Nájdite letenky s najlepšou cenou

Bielorusko Braslav Lakes National Park

Počasie Bielorusko Braslav Lakes National Park


Bielorusko, krajina bohatá na prírodu, ponúka veľa miest pre milovníkov outdoorových aktivít. Jedným z najkrajších prírodných rezervácií v krajine je Braslavské jazera, národný park nachádzajúci sa v severozápadnej časti Bieloruska. Tento park sa vyznačuje nádhernými jazerami, čistou prírodou a fascinujúcimi historickými miestami. V tomto článku sa pozrieme na počasie, ktoré by ste mohli očakávať v tomto fantastickom národnom parku.

Brazlav Lakes National Park leží v údolí medzi riekami Dvina a Zapadna Palata. Jeho položenie v severozápadnej časti Bieloruska znamená, že konečné počasie je podobné ako v okolitých krajnách, ako sú Lotyšsko a Litva. Oblasť má kontinentálne podnebie so studenými a dlhými zimami a teplými, niekedy horúcimi letami.

Zima v Braslavskom národnom parku je extrémne chladná. Teploty sa často pohybujú pod bodom mrazu, pričom teploty často klesajú na -20 ° C a ešte nižšie. Sneženie je bežné a krajinu pokrýva hrubá vrstva snehu. Táto sezóna je ideálna pre milovníkov zimných športov, ako je lyžovanie a korčuľovanie na zamrznutých jazerách. Doporučuje sa však mať pri sebe vrstvy teplej odev a dostatočnú ochranu pred chladom.

Jarná sezóna v parku je krásna, keď sa príroda prebúdza z dlhej zimy. Teploty začínajú stúpať a suchšie dni sa striedajú s občasnými dažďami. V tomto období je park žiarivý, kvety kvitnú a lesy sa opäť zelenajú. Teploty sa pohybujú od 10 ° C do 20 ° C, čo je ideálne pre peší turizmus a výlety na lodičkách po jazerách.

Letné mesiace v braslavskom národnom parku sú teplé a slnečné. Teploty sa môžu pohybovať od 20 ° C do 30 ° C, čo znamená, že je to ideálny čas na objavovanie parku a jeho okolia. Milovníci vodných športov môžu využívať azure jazerá, ktoré sú obklopené zelenými lesmi. Vo vodách parku sa často objavujú vlny tepla, takže nezabudnite mať pri sebe dostatok zavlažovania a slnečného krému.

Jeseň v braslavskom národnom parku je obdobím farieb, keď sa listy stromov menia na odtiene zlatej, oranžovej a červenej. Teploty sa začínajú ochladzovať, pričom denné teploty sa pohybujú od 5 ° C do 15 ° C. Toto je ideálny čas na prechádzky po lesoch a pozorovanie zmeny prírody.

Ako môžete vidieť, Braslavské jazera National Park ponúka svojim návštevníkom rôzne počasie v priebehu roka. Nech už plánujete návštevu v zime, jari, lete alebo na jeseň, určite nebudete sklamaní.


Ubytovanie Bielorusko Braslav Lakes National Park


Bielorusko, krajina bohatá na prírodné krásy a národné parky, ponúka návštevníkom veľa možností pre príjemný pobyt v prírode. Jedným z najobľúbenejších miest je Braslavské jazera, národný park, ktorý sa nachádza v severozápadnej časti krajiny. Pre tých, ktorí sa zaujímajú o nádherné výhľady na jazerá a pokojnú atmosféru, je ubytovanie v Bieloruskom národnom parku Braslavské jazera ideálnou voľbou.

Braslavské jazera sú súčasťou Veľkého jazera Braslavského povodia a tvoria komplex viac ako 30 jazier a labuťových erozijných uvalov. Tento región je jedným z najväčších jazerných komplexov v Európe a zahŕňa v sebe jazerá s neobyčajnou čistotou vody a unikátnymi biotopmi. Národný park Braslavské jazera je domovom mnohých druhov vtákov, rýb a zvierat, a ponúka návštevníkom nespočetné možnosti pre pozorovanie vtákov, rybolov, turistiku a iné outdoorové aktivity.

Ak sa rozhodnete stráviť niekoľko dní v tomto národnom parku, môžete si vybrať z rôznych možností ubytovania. V okolí parku nájdete niekoľko penziónov, súkromných chatiek a kempov. Mnoho z nich je situovaných priamo pri jazerách, čo umožňuje návštevníkom prežívať prírodu zblízka a zažívať nádherné východy slnka a západy slnka.

Penzióny a chaty v tejto oblasti ponúkajú pohodlné ubytovanie pre turistov s rozličnými požiadavkami. Môžete si vybrať medzi jednoduchšími chalupami so základným zariadením alebo luxusnejšími penziónmi, ktoré poskytujú kompletnú stravu a vybavenie. Väčšina z nich má prístup k internetu a moderným zariadeniam, čo umožňuje návštevníkom komfortné prostredie aj uprostred prírody.

Národný park Braslavské jazera ponúka aj možnosť stanovania pre tých, ktorí uprednostňujú táborovanie. V okolí jazier sú vyhradené stanoviská s pitnou vodou a spoločnými toaletami. Stanovanie je skvelou voľbou pre dobrodružnejších turistov a rodiny s deťmi, ktorí chcú zažiť jedinečný pocit spánku pod hviezdami.

Okrem ubytovania v bieloruskom národnom parku Braslavské jazera, návštevníci majú tiež prístup k rôznym aktivitám a atrakciám. Môžete si požičať vodné bicykle alebo člny a preskúmať jazerá z vody, alebo si vybrať niektorú z turistických trás a objavovať okolitú prírodu. Národný park tiež ponúka organizované výlety a exkurzie s miestnymi sprievodcami, ktorí vás naučia viac o faune, flóre a histórii tohto jedinečného regiónu.

Ubytovanie v bieloruskom národnom parku Braslavské jazera je ideálnou voľbou pre tých, ktorí chcú zažiť pokoj a prírodu v jednom z najkrajších regiónov Bieloruska. Bez ohľadu na to, či si vyberiete luxusnejšie penzióny alebo táborenie, určite nebudete sklamaní z výhľadov, pohodlia a aktivít, ktoré tento národný park ponúka. Navštívte Braslavské jazera a zažite krásy prírody, ktoré vám budú dlho v pamäti.


Letenka Bielorusko Braslav Lakes National Park


Biélorusko, malá krajina nachádzajúca sa v strednej Európe, môže byť pre mnohých cestovateľov neznámym a neprebádaným územím. Avšak pre tých, ktorí hľadajú krásnu prírodu a pokojné prostredie, Bielorusko ponúka množstvo atrakcií, vrátane regiónu Braslav Lakes National Park.

Národný park Braslav Lakes sa rozprestiera na severozápade Bieloruska, okolo mestečka Braslav. Nachádza sa na malom pohraničnom území s Lotyšskom a táto oblasť je známa svojou sieťou jazier. Celkovo sa v tomto prírodnom parku nachádza vyše 300 jazier, ktoré tvoria jedinečné a malebné krajiny.

Braslav Lakes National Park je jedným z najkrajších miest v Bielorusku a je známy svojou pôsobivou flórou a faunou. V parku sa nachádza mnoho ohrozených druhov rastlín a živočíchov, ktoré sú pre túto oblasť charakteristické. Okrem toho je región významným migračným koridorom pre vtáky, preto je to aj obľúbená destinácia medzi ornitológmi.

Jazero Strusto je jedným z najkrajších jazier v parku. Je to najhlbšie jazero na území Bieloruska a je obklopené malebnými lesami. Ponúka turistom krásne pláže, ktoré sú ideálne pre pikniky a kúpanie. Okoľo jazera je tiež dostupná sieť turistických chodníkov, ktorá umožňuje návštevníkom obdivovať prírodnú krásu parku.

Ďalšou atrakciou je jazero Drivyaty, najväčšie jazero v regióne Braslav. Je to obľúbené miesto pre rybolov a vodné športy. Jazero je známe aj svojimi ostrovami, ktoré možno navštíviť loďou. Návštevníci si môžu vychutnať pokojné plavby medzi ostrovčekmi a objavovať nové miesta.

Turistom, ktorí sa rozhodnú navštíviť Braslav Lakes National Park, odporúčame tiež zastaviť sa v mestečku Braslav. Táto malebná dedinka ponúka tradičnú bieloruskú atmosféru a má bohatú kultúrnu a historickú dedičinu. Okrem toho tu nájdete aj múzeum, ktoré ponúka zaujímavé exponáty týkajúce sa regiónu a jeho histórie.

Ako sa tam dostať? Najjednoduchšou možnosťou je vyhľadať letenky do Bieloruska. Hlavným medzinárodným letiskom je Minsk National Airport, kde si môžete prenajať auto alebo využiť verejnú dopravu, aby ste sa dostali do regiónu Braslav Lakes. Zo Minska je to asi trojhodinová cesta autom.

Ak hľadáte pokoj a prírodu, národný park Braslav Lakes v Bielorusku je ideálnym miestom na dovolenku. Nádherné jazerá, malebná príroda a historické dedinky vytvárajú jedinečnú atmosféru, ktorú určite nezabudnete. Nech už sa rozhodnete pre výlet na pláž alebo objavovanie pravekých lesných oblastí, táto destinácia vás určite očarí.


Najčastejšie otázky a odpovede Bielorusko Braslav Lakes National Park


Bielorusko, Národný park Braslavské jazerá je populárna turistická destinácia, a preto sú niektoré z najčastejších otázok a odpovedí o tejto oblasti:

1. Kde sa nachádza Národný park Braslavské jazerá v Bielorusku?
Národný park Braslavské jazerá sa nachádza na severe Bieloruska, v regióne Vitebsk.

2. Aký je rozloha Národného parku Braslavské jazerá?
Rozloha národného parku je približne 693 km².

3. Aké je najvhodnejšie obdobie pre návštevu Národného parku Braslavské jazerá?
Národný park je najkrajší a najnavštevovanejší v lete, kedy je príroda v plnom rozkvete a teploty sú prijateľné na aktivity v prírode.

4. Aké je vstupné do Národného parku Braslavské jazerá?
Vstupné do parku je zvyčajne lacné a pohybuje sa okolo 5-10 eur pre dospelých, s rôznymi zľavami pre deti a študentov.

5. Aké aktivity sú v Národnom parku Braslavské jazerá k dispozícii?
V parku je množstvo aktivít, ako napríklad turistika, cykloturistika, rybolov, lodné výlety, pozorovanie vtákov a plávanie.

6. Ktoré jazerá sú najpopulárnejšie v parku?
Najpopulárnejšie jazerá v parku sú jazerá Strusto, Snudy, Dryvolajskoje a Osveiskoje. Tieto jazerá ponúkajú krásne pláže, vodné športy a prírodnú krásu.

7. Je možné v parku stanovať?
Áno, camping je populárna aktivita v parku a sú tu vyhradené oblasti na stanovanie.

8. Existujú v parku reštaurácie alebo miesta na občerstvenie?
Áno, v parku sú reštaurácie a kaviarne, kde si turisti môžu oddýchnuť a ochutnať miestne špeciality.

9. Sú v parku dostupné turistické trasy?
Áno, v parku je vybudovaná sieť turistických trás, ktoré vás odvedú k najkrajším miestam a vyhliadkam v okolí.

10. Je možné si zapožičať v parku loď alebo bicykel?
Áno, v parku je možné si zapožičať lode a bicykle na prieskum okolia.

Tieto otázky a odpovede môžu poskytnúť základné informácie o Národnom parku Braslavské jazerá v Bielorusku. Ak máte ďalšie konkrétne otázky, odporúčam sa obrátiť na miestnu turistickú kanceláriu alebo vyhľadať ďalšie zdroje informácií o tejto oblasti.


Dovolenka Bielorusko Braslav Lakes National Park


Bielorusko - Tajomstvá v Braslav Lakes National Park

Ak hľadáte prírodu, ktorá vás ohromí svojou krásou a pokojom, Braslav Lakes National Park v Bielorusku je miestom, ktoré by ste nemali vynechať. Táto dovolenka vás prenesie do úplne iného sveta, kde sa môžete pohrať s prírodou a objaviť jej tajomstvá.

Braslav Lakes National Park sa nachádza na severe Bieloruska a je jedným z najviac fascinujúcich miest k obdivovaniu množstva sladkovodných jazier, malých riek, rašelinísk a nekonečných lesných oblasti. Rozloha 695 km² poskytuje dostatok priestoru pre prieskum a objavenie nových skvostov prírody.

Jazera sú hlavným ťahákom parku. Ich počet je tak veľký, že je ich takmer 30 – a vďaka tomu si Braslav Lakes National Park získal prezývku "krajina tisícich jazier". Každý z nich má svoje vlastné čaro a osobitosť, od hĺbky farieb až po kryštáľovo čistú vodu. Okrem toho sú tieto jazera domovom pre množstvo vzácnych druhov vtákov a iných živočíchov, ktoré môžete pozorovať pri číhajúcej na brehu.

Keď navštívite Braslav Lakes National Park, nezabudnite si vziať skúter a preskúmať jeho rozmanitú prírodu. Môžete si prenajať loď alebo sa vydať na ryby a vychutnať si pohľad na okolitý pokoj a ticho. Ak preferujete pešiu turistiku, park ponúka množstvo vyznačených chodníkov, ktoré vedú cez šumivé lesy a okolo jazier.

Je tu však oveľa viac, čo Braslav Lakes National Park ponúka. Môžete navštíviť zámky, ako napríklad zámok Dynkovo a vidieť jeho pozoruhodnú architektúru zo stredoveku. Okrem toho môžete ochutnať miestne špeciality, ako je tradičný bieloruský chlieb - "palunčyki" a tiež si kúpiť typický ľudový umelecký remeselný tovar.

Ak hľadáte prírodné krásy a unikátne zážitky, Braslav Lakes National Park v Bielorusku je ideálnym miestom na dovolenku. Jeho nádherným jazerám, rozmanitým druhom rastlín a živočíchov, a neustále meniacim sa krajinným výhľadom vás určite nadchne. Takže si vezmite vreckový rozpočet a vyrazte na cestu do tejto prírodného raju.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky