Nájdite letenky s najlepšou cenou

Bolívia Salar de Uyuni

Dovolenka Bolívia Salar de Uyuni


Bolívia je fascinujúcou krajinou v Južnej Amerike, známou svojou bohatou kultúrou a úchvatnou prírodou. Jedným z najkrajších a najpopulárnejších miest na dovolenku v Bolívii je Salar de Uyuni - najväčšia soľná pláň na svete.

Salar de Uyuni sa nachádza na výške viac ako 3 600 metrov nad morom a rozprestiera sa na ploche takmer 11 000 kilometrov štvorcových. Táto obrovská soľná pláň je výsledkom desiatok tisíc rokov evolúcie, počas ktorej sa slaná voda zísťovala a zanechávala za sebou hrubé vrstvy soľných kryštálov. Vďaka tomu vzniklo unikátne a ohromujúce prírodné prostredie, aké nikde inde na svete nenájdete.

Ak si vyberiete dovolenku v Bolívii a rozhodnete sa navštíviť Salar de Uyuni, pripravte sa na nezabudnuteľný zážitok. Pláň je úplne vyrovnávaná a nekonečne biela, čo z nej robí skvelé miesto na fotografovanie. Vďaka dokonalej rovine si tu môžete vytvoriť zaujímavé optické ilúzie, kde sa môžete hrať s perspektívou a veľkosťou objektov. Napríklad, môžete sa fotiť tak, ako by ste držali soľnú pláň vo svojej dlani alebo by ste sedeli na okraji obrovskej solnej misky.

Okrem toho, Salar de Uyuni ponúka aj ďalšie úžasné prírodné krásy. Napríklad, Laguna Colorada - jazero s ružovou vodou, spôsobenou vysokým obsahom rias, ktoré ho obývajú. Ďalej tu môžete navštíviť gejzíry Sol de Mañana, prechádzať sa medzi brodmi korčúľami alebo sa vydať na jednodňový výlet do blízkej Atacamy, najsuchšieho oblasti na Zemi.

Pre mnohých je Salar de Uyuni poslednou zastávkou ich cesty. Vďaka svojej jedinečnosti a neuveriteľnej kráse je to však miesto, ktoré určite stoja za to navštíviť. Ak sa rozhodnete stráviť svoju dovolenku v Bolívii, nevynechajte túto úžasnú príležitosť zažiť niečo naozaj neopakovateľné.


Najčastejšie otázky a odpovede Bolívia Salar de Uyuni


Najčastejšie otázky a odpovede o Bolívii a Salare de Uyuni:

1. Čo je Salare de Uyuni?
Salare de Uyuni je najväčšie soľné pláň na svete, nachádza sa v Bolívii.

2. Ako sa tam dostať?
Najlepší spôsob, ako sa dostať do Salare de Uyuni, je lietadlom do mesta Uyuni a odtiaľ pokračovať v terénnom vozidle alebo s miestnym sprievodcom.

3. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Salare de Uyuni?
Najlepšie obdobie na návštevu Salare de Uyuni je od mája do októbra, keď je suché obdobie. Počas mokrého obdobia je voda na pláni a je obtiažne sa pohybovať.

4. Aký je miestny klima?
Klima v Salare de Uyuni je suché a chladné. Teploty počas dňa môžu byť teplé, ale v noci klesajú na veľmi nízke teploty.

5. Akoá je nadmorská výška v Salare de Uyuni?
Salare de Uyuni sa nachádza vo výške približne 3 656 metrov nad morom. Preto je dôležité byť pripravený na výškovú chorobu.

6. Aká je hlavná atrakcia v Salare de Uyuni?
Hlavnou atrakciou v Salare de Uyuni je dokonalý odraz oblohy na soľnej pláni, kedy môžete vytvárať úžasné optické ilúzie.

7. Koľko dní je potrebných na návštevu Salare de Uyuni?
Väčšina turistov absolvuje 3-dňový výlet, ktorý zahŕňa prechod cez celý Salare de Uyuni a okolité atrakcie.

8. Potrebujem špeciálnu povolenie na vstup do Salare de Uyuni?
Nie, nie je potrebné žiadne špeciálne povolenie na vstup do Salare de Uyuni. Je však dôležité mať platný pas a turistickú vízu pre vstup do Bolívie.

9. Môžem si vytvárať fotky s optickými ilúziami na soľnej pláni?
Áno, vytvorenie fotografií s optickými ilúziami je veľmi populárnou činnosťou v Salare de Uyuni. Miestni sprievodcovia vám pomôžu s tým.

10. Aké ďalšie atrakcie nájdete v okolí Salare de Uyuni?
Okolie Salare de Uyuni je plné ďalších atrakcií, ako sú farebné jazerá, gejzíry, horúce pramene a vulkány.


Letenka Bolívia Salar de Uyuni


Bolívia je fascinujúcou krajinou s množstvom nezameniteľných prírodných zázrakov. Jedným z najimpozantnejších miest, ktoré treba navštíviť, je Salar de Uyuni - najväčšie soľné plátno na svete.

Salar de Uyuni sa nachádza v juhozápadnej časti Bolívie a rozprestiera sa na úžasnej ploche 10 582 štvorcových kilometrov. Toto jedinečné miesto je vyhlásené za národný park a je jedným z hlavných turistických magnetov krajiny.

To, čo robí Salar de Uyuni skutočne špeciálnym, je jeho úžasne rovná povrch a spektakulárny scenár, ktorý ho obklopuje. Počas suchého obdobia sa soľná pláň premení na pustú bielu púšť, ktorá sa zdá byť neporušená a neskutočne ďaleko od civilizácie. V tomto období je to jeden z najfascinujúcejších prírodných fenoménov sveta.

Avšak počas dažďového obdobia, ktoré trvá od januára do apríla, sa soľná pláň mení na obrovské zrkadlo. Nenápadné jazerá vytvorené dažďovou vodou absorbovajúce povrch soľnej plochy, spôsobia, že miesto je nebeským odrazom modrého neba a oblakov. Je to jedinečný zážitok, a preto je najlepším obdobím návštevy Salar de Uyuni.

Táto destinácia sa dá ľahko dosiahnuť po vzduchu. Existuje niekoľko leteckých liniek, ktoré ponúkajú priame lety do hlavného mesta Bolívie, La Paz. Po prílete do mesta budete musieť absolvovať cestu pozemným dopravným prostriedkom alebo leteckou dopravou do mesta Uyuni, ktoré je bránou do soľnej pláne.

Počas pobytu v Salar de Uyuni si môžete vychutnať mnoho činností. Môžete si prenajať vozidlo a ísť na samostatnú jazdu po soľnom plátne, čo vám umožní preskúmať plochu a urobiť si nekonečné množstvo fotografií. Existujú tiež rôzne exkurzie, ktoré vás zavedú do okolitých prírodných divov, ako sú minerálne lagúny, výbuchové krátery a geotermálne oblasti. Nevynechajte návštevu ostrova Incahuasi, ktorý je obklopený kaktusovými hájmi.

Salar de Uyuni je tiež skvelým miestom na sledovanie západu slnka a pozorovanie nočnej oblohy. Jeho odľahlá poloha znamená minimálnu svetelnú znečistenosť, čo z neho robí ideálne miesto na pozorovanie hviezd. Ak máte šťastie, môžete dokonca vidieť prechod medzinárodnej stanice ISS.

V článku sme si všimli a opísali len niekoľko zaujímavých aspektov Salar de Uyuni, ale skutočná krása a jedinečnosť tohto miesta sa nedá úplne zachytiť slovami. Ak máte radi prírodu a dobrodružstvo, určite by ste mali zvážiť túto oblasť na svojej zozname destinácií. Je to nezabudnuteľný zážitok, ktorý vás ohromí a ponechá vás s obdivom voči kráse prírody.


Ubytovanie Bolívia Salar de Uyuni


Bolívia Salar de Uyuni je jedno z najviac očarujúcich miest na Zemi. Nachádza sa na juhozápadnom okraji Bolívie a zahŕňa oblasť solného pláň Salar de Uyuni, ktorá je najväčšou solnou plochou na svete. Okrem prekrásneho výhľadu ponúka návštevníkom aj nezvyčajné skúsenosti napríklad s ubytovaním.

Jeden typ ubytovania, ktorý určite stojí za vyskúšanie, sú slané hotely. Slané hotely sa nachádzajú na samotnej solnej pláni a sú postavené zo soli. Sú to úplne unikátne a nezabudnuteľné zážitky, pretože sa budete ubytovať v miestnostiach vyrobených zo soli, od stien po nábytok, dokonca aj postele a stoly.

Tieto hotely sú obklopené úchvatným výhľadom na solný plán a môžu ponúkať aj mnoho atrakcií vrátane solných jazier, gejzírov, horúcich prameňov a iných prírodných divov, ktoré sú plné zážitkov. Sladká voda je v týchto hotelych veľmi vzácna, pretože sa nachádzajú na solnej pláni, ktorá je veľmi suchá oblasť. Voda sa musí prepravovať inými prostriedkami a navštíviť slané hotely je skutočne unikátne.

Okrem slaných hotelov môžete v Salar de Uyuni nájsť aj iné typy ubytovania, napríklad hotely, hostelové ubytovanie a kempingy. Hotely v tejto oblasti sú zvyčajne malé a núdzové, ale ponúkajú základné možnosti, ktoré sú potrebné pre pohodlný pobyt.

Hostelové ubytovanie je často lacnejšie, ale pritom stále poskytuje základné pohodlie. Hostely sa nachádzajú hlavne v meste Uyuni, ktoré je vzdialené asi 30 kilometrov od samotného Salar de Uyuni. Väčšina hostelských ubytovaní ponúka bezplatné raňajky a sprchy s teplou vodou.

Kempingové miesta sú tiež k dispozícii pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť hotely a hostely. Kempingové miesta sa nachádzajú na okraji solnej pláne a môžete si tu prezrieť hviezdnatej oblohu a užiť si ticho a pokoj v prírode.

Salar de Uyuni je jedným z najkrajších a najunikátnejších miest na svete a ponúka nezvyčajné skúsenosti s ubytovaním. Či ste návštevník, ktorý sa chce ubytovať v slaných hoteloch, hosteli alebo kempingoch, tento región vám poskytne nezabudnuteľné zážitky a krásnu prírodu, ktorá vás určite okúzli.


Počasie Bolívia Salar de Uyuni


Bolívia je známa svojou doteraz nedotknutou prírodou a fascinujúcimi prírodnými úkazmi. Jedným z najkrajších miest, ktoré si môžete v tejto krajine vychutnať, je Salar de Uyuni. Táto oblasť je domovom najväčšieho slaného jazera na svete a je považovaná za pravú perlu Bolívie.

Počasie v Salar de Uyuni je extrémne a nevyspytateľné. Vďaka svojmu vysokej nadmorskej výške viac ako 3650 metrov nad morom a rozsiahlym slaným povrchom, je klima veľmi drsné a nestále.

V lete, ktoré prebieha od novembra do marca, môžete očakávať teploty okolo 20 až 25 °C. Počas tohto obdobia je tiež viac zrážok a niekedy sa môžu vyskytnúť búrky, ktoré pridávajú ešte viac dramatickosti k už tak impozantnej krajine. Salar de Uyuni vonia čerstvou dažďovou vodou a sladkými kvetmi, ktoré rozkvitajú na okolitých poliach, čo vytvára kontrast s bielymi slanými prechádzkami.

Zima v Salar de Uyuni trvá od mája do októbra a teploty sa pohybujú od -15 do 5 °C. V zimných mesiacoch je miesto menej zhustené turistami a ponúka jedinečné, zamrznuté výhľady na slané pláne. V tomto období je obloha jasnejšia a priezračnejšia, čo vytvára ideálne podmienky na pozorovanie nočnej oblohy a hviezd. Môžete sa tešiť na čistú bielu scenériu prekrytú snom, ktorá vytvára ilúziu, že sa nachádzate na inej planéte.

Okrem extrémneho počasia je Salar de Uyuni známy aj pre svoje baníctvo soľi. Miestni ťažia soľ z jazera a tá slúži nielen ako dôležitá surovina pre miestny obyvatelia, ale aj ako atrakcia pre turistov. Ak sa rozhodnete navštíviť Salar de Uyuni, budete mať príležitosť obdivovať obrovské solné pláne, ktoré sa rozprestierajú na ploche 10 582 kilometrov štvorcových.

V každom období roka je dôležité si so sebou zobrať vhodné oblečenie a ochranné prostriedky, pretože slnečné lúče sú veľmi intenzívne vďaka vysokej nadmorskej výške a odrazu slnečného svetla od soli. Ochrana pred slnečným žiarením je nevyhnutná, takže nezabudnite na slnečné okuliare, klobúk a opaľovací krém.

Salar de Uyuni je teda fascinujúcim miestom, ktoré sa vyznačuje svojou krásou a zároveň nepredvídateľným a drsným počasím. Bez ohľadu na ročné obdobie, návšteva tohto jedinečného miesta v Bolívii určite stojí za to.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky