Nájdite letenky s najlepšou cenou

Bhután Paro

Počasie Bhután Paro


Bhután, malebná krajina v južnej Ázii, ktorá je obklopená vysokými horami a považovaná za posvätné miesto, ponúka neskutočne krásne a rôznorodé počasie. Najväčším a hlavným mestom Bhutánu je Paro, ktorý je často cieľom mnohých návštevníkov.

Paro, nachádzajúci sa v západnej časti krajiny, sa vyznačuje míľovými údoliami, zeleňou lúk, okázalými kláštormi a nádhernými budovami. Jeho geografická poloha, ležiaca vo výške približne 2 200 metrov nad morom, vytvára jedinečné a premenlivé počasie.

Počas leta, ktoré trvá od júna do augusta, Paro zažíva monzúny. Tieto monzúny prinášajú hojné zrážky a zamávať oblasťou, čo vedie k vysokým hladinám riek a jazier. Táto doba je charakterizovaná vysokou vlhkosťou, teplotami sa pohybujúcimi okolo 20-25 °C a častými dažďami. Je to však aj obdobie, kedy sa do Paro hrnú cestovatelia, aby si vychutnali zelenú krajinu a pestrobarevnú kvetinovú scénu.

Jeseň, ktorej trvá od septembra do novembra, je obdobím nádherných farieb. Príroda sa mení na zlaté, červené a hnedé odtiene, ktoré sa odrážajú v okolitých horách. Teploty v Paro sú príjemné a pohybujú sa od 15-20 °C. Je to čas, keď si môžete užívať jasné modré nebo a kryštálovo čisté rieky.

Zima, ktorá trvá od decembra do februára, prináša chladné počasie s teplotami približne od 10-15 °C. Toto obdobie je najvhodnejšie pre tých, ktorí túžia po snehu a zimných športoch, pretože niektoré časti Bhutánu sú pokryté snehom. Ráno a večer sú chladné, ale počas dňa teploty narastajú a poskytujú pohodlné podnebie na obdivovanie krásy Paro.

Na jar, od marca do mája, príroda v Paro ožíva. Brezy rozkvitajú, stromy sú plné rôznofarebných kvetov a vtáci ozývajú svoje spevy. Teploty stúpajú a pohybujú sa od 15-25 °C, čo umožňuje príjemné prechádzky po okolí a objavovanie miestnej kultúry.

Nezávisle od obdobia, kedy sa rozhodnete navštíviť Paro v Bhutáne, určite zažijete jedinečné počasie. Každé obdobie prináša svoje vlastné kúzlo a krásu. Nech už ste milovníkom dažďa, snehu či slnka, Paro vám ponúkne všetky tieto aspekty a zanechá vás ohromených svojou nádhernou prírodou a fascinujúcou krajinou.


Letenka Bhután Paro


Bhután – Krajina Zimnejho Draka – je jednou z najmenej známych turistických destinácií na svete. Svojou neporušenou prírodou, rozmanitosťou kultúry a bohatou históriou si zachoval autentický a tajuplný charakter. Ak túžite objaviť tento skrytý klenot Ázie, neprehliadnite Paro, ktoré je jedným z hlavných letisk v Bhutáne.

Letenka do Bhutánu je zážitkom samým o sebe. Budete cestovať nad oblakmi a pozerať sa na nádherné panorámy vysokých himalájskych štítov. Letecká trasa z Európy do Bhutánu je väčšinou prevádzkovaná s prestupom v jednom z ázijských centier ako je Singapur, Bangladéš alebo Katar.

Keď pristanete na medzinárodnom letisku Paro, budete fascinovaní výhľadom na okolité vysoké hory a zeleň pokrývajúcu krajinu. Let do Bhutánu je jedinečný, pretože len pár pilotov má povolenie na pristátie na letisku v Paro, kvôli svojej náročnosti. Letisko je situované na úzkom, horskom údolí a piloti musia ovládať špeciálne techniky, aby bezpečne pristáli.

Paro, okrem svojho malebného letiska, ponúka aj množstvo ďalších zaujímavostí. Na prvý pohľad vás zaujme krása tradičných východnodávnych budov a kláštorov, ktoré sa týčia v krajobrazu. Hlavnou atrakciou je Taktsang – Tieňopis kláštor. Tento kláštor je zavesený na strmých skalných útesoch nad údolím Paro a predstavuje výrazný symbol krajiny. Cestu na vrchol možno absolvovať buď peši, alebo na chrbte dobytka, pre upokojenie ducha. Výhľad, ktorý sa naskytne z vrcholu kláštora, je jednoducho nefalšovaný.

Ďalšou miestom, ktoré nemožno vynechať, je Paro Dzong. Ide o staroveký veľký komplex budov, ktorý je domovom monastérov a súdov. Jeho architektonická krása a historický význam ho radí medzi najvýznamnejšie pevnosti v Bhutáne.

Okrem historických miest v Paro, môžete navštíviť aj nádherný kláštor Kyichu Lhakhang, ktorý je považovaný za jeden z najstarších buddhistických kláštorov v Bhutáne. Ponúka tiché miesto na oddych a zároveň možnosť spoznať bohatú kultúru a tradície tejto krajiny.

Letenka do Bhutánu a návšteva Paro sú naozaj jedinečnými skúsenosťami. Táto krajina vám otvorí bránu do nepoznaného sveta a pohltí vás svojou mystikou a krásou. Ak hľadáte dobrodružstvo a zároveň oddych od každodenného zhonu, Bhután a Paro sú ideálnymi destináciami pre vás.


Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Paro


Bohužiaľ, nie som schopný poskytnúť Vám konkrétne a relevantné odpovede, keďže potrebujem viac informácií o Vašich požiadavkách a o tom, čo presne mám napísať. Ak mi poskytnete viac informácií, určite Vám pomôžem a pokúsim sa poskytnúť Vám čo najlepšie odpovede.


Ubytovanie Bhután Paro


Bhután, kráľovstvo na pobreží východnej Ázie, je jednou z najkrajších a najmenej preskúmaných krajín na svete. Nachádza sa vysoko v Himalájach a je známy svojou bohatou kultúrou, majestátnymi krajinami a duchovným atmosférou. Bhután je taký jedinečný, že udržiava zákony o udržateľnom rozvoji, ktoré uprednostňujú šťastie ľudí nad ekonomickým rastom, a tento prístup sa prejavuje aj v ubytovaní v Bhutáne.

Najobľúbenejším a najznámejším mestom v Bhutáne je Paro, ktoré sa nachádza v údolí obklopenom zasnúbenými himalájskymi vrchmi. Je to vstupná brána do krajiny a väčšina turistov sem prichádza lyžovať na úbočiach hôr alebo si vychutnať nekonečnú krásu prírody. Aj keď je Paro malé mesto, má množstvo možností pre ubytovanie, ktoré spĺňajú rôzne potreby a rozpočty cestovateľov.

Jedným z najluxusnejších a najobľúbenejších hotelov v Paro je Zhiwa Ling Ascent, ktorý sa nachádza na kopci a ponúka skvelý výhľad na údolie Paro. Tento hotel je postavený v tradičnom bhutánskom štýle a ponúka luxusné a pohodlné izby s modernými zariadeniami. Má tiež spa centrum, v ktorom si môžete vychutnať relaxačné procedúry po náročnom dni strávenom objavovaním krajiny.

Pre tých, ktorí hľadajú skúsenosť života v rodzine a získavanie miestneho povolenia v Bhutáne, je tu možnosť ubytovania v rodinnom dome alebo pensióne. Mnoho domov v Paro ponúka ubytovanie pre turistov a hostia sú srdečne privítaní v rámci rodinného prostredia. Táto skúsenosť umožňuje návštevníkom lepšie porozumieť bhutánskej kultúre a tradíciám a získavať neoceniteľné informácie od miestnych obyvateľov.

Ak hľadáte niečo za dostupnejšiu cenu, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v jednom z mnohých penziónov a hostincov v centre Paro. Tieto ubytovacie zariadenia ponúkajú jednoduché izby s príjemným prostredím a priateľskou atmosférou. Sú perfektnou voľbou pre cestovateľov s obmedzeným rozpočtom, ktorí sa chcú viac sústrediť na objavovanie krajiny, než na luxusné ubytovanie.

Bhután je jedinečnou krajinou a ponúka širokú škálu možností pre ubytovanie. Bez ohľadu na to, či si vyberiete luxusné ubytovanie v hoteli, tradičnú skúsenosť v rodinnom dome alebo cenovo dostupné penzióny, bude vaša cesta do Paro nezabudnuteľným a obohacujúcim zážitkom. Prírodná krása a kultúrna bohatosť Bhutánu sa premietajú aj do jeho ubytovacích zariadení, čo robí z tohto miesta ideálny odrazový mostík pre každého, kto túži objaviť poklady tejto jedinečnej krajiny.


Dovolenka Bhután Paro


Bhután Paro: Skrytý klenot Ázie pre dobrodruhov a duchovných hľadačov

Bhután, známy aj ako "Krajina šťastia", je malebné kráľovstvo nachádzajúce sa vysoko hore v Himalájach. Je to skutočný skrytý klenot Ázie, ktorý sa otvoril svetu až v 70. rokoch minulého storočia. Napriek zvyšujúcej sa popularite medzi turistami, Bhután si stále zachováva svoje autentické duchovno a pokoje, čo z neho robí úžasné miesto pre skutočnú dovolenku.

Ak hľadáte dobrodružstvo a niečo, čo je mimo bežných turistických zón, Bhután Paro je tou správnou voľbou. Byť jedným z najstarších a najkrajších dolín v Bhutáne, Paro ponúka úchvatné výhľady na horské štíty, prúdne rieky a zelené údolia. Je domovom mnohých krásnych budhistických kláštorov a svätých miest, ktoré vás posadnú svojou duchovnou atmosférou.

Ak ste nadšenými turistami, môžete sa vybrať na výlet na slávnu kláštorovú hôrsku horu Taktsang, známu aj ako Tiger's Nest. Tento impozantný kláštor, vytesaný do skalnej steny, je považovaný za jedno z najposvätnejších miest v Bhutáne. Cesta k nemu je trochu náročná, ale pohľad na tento majestátny kláštor vo výške 900 metrov nad hladinou mora stojí za každé úsilie.

V Paro sa tiež nachádza najväčší bhutánsky dzong (pevnosť) s názvom Rinpung Dzong. Tento nádherný komplex je jedným z najvýznamnejších pamiatok v krajine a je domovom mnohých dôležitých udalostí a festivalov. Na festivale Paro Tsechu, ktorý sa koná každý rok v marci alebo apríli, si môžete vychutnať tradičné tance, hudbu a obliekanie.

Okrem náboženských a historických miest je tu v Paro aj mnoho príležitostí na turistické túry a dobrodružstvo v prírode. Môžete sa vybrať na prechádzky po horských chodníkoch, kde môžete obdivovať bohatú faunu a flóru Bhutánu. Odvážnejší návštevníci môžu vyskúšať aj white-water rafting na rieke Paro Chhu alebo paragliding nad údolím.

Paro je tiež dobrým miestom na objavovanie miestnej kultúry a tradičnej bhutánskej kuchyne. Môžete sa zúčastniť tradičného pikniku na zelenej lúke pomocou piknikových košov, ktoré sú populárne vo východnej Ázii. Urobte si piknik pod modrou oblohou s dechtivými horami v obkolesení.

Dúfam, že vás tento článok nahovoril, že Bhután Paro by mala byť na vašom zozname dovolenkových destinácií. Toto jedinečné miesto s tradičnou kultúrou, nádhernými výhľadmi a duchovnou atmosférou vám ponúkne nezabudnuteľné zážitky a naplní vaše srdce pokojom a šťastím. Bhután Paro je skutočným pokladom Ázie, ktorý stojí za objavenie.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky