Nájdite letenky s najlepšou cenou

Bhután Kurjey Lhakhang

Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Kurjey Lhakhang


Najčastejšie otázky a odpovede o Bhutáne a o národnej svätyni Kurjey Lhakhang sú uvedené nižšie:

1. Kam sa nachádza Bhután?
Bhután je zasadený medzi Tibet a Indiu v južnej Ázii.

2. Potrebujem víza na návštevu Bhutánu?
Áno, vstup do Bhutánu je organizovaný iba prostredníctvom turistickej agentúry a vyžaduje sa viza.

3. Kde sa nachádza Kurjey Lhakhang?
Kurjey Lhakhang sa nachádza v doline Bumthang v Bhutáne.

4. Čo znamená názov Kurjey Lhakhang?
Kurjey Lhakhang znamená "muži, ktorí sú skôr ako krovinatí alebo húsenice". Tieto muži sú spojené so založením kláštora.

5. Aké sú histórie Kurjey Lhakhang?
Kurjey Lhakhang sa skladá z troch chrámov, ktoré boli postavené na mieste, kde sa zjevil Guru Rinpoche, zakladateľ tibetského buddhizmu. Legenda hovorí, že Guru Rinpoche premenil svoje telo na mieste a zanechal otlačky na skale.

6. Kedy sú otvorené Kurjey Lhakhang?
Kurjey Lhakhang je otvorený denne pre návštevníkov od 9:00 do 17:00 hod.

7. Koľko stojí vstup do Kurjey Lhakhang?
Vstup do Kurjey Lhakhang sa zvyčajne neúčtuje, ale turistická agentúra môže účtovať poplatok za návštevu jeho miesta.

8. Aké sú ďalšie miesta na návštevu v Bhutáne?
Medzi ďalšie miesta v Bhutáne patria Thimphu, Paro, Trongsa a Punakha.

9. Ako sa dostanem do Bhutánu?
Najlepší spôsob, ako sa dostať do Bhutánu, je lietadlom z Indie. Bhutánske letisko je v meste Paro.

10. Ako dlho by som mal zostať v Bhutáne?
Odporúča sa zostať v Bhutáne po dobu aspoň 5-7 dní, aby ste mohli vidieť všetky klenoty, ktoré Bhután ponúka.


Ubytovanie Bhután Kurjey Lhakhang


Bhután, krajina ležiaca na Himalájach, je známa svojou jedinečnou kultúrou, nádhernými kláštor-mestami a ohromujúcou krajinou. Čo však urobí pobyt v Bhutáne ešte viac osobitým, je návšteva rôznych typov ubytovania. Kurjey Lhakhang je jedno z takých ubytovaní v Bhutáne, ktoré Vám umožní skutočne ponořiť sa do kultúry a tradícií krajiny.

Kurjey Lhakhang sa nachádza v údolí Bumthang v strede Bhutánskych Himalájí. Kúzlo tohto miesta nemožno popísať slovami. Okolie ubytovania je obklopené zasneženými vrchmi, riekami a lesmi s mohutnými stromami. Tento malý kúsok neba je pokojným a útulným miestom pre turistov, ktorí hľadajú únik do nezvyčajného a autentického Bhutánu.

Kurjey Lhakhang patrí k typickému bhutánskemu stylu architektúry. Jeho šikmé strechy, zaujímavý ozdobný keramický obklad a typické drevené výklenky robia z Kurjey Lhakhangu miesto, ktoré určite nájdete v desiatkach turistických blogov a sprievodcov. Nachádza sa v nádhernom priestore a ponúka pohodlné ubytovanie pre návštevníkov.

Väčšina izieb v Kurjey Lhakhang sú postavené v tradičnom bhutánskom štýle a vybavené s drevom. Dokonca ikeb starostlivého záhradníka zostal pod vedením ministra kultúry väčšine interiérovú výzdobu, aby bola stále v súlade s tradičným bhutánskym štýlom. Oživenie prostredia Vám pomôže obdivovať známkami v stĺpaní izby živého dreva.

Fascinujúcou časťou pobytu v Kurjey Lhakhang sú džakri a munklamy, tradičné hry, ktoré sa hrávajú v dedine pred chatou. Poobedňajšie tejto slovenskej snežnej bola pred ním aj malý trh so zeleninou a ovocím, kde je možné nakupovať miestne hotovosti. Samozrejme, milovníci turistiky a outdooru si prídu na svoje v blízkom okolí ubytovania.

Kurjey Lhakhang však nie je lacným ubytovaním a cestujúci by si mali zabezpečiť rezerváciu vopred. Pri dostupných cenách sa však jedná o skutočné bývanie s jedinečnou atmosférou, ktorá si ju hostia predĺžia, alebo ďalej nabodujú v ďalšej destinácii. Kurjey Lhakhang je pre turistov, tí, ktorí hľadajú niečo skutočne osobitné a zážitkové na svojej ceste. Pre týchto cestovateľov je Kurjey Lhakhang ideálnym miestom pre dobrodružstvo a relax za zároveň nenáročných podmienok.


Letenka Bhután Kurjey Lhakhang


Bhután je krajinou plnou starodávnych chrámov, kláštorov a pamiatok a jednou z najkrajších a najuznávanejších z nich je Kurjey Lhakhang. Tento nádherný budhistický chrám sa nachádza v údolí Bumthang v Bhutáne a je jedným z najdôležitejších svätyň v krajine.

Chrám Kurjey Lhakhang je známy svojou historickou hodnotou, ktorá sa viaže k legendárnemu padnutiu Guru Rinpocheho na toto miesto v 8. storočí. Legenda hovorí, že Guru Rinpoche, zvaný aj Padmasambhava, mal bojovať proti démonom, ktorí boli zosnulí v oblasti a ktorí prenasledovali miestnych obyvateľov. Vďaka svojej nesmiernej sile a múdrosti bol Guru Rinpoche schopný prekonať démonov a na mieste, kde sa nachádza Kurjey Lhakhang, zostal až do svojej smrti. Potom, čo zomrel, boli jeho pozostatky uložené v chráme a Kurjey Lhakhang sa stal miestom poutníctva pre mnoho budhistických veriacich.

Samotný chrám je pomerne malý, ale jeho kultúrne a historické dedičstvo je nevyčísliteľné. Chrám je známy svojou jedinečnou architektúrou a dekoratívnymi prvky, ktoré zdobia vnútorné steny a strop. V chráme sa nachádza množstvo budhistických artefaktov, ako napríklad vzácne sošky, rukopisy a iné dôležité umelecké diela.

Kurjey Lhakhang je známy aj svojou úlohou v bhutánskom živote ako miesto, kde prebiehajú rôzne náboženské a kultúrne podujatia. Slúži ako miesto pre meditácie, modlitby a obnovu duchovnosti a zároveň ako miesto, kde sa stretávajú veriaci z rôznych častí Bhutánu.

Ak sa rozhodnete navštíviť Bhután, Kurjey Lhakhang by mal byť na vašom zozname miest na pozretie. Je to miesto s bohatou kultúrnou históriou a duchovnom významom. Môžete sa pripojiť k miestnym veriacim v modlitbách a meditáciách alebo jednoducho len obdivovať nádhernú architektúru a dekoratívne prvky chrámu. Chrám Kurjey Lhakhang určite stojí za návštevu.


Dovolenka Bhután Kurjey Lhakhang


Bhután sa považuje za jeden z najšťastnejších krajín sveta a pritom je zároveň jedným z najmenej objavených cestovateľských destinácií na svete. Jeho zachovalá kultúra a nádherná príroda sa stali magnetom pre tých, ktorí hľadajú zážitky z dovolenky mimo bežných turistických trás. Jedným z najvýznamnejších historických a náboženských miest Bhutánu je Kurjey Lhakhang.

Kurjey Lhakhang, známy aj ako Kurje Lhakhang, je považovaný za jedno z najposvätejších miest Bhutánu. Nachádza sa v údolí Bumthang v centrálnej časti krajiny. Jeho názov "Kurjey" znamená "vchod do tela". Legenda hovorí, že tu dostal Guru Rinpoče, hlavný zákonodarca budhizmu v Bhutáne, svoje prvé náuky od svätého Padmasambhavu.

Kurjey Lhakhang je komplexom budistických chrámov, ktoré sú obklopené prírodnou krásou. Najvýraznejší je hlavný chrám, ktorý je postavený na skalnom vrcholku. V interiéri sa nachádzajú krásne kresby a sochy budhov. Prechod okolo chrámu je plný bohatých pláten a drahokamov.

Chrám je tiež dôležitým miestom pútí a pútnikov sem prichádzajú s nádejou na zázraky a liečenie rôznych chorôb. Existuje tu aj kuratívny strom, ktorý mnoho veriacich obíde a verí sa, že pomáha pri liečbe chorôb stavovcov.

Okrem svojej náboženskej významnosti je Kurjey Lhakhang taktiež obklopený krásnou prírodou. Návštevníci sa môžu prechádzať okolo kláštorných záhrad, ktoré sú plné kvetov a zelene. Okolitá horská krajina ponúka tiež možnosti pre turistiku a treking.

Bhután sa od roku 1974 otvoril pre turizmus, avšak cestovatelia musia mať povolenie na vstup do krajiny. Kurjey Lhakhang je preto jedným z miest, ktoré je povinné navštíviť s miestnym sprievodcom. Vyhľadajte si overeného cestovateľského operátora, ktorý vám pomôže zorganizovať dovolenku v Bhutáne vrátane návštevy Kurjey Lhakhang.

Ak hľadáte dovolenku mimo bežných turistických trás a zároveň túžite zažiť náboženskú a duchovnú stránku Bhutánu, Kurjey Lhakhang je ideálnou destináciou. Toto posvätné miesto vás ohromí svojou kultúrou, prírodou a pokojnou atmosférou.


Počasie Bhután Kurjey Lhakhang


Bhután, krajina karavanov, mágov a kláštorov, je známy aj svojimi krásnymi pohoriami a jedinečným počasím. V srdci tejto krásnej krajiny sa nachádza Kurjey Lhakhang, svätých miest, ktoré prilákajú množstvo návštevníkov z celého sveta.

Počasie v Bhutáne je ovplyvnené hlavne horským reliéfom, ktorý je charakteristický pre túto krajinu. Kurjey Lhakhang sa nachádza situovaný na severovýchodnej časti Bhutánu, kde prevláda podnebie subtropického a užšieho horského podnebia. Počasie tu môže byť extrémne a divoké, s rýchlymi zmenami počasia v priebehu niekoľkých hodín.

V Kurjey Lhakhang, ako aj vo väčšine oblastí Bhutánu, sa sezóna aklizmu vyskytuje v období od júla do augusta a je zvyčajne obdobím monzúnu. Počas tejto obdobia môže byť počasie v Kurjey Lhakhang dosť daždivé a teploty bývajú mierne. Zvyčajne sa v tejto oblasti vyskytuje aj mrazivá zima, a to hlavne v mesiacoch január až marca.

Ak chcete navštíviť Kurjey Lhakhang počas suchšieho obdobia, máte možnosť zvoliť si obdobie od septembra do decembra. Toto obdobie sa všeobecne považuje za obdobie leta, kedy je počasie slnečné a teploty sú teplejšie. V období leta môžete obdivovať krásu zelenej krajiny, ktorá sa kypí životom.

Dôležité je, aby ste sa pri návšteve Kurjey Lhakhangu vhodne obliekli a aby ste so sebou mali dostatok oblečenia na zmenu počasia. Prevažne sa odporúča nosiť zateplené oblečenie a kožušinové čiapky, najmä v zimných mesiacoch.

V Kurjey Lhakhang sa taktiež nachádza množstvo kláštorov, kde môžete nájsť útočisko pred nebezpečným počasím. Niektoré z týchto kláštorov sú otvorené pre návštevníkov a poskytujú príjemné a kultúrne prostredie, kde si môžete oddýchnuť a uznať totálnu harmóniu v tejto krásnej krajine.

Bhután a Kurjey Lhakhang sú miestami rôznych krás a zdrojom ducha, ktoré sú ideálnym miestom na návštevu kedykoľvek v priebehu roka. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť toto miesto, nezabudnite, že počasie v Kurjey Lhakhang môže byť premenlivé, a tak mali by ste sa pripraviť na všetky efekty počasia. Ale čo je to malý škrt v porovnaní s krásou tohto miesta a jeho zázračnýmie prírodnými krásami.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky