Nájdite letenky s najlepšou cenou

Bhután Rinpung Dzong

Ubytovanie Bhután Rinpung Dzong


Bhután, známy aj ako "Kraj draku", je malebná horská krajina, ktorá sa nachádza v Himalájach v Ázii. Je to jediný buddhistický kráľovstvo na svete a ponúka návštevníkom jedinečnú kombináciu prírodných krás, histórie, kultúry a duchovnosti.

Jedným z najkrajších a najznámejších miest v Bhutáne je Rinpung Dzong, čo v preklade znamená "kyvadlový hrádza priestoru". Nachádza sa v hlavnom meste Bhutánu, Thimphu, a je to významné kultúrne a historické miesto.

Rinpung Dzong, postavený v roku 1646, slúžil ako pevnosť, kde sa evidovali dôležité dokumenty a ako duchovné centrum, kde sa konali oslavy a slávnostné podujatia. Dnes je Rinpung Dzong významné sídlo vlády a parlamentu Bhutánu, pričom sa tu konajú aj rôzne kultúrne a náboženské podujatia.

Pre návštevníkov, ktorí túžia zažiť autentickú bhutánsku kultúru a tradície, je v Rinpung Dzong k dispozícii aj ubytovanie. Rinpung Dzong je skutočne jedinečné miesto na prespávanie, ktoré ponúka nezabudnuteľný a mystický zážitok.

Ubytovanie v Rinphung Dzong je veľmi zaujímavé, pretože návštevníci majú možnosť bývať priamo v histórických miestnostiach. Tieto miestnosti sú vybavené tradičným nábytkom a umením, čo vytvára autentickú atmosféru a dáva návštevníkom pocit, že sa presúvajú späť v čase. Každá izba je jedinečná a prispôsobená tak, aby poskytovala pohodlie a pohodlie.

Okrem toho majú návštevníci tiež prístup do verejných priestorov Rinpung Dzong, kde môžu cítiť duchovnú atmosféru a svedčiť o modlitbách a meditácii. Budete mať možnosť pozorovať tiché chodby, kde sa stretávajú mnísi a modlia sa, ako aj prechádzať cez impozantné nádvorie so vzrušujúcimi drevorezmi.

Ubytovanie v Rinpung Dzong je však o niečo jedná iba malo šťastných a bohatých turistov. Pretože miesto je veľmi obľúbené a vyhľadávané, je potrebné si rezervovať izbu vopred. Rinpung Dzong tiež poskytuje stravovanie, pri ktorom si návštevníci môžu vychutnať tradičnú bhutánsku kuchyňu s jedlami, ktoré sú pripravené pomocou miestnych surovín a tradičných koreniacich techník.

Navštíviť Bhután a bývať v Rinpung Dzong je jedinečná príležitosť, ktorá vám umožní zažiť autentickú bhutánsku kultúru a tradície. Budete mať možnosť stretnúť sa s miestnymi obyvateľmi, spoznať ich životný štýl a ochutnať ich tradičné jedlá. Toto je neopakovateľný zážitok, ktorý vám navždy ostanú v pamäti.

Ak sa rozhodnete navštíviť Bhután a bývať v Rinpung Dzong, nezabudnite si rezervovať izbu vopred, aby ste si zabezpečili túto jedinečnú príležitosť. Bhután vás privíta s otvorenou náručou a ponúkne vám nekonečné poklady, ktoré je možné objaviť len v tomto jedinečnom kúsku sveta.


Dovolenka Bhután Rinpung Dzong


Bhután, malá, ale fascinujúca krajina nachádzajúca sa v južnej Ázii, je známa svojou jedinečnou kultúrou a krásnou prírodou. Pre tých, ktorí hľadajú dovolenku, ktorá im poskytne únik od bežného ruchu a zhonu, Bhután je ideálne miesto na relaxáciu a obnovenie energie. Jedným z najkrajších a históriou najbogatejších miest v Bhutáne je Rinpung Dzong.

Rinpung Dzong, ktorý sa nachádza v meste Paro, je budhistický kláštor a pevnosť, ktorá je v súčasnosti sídlom miestnej vlády a duchovného vedúceho. Jeho prítomnosť vytvára impozantnú siluetu na kopci nad mestom. Tento starobylý komplex z 15. storočia je skutočným architektonickým a kultúrnym pokladom Bhutánu.

Pri pohľade na Rinpung Dzong z diaľky vás jeho veľkosť a majestátne postavenie malesť. Komplex sa skladá z viacerých budov, ktoré sú pevne spojené kamennými múrmi a obklopené krásnymi záhradami. Svojou stavbou kombinuje tradičnú bhutánsku architektúru s tibetskými vplyvmi, čo mu dodáva unikátny vzhľad.

Okrem jeho architektonickej krásy je Rinpung Dzong tiež dôležitým centrom religiózneho a kultúrneho života v Bhutáne. Vstúpením cez veľké drevené brány sa návštevníci dostanú do veľkolepej chrámovej sály, kde sa konajú tradičné budhistické obrady a modlitby. Okrem toho v kláštore žije aj početná komunita mníchov, ktorí tu študujú a vykonávajú svoje náboženské povinnosti.

Pre návštevníkov Rinpung Dzong ponúka aj možnosť obdivovať zbierku vzácnych umeleckých diel a relikvií. Mnoho z týchto artefaktov sa nachádza v múzeu v komplexe, kde si môžete prezrieť vzácne sošky, thangky (tibetské malby) a iné historické predmety, ktoré odkazujú na bohatú históriu Bhutánu.

Okrem kultúrnych a náboženských aspektov Rinpung Dzong má aj veľký vplyv na prírodu v okolí. Kláštor je obklopený nádhernou krajinou vrátane zelených lúk, vznešených ázijských cypriánov a pohľadov na hory. Pre túlákov a turistov je možné absolvovať krásne túry a výlety do okolitej prírody, pričom sa môžu naučiť o rastlinách, zvieratách a miestnych tradíciách.

Ak plánujete navštíviť Rinpung Dzong, je potrebné rešpektovať miestne zvyky a tradície. Návštevníci by mali mať na sebe vhodné oblečenie - dlhé nohavice alebo sukne a zakrývajúce ramená. Je tiež dôležité byť ohľaduplný voči modliacim sa návštevníkom a vstúpiť do budov len vtedy, keď je to povolené.

Rinpung Dzong v Bhutáne je miestom pokojným, duchovným a nádherným. Jeho historický a kultúrny význam, krása a okolitá príroda robia z tohto miesta obľúbenú voľbu pre turistov. Pre tých, ktorí túžia po dovolenke plnej objavovania a oddychu, návšteva Rinpung Dzong je skutočne nezabudnuteľným zážitkom.


Letenka Bhután Rinpung Dzong


Амантинг сивилре карамга унадаг талс, Бутанийн Ринпунг Дзонг нь дэлхийн аянуудыг угтана. Энэ барилдаанд ажиллана эрт нутагт зхаасан замоор цаашид Ринпунг Дзонг хийгдсэн, ба энэ нь Бутан хамгийн өргөн өргөмжтэй хүнд хийгээд байдсан худалдааны ард.

Ринпунг Дзонгийн үүдэл нь Уулын хамар дэлгэцийн хаалгуудаар царагласан хөшөө, дүрсээс болж Бутаний шилдэг оврын нэг юм. Энэ барилдын хийгдсэн барилга нь 17-р зууны эзэн вангчүүдээс дэлгэгдсэн бөгөөд энэ олон тэрэгний байдалөө өнгөрчээ.

Ринпунг Дзонг нь 1646-1679 онд зохион байгуулагдсан, ба энэ нь Бутаны цагдаагийн хувийн барилгын нэг юм. Уг барилга нь Бутаны түүхийн энгийн нүүрний дээд сургуулийн хувьд хэрэглээд гэрч гүйцэтгэжээ.

Барилгын шилдэг хэсгээр шашны хийгээд, алдартай архат хуралыг энэ барилга хадгалах бүтэцтэй болгосон. Барилгын нүүрний дараах талструктэй худалдааны хэмжээст нь 23 метр урт, 17 метр өндөр бөгөөд 5 тал бүрээр өөд бүрдсэн байна. Барилга нь будда Лам Дракпа, Дзонгпон Друпка, Зхао Цолтрим гэх мэт хөшөөн дээрх хаалгуудаар хадгалагдсан.

Энэ барилга нь тэднийг бие биеэ сэрнэлээ. Хүүхнүүд тэдний орчныг анхаардаг билээ. Барилга нь Бутаны хийгээд буй нь төлөөлөгчидэд худалдааны ард, мөн засаглалт байгууллагын ажилчидэд ч хэрэглээдэг.

Ринпунг Дзонг нь бууралдан садан цахим мэдээлэл гарган тэднийг нураах, муж, тээврийн үнэмлэх, эдийн засгийн ажилтнуудаа нэгдэх гэх мэт чимээгүй ажил хийдэг л харагдана. Энэ нь тодорхой боломжуудыг ашиглахдаа эрх шилжүүлэх, олон хүмүүсэд дэлхийний хязгаараас дээш утсаар холбогдохад сонирхоно.

Бутаны Ринпунг Дзонгийн талаар сонирхсон бүхий л чиг, сонирхолтой хэв маягтай байхыг хүсвэл энэ өргөмжит хийгээдэдэг аянд тээж, гадна бүслэг, таблиц, шиг шүүгээ тээдэггүй түүнийг аянаас илүү минь ойлгох ёстой. Бихэрээ дайн биш, хандмагийн танхим, түүнийг дагагцаж безнэлтийг олж авах хүсэлтэй итгэлтэй сэтгэлээр Бутаны Ринпунг Дзонгийн талаарх мэдээлэлйг хүргэж чадна гэдэгт анхаарна уу.


Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Rinpung Dzong


1. Čo je Bhután Rinpung Dzong?
Bhután Rinpung Dzong je znamenitý kláštor a pevnosť, ktorá sa nachádza v hlavnom meste Bhutánu, Thimphu.

2. Ako sa tam dostanem?
Najjednoduchším spôsobom, ako sa dostať do Bhután Rinpung Dzong, je letecky priletieť do medzinárodného letiska Paro a potom pokračovať autom alebo autobusom do Thimphu.

3. Aké sú vstupné poplatky?
Vstupné do Bhután Rinpung Dzong sa líši pre rôzne kategórie návštevníkov. Bhutánci platia 50 ngultrumov, Indiáni a Maldivčania zaplatia 100 ngultrumov a ostatní zahraniční turisti 200 ngultrumov.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu?
Najlepší čas na návštevu Bhután Rinpung Dzong je v období jar-jeseň (marec až máj, september až november), keď je počasie príjemné a kláštor slávi niekoľko významných festivalov.

5. Aké sú otváracie hodiny?
Bhután Rinpung Dzong je otvorený pre návštevníkov denne od 8:00 do 17:00 hodiny.

6. Môžem fotografovať alebo natáčať vo vnútri kláštora?
Fotografovanie a natáčanie vo vnútri Bhután Rinpung Dzong je zakázané. Preto je potrebné dodržiavať tieto pravidlá a rešpektovať miesto.

7. Môžem sa zúčastniť bohoslužby?
Áno, návštevníci majú možnosť sledovať bohoslužby a rituály, ktoré sa konajú v Bhután Rinpung Dzong. Je však dôležité si uvedomiť, že ide o duchovné miesto, preto je potrebné dodržiavať ticho a rešpektovať miestne zvyky.

8. Aká je história Rinpung Dzong?
Bhután Rinpung Dzong, postavený v 16. storočí, bola pôvodne pevnosťou a kráľovským sídlom. Od tej doby slúžil ako dôležitý centrum náboženských a politických aktivít.

9. Aké ďalšie atrakcie sú v blízkosti kláštora?
V blízkosti Bhután Rinpung Dzong sa nachádza množstvo ďalších atrakcií, vrátane pamätihodností ako Budhistický pamätník národného dňa, Buddha Dordenma so sochou Budhu vysokou 51 metrov a národný park Jigme Dorji.

10. Existujú nejaké pokyny pre návštevníkov?
Áno, je dôležité dodržiavať niekoľko pokynov. Medzi ne patria dodržiavanie ticha, dôstojného oblečenia a vzdanie sa fotografovania vo vnútri kláštora. Taktiež je dôležité rešpektovať miestne zvyky a tradície.


Počasie Bhután Rinpung Dzong


Bhután je malá krajina vysoko v Himalájach, ktorá je často nazývaná „Krajina šťastia“. Jeho kultúrne dedičstvo a nádherná príroda prilákava návštevníkov z celého sveta. Medzi najkrajšie miesta v Bhutáne patrí Rinpung Dzong, ktorý je aj zároveň jedným z najviac navštevovaných.

Rinpung Dzong sa nachádza v okrese Paro, ktorý je hlavným mesto Bhutánu. Dzong bol postavený v 15. storočí, keď krajina bola nezávislým kráľovstvom. V súčasnosti je to jeden z najdôležitejších buddhistických kláštorov a sídlo miestnej vlády.

Počasie v Bhutáne Rinpung Dzong je ovplyvnené jeho geografickou polohou v Himalájach. Krajina má subtropické podnebie na juhu a stredomorské podnebie na severe. Avšak, v blízkosti Rinpung Dzong je počasie chladnejšie a v zime často sneží. Priemerná teplota v okolí Rinpung Dzong sa pohybuje v lete okolo 20 stupňov Celzia, zatiaľ čo v zime môže byť teplota o niekoľko stupňov nižšia.

Väčšina návštevníkov sa rozhoduje ísť na Rinpung Dzong v lete alebo na jeseň. V týchto mesiacoch je počasie mierne a dá sa pohodlne cestovať. V zime je krajina pokrytá snehom, čo návštevníkom môže spôsobiť ťažkosti pri cestovaní. Avšak, ak sa rozhodnete ísť Rinpung Dzong v zime, môžete zažiť krajín v úplne inej podobe.

Je dobré vedieť, že Bhután má sezónne dažde, ktoré zasahujú krajinu od júna do septembra. Tieto dažde môžu ovplyvniť vašu cestu a zvýšiť riziko zosuvu pôdy a povodní. Ak sa rozhodnete cestovať v týchto mesiacoch, odporúčame vám mať so sebou pláštenku alebo inú ochrannú výstroj.

Celkovo je počasie v Bhutáne Rinpung Dzong stále veľmi chladné aj v lete, takže sa pripravte na chladné noci. Okrem toho, Bhután má mnoho prírodných zdrojov, ktoré vám umožnia precítiť krásu Himalájí. Návšteva Rinpung Dzong je preto jedným z najlepších spôsobov, ako spoznať túto krásnu krajinu. Pokojná, obohacujúca návšteva je ideálnou relaxáciou od každodenného zhonu a stresu.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky