Nájdite letenky s najlepšou cenou

Beliz Xunantunich

Počasie Beliz Xunantunich


Beliz je malá stredoafrická krajina, ktorá sa pýši pestrou kultúrou, krásnou prírodou a fascinujúcimi historickými miestami. Jedným z týchto miest je aj archeologická lokalita Xunantunich, ktorá sa nachádza na západnom pobreží Belizskej distriktu Cayo. Toto historické miesto je obľúbeným turistickým cieľom pre návštevníkov zo všetkých kútov sveta.

Belizské počasie je známe svojou tropickou a vlhkou klímou. Prevládajú tu dve ročné obdobia - suché a daždivé. Suché obdobie trvá od novembra do apríla a je považované za najlepší čas na návštevu Belizu a Xunantunichu. Počas tohto obdobia je počasie teplejšie, s priemernými teplotami okolo 28 °C a nižšími množstvami zrážok. Toto obdobie je pre turistov ideálne na výlety a obdivovanie histórie Xunantunich.

Na druhú stranu, daždivé obdobie v Belize trvá od mája do októbra. Počas tohto obdobia je počasie horúce a vlhké, s vyššími teplotami okolo 32 °C a vysokými množstvami zrážok. Aj keď je možné navštíviť Xunantunich počas daždivého obdobia, návštevníci by mali byť pripravení na možné búrky a dažďové prehánky.

Pri návšteve Xunantunichu je dôležité byť pripravený na rôzne podmienky počasia. Odporúča sa mať so sebou ochranné oblečenie pred slnkom, ako aj oblečenie vhodné na ochranu pred dažďom. Nezabudnite ani na opaľovací krém, okuliare a čiapku.

Okrem počasia je potrebné pri návšteve Xunantunichu dbať aj na fyzickú kondíciu, pretože historická lokalita sa nachádza na vrchu kopca. Návštevníci musia prejsť mnohými schodiskami, aby sa dostali na vrchol a mohli si vychutnať úžasný výhľad na okolitú krajinu. Výlet na Xunantunich je teda vhodný pre tých, ktorí sú schopní prekonať fyzickú námahu.

Napriek tomu, že počasie v Belize a na Xunantunichu môže byť nepredvídateľné, táto historická lokalita stojí za to, aby ste ju navštívili. Uvidíte tu nádherné pyramidy a chrámy, ako aj nádhernú prírodu a fascinujúcu históriu. Preto ak plánujete svoju ďalšiu dovolenku v Belize, nezabudnite zahrnúť Xunantunich do svojho zoznamu miest, ktoré chcete navštíviť.


Dovolenka Beliz Xunantunich


Beliz je karibský ostrovný štát, ktorý ponúka množstvo príležitostí na dovolenku. Ak ste milovníkom histórie a kultúry, určite nevynechajte návštevu miesta Xunantunich - antického mesta, ktoré sa nachádza na západnom pobreží Beliz.

Xunantunich bolo hlavným mestom starobylého mayského kráľovstva a jeho názov znamená "kamenná žena". Toto miesto si získalo svoju slávu vďaka svojmu archeologickému významu a jedinečným budovám, ktoré sú do dnešného dňa považované za jedny z najlepšie zachovaných a najkrajších príkladov starovekého stavebného umenia.

Po príchode na miesto odporúčam navštíviť najväčšiu stavbu v meste - chrám El Castillo. Táto pyramída s piatimi úrovňami vám umožní výhľad na celé miesto a okolitú prírodu. Potom sa pozrite na jeden z najstarších a najprestížnejších chrámov v Xunantunich - Menší Chamsa. Tento chrám je zvlášť zaujímavý pre svoju veľkú a dokonale zachovanú fresku.

V blízkosti Menšieho Chamsa sa nachádza tzv. Knižnica, ktorá slúžila ako miesto uchovávania rukopisov a iných písomných materiálov. Táto úžasná stavba je skutočným dôkazom skvelých architektonických zručností obyvateľov Xunantunich.

Okrem toho môžete navštíviť aj Luxeumbourg Palace, ktorý slúžil ako ústredný palác guvernátorov a ich hostí. Palác bol vystavaný v prvej polovici 20. storočia a dokonale zachováva architektonický vzhľad regiónu a jeho históriu.

Ak ste stále neuspokojení, môžete sa vybrať na prechádzku okolo mesta a obdivovať staroveké značky, ktoré sú rozmiestnené po celom mieste. Xunantunich je naozaj úžasné miesto, ktoré Vám umožní vidieť jedinečné spojenie histórie, kultúry a architektúry.

Po celom dni strávenom preskúmaním miesta Xunantunich môžete oddychovať a relaxovať v niektorom z mnohých prírodných parkov a rezervácií v Belizu. Väčšina z nich ponúka lezeckú dráhu, bicykle a iné aktivity, ktoré vám umožnia spoznať divokú prírodu Belizu.

Dovolenka v Belize sa určite nezabudne, obzvlášť keď si navštívite miesto Xunantunich, ktoré Vám ponúkne skutočne exkluzívne zážitky. Toto miesto je jedno z tých, ktoré nikdy nezabudnete.


Najčastejšie otázky a odpovede Beliz Xunantunich


1. Kde sa nachádza Xunantunich?
Odpoveď: Xunantunich sa nachádza v kraji Cayo v Belize, strednej Amerike.

2. Aké sú otváracie hodiny Xunantunich?
Odpoveď: Xunantunich je otvorený denne od 8:00 do 16:30 hod.

3. Koľko stojí vstupné do Xunantunich?
Odpoveď: Vstupné do Xunantunich pre dospelých je 10 USD (20 BZD), pre deti a študentov je 5 USD (10 BZD).

4. Volá sa tu ešte niekde inak ako Xunantunich?
Odpoveď: Xunantunich je tiež známe pod názvom "Kameň ženy" v jazyku Maya, kvôli pohyblivému kamennému mostu, ktorý niekedy používali návštevníci na prechod rieky.

5. Aké sú hlavné atrakcie Xunantunich?
Odpoveď: Hlavnou atrakciou Xunantunich je veľká pyramída El Castillo, z ktorej je nádherný výhľad na okolitú krajinu. Ďalšie atrakcie zahŕňajú miestne múzeum, múr s vyrezávanými hieroglyfmi a ďalšie menšie pyramidy a chrámy.

6. Potrebujem vstupenku vopred rezervovať?
Odpoveď: Vstupenky sa zvyčajne nepredávajú vopred a je možné ich zakúpiť na mieste pri vstupe.

7. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do Xunantunich?
Odpoveď: Najlepší spôsob, ako sa dostať do Xunantunich, je najať si miestneho vodiča alebo využiť organizovanú exkurziu z blízkych väčších miest, ako je San Ignacio.

8. Je v Xunantunich dostupná pitná voda?
Odpoveď: V Xunantunich nie je k dispozícii pitná voda, takže odporúčame priniesť si vlastné pitie.

9. Môžem si vziať jedlo a pohárik do Xunantunich?
Odpoveď: Áno, návštevníci môžu do Xunantunich priniesť jedlo a pohárik, ale odporúčame si zbaliť všetky odpadky a nenechať žiadne stopy.

10. Koľko času by som mal stráviť v Xunantunich?
Odpoveď: Väčšina návštevníkov strávi vo Xunantunich približne 1-2 hodiny, ale niektorí sa rozhodnú stráviť viac času objavovaním všetkých chrámov a pyramid.


Letenka Beliz Xunantunich


Beliz je známy svojou plážovou turistikou a krásnymi koralovými útesmi, ale na území tejto malej stredoafrickej krajiny nájdete aj množstvo kultúrnych pamiatok. Jednou z nich je aj archeologická lokalita Xunantunich.

Ak sa chystáte na dovolenku v Belizi, určite nezmeškajte príležitosť navštíviť túto fascinujúcu miestnosť. Letenka do Belizu je dobrým začiatkom cesty, a na jej návštevu máte vynikajúcu príležitosť cez Guatemalu.

Xunantunich môžete nájsť na západnom konci mestečka San Jose Succotz. Zo San Ignacia, ktoré je jedným z hlavných turistických miest v kraji, môžete na lokalitu Xunantunich doraziť za približne 15 minút jazdy autom alebo taxíkom.

Archeologické miesto sa nachádza na ploche takmer 2km2 a skladá sa z niekoľkých pyramidálnych štruktúr a dômyselných panelov a reliéfov, z ktorých niektoré sú staré až 1300 rokov.

Najznámejšou a najvyššou stavbou na mieste je El Castillo, ktorý mierne presahuje 40 metrov výšky. Z jeho vrcholu sa návštevníci môžu tešiť z nádherného výhľadu na okolitý deštný prales a rieku Mopan.

Okrem západových pyramíd sa na Xunantunich nachádza aj palácové sídlo a niekoľko ďalších budov a stavieb. Všetky sú konštruované z hladkých kameňov bez použitia malty.

Xunantunich je jedinečnou kultúrnou pamiatkou, ktorú musíte navštíviť, keď prídete do Belizu. Ak hľadáte dobrodružnú a fascinujúcu dovolenku, letenka do tejto malej krajiny vám určite neukradne a sľubuje zážitky, ktoré si budete pamätať na celý život.


Ubytovanie Beliz Xunantunich


Beliz Xunantunich je miesto, ktoré musíte navštíviť, ak sa ocitnete v Belize. Aby ste si mohli plne užiť túto historickú lokalitu, je dôležité nájsť si vhodné ubytovanie v blízkosti.

V okolí Beliz Xunantunich je niekoľko možností ubytovania, ktoré vám ponúknu komfort a pohodlie po náročnom dni plnom objavovania. Tu sú niektoré z najlepších možností, ktoré si môžete vybrať:

1. The Lodge at Chaa Creek: Toto luxusné ubytovanie sa nachádza vo vzdialenosti iba niekoľkých kilometrov od Beliz Xunantunich. Ponúka štýlové izby a vilky uprostred nádherného pralesa. Môžete si vychutnať obdivovanie exotických zvierat a rastlín, relaxovať v bazéne alebo sa vybrať na výlety do okolia.

2. Ka'ana Resort and Spa: Tento elegantný rezort je ideálnym miestom na oddych a relaxáciu. Nachádza sa v blízkosti Beliz Xunantunich a ponúka presklené izby s výhľadom na prírodu. Okrem toho tu nájdete aj wellness centrum, ktoré vám ponúka rôzne masáže a kozmetické procedúry.

3. Martha's Guesthouse: Ak hľadáte cenovo výhodné ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre túto rodinnú pensión. Skvelým bonusom je jej blízkosť k Beliz Xunantunich. Ubytovanie je jednoduché, ale útulné a majitelia sú veľmi priateľskí a ochotní pomôcť vám s akýmkoľvek požiadavkom.

4. San Ignacio Resort Hotel: Tento hotel sa nachádza v centre mesta San Ignacio, ktoré je v tesnej blízkosti Beliz Xunantunich. Má bazén, reštauráciu s kvalitnou kuchyňou a priestranné izby so všetkým potrebným vybavením.

5. Midas Resort: Ak hľadáte útulný a udržateľný pobyt, Midas Resort je pre vás to správne miesto. Ponúka chatky v pralesnom prostredí, kde môžete relaxovať a prebudiť sa s krásnym výhľadom na zeleň.

Nezáleží na tom, ktorú možnosť si vyberiete, všetky tieto ubytovania vám poskytnú príjemný pobyt počas vášho návštevy Beliz Xunantunich. Nezabudnite sa rezervovať vopred, pretože táto oblasť je obľúbená turistami a ubytovanie je veľmi žiadané.

Pri objavovaní Beliz Xunantunich je dôležité mať dobrú základňu a po dlhom dni strávenom objavovaním môžete mať istotu, že sa vrátite do príjemného a pohodlného ubytovania.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky