Nájdite letenky s najlepšou cenou

Bhután Taktsang Monastery (Tiger's Nest)

Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Taktsang Monastery (Tiger's Nest)


Otázky:

1. Kde sa nachádza Bhután Taktsang Monastery (Tiger's Nest)?
2. Koľko času trvá výstup k samotnému kláštoru?
3. Existuje nejaký vstupný poplatok alebo lístok na vstup do kláštora?
4. Je potrebné si vopred zarezervovať vstup na návštevu?
5. Aké sú otváracie hodiny kláštora?
6. Je možné fotografovať alebo natáčať vo vnútri kláštora?
7. Existujú nejaké obmedzenia alebo pravidlá pre návštevníkov kláštora?
8. Aké je vhodné oblečenie pre výstup k kláštoru?
9. Ako sa tam dostanem, ak nemám vlastné vozidlo?
10. Sú k dispozícii sprievodcovia alebo organizované výlety k Bhutánskemu Taktsang Monastery (Tiger's Nest)?

Odpovede:

1. Bhutánske Taktsangské kláštor (Tiger's Nest) sa nachádza v horskej oblasti v údolí Paro, v Bhutáne.
2. Výstup k kláštoru môže trvať približne 2 až 3 hodiny, v závislosti od kondície návštevníka.
3. Áno, na vstup do kláštora sa vyberá vstupný poplatok, ktorý je súčasťou vstupného do oblasti Paro.
4. Nie je potrebné si vopred rezervovať vstup na návštevu kláštora, no odporúča sa prísť skoro ráno, aby ste sa vyhli veľkej návštevnosti.
5. Otváracie hodiny kláštora sa líšia v závislosti od ročného obdobia, no väčšinou je otvorený od 8:00 do 18:00 hodiny.
6. Vo vnútri kláštora sa nesmie fotografovať ani natáčať.
7. Pri návšteve kláštora je potrebné dodržiavať určité pravidlá, ako napríklad zakázanie fajčenia, ticho počas modlitieb a rešpektovanie miestnych zvyklostí.
8. Pri výstupe k kláštoru je najvhodnejšie nosiť pohodlné a vhodné oblečenie pre turistiku, pevné topánky a prísť pripravený na rôzne poveternostné podmienky.
9. Ak nemáte vlastné vozidlo, je možné využiť miestne taxi služby alebo sa organizovať prepravu s miestnymi cestovnými agentúrami.
10. Áno, sú k dispozícii sprievodcovia a organizované výlety k Bhutánskemu Taktsang Monastery (Tiger's Nest), ktoré sa môžete dohodnúť s cestovnými agentúrami pri príchode do Bhutánu.


Ubytovanie Bhután Taktsang Monastery (Tiger's Nest)


Tiger's Nest, známy tiež ako Taktsang Monastery, je jedným z najznámejších a najvýznamnejších miest ako Bhutanu, tak aj celej Ázie. Tento impozantný kláštor ponúka jedinečný pohľad na krajinu, kombinuje bohatú históriu, nádhernú architektúru a náboženskú dôležitosť.

Nachádza sa v horách Paro, na úbočí údolia na juhu Bhutánu. Tiger's Nest je postavený na zvislej skale vo výške 3 000 metrov nad morom, nad údoliami a potokmi. Kláštor je dosť vzdialený a náročný na prístup, čo pridáva na jeho mystickom charme.

Podľa legendy sa tu v 8. storočí zjavila Guru Rinpocheovi v podobe tigra. Táto udalosť viedla k výstavbe kláštora, ktorý sa stal miestom duchovnej praxe a pútnictva. Každoročne sem prichádzajú tisíce pútnikov, na čele s kráľom Bhutanu, aby si vychutnali pokojné prostredie kláštora a uctievali Guru Rinpochea.

Samotný kláštor je zložený z hlavnej budovy, kde sa nachádzajú meditačné miestnosti a posvätné miestnosti. Okrem toho je tu tiež chrám so sochou Guru Rinpochea a niekoľko radov mníchov, ktorí slúžia a udržiavajú tento dôležitý miestny poklad. Každý detail kláštora je presne vyrobený, od bohatých fresiek až po elegantné sochy. Tiger's Nest je najlepším príkladom bhutánskej architektúry, ktorá zachováva tradičné hodnoty a štýl.

Cesta k Taktsang Monastery sa oplatí aj pre svoju krásu. Aby ste sa tam dostali, musíte absolvovať výnimočný treking, ktorý vám odhalí úchvatné výhľady na okolitú krajinu. Počas púte prejdete cez husté lesy, prekročíte brody až k strmým schodom, ktoré vedú k samotnému kláštoru. Aj keď to nie je jednoduchá cesta, odmenou na konci je upokojujúci pohľad na Tiger's Nest a jeho majestátnu polohu.

Neprekvapí, že Taktsang Monastery je jedným z najobľúbenejších miest pre turistov a duchovných hľadačov. Mnoho návštevníkov trávi tam celý deň, obdivujúc krásu kláštora a jeho okolia, uctievajúc božstvá a dychtivo počúvajúc príbehy a legendy súvisiace s miestom.

Ak plánujete cestu do Bhutanu, Tiger's Nest by určite nemalo chýbať na vašom zozname navštívených miest. Je to sväté miesto, ktoré vám prináša duchovnú spomínanie a jedinečný zážitok z prirodzeného i ľudského umu. Taktsang Monastery je miestom, ktoré vás naplní pokojom a vnukne hlboké zvedavosti o bohatstve bhutánskeho kultúry a spirituality.


Dovolenka Bhután Taktsang Monastery (Tiger's Nest)


Bhutánske Taktsang kláštor (Tiger's Nest) – Tajomstvo v himalájskych horách

Bhután, známy aj ako "Kraj dračích duchov", je malebným kráľovstvom ukrytým v himalájskych horách. Nachádza sa v južnej Ázii medzi Indiou a Čínou, a je známy svojou bohatou kultúrou, nádhernou prírodou a duchovnou atmosférou. Jedným z hlavných turistických lákadiel Bhutánu je Taktsang kláštor, tiež známy ako Tiger's Nest.

Taktsang kláštor je jedným z najikonickejších buddhistických kláštorov na svete. Leží v nadmorskej výške 3120 metrov, vyvýšený na strmých skalách nad údolím Paro. Stavba kláštora začala v roku 1692 na mieste, kde sa údajne zjavil 8. reinkarnovaný Guru Rinpochhe, zakladateľ tibetskej buddhistickej školy nyingma. Legenda hovorí, že Guru Rinpochhe dorazil na tomto mieste na chrbte tigra, pretože ho tu doniesol meditujúci tigriak. Preto sa kláštor dostal k svojmu pomenovaniu Tiger's Nest.

Prístup k kláštoru nie je jednoduchý, ba dokonca môže byť považovaný za výzvu. Očakáva vás trojhodinový trek, počas ktorého budete stúpať strmými schodmi a úzkymi chodníkmi. Na začiatku vášho výletu dostanete špeciálne dopravné povolenie od bhutánskeho Ministerstva cestovného ruchu. Cez hustý prales a okolo vodopádov sa dostanete k prvým výhľadom na fantastický kláštor.

Počas túry budete mať možnosť obdivovať úžasnú prírodu Bhutánu. Prejdete cez mosty, ktoré sa vznášajú nad skalnými priepasťami a pozorovať obrovské vrcholy himalájskych hôr. Celá cesta je magická a ponúka neuveriteľné výhľady na okolitú krajinu.

Keď dorazíte na miesto, už nebudete musieť iba obdivovať kláštor z diaľky. Tu si môžete vychutnať atmosféru pravého duchovného miesta. Kláštor je vyrezávaný do skaly a ponúka útočisko mníchom, ktorí tu prežívajú svoj život v modlitbách a meditáciách. Okrem hlavného chrámu si môžete vychutnať aj nádherný výhľad na okolité hory a údolie Paro.

Taktsang kláštor je aj dnes dôležité pútnické miesto, kde prichádzajú mnísi a veriaci z celého sveta. Je oplatou sa vydať na dvojhodinovú túru, ktorá prináša duchovnú oázu uprostred nádhernej prírody. Okrem toho, môžete zažiť jedinečný pocit pokoja a harmónie, ktorý prichádza práve z tohto magického miesta.

Ak premýšľate o dovolenke v Bhutáne, návšteva Taktsang kláštora by nemala chýbať na vašom zozname. Okrem nádherného kláštora získate aj skvelú príležitosť preskúmať kráľovstvo Bhutánu, s jeho bohatou kultúrou, tradičnými vesničkami a úžasnými výhľadmi na himalájske hory. Taktsang je miestom, kde sa mystika stretáva s krásou prírody, a ponúka nezabudnuteľnú skúsenosť pre každého návštevníka.


Počasie Bhután Taktsang Monastery (Tiger's Nest)


Pokojne miesto Bhutánu, známeho ako Taktsang kláštor alebo Tiger's Nest, ponúka návštevníkom nielen duchovný zážitok, ale aj jedinečnú príležitosť priblížiť sa k nádhernej prírode tejto krajiny. Leží vysoko v horských útesoch na juhu krajiny, zväčša zahalených v oblakoch. Okrem duchovného významu je Taktsang kláštor známy aj svojím impozantným vzhľadom, ktorý láka turistov z celého sveta.

Keď sa pozeráte na povrch, môže sa zdať, že počasie v Taktsang kláštore je veľmi nepredvídateľné. Vedeli by sme povedať, že takáto predpoveď je funkčná v prípade väčšiny geografických oblastí vysokých hôr. Zmena počasia môže nastávať rýchlo a bez varovania, čo vytvára pôsobivý kontrast s jasnými modrými oblohami a slnečnými dňami alebo hustými oblačnými nížinami sprevádzanými silným vetrom alebo dažďom.

V Taktsang kláštore sa stretneme so štyrmi významnými ročnými obdobiami, každé so svojimi jedinečnými charakteristikami. V zime, ktorá trvá od decembra do februára, sa v mieste kláštora teploty pohybujú v rozmedzí od -10 °C do 10 °C. Niekedy môžu spadnúť aj sniehové vločky a oblasť býva pokrytá bielou snehovou koberečkou. Je dôležité si vziať teplé oblečenie a vhodné topánky, aby ste sa mohli pohodlne presúvať na tomto chladnom a klzkom povrchu.

Jar, ktorý trvá od marca do mája, prináša farebné kvitnúce kvety a zelené kopce. Teploty sú príjemnejšie, zväčša oscilujú okolo 15 °C a príroda sa prebúdza k životu. Obloha je často jasná, čo umožňuje návštevníkom vychutnať si úchvatné výhľady na okolité hory.

Leto, od júna do augusta, prináša daždivé obdobie. Bhután ako celok má monzúnové podnebie, takže v letných mesiacoch prichádzajú silné dažde sprevádzané búrkami. Tieto dažde môžu spôsobiť problémy s cestovaním, pretože chodníky môžu byť klzké a nebezpečné. Ak sa rozhodnete navštíviť Taktsang kláštor počas tohto obdobia, je dôležité si vziať náhradné oblečenie a ochranné plášte, aby ste sa udržali suchí.

Jeseň, ktorá trvá od septembra do novembra, je zväčša sušším obdobím, s miernejšími teplotami, ktoré sa pohybujú okolo 20 °C. Toto obdobie ponúka perfektné podmienky na turistiku a fotografovanie, pretože väčšina dni je jasná a slnečná.

Nehovoriac o počasí by sme neodísli, ani keby sme sa nezmienili o magickom fakte, že hoci kláštor sedí na útese, predpoveď počasia sa často nemusí zhodovať s realitou. Často sa stáva, že podnebie je v kláštore oveľa jemnejšie a príjemnejšie ako v okolitých oblastiach.

Napriek tomu, že počasie v Taktsang kláštore môže byť nepredvídateľné, je dôležité sa na každú návštevu pripraviť. So správnym oblečením a vybavením si môžete plne vychutnať tento duchovný a prírodný raj.


Letenka Bhután Taktsang Monastery (Tiger's Nest)


Bhután je krajina obklopená horami a známa svojim krásnym a duchovne bohatým prostredím. Medzi najvýznamnejšie miesta, ktoré si zaslúžia pozornosť, patrí Taktsang kláštor, známy aj ako Tiger's Nest.

Taktsang kláštor, ktorý sa nachádza na útese 900 metrov nad úrovňou mora, je jedným z najikonickejších miest v Bhutáne. Jeho názov "Tiger's Nest" pochádza od legendy, ktorá hovorí o tom, že sem prišiel guru Padmasambhava (Guru Rinpochhe) na chrbte tigra z Tibetu v 8. storočí.

Chodník vedúci k kláštoru je zaujímavý už sám o sebe. Trvá asi dve až tri hodiny a ponúka úžasné výhľady na okolitú krajinu a horské údolia. Cesta je však náročná a vyžaduje dobrú kondíciu a fyzickú výdrž, ale návštevníci sú odmenení úžasným pocitom z dosiahnutia cieľa.

Samotný kláštor je rozdelený na viacero budov a pôsobí ako skalná pevnosť, ktorá sa tiahne vzdialeným pohorím. Hlavný chrám je najnavštevovanejšou časťou a je obklopený množstvom ďalších budov, kaplnkami a meditačnými miestami.

Kláštor Taktsang je dôležitým duchovným miestom pre vyznávačov tibetsko-bhutánskeho budhizmu. Tisíce veriacich sem prichádza každý rok, aby sa modlili, meditovali a hľadali duchovnú pohodu. Miesto je pokojné a ma svoju vlastnú atmosféru, ktorá pôsobí na návštevníkov hlboko.

Pre návštevníkov, ktorí si prajú zažiť duchovný zážitok, je Taktsang kláštor skutočnou lahôdkou. Okrem svojej náboženskej a duchovnej hodnoty je aj miestom s bohatou históriou. V jeho múroch sa ukrývajú vzácne relikvie a umenie, ktoré svedčia o bohatej kultúre Bhutánu.

Ak by ste sa rozhodli navštíviť Taktsang kláštor, najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do tejto odľahlého miesta, je cestovať letecky. Letecká linka do Paro, hlavného letiska Bhutánu, je jediným medzinárodným príletovým miestom v krajine. Z letiska trvá cesta približne dve hodiny autom do hlavného mesta Thimphu, odkiaľ je možné zorganizovať výlet do kláštora.

Návšteva Taktsang kláštora je jedinečným zážitkom, ktorý zanechá nezabudnuteľné dojmy na každého návštevníka. Okrem úžasných výhľadov a historického významu je to aj miesto duchovnej púte, kde môžete nájsť vnútorný pokoj a oddýchnuť si od rušného sveta. Ak sa chystáte do Bhutánu, nezabudnite zaradiť Taktsang kláštor na svoj zoznam povinných miest, ktoré musíte navštíviť.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky