Nájdite letenky s najlepšou cenou

Bielorusko Stolby National Park

Letenka Bielorusko Stolby National Park


Bielorusko nie je obľúbenou turistickou destináciou, avšak určite stojí za návštevu kvôli krásnej prírode, ktorou sa môžete okúpať v Stolby National Park.

Stolby National Park sa nachádza v blízkosti mesta Minsk a rozprestiera sa na ploche 114 kilometrov štvorcových. Tento národný park je známy svojimi kamennými formáciami a jaskyniami, ktoré sú vďaka svojej kráse a rozmanitosti vyhľadávanou turistickou atrakciou.

Hlavnými prírodnými atrakciami parku sú Stolby alebo vysoké kamenné stĺpy, ktoré vystupujú z krajiny ako obrovské skalné veže. Počet kamenných pilierov v parku sa odhaduje na viac ako 1000 a niektoré z nich dosahujú výšku až 400 metrov. Ich vzhľad je fascinujúci a ponúka skvelé možnosti na prechádzky a lezenie.

Stolby National Park je ideálnym miestom pre turistov, ktorí sa chcú vyhnúť preplneným turistickým atrakciám a skutočne sa pohrúžiť do prírody. Park ponúka množstvo turistických trás, ktoré vedú cez lesy, riečky a útesy. Trasy sú rôzne obtiažne, takže na výber je pre každého niečo.

Ak plánujete návštevu Bieloruska a prírodné zážitky sú na vašom zozname, nenechajte si ujsť návštevu Stolby National Parku. Letenku nájdete na rôznych stránkach a po prílete na letisko v Minsku si užijete nádhernú prírodu.


Ubytovanie Bielorusko Stolby National Park


Bielorusko je krajina, ktorá je známa svojimi krásnymi prírodnými oblastiami a národnými parkami. Jedným z týchto miest je Stolby National Park, ktorý sa nachádza vo východnej časti Bieloruska.

Stolby National Park leží na ploche 47 000 hektárov a pozostáva z skalnatého terénu s množstvom skalných brán, útesov a skalných výbežkov. Tento národný park je domovom mnoho rôznych druhov rastlín a zvierat, vrátane vzácneho selečka mongolského. Park ponúka turistom množstvo možností na aktívny oddych a turistiku.

Ak hľadáte ubytovanie v blízkosti Stolby National Park, máte na výber niekoľko možností. Mesto Minsk, hlavné mesto Bieloruska, má mnoho hotelov a ubytovacích zariadení. Ďalšie miesta, ktoré ponúkajú ubytovanie v blízkosti parku, sú mesta Asipovičy, Krasna a Ťurau.

Jednou z najlepších možností ubytovania v parku sú chatky a turistické stany, ktoré sa nachádzajú v rôznych častiach parku. Chatky sú veľmi pohodlné a dokážu ubytovať veľa ľudí. Sú vybavené kúrením a kuchynskými zariadeniami, a tak túto možnosť ubytovania ocenia hlavne tí, ktorí hľadajú viac komfortu.

Turistické stany sú ekonomickejšou alternatívou a sú ideálne pre tých, ktorí plánujú stráviť väčšinu času v parku. Stany ponúkajú jednoduchú, ale pohodlnú možnosť ubytovania a sú vhodné pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvá.

Napriek tomu, aké ubytovanie si vyberiete, Stolby National Park je miesto, kde si užijete nezabudnuteľné zážitky. Môžete sa prechádzať po krásnej prírode, šplhať na skalné steny a objavovať úžasné scenérie, ktoré tento park ponúka. Bielorusko a Stolby National Park sú skutočným pokladom východnej Európy a stojí za to navštíviť ich aspoň raz v živote.


Počasie Bielorusko Stolby National Park


Bielorusko je malá krajina nachádzajúca sa v strednej Európe. Má mnoho prírodných pokladov a jedným z najvýznamnejších je národný park Stolby. Tento park ponúka nádhernú prírodu, zvláštne geologické útvary a jedinečnú flóru a faunu. Pokračujte v čítaní a zistite viac o počasí v Bielorusku a Stolby National Park.

Bielorusko, ako celok, má subarktické klimatické podmienky. Letá sú teplé s priemernými teplotami okolo 20 °C. Teploty sa však môžu pohybovať aj okolo 30 °C. Zimy sú studené so snehovým pokryvom a priemernými teplotami okolo -4 °C. Minimálne teploty môžu dosahovať až -20 °C.

Vďaka svojmu umiestneniu v západnej časti krajiny má Bielorusko relatívne mierne podnebie. Stolby National Park sa nachádza v Minsk Region, ktorý sa vyznačuje kontinentálnym klimatickým podnebím. To znamená, že regionálne počasie môže byť o niečo extremernejšie než v iných častiach krajiny.

Národný park Stolby leží v povodí rieky Swislocz v zadnej časti údolia rieky Berezina, na východ od Minska. Park je známy svojimi pôsobivými skalnými útvarmi, ktoré vznikli vulkanickou činnosťou pred tisíckami rokov. Sú to niektoré z najväčších a najkrajších skalných vyvýšenín v celom Bielorusku.

Toto jedinečné prostredie je domovom mnohých vzácnych druhov rastlín a živočíchov. Biodiverzita parku je nesmierne bohatá a odhaľuje tie najlepšie aspekty bieloruskej prírody. Návštevníci môžu vidieť vzácne živočíchy, ako sú medvede, losy, diviaky, ježkovia a rôzne druhy vtákov. Vedci sa v tejto oblasti dlhú dobu zaoberajú výskumom kvôli jej biologickej hodnote.

Počasie v Stolby National Park môže byť rozmanité. Letá sú teplé a suché s priemernými teplotami okolo 20 °C. Nočné teploty sa však môžu znížiť, preto je dobré si so sebou vziať teplejšie oblečenie. Zimy sú chladné s priemernými teplotami okolo -10 °C. Výskyt snehu je bežný a vytvára nádherné scenérie skalných útvarov.

Je však dôležité zdôrazniť, že v tejto oblasti môže byť veľmi daždivé počasie. Pravidelné zrážky znamenajú, že návštevníci by si mali so sebou vziať vhodný odev a dostatočnú ochranu pred dažďom.

Stolby National Park je fascinujúcou destináciou v Bielorusku. Jeho výnimočné prírodné krásy a rozmanité živočíšne a rastlinné druhy robia z parku jedno z najdôležitejších ochranných území v krajine. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete ho navštíviť, určite budete nadšení jeho jedinečnou krásou a pôvabom.


Najčastejšie otázky a odpovede Bielorusko Stolby National Park


Otázky a odpovede sú v anglickom jazyku, pretože sa jedná o turistické informácie pre zahraničných návštevníkov.

1. What is Stolby National Park?
Stolby National Park is a nature reserve in Belarus that covers an area of 48,000 hectares. It is famous for its unique rock formations, which are popular with rock climbers, hikers, and nature lovers.

2. Where is Stolby National Park located?
Stolby National Park is located in the city of Minsk, Belarus. It is about 20 kilometers from the city center.

3. When is the best time to visit Stolby National Park?
The best time to visit the park is from May to September when the weather is mild and the park is in full bloom. However, visitors can enjoy the park throughout the year.

4. What are the activities to do in Stolby National Park?
There are many activities to do in the park, including hiking, mountain climbing, bird watching, and photography. Visitors can also explore the unique rock formations, which are a major attraction of the park.

5. How much does it cost to enter the park?
The entrance fee to the park is 2 BYN for adults and 1 BYN for children. However, some activities and facilities, such as camping, may have additional fees.

6. Can visitors camp in the park?
Yes, visitors can camp in the park at designated camping sites. There are also cabins and rooms available for rent.

7. Is it safe to climb the Stolby rocks?
Yes, climbing the rocks is safe as long as visitors follow the rules and safety guidelines. It is recommended to hire a professional guide or instructor for climbing activities.

8. What are the rules in the park?
Visitors are required to follow the rules and regulations of the park, such as not disturbing plants and animals, not littering, and not damaging the rock formations. Climbing activities are only allowed with the permission of the park authorities.

9. Is there a visitor center in the park?
Yes, there is a visitor center in the park where visitors can get information about the park, its facilities, and activities. Guided tours and excursions can also be arranged through the center.

10. Are there restaurants and cafes in the park?
Yes, there are restaurants and cafes in the park where visitors can enjoy local and international cuisine. Food and beverage services are also available at the camping sites and rental cabins.


Dovolenka Bielorusko Stolby National Park


Bielorusko je krajina s bohatou prírodou a fascinujúcimi miestami na návštevu. Jedným z týchto miest je aj Stolby National Park, ktorý je jedným z najkrajších a najnavštevovanejších prírodných parkov v krajine.

Stolby National Park sa nachádza len pár kilometrov za hranicou mesta Minsk, hlavného mesta Bieloruska. Park je jedinečný svojimi vápencovými skalnými útvarmi, ktoré majú rôzne tvarové tvary a vynikajú nad okolitou krajinou. Ich výskyt je výsledkom dlhoročnej erózie a geologických procesov, ktoré sa odohrali v tejto oblasti. Tieto stĺpy sú považované za prírodné pamiatky a majú veľký význam pre obyvateľov Bieloruska.

Príchod do parku je veľmi jednoduchý, pretože sa nachádza len pár minút jazdy od Minska. Pri vstupe návštevníci majú možnosť si kúpiť lístky a informácie o parku. Vstupné je veľmi lacné a umožňuje návštevníkom stráviť celý deň objavovaním úžasnej prírody a krásy tohto miesta.

V parku je niekoľko turistických trás, ktoré vedú okolo najzaujímavejších skalných útvarov a prekrásnych výhľadov. Turisti si môžu vybrať medzi krátkymi alebo dlhými trasami a môžu si zvoliť aj turistické trasy rôznej obtiažnosti. Pre tých, ktorí preferujú kratšie prechádzky, je tu možnosť navštíviť najpopulárnejšie časti parku a baliť sa do samostatnej exkurzie.

Jednou z hlavných atrakcií parku je "Babylon", kde sú najväčšie a najimpozantnejšie skalné formácie. Obrovské vápencové stĺpy sa zdvihajú do výšky až 24 metrov a poskytujú nádherný výhľad na okolitú krajinu. Priamo pod Babylonom sa nachádzajú aj malebné jaskyne, ktoré si turisti môžu prehliadnuť. Táto oblasť je veľmi populárna nielen pre svoju úžasnú prírodu, ale aj pre historický význam, keďže niektoré časti sú pokryté starodávnymi nápismi.

Okrem nádherných skalných útvarov a jaskýň, Stolby National Park ponúka aj bohatú floru a faunu. V parku sa nachádza mnoho rastlín a zvierat, ktoré sú jedinečné pre túto oblasť. Návštevníci môžu vidieť rôzne druhy vtákov, ktoré hniezdia v parku, a je možné vidieť aj zelenejší chrobák, ktorý je špecifický pre túto oblasť.

Ak plánujete dovolenku v Bielorusku, Stolby National Park by mal byť na vašom zozname miest na návštevu. Tento park ponúka jedinečné prírodné scenérie a príležitosť vidieť niečo, čo sa nájde len málo miestach na svete. Nech už si vyberiete kratšiu alebo dlhšiu trasu, budete určite ohromení krásou a pokojskou, ktorú tento park ponúka.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky