Nájdite letenky s najlepšou cenou

Bolívia Yungas Road (Death Road)

Ubytovanie Bolívia Yungas Road (Death Road)


Bolívia je známa svojou nádhernou prírodou a jedinečnými miestami, ktoré si môžete navštíviť. Jedným z týchto miest je aj Yungas Road, známa ako Death Road alebo Cesta smrti. Tento cestovateľský zážitok je zarážajúci a zaručene vás dojme.

Yungas Road sa nachádza v Andách, medzi hlavným mestom La Paz a mestečkom Coroico. Vo svojej historickej podstate bola táto cesta hlavnou spojnou cestou medzi týmito dvoma miestami, ale dnes sa používa predovšetkým ako turistická atrakcia pre neohrozených dobrodruhov.

Čo však dáva ceste smrti taký nebezpečný názov? Jednoducho povedané, Yungas Road je známa svojou extrémnou úzkosťou a nebezpečným profilom. Na väčšine úsekov je to jediná cesta a pri stretu dvoch vozidiel sú obrovské šance na nehody.

Yungas Road je naozaj adrenalínovou skúškou pre všetkých, ktorí sa na ňu odhodlajú. Jej povrch je väčšinou štrkovo-prachový a cesta je úzka a nebezpečne nerovná. Okolo cesty sa tiahnu obrovské skalné útesy, ktoré priam vyzývajú k zázračným prejazdom.

Prvý úsek cesty smerom dole je najnebezpečnejší. Je známy ako Cuesta del Choro, čo v preklade znamená Šikmé kopce opíc. Tento úsek je jednou z najstrmších častí cesty a nesmie sa podceniť. Jedno zlyhanie môže mať fatálne dôsledky.

V čase, keď cesta smrti bola ešte používaná pri cestovaní, bola to často smrteľná pasca pre vodičov a ich posádky. Vďaka extrémnemu a nevyspytateľnému terénu bolo veľkokapacitné vozidlo na tejto ceste natoľko náročné ovládať, že často dochádzalo k nebezpečným situáciám.

Dnes je Yungas Road prevažne turistickou atrakciou pre dobrodruhov, ktorí chcú mať nezabudnuteľný zážitok. Existuje však aj bezpečná alternatíva pre tých, ktorí sa neodvážia siahnuť na túto hranu života a smrti.

V roku 2006 bol otvorený nový asfaltový úsek, ktorý slúži ako hlavná cesta pre premávku vozidiel. To znamená, že pôvodná Yungas Road je teraz de facto prechodná a slúži predovšetkým ako turistická atrakcia.

Pre návštevníkov, ktorí sa na ňu odhodlajú, je to odmena s nádhernými výhľadmi na susedné hory a husté dažďové pralesy. Okrem toho musia mať turisti vždy na pamäti bezpečnostné opatrenia a dodržiavanie pravidiel cestnej premávky.

Yungas Road je skutočnou paletou kontrastov - nádherným miestom súčasne nástrahou hazardnej jazdy. Ak teda hľadáte jedinečný zážitok pri svojej návšteve Bolívie, nezabudnite si zahrnúť do svojho itinerára Yungas Road. Ale pamätajte, buďte opatrní a užite si tento adrenalínový zážitok s rezervou.


Letenka Bolívia Yungas Road (Death Road)


Najniebezpečnejšia cesta na svete - Yungas Road známejšej ako "Death Road" sa nachádza v Bolívii a v posledných rokoch sa stala obľúbenou turistickou atrakciou pre adrenalínových záujemcov.

Cesta prechádza z mesta La Paz, ktoré leží v nadmorskej výške takmer 3 700 metrov, do mesta Coroico v nižšom nadmorskom výškovom pásme. Celková dĺžka cesty je 69 kilometrov a ponúka nádherné výhľady na Andské pohorie.

Avšak Yungas Road nepatrí medzi bežné asfaltové cesty, ide o úzku štrkovú cestu s veľkým množstvom ostrých zákrut. Asi najväčšie riziko na tejto ceste predstavujú rokliny, ktoré sa nachádzajú pri ceste. Niektoré z týchto roklinov sú tak hlboké až 600 metrov.

Cesta má naozaj vydareniu históriu. Bol postavená v 30. rokoch minulého storočia a bola využívaná na prepravu tovaru medzi La Paz a Coroico. Počas desaťročí si cesta vyžiadala niekoľko ľudských životov a stala sa osudnou pre množstvo áut, ktoré z nej zoskákali.

Dnes je "Death Road" obľúbenou atrakciou pre turistov, ktorí hľadajú adrenalínový zážitok. Mnoho cestovných kancelárií ponúka výlety po ceste s doprovodným inštruktérom.

Koniec cesty bol síce zlepšený, ale Yungas Road aj napriek tomu ostáva jednou z najnebezpečnejších ciest na svete. Nie vždy sa však skončí tragicky. V roku 2015 na ceste spadol autobus s turistami do rokliny, ale všetci pasažieri prežili.

Ak hľadáte adrenalínový zážitok a nebojíte sa rizika, Yungas Road by mohla byť práve to, čo hľadáte. Pokiaľ vám však ide o bezpečie, radšej si cestu na Death Road preskočte.


Dovolenka Bolívia Yungas Road (Death Road)


Bolívia je krajina, ktorá ponúka množstvo turistických atrakcií a jeden z najpopulárnejších miest, ktoré si môžete priamo na tejto zemi vychutnať, je The Yungas Road, alebo tiež známa ako Death Road.

The Yungas Road, ktorá spája mesto La Paz a Coroico, niekoľko rokov figurujú v zozname jednej z najnebezpečnejších ciest na svete. Je to úzka, špinavá a prašná cesta na úpätí Andami, kde jedna strana je skalnatá a druhá je prepadlisko do hlbokého údolia. Jedná sa o cestu, na ktorú prídu nielen stopy mudu, ale aj krv po nehodách.

Názov Death Road (Cesta smrti) získala cesta preto, lebo z tohto dôvodu bola pre tunajších obyvateľov smutnou zvyčajnosťou, že každodenne sa tu stávali tragické autonehody. Odhaduje sa, že v minulosti tu došlo k viac ako 300 smrteľným nehodám.

V súčasnosti je Yungas Road odmazaná novou cestou, kde prebieha menej dopravy a nehodovosť tu je nižšia. Avšak túto pôvodnú cestu si stále mnohí turisti vyberajú ako adrenalínovú atrakciu, kde zažijú adrenalínový zážitok zdravého nebezpečenstva.

Ak sa do Bolívie chystáte, rozhodnite sa, či chcete tento zážitok skúsiť, alebo radšej navštívite pokojnejšie miesta. Avšak pre tých návštevníkov, ktorí sa rozhodnú vyskúšať Yungas Road, ihneď porozumejú, prečo bola táto cesta nazývaná „Cesta smrti“. Zatiaľ čo nazdávate sa, že sa vaše srdce zastaví, pohľadm sa otvára krásny výhľad a vôbec nebudete chcieť opustiť bolívijské panorámy.

Pre tých odvážnych, ktorí sa nechcú ponáhľať, Yungas Road je pre nich nezabudnuteľný zážitok stojíva za to. Je to však výlet pre adrenalínových závislákov a pokúsení riskantnými výzvami, ktorá si ju zaslúži považovať.

V každom prípade, ak ste sa rozhodli pre tento zážitek, nezabudnite si aj poistku a dôkladne si vybrať stvrdnutého odporúčaného sprievodcu, aby vám zážitok bol nezabudnuteľný a bezpečný.

Bolívia patrí k najkrajším krajinám v Južnej Amerike, kde každý rok priláka množstvo turistov z celého sveta. Yungas Road, Cesta smrti, je jednou z hlavných turistických atrakcií, ktoré vám umožnia plne zažiť bolívijský duch a pohodlie krajiny. Tak sa teda nebojte riskovať, pretože nezabudnuteľné zážitky vás určite nebudú čakať, ak sa neodvážite skúsiť niečo nové a nebezpečné.


Najčastejšie otázky a odpovede Bolívia Yungas Road (Death Road)


1. Čo je Yungas Road (Death Road) v Bolívii?
- Yungas Road, tiež známa ako Death Road, je jedna z najnebezpečnejších ciest na svete, nachádzajúca sa v Bolívii.

2. Prečo je Yungas Road tak nebezpečná?
- Yungas Road sa tiahne po úbočí And vysoko nad údolím a je známa kvôli svojim strmým a nebezpečným zákrutám, úzkym prejazdom pre vozidlá a neexistencii zábradlia alebo ochrannej zóny.

3. Koľko ľudí bolo zabitéch na Yungas Road?
- Presné čísla nie sú známe, ale odhaduje sa, že na Yungas Road bolo zabité viac ako 300 ľudí.

4. Ako sa dá cesta prekonať?
- Cesta sa dá prejsť autom, bicyklom alebo na motorke, ale kvôli vysokému riziku dopravných nehôd je čoraz obľúbenejšie prejsť ju organizovanou turistickou skupinou.

5. Aké opatrenia sa podnikajú na zmiernenie nebezpečenstva na Yungas Road?
- S vedomím o nebezpečenstve cesty boli zavedené opatrenia, ako je zriadenie nových ciest a tunelov, čím sa snažia minimalizovať riziko dopravných nehôd.

6. Aké miesta sú na trase Yungas Road zaujímavé pre turistov?
- Okolie Yungas Road je veľmi krásne a plné exotických rastlín a živočíchov. Turisti majú možnosť vidieť nádherné vodopády, pralesy a zaujímavú flóru a faunu.

7. Je Yungas Road stále otvorená pre verejné použitie?
- Áno, Yungas Road je stále pre verejnosť prístupná. Napriek zmenšeniu nebezpečenstva cesty zostáva extrémne náročná a opatrnosť je nevyhnutná.


Počasie Bolívia Yungas Road (Death Road)


Bolívia má svoje dni teplé a suché ako aj dny dažďa, ale to, čo je na tomto mieste najnebezpečnejšie, je Yungas Road, ktorá sa tiež nazýva cestou smrti.

Cesta Yungas Road sa nachádza v najzápadnejšej časti Bolívie a spája mesto La Paz s mestečkom Coroico. Je to jedna z najnebezpečnejších ciest na celom svete so strmými zákrutami a prudkými výškami. Cesta Yungas Road bola vybudovaná v 30. rokoch 20. storočia pre potreby prepravy kokainu a už počas výstavby prišlo o mnoho pracovníkov kvôli nebezpečnému terénu.

Cesta je dlhá 69 kilometrov a je na nej aj niekoľko miest, ktoré sa nachádzajú vysoko nad úrovňou mora, čo znamená, že počas cesty sa môže meniť aj počasie. Cesta sa pýši nádhernými výhľadmi na hory a pralesy, ale počas daždivých dní sa môže stať, že viditeľnosť bude nulová a vodiči budú mať problém udržať auto na ceste.

Na ceste sú vstavané aj malebné vodopády a riek, no kvôli strmým zákrutám sa stávajú miestami nebezpečné. Práve kvôli týmto nebezpečenstvám sa cesta Yungas Road stala symbolem adrenalínových aktivít, ako napríklad cyklistiky a motokrosu.

V zime (jún až august) sa zvyčajne vyskytuje suché počasie, a preto je to obdobie, kedy je na ceste menej dopravy a je sprístupnená pre cyklistov a turistov. Avšak počas ostatného roka sa na tejto ceste môže vyskytnúť silný dážď a hmla, čo znamená, že bezpečnosť na ceste môže byť vážne ohrozená.

Mnohí turisti si plánujú prechod cez Yungas Road ako najväčší adrenalínový zážitok svojho života, no treba si uvedomiť, že ide o nebezpečnú cestu, na ktorej bolo už mnoho úrazov a smrteľných nehôd. Ak sa rozhodnete pre túto cestu, je preto nevyhnutné počúvať radu miestnych sprievodcov a dodržiavať bezpečnostné opatrenia.

Takže ak sa chystáte na cestu Yungas Road, pamätajte si, že sa jedná o nebezpečnú cestu, ktorá vyžaduje mimoriadnu opatrnosť a byť pripravený na nebezpečné podmienky, ktoré môžu nastať kvôli zmenám počasia.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky