Nájdite letenky s najlepšou cenou

Bolívia Laguna Verde

Letenka Bolívia Laguna Verde


Bolívia, so svojím úchvatným a rozmanitým prírodným prostredím, je jednou z najobľúbenejších destinácií pre dobrodruhov, milovníkov prírody a cestovateľov. Práve v tejto fascinujúcej krajine sa nachádza jedno z najkrajších a najpôsobivejších prírodných jazier na svete - Laguna Verde.

Laguna Verde, čo v preklade znamená "zelené jazero", sa nachádza v juhozápadnej časti Bolívie, v blízkosti hranice s Chile. Toto jazero je jedným z najdôležitejších turistických miest v regióne a svojou okázalosťou a krásou priťahuje návštevníkov z celého sveta.

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako sa dostať do tejto destinácie, je cestou letecky. Existuje mnoho letových spoločností, ktoré ponúkajú priame lety z rôznych častí sveta do hlavného mesta Bolívie - La Paz. Po príchode do La Pazu si môžete prenajať auto alebo využiť službu cestovnej agentúry, ktorá vám zabezpečí prepravu do oblasti Laguna Verde.

Po príchode na miesto budete ohromení krásou a dramatickosťou tohto nádherného jazera. Laguna Verde sa vyznačuje bohatou zelenou farbou vody, ktorá je spôsobená veľkým množstvom horčíku, arzénu a olova v jazere. Okolo jazera sa týčia nádherné hory a sopky, čo dodáva miestu veľmi dramatický až tajomný vzhľad.

Pre milovníkov prírody je táto lokalita rajom. Mnoho turistov sem prichádza, aby si vychutnalo nádherný scenický výhľad, vysokohorskú túru alebo rybolov. Vody Laguna Verde sú domovom rôznych druhov rýb, čo je priekopníkom jeseterov v juhoamerickom kontinente. Rybári môžu stráviť dni lovením bedrárou, lipánom a sibírskym jesetrom.

Okrem toho, Laguna Verde je tiež obklopená niekoľkými termálnymi prameňmi, ktoré ponúkajú príležitosť na relaxáciu a revitalizáciu. Zrelaxujte svoje stuhnuté svaly a uvoľnite sa v prirodzenej horúcej vode, zatiaľ čo sa vychutnávate okolitú jedinečnú krásu.

Pre tých, ktorí sa zaujímajú o históriu a kultúru, sú tu hneď vedľa jazera aj rôzne historické ruiny a trajektorie Inkovského národa, ktoré stojí za to preskúmať. Miestne obyvateľstvo je tiež veľmi priateľské a láskavé, a radi vám povedia o histórii a tradíciách tohto miesta.

Návšteva Laguna Verde je naozaj jedinečným zážitkom. Toto jazero je prístupné celoročne, ale ak sa rozhodnete prísť v zime, môžete túliť okolité hory a pozorovať sneženie, ktoré dodáva miestu ešte väčšiu atmosféru zázraku.

Letenka do Bolívie, špeciálne na Laguna Verde, vám ponúka možnosť spojiť sa s prírodou a objaviť krásy tohto jedinečného miesta. Ako budete plaviť sa po zelených vodách tohto jazera, budete mať pocit, že ste preleteli až do iného sveta - sveta krásy a tajomstva.


Počasie Bolívia Laguna Verde


Bolívia Laguna Verde - krása zeme a nebe

Bolívia je jednou z krajín, ktoré nepatrí medzi tie najznámejšie turistické destinácie, no ponúka návštevníkom mnoho zaujímavých miest, ktoré úplne určite stojí za návštevu. Jedným z nich je aj miesto s názvom Laguna Verde, čiže Zelené jazero. Tento nádherný prírodný klenot sa nachádza v sektore Eduardo Avaroa Andského národného parku, na juhozápadnom okraji krajiny, v nadmorskej výške približne 4 300 metrov. Poďme sa spoločne pozrieť, čo nás na tomto mieste očakáva, aké je tam počasie a ako sa k tomuto prirodzenému divu dostať.

Krása Zeleného jazera

Ako už názov napovedá, jedná sa o jazero so zeleným odtieňom. Farbu mu dáva vysoký obsah medi v jeho vodách, ktoré sa tým pádom javia v zelenej farbe. Na počudovanie to však nie je jediná farba, ktorú pri vstupe do parku zistíte. Hneď vedľa Zeleného jazera sa nachádza aj jazero Blanca, teda Biele jazero, a obživujúce ho vulkanické plyny mu dávajú jemne modrý odtieň. Toto prírodné spojenie nádherne kontrastuje s okolitými tmavými skalami, bez ktorých by sa tento pohľad nezdalo taký kontrastný a krásny.

Počasie v Bolívii

Ak sa chystáte navštíviť toto miesto, je dobré si predtým zistiť, aké tam je počasie a kedy sa tam vybrať. Klíma v Bolívii závisí od zemepisnej polohy a nadmorskej výšky. Na juhu a juhozápade, kde sa nachádza Laguna Verde, dominuje suché a studené podnebie. Najhorúcejšie mesiace sú v súvislosti s týmto miestom január a február, keď teploty môžu dosiahnuť až 18 stupňov Celzia. Tri mesiace od mája do júla sú však tie najchladnejšie, pričom teploty môžu byť aj pod bodom mrazu.

Ako sa tam dostať

Laguna Verde leží v neďalekej blízkosti hranice s Chile, v Andoch. Najjednoduchším spôsobom, ako sa tam dostať, je vydať sa z mesta Uyuni, ktoré leží asi dve hodiny jazdy autom. Uyuni, ktoré je základňou celej oblasti, je možné dosiahnuť z bolívijského hlavného mesta La Paz pravidelnými autobusovými spojeniami alebo leteckou dopravou.

Na záver

Ak máte radi krásne prírodné klenoty a máte chuť stráviť pár dní vo viere turistických atrakcií, tak navštívenie Laguna Verde by malo byť na vašom zozname. Krásne jazerá sa spolu s okolitými skalami dokážu dobre postarať o tichý oddych od mestského ruchu. A ak vnímate kruhy spojené s odpočinkom a turistikou, tak sa nezabúdajte pripraviť na ochladenie počas noci a pripravení sa na dátum vášho pobytu, pretože počasie tu môže byť naozaj nerovnomerné.


Najčastejšie otázky a odpovede Bolívia Laguna Verde


1. Aká je poloha Laguny Verde v Bolívii?
Laguna Verde sa nachádza v juhozápadnej časti Bolívie, v departemente Potosí.

2. Prečo je Laguna Verde nazývaná zelenou lagunou?
Laguna Verde získava svoju zelenú farbu od minerálov, najmä od vysokého obsahu horčíka a arzénu v jej vode.

3. Aké sú hlavné atrakcie pri Lagune Verde?
Okrem samotnej jazery je najväčšou atrakciou v blízkosti Laguna Colorada, ktorá je známa svojou červenou farbou vďaka vysokému obsahu železa v jej vode. Ďalšou atrakciou je aj blízky vnútrozemský sopečný vrchol Licancabur.

4. Ako sa dostanem k Lagunie Verde?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať k Lagune Verde, je najať si šoféra alebo zapojiť sa do organizovanej výletnej skupiny. Cesta k jazeru je často náročná a vyžaduje si skúseného vodiča so vhodným terénnym vozidlom.

5. Aké je počasie v okolí Laguny Verde?
Počasie v okolí Laguny Verde je charakterizované extrémnymi teplotami a rýchlymi zmenami počasia. V lete sa teploty pohybujú medzi 15 až 25 stupňami Celzia, zatiaľ čo v zime môžu klesnúť až na -20 stupňov Celzia.

6. Je možné sa kúpať v Lagune Verde?
Nie je bežné, aby sa ľudia kúpali v Lagune Verde. Voda jazera je kvôli vysokému obsahu minerálov a nízkym teplotám nevhodná na kúpanie sa.

7. Kde si môžem nájsť ubytovanie v blízkosti Laguny Verde?
Nie sú veľké možnosti na ubytovanie priamo v blízkosti Laguny Verde. Najlepšou možnosťou je ubytovať sa v meste Uyuni, odkiaľ sa organizujú výlety k jazeru.

8. Aké sú ďalšie známe atrakcie v okolí Laguny Verde?
Okrem Laguny Colorada a sopky Licancabur sú ďalšie atrakcie v tejto oblasti soľné pláne Uyuni, múzeum vláčikov v meste Uyuni a termálne pramene v blízkosti jazera Polques.


Ubytovanie Bolívia Laguna Verde


Bolívia Laguna Verde je oblast v Andách, ktorá sa nachádza na juhozápade Bolívie. Táto oblasť je známa pre svoj vrcholový turizmus, jedným z najpopulárnejších miest je Lagúna Verde alebo Zelené jazero.

Lagúna Verde je prírodný krásny jazero, ktoré má hlbokú zelenú farbu. Je to dôsledok minerálov prítomných v jazere. Toto miesto je oblúbené medzi turistami z celého sveta a poskytuje výborné ubytovanie v okolí.

Miesto, kde sa nachádza Bolívia Laguna Verde, nie je ľahké dosiahnuteľné. Cesta autom trvá z mesta Uyuni približne 4 hodiny a koľajový dopravný systém je v tejto oblasti obmedzený. Preto je dobré plánovať cestu na toto miesto dopredu.

Ubytovanie v okolí Lagúna Verde ponúka širokú škálu možností. Väčšina turistov si vyberá stanovanie v kempoch v okolí, ktoré sú lacnejšie a umožňujú im byť v kontakte s prírodou. Okrem toho sú k dispozícii aj ubytovacie kapacity v blízkej dedine, kde nájdete klasické hotely a hostelové ubytovanie.

Vyberať si správne ubytovanie v Bolívia Laguna Verde môže byť rozhodujúce pre váš zážitok. Ak chcete byť blízko prírody a vnímať krásy And, je camping ideálnou možnosťou. Sú k dispozícii rôzne kempové miesta, kde nájdete základné vybavenie, ako napríklad vodu, toalety a ohnisko na grilovanie.

Ak si želáte pohodlné ubytovanie, môžete zvoliť hotely a ubytovanie v dedine nedaleko od Lagúna Verde. Tieto možnosti poskytujú luxusnejšie zázemie, ako sú sprchy a teplé posteľné obliečky a v blízkosti sa nachádza niekoľko reštaurácií, ktoré ponúkajú tradičnú bolívijskú kuchyňu.

Keď navštívite Bolívia Laguna Verde, odporúčame si vybrať ubytovanie v predstihu, aby ste mali istotu, že budete mať miesto na prespanie. Ak chcete zažiť prírodu v plnej krasote, neváhajte a zvoľte kempovanie. Ak sa chcete cítiť pohodlnejšie a mať k dispozícii základné zariadenia, zvoľte hotely alebo hostelové ubytovanie.

Bolívia Laguna Verde je jedným z najkrajších miest v Andách, kde nájdete úchvatné prírodné krásy a unikátny kultúrny zážitok. Nech už si vyberiete akékoľvek ubytovanie, nezabudnite si užiť okamihy, ktoré vám táto oblasť ponúka.


Dovolenka Bolívia Laguna Verde


Bolívia je krajinou, známou svojou bohatou prírodou a nádhernými krajinami. Medzi jedno z najoblúbenejších miest na dovolenku v tejto krajine patrí aj Laguna Verde, čo v preklade znamená Zelená lagúna.

Laguna Verde sa nachádza v jihovýchodnom sektore štátu Potosí v Bolívii, v Andách. Je to slané jazero, ktoré sa nachádza v krásnej horskej oblasti, medzi vulkánmi Licancabur a Juriques. Jazero je obklopené úchvatnými vrcholmi a biednym krajinným prostredím.

Samotné jazero je známe svojou zelenou farbou, ktorá je spôsobená vysokej koncentráciou minerálov, najmä siarky a horčíka. Táto kombinácia minerálov spôsobuje, že jazero mení farby v závislosti od slnečného svetla a ročného obdobia. Najlepší čas na návštevu je v období leta, kedy je jazero najkrajšie a najzelenšie.

Laguna Verde je obľúbenou destináciou medzi turistami kvôli svojej mimoriadnej kráse a jedinečným prírodným úkazom. Turisti si môžu vziať so sebou fotoaparát a zachytiť úchvatné scenérie s hradbami hôr a zelenou vodou jazera. Okrem toho majú možnosť vyskúšať si rôzne aktivity ako turistika, rybolov alebo len obdivovať nádherné scenérie.

Je dôležité poznamenať, že Laguna Verde sa nachádza vo veľmi vysokých nadmorských výškach, a preto je potrebné sa pripraviť na nadmorskú výšku a vyhnúť sa výškovej chorobe. Je dôležité nosiť so sebou dostatok vody a prispôsobiť sa tamojšiemu podnebiu.

Okrem samotnej Laguny Verde môžu turisti navštíviť aj iné miesta v okolí ako sú termálne pramene v blízkosti jazera, kde si môžu oddýchnuť a uvoľniť sa. Tiež je možné využiť túto príležitosť a navštíviť aj blízke sopky Licancabur a Juriques, ktoré ponúkajú nádherné výhľady a množstvo príležitostí pre horolezcov.

Všetko však treba absolvovať s opatrnosťou a rešpektovať prírodu, pretože jazero je chránenou oblasťou. Je potrebné dodržiavať pravidlá a neporušovať životné prostredie. Turisti by si mali byť vedomí, že ich prítomnosť môže mať vplyv na empátie místnych obyvateľov, pretože ich kultúra, tradície a život sú pre nich veľmi dôležité.

Výlet na Lagunu Verde v Bolívii je nezabudnuteľným zážitkom pre všetkých milovníkov prírody a krásy. Je to miesto, ktoré vás dostane svojou jedinečnou atmosférou a nádhernými scenériami. Ak hľadáte dovolenku, ktorá vás prenesie do iného sveta, vyskúšajte ten, ktorý ponúka Bolívia a Laguna Verde.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky