Water Caye aj dostatok ďalších vecí, ktoré môžete robiť. Oblasti okolo ostrova ponúkajú skvelé možnosti rybolovu, lovu kôz a kajakovania. Môžete si prenajať kajaky a vydať sa na výlet v okolí ostrova, objavovať tajomné lagúny alebo sa vybrať na piknik na niektorý z nedotknutých piesočných ostrovov v okolí.

Ubytovanie na South Water Caye je obmedzené iba na niekoľko rezortov a súkromných chatiek. Väčšina ubytovacích zariadení sa nachádza priamo na pláži a ponúka nádherný výhľad na more. Chatky sú čisté, pohodlné a vybavené všetkým potrebným vybavením. Môžete si vybrať medzi rôznymi typmi ubytovania, od lepších rezortov až po jednoduché chatky pre cestovateľov s menším rozpočtom.

V rezorte či chatke nájdete tiež reštaurácie a bary, kde si môžete vychutnať tradičnú belizskú kuchyňu a ochutnať čerstvé miestne plody mora. Najobľúbenejším jedlom je ryža s fazuľami, ktorá sa podáva s grilovaným korením a maslom. Nezabudnite si vychutnať aj špeciálne belizské nápoje ako rum punch alebo kokosový drievok.

Ak hľadáte dovolenku v tichom a krásnom prostredí, South Water Caye je ideálnou voľbou. Tento ostrov ponúka jedinečný zážitok a príležitosť stráviť čas na jednom z najkrajších miest v Beliz. Ubytovanie je pohodlné a ponúka dostatok možností na relaxáciu aj dobrodružstvo. Nech už hľadáte romantickú dovolenku pre dvoch alebo aktívny výlet so skupinou priateľov, South Water Caye je miesto, ktoré vás určite nezklame.


Najčastejšie otázky a odpovede Beliz South Water Caye


1. Ako sa dostanem na South Water Caye?
Aby ste sa dostali na South Water Caye, musíte najskôr priletieť do medzinárodného letiska Philip S.W. Goldson International Airport v Belize City. Odtiaľ si môžete rezervovať vnútroštátny let alebo si vyžiadať transfer lodou k ostrovu.

2. Aké typy ubytovanie sú k dispozícii na South Water Caye?
Na South Water Caye je k dispozícii niekoľko rôznych typov ubytovania vrátane bungalovov, chatiek a apartmánov. Väčšina ubytovacích zariadení je malých a sú vhodné pre pár alebo menšiu skupinu ľudí.

3. Môžem sa stravovať na ostrove?
Áno, na South Water Caye sa nachádza reštaurácia, ktorá ponúka jedlá z domácej i medzinárodnej kuchyne. Väčšina ubytovacích zariadení má tiež vlastné kuchynky, takže si môžete pripravovať jedlo aj sami.

4. Aké aktivity a atrakcie sú k dispozícii na ostrove?
Hlavnou atrakciou na South Water Caye je jeho krásna biela pláž a azúrovo modré more. Môžete si tu vychutnať šnorchlovanie, potápanie, rybolov, kajakovanie a mnohé ďalšie vodné aktivity. Okolie ostrova je tiež známe svojou bohatou faunou a flórou, takže si môžete urobiť prechádzku a pozrieť si miestnu prírodu.

5. Koľko stojí ubytovanie na South Water Caye?
Ceny za ubytovanie na South Water Caye sa líšia v závislosti od typu ubytovania a obdobia, v ktorom sa plánujete ubytovať. Priemerná cena za noc sa pohybuje medzi 150 až 300 americkými dolármi.

6. Má South Water Caye nejaké obchody alebo reštaurácie?
Áno, na South Water Caye sa nachádza niekoľko obchodov so suvenírmi a základnými potrebami. Okrem toho je tu aj reštaurácia, kde si môžete vychutnať jedlo a nápoje.

7. Aké je počasie na South Water Caye?
Počasie na South Water Caye je tropické, s vyššou vlhkosťou a teplotou počas celého roka. Teploty sa pohybujú medzi 25 až 30 stupňami Celzia a obdobie dažďov je typické pre mesiace od mája do novembra.

8. Je potrebné si rezervovať ubytovanie vopred?
Áno, odporúča sa vopred si rezervovať ubytovanie na South Water Caye, pretože je to populárny turistický cieľ a ubytovacie kapacity sú obmedzené.

9. Aké sú možnosti dopravy na ostrove?
Na South Water Caye sa dostanete loďou z Belize City alebo môžete si vyžiadať vnútroštátny let na letisku v Dangriga a odtiaľ sa presunúť na ostrov.

10. Existuje nejakými obmedzenia na ostrove?
Na South Water Caye sa nachádza prírodný rezervát a vstup do neho je povolený iba za účelom šnorchlovania a potápania. Je dôležité dodržiavať pravidlá rezervátu a chrániť miestnu faunu a flóru.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky