Nájdite letenky s najlepšou cenou

Bhután Royal Manas National Park

Letenka Bhután Royal Manas National Park


Bhután je malá, ale fascinujúca krajina nachádzajúca sa v južnej Ázii, ktorá láka návštevníkov z celého sveta svojou jedinečnou kultúrou, nádhernou prírodou a pokojnou atmosférou. Jedným z najkrajších miest v Bhutáne je národný park Royal Manas National Park, ktorý sa rozprestiera na ploche 1 057 km2.

Royal Manas National Park je najväčší národný park v Bhutáne a bol založený v roku 1966. Nachádza sa na juhu Bhutánu, na hraniciach s Indiou, a pozostáva z nádherných pralesov, horských riek a vodopádov, trávnatých pláni a údolí. Tento park je domovom mnohých endemických druhov rastlín a zvierat, z ktorých niektoré sú zaraďované medzi ohrozené druhy.

Jedným z najzaujímavejších druhov, ktoré môžete vidieť v Royal Manas National Park, je tigreli hôrny. Tento tigreli je najmenší druh všetkých tigier a žije len v horách Bhutánu, Nepálu a Číny. Okrem tigrela hôrneho nájdete v parku aj rôzne druhy opíc, slonov a rýb.

Kvôli svojej jedinečnosti bola táto oblasť vyhlásená za Chránenú krajinnú oblasť. Pretože cestovanie do tejto oblasti je veľmi obmedzené, návštevníci musia získať povolenie od bhutánskeho ministerstva životného prostredia a lesníctva.

Ak ste dobrej fyzickej kondície a máte radi turistiku, navštívenie Royal Manas National Parku bude pre vás nezabudnuteľným zážitkom. Môžete si vybrať z rôznych turistických trás, ktoré vás zavedú do skrytých kútov parku. Okrem turistiky si môžete užiť aj rafting v riekach, navštíviť miestne dediny a obehnúť stále kláštory, ktoré sú dôležitou súčasťou budhistického dedičstva Bhutánu.

Ak túžite po exotickom dobrodružstve a chcete navštíviť jedno z najkrajších miest v Bhutáne, Royal Manas National Park musí byť na vašom zozname. Vyžiadajte si povolenie a vydajte sa na cestu do tejto oblasti, kde vás čakajú nádherné scenérie, ohromujúca príroda a zaujímavé druhy rastlín a zvierat.


Ubytovanie Bhután Royal Manas National Park


Bhután Royal Manas National Park je jedinečné miesto, kde môžete zažiť úžasnú prírodu a bohatú biodiverzitu. Nachádza sa v južnej časti Bhutánu a rozprestiera sa na ploche vyše 1000 kilometrov štvorcových.

Ubytovanie v Bhutánskom Kráľovskom národnom parku je niečo, čo si každý návštevník tejto oblasti užíva. Existuje niekoľko možností, ako si vybrať správne ubytovanie, ktoré vyhovuje vašim potrebám a preferenciám.

Pre tých, ktorí preferujú luxusné ubytovanie a komfort, sú v blízkosti parku k dispozícii exkluzívne rezorty a hotely. Tieto ubytovacie zariadenia ponúkajú súkromné izby s modernými vybaveniami a mnoho ďalších služieb a aktivít pre hostí. Môžete si vychutnať špičkovú kuchyňu, wellness centrá, bazény a mnoho ďalších luxusných prvkov.

Pre tých, ktorí chcú zažiť autentický pobyt v prírode, je v blízkosti parku k dispozícii aj niekoľko kempov a chatiek. Tieto ubytovacie zariadenia sú často skromnejšie, ale ponúkajú jedinečnú skúsenosť ubytovania v prírode. Môžete si vychutnať pokoj a ticho, ktoré je charakteristické pre túto oblasť, a získať prístup k mnohým turistickým trasám a oblastiam, ktoré by ste inak nemohli zažiť.

Nezávisle od toho, aký typ ubytovania si vyberiete, v Bhutánskom Kráľovskom národnom parku je zaručená úžasná prírodná krása a bohaté biodiverzitné prostredie. Park je domovom mnohým vzácnym druhom vtákov, zvierat a rastlín. Môžete sa tešiť z prechádzok po zelených pláňach, objavovania horských vrcholov a obdivovania tisícročných stromov. Taktiež je tu šanca na sledovanie divokých zvierat ako je slon, tišler biely alebo tygr.

Ubytovanie v Bhutánskom Kráľovskom národnom parku vám tiež umožňuje zažiť miestnu kultúru a tradíciu. Budete mať príležitosť stretnúť sa s miestnymi obyvateľmi, navštíviť tradičné dediny a ochutnať miestne jedlo. Tieto zážitky vám pomôžu lepšie porozumieť tomuto krásnemu miestu a jeho úžasnej histórii.

Ak plánujete navštíviť Bhutánsky Kráľovský národný park, ubytovanie v tejto oblasti bude skutočným zážitkom. Bez ohľadu na to, či si vyberiete luxusné ubytovanie alebo kempovanie v prírode, budete mať prístup k úžasnej prírode, divokým zvieratám a miestnej kultúre. Nech už je vaším cieľom relaxácia alebo dobrodružstvo, Bhután Royal Manas National Park vám poskytne nezabudnuteľnú skúsenosť.


Počasie Bhután Royal Manas National Park


Bhután, krajina slonov, hôr a duchovnosti, má jedno z najrôznorodejších klím v Južnej Ázii. Bhután leží medzi dvoma obrovskými krajinami - Indiou na juhu a Čínou na severe, a to má vplyv na jeho počasie. Medzi najzaujímavejšie miesta v krajine patrí Royal Manas National Park, ktorý tiež hrá dôležitú rolu v formovaní miestneho podnebia.

Balézsroyalmamasnapr1
Nachádzajúci sa na juhu Bhutánu, Royal Manas National Park je najväčší chránený územie v krajine. Park zaujíma plochu 1057 štvorcových kilometrov a rozkladá sa od nížin v doline rieky Manas až po strmé horské oblasti. Tento park je domovom mnohým ohrozeným druhom rastlín a živočíchov.

Počasie v území Royal Manas National Park je ovplyvnené jeho geografickou polohou a rôznorodou topografiou. Prevažuje tu tropické monzúnové podnebie, so suchým zimným obdobím a dažďovým letným obdobím. Letné mesiace, od mája do septembra, sú teplé a vlhké s častými zrážkami. V tomto období môžu byť teploty v parku veľmi vysoké, približne od 25 °C do 35 °C.

Po monzúnoch nasleduje obdobie sucha, ktoré trvá od októbra do apríla. Táto doba je suchá, slnečná a teploty sa môžu pohybovať okolo 20 °C. Zimné mesiace sú chladné a suché, s teplotami klesajúcimi na 5 °C a pod nulovú bodku v niektorých horských oblastiach.

Vďaka rôznorodosti územia v Royal Manas National Park sa tu nachádza aj veľké množstvo druhov rastlín a živočíchov. V parku nájdeme horské oblasti s bohatou flórou, vrátane orchideí, rododendrónov a drevín. Tiež tu žijú vzácne druhy zvierat, ako napríklad ázijský slon, tigre a pantery. Park je tiež domovom pre rôzne druhy vtákov a obojživelníkov.

Okrem toho, že je územie parku biodiverzitne bohaté, má aj kultúrne a historické významy. Nachádzajú sa tu staré kláštory a chrámy, ktoré pritiahli mnoho náboženských pútnikov. Tieto miesta dodávajú parku osobitnú atmosféru a sprisahanie krajiny s vyváženou prírodou a duchovnosťou.

Ak plánujete navštíviť Royal Manas National Park, odporúča sa vybrať si tzv. suché obdobie, keď je počasie miernejšie a prístup k hlavným atrakciám parku je jednoduchší. No bez ohľadu na ročné obdobie, táto oblasť ponúka jedinečný pohľad na bohatú prírodu a kultúru Bhutánu.

Pre členky a členov kráľovskej rodiny Bhutánu je tento park jedným z obľúbených miest na oddych a relaxáciu. Pre nich je to miesto, kde sa zmierovanie s prírodou a zážitkom z mieru uskutočňuje. Park je nielen národným pokladom, ale aj symbolom pokoja a harmónie v krajine slonov.

Royal Manas National Park je miestom, kde sa stretáva príroda, kultúra a históriu. Jeho rôznorodosť a jedinečnosť robia z tohto parku jeden z najvýznamnejších prírodných zákutí Bhutánu. Nech už ho navštívite kedykoľvek, tento park vás okúzlí svojou krásou a uvoľnenou atmosférou.


Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Royal Manas National Park


Otázky:
1. Kde sa nachádza Bhután Royal Manas National Park?
2. Aké druhy rastlín a zvierat sa v parku nachádzajú?
3. Aké sú najlepšie aktivity na vykonanie v Bhután Royal Manas National Park?
4. Aké sú vstupné poplatky a časy prevádzok v parku?
5. Je v parku umožnené kempovať alebo nocovať?
6. Existujú v parku návštevné centrá alebo turistické sprievodcovia?
7. Aký je najlepší čas na návštevu parku?
8. Aké výhody má park pre miestnych obyvateľov a ich tradičnú kultúru?
9. Ako sa dostanete do parku?
10. Aké sú bezpečnostné opatrenia v Bhután Royal Manas National Park?

Odpovede:
1. Bhután Royal Manas National Park sa nachádza v juhovýchodnej časti Bhutánu, pri hranici s Indiou.
2. Park obsahuje rôzne druhy rastlín a zvierat, vrátane slonov, tygrov, nosorožcov, leopardov a rôznych druhov vtákov a hmyzu.
3. Napríklad turistika, prechádzky, rybolov, kanoistika, ohliadky prírodných krás a návštevu miestnych dedín.
4. Vstupné poplatky sú zhruba 20 USD pre zahraničných návštevníkov a 20 BTN pre miestnych obyvateľov. Prevádzky sú zvyčajne otvorené medzi 9:00 a 17:00.
5. Áno, návštevníci môžu kempovať alebo nocovať v dedinách v okolí parku.
6. V parku sú k dispozícii návštevné centrá a turistickí sprievodcovia, ktorí sú odborní v oblasti prírodného prostredia a miestnej kultúry.
7. Najlepším časom na návštevu parku je v zime a jarných mesiacoch, čo zvyčajne znamená od novembra do apríla, kedy je najlepšie počasie.
8. Park predstavuje dôležitú časť miestnej kultúry a tradičného života, ktorý je viazaný na prírodu. Okrem toho poskytuje pracovné príležitosti a iné hospodárske výhody pre miestnych obyvateľov.
9. Dostanete sa tam autobusom, taxíkom alebo súkromným autom. Cesta z hlavného mesta Bhutánu, Thimphu, trvá asi 16 hodín.
10. Návštevníci by mali dodržiavať bezpečnostné pokyny, ako sú nepoškodzovanie miestnych zvierat a rastlín, neponechávanie stôp a nejednotlivé a neprepotáčanie sa z ciest a značených trás.


Dovolenka Bhután Royal Manas National Park


Bhután je krajinou s veľkým prírodným bohatstvom a nádhernými scenériami, ktoré sú ideálnou kulísou pre dovolenku pre milovníkov prírody a dobrodruhov. Jedným z najlepších miest na strávenie dovolenky v prírode je Royal Manas National Park, ktorý sa nachádza v juhozápadnej časti krajiny.

Royal Manas National Park je najväčším a najstarším národným parkom v Bhutáne. Zaujíma plochu 1 057 kilometrov štvorcových a rozprestiera sa pozdĺž hranice s Indiou. Je domovom rôznych druhov rastlín a živočíchov, ktoré sú jedinečné pre tento región.

Park je známy svojou rozmanitosťou divočiny a bohatstvom fauny. Vďaka svojej rozsiahlej rozlohe je to jedno z mála miest vo svete, kde môžete vidieť takmer celý spektrum živočíšnych druhov. Od slonov, levov a tigrov po vzácneho horského kozorožca či elektra. Je tu aj obrovská rôznorodosť vtáctva, vrátane vzácnych vtákov a endemických druhov.

Pre milovníkov prírody a dobrodruhov je toto miesto raj na zemi. Môžete si vychutnávať prekrásne a malebné horské miesta, pralesy s rôznymi druhmi stromov a exotickú flóru a faunu. Môžete sa vydať na prechádzky a treky, počas ktorých budete mať príležitosť objaviť úžasné scenérie a divokú prírodu.

Okrem toho, ak ste záujemcom o kultúru a históriu, park ponúka návštevníkom aj možnosť spoznať miestny život a tradície Bhutánu. Môžete navštíviť tradičné dediny a stretnúť sympatických ľudí, ktorí vám ukážu ich spôsob života a dobrovoľne podelia sa o svoje skúsenosti a poznatky.

Samotný park je tiež unikátny z hľadiska ochrany prírody a biodiverzity. Bhután tiež preslávil svoju etiku "Gross National Happiness", ktorá je postavená na udržateľnom rozvoji, rešpektovaní prírody a blahu spoločnosti. Royal Manas National Park je špikovým príkladom tejto filozofie, kde je starostlivosť o prírodu a ochrana životného prostredia hlavným cieľom.

Ak plánujete dovolenku v prírode a chcete zažiť niečo výnimočné, Bhután a Royal Manas National Park sú určite miestami, ktoré stojí za to navštíviť. Prírodná krása, divoká fauna a flora, spolu s pokojom a harmóniou, vám poskytnú nezabudnuteľný zážitok. Nech už ste dobrodruh alebo nadšený pozorovateľ vtáctva, tento národný park vás určite očarí a zanechá vás s nezabudnuteľnými spomienkami.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky