Nájdite letenky s najlepšou cenou

Bosna a Hercegovina Sutjeska National Park

Najčastejšie otázky a odpovede Bosna a Hercegovina Sutjeska National Park


Najčastejšie otázky a odpovede o Národnom parku Sutjeska v Bosne a Hercegovine sú:

1. Kde sa nachádza Národný park Sutjeska?
Národný park Sutjeska sa nachádza v juhozápadnej časti Bosny a Hercegoviny.

2. Aké aktivity môžem v Národnom parku Sutjeska robiť?
V Národnom parku Sutjeska môžete robiť rôzne aktivity, ako je turistika, horská cyklistika, rybolov, kempovanie a pozorovanie zvierat.

3. Aký je vstupný poplatok do Národného parku Sutjeska?
Vstupný poplatok do Národného parku Sutjeska závisí od typu aktivity a trvania pobytu. Cena sa pohybuje okolo 5-10 eur pre dospelého.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Národného parku Sutjeska?
Najlepší čas na návštevu Národného parku Sutjeska je na jar a v lete, keď je počasie teplejšie a príroda ozajstne kvitne.

5. Aké sú najlepšie turistické trasy v Národnom parku Sutjeska?
Najpopulárnejšie turistické trasy v Národnom parku Sutjeska sú Maglić, Volujak a Trnovačko jezero.

6. Je možné prespať v Národnom parku Sutjeska?
Áno, v Národnom parku Sutjeska je možné prespať v hoteloch, chatách a kempoch.

7. Aké druhy zvierat sa nachádzajú v Národnom parku Sutjeska?
V Národnom parku Sutjeska žijú rôzne divoké zvieratá, ako sú medvede, vlky, rysy, srnky a vzácne druhy vtákov.

8. Aké sú ďalšie turistické atrakcie v blízkosti Národného parku Sutjeska?
V blízkosti Národného parku Sutjeska sa nachádzajú ďalšie turistické atrakcie, ako sú Stari Most v Mostare, Zrínský hrad v Jajce a historické mesto Sarajevo.

9. Môžem si priviesť psa do Národného parku Sutjeska?
Áno, je povolené viesť so sebou psov, ale musia byť na vodítku a mať platné očkovacie preukazy.

10. Je v Národnom parku Sutjeska možné pestovať stan?
Áno, je povolené kempovanie, ale musíte si zabezpečiť povolenie od správy Národného parku a dodržiavať stanovené pravidlá.


Letenka Bosna a Hercegovina Sutjeska National Park


Bosna a Hercegovina je krajina, ktorá ponúka návštevníkom neskutočné prírodné krásy a pamiatky. Jedným z najznámejších národných parkov krajiny je Sutjeska národný park. Tento národný park sa nachádza v juhovýchodnej časti krajiny a obklopuje údolie rieky Sutjeska.

Sutjeska národný park je známy svojou nádhernou prírodou, ktorá sa vyznačuje rozmanitou faunou a flórou. V rámci parku nájdete obrovské lesné plochy, v ktorých sa skrývajú rôzne druhy zvierat, ako sú rysy, vlky a rôzne druhy medveďov. Druhové pestrosti sa nevyhýbajú ani vtáky, chrobáky, hady a iné živočíchy.

Okrem toho nájdete v parku aj niekoľko turistických zaujímavostí, ktoré zahrnujú rôzne pešie túry, cyklistické trasy, kanoistiku a mnoho ďalších outdoorových aktivít. Najpopulárnejšou z aktivít sú určite pešie túry a prechádzky, ktoré sú ideálne pre obdivovateľov prírody. Počas túry sa môžete vychutnať scenérie hôr, riek a zelených lesov, ktoré robia park jedinečným.

Je tiež možné návštevníkom parku navštíviť niekoľko historickejšie pamiatky, ako sú napríklad pozostatky z druhej svetovej vojny, ktoré sa nachádzajú v údolí rieky Sutjeska. Najvýznamnejšou pamiatkou však je Bobotov Kuk, ktorá je najvyšším vrcholom parku a týči sa do výšky 2 523 metrov nad morom.

Pre cestovateľov, ktorí hľadajú dobrodružstvo a zároveň chcú odpočívať v nádhernej prírode, je návšteva Sutjeska národného parku jedinečnou skúsenosťou. Ak si chcete návštevu parku, mali by ste zvážiť letenku do Bosny a Hercegoviny. Letenky do tejto krajiny sa dajú ľahko vyhľadať a zakúpiť online. Okrem toho sú letenky na túto trasu celkom dostupné a zároveň poskytujú cestujúcim komfortný a rýchly spôsob, ako sa dostať do destinácie.

Celkovo povedané, Sutjeska národný park je jedným z miest v Bosne a Hercegovine, ktoré by ste určite nemali vynechať pri plánovaní vašej dovolenky. Tento park ponúka nádhernú prírodu, krásne jazerské oblasti, roztomilé horské dedinky a miesta histórie. Pokojne môžete stráviť niekoľko dní v parku a užiť si všetky jeho zaujímavosti a možnosti, ktoré vám ponúka. Nezvyčajný mix prírody a histórie robí Sutjeska národný park nádherným miestom pre dovolenku.


Počasie Bosna a Hercegovina Sutjeska National Park


Bosna a Hercegovina je známa svojou krásnou prírodou a bohatou kultúrou. V rámci tejto krajiny sa nachádza množstvo národných parkov, ktoré slúžia na ochranu a propagáciu jej unikátnych prírodných pokladov. Jedným z týchto národných parkov je aj Sutjeska National Park.

Sutjeska National Park sa nachádza v južnej časti krajiny, v pohorí Dinaridy. Tento národný park bol vyhlásený v roku 1962 a je najstarším a najväčším národným parkom v Bosne a Hercegovine. Sutjeska National Park sa vyznačuje obrovskou biodiverzitou, pretože sa rozprestiera na ploche vyše 17 500 hektárov, čo poskytuje útočisko pre množstvo rôznych druhov rastlín a živočíchov.

Príroda v Sutjeska National Parku je ohromujúca a ponúka návštevníkom množstvo možností na skrášlenie a aktívny oddych. Nachádza sa tu najvyšší vrchol Bosny a Hercegoviny - Maglić, ktorý dosahuje výšku 2386 metrov nad morom. Taktiež tu nájdete rieku Sutjeska, ktorá prúdi údolím a vytvára nádherné scenérie.

Počasie v Sutjeska National Parku je veľmi rôznorodé a závisí od nadmorskej výšky. V nižších nadmorských výškach, ako je údolie rieky Sutjeska, prevláda mierny kontinentálny podneb typický miernymi a teplými letami a chladnými zimami. Teploty v lete sa pohybujú okolo 25-30 °C, zatiaľ čo v zime dosahujú teploty až -10 °C. Väčšinou tu zároveň prší a sneží, čo prispieva k vysokej úrovni zelenosti a bohatým vodným zdrojom.

Na vyšších nadmorských výškach, ako je vrch Maglić, sa podnebie mení na horské. Teploty tu sú oveľa chladnejšie, s krátkym letným obdobím, kedy môžu dosahovať teploty okolo 15-20 °C. Zimy sú dlhé a chladné, s teplotami, ktoré klesajú až pod -20 °C. Na týchto vrchoch sa často tvorí sneh a zimných športovcov sunie sem množstvo, hlavne na lyžovanie a snowboarding.

Zo všetkých týchto prírodných krás, ktoré Sutjeska National Park ponúka, môžete mať prospech v každom ročnom období. Letá sú ideálne na turistiku a horskú cyklistiku, zatiaľ čo zimy sú obľúbené pre lyžovanie a chôdzou na snežniciach. Jar a jeseň sú perfektnými časmi na obdivovanie kvetov a farebných listov.

Nezáleží na tom, kedy sa rozhodnete navštíviť Sutjeska National Park, vždy si môžete byť istí, že sa ocitnete v jednej z najkrajších častí Bosny a Hercegoviny. Ponúka nielen prírodné zázraky, ale aj históriu a kultúru, ktoré sa odrážajú vo viacerých pamiatkach a tradíciách tejto oblasti.


Ubytovanie Bosna a Hercegovina Sutjeska National Park


Bosna a Hercegovina je pokladom medzi cestovateľmi, ktorí hľadajú neotvorené miesta a prírodné krásy. Sutjeska Národný park, nachádzajúci sa na západnom konci krajiny, je jedným z najkrajších a najdychberúcejších miest, ktoré stojí za návštevu. Ak sa chystáte navštíviť tento úchvatný národný park, sme tu pre vás so skvelými tipmi na ubytovanie.

Kde sa ubytovať v Sutjeska Národnom parku?

1. Vile Ravne - Táto drevená chata je perfektným miestom na oddych. Nájdete ju uprostred lesa a je obklopená krásnymi horami. Ponúka dve samostatné izby, vlastnú kúpeľňu, kuchyňu a balkón s úžasným výhľadom na prírodu.

2. Apartmány Džajića Buk - Nachádzajú sa len niekoľko minút chôdze od návštevníckeho centra národného parku Sutjeska. Apartmány sú moderne zariadené a majú vlastnú kúpeľňu, kuchyňu a balkón s výhľadom na rieku Sutjesku a okolité hory.

3. Planinski Dom Prijevor - Táto chata ponúka jednoduché izby a spoločenskú miestnosť s krbom. Nachádza sa v blízkosti vstupu do národného parku Sutjeska a ponúka úžasný výhľad na okolité hory.

4. Apartmány Nira - Toto ubytovanie ponúka apartmány rôznych veľkostí v príjemnom prostredí. Nachádza sa v blízkosti miesta, kde sa koná festival Divokej rieky, v blízkosti rieky Sutjeska a hory Maglić.

5. Turistický komplex Vučko - Tento komplex ponúka rôzne formy ubytovania, vrátane bungalovov, hotelových izieb a kempingu. Nachádza sa v tichej časti národného parku a je obklopený neopakovateľnou krásou prírody.

Sutjeska Národný park je tiež známy svojimi turistickými trávnikmi a vode, ktorú ponúka rieka Sutjeska. Turisti si môžu vyskúšať rôzne druhy aktívneho oddychu, ako je rafting alebo túranie v okolí, ktoré sú k dispozícii v parku. Bez ohľadu na to, ako sa rozhodnete stráviť svoj čas v tomto nádhernom parku, určite nebudete sklamaní.

Návšteva Sutjeska Národného parku je vynikajúcou príležitosťou na oddych a objavovanie krás prírody Bosny a Hercegoviny. Preto si vyberte uvedené tipy na ubytovanie v Sutjeska Národnom parku a užite si pohodu a zapadajúce slnko medzi horami. V každom z výberov nájdete to správne pre vaše potreby a nahrávku, ktorá vám umožní objaviť najkrásnejšie kúsky tejto krásnej prírody.


Dovolenka Bosna a Hercegovina Sutjeska National Park


Bosna a Hercegovina je fascinujúca krajina so bohatou históriou a prírodnými pokladmi. Ak ste dobrodružne založení a hľadáte dovolenku mimo bežných turistických trás, Sutjeska National Park je ideálnym miestom pre vás.

Sutjeska National Park, nachádzajúci sa v južnej časti krajiny, je najstarším národným parkom v Bosni a Hercegovine. Park bol zriadený v roku 1962 a jeho rozloha sa rozprestiera na viac ako 17 500 hektároch. Je domovom pre niektoré z najimpozantnejších horských vrcholov a údolí na Balkáne.

Pri návšteve tohto parku budete fascinovaní krásou prírody okolo seba. Park je známy svojimi hlbokými údoliami, rozsiahlymi lesmi a impozantnými vrcholmi. Najvyšší vrchol pohoria Maglić sa dvíha do výšky 2 386 metrov a je jedným z hlavných lákadiel parku. Ak ste zdatný turista, môžete sa pokúsiť zdolať tento vrchol a užívať si krásne panoramatické výhľady.

Okrem náročnej túry na Maglić je tu v parku množstvo ďalších turistických trás, ktoré vám umožnia objaviť krasu tejto oblasti. Napríklad Popov Most je starý most, ktorý sa nachádza v údolí rieky Sutjeska a poskytuje nádherný výhľad na okolitú prírodu. Ďalšou atrakciou je aj Kalinovik, ktorý je unikátnym geologickým útvarom so strmými skalami a dokonale tvarovanými vrchmi.

Sutjeska National Park je tiež domovom pre množstvo druhov zvierat a rastlín. V parku sa nachádza bohaté a rozmanité divoké kvety a rastliny, ktoré rozkvitajú počas letných mesiacov. Počas prechádzok parkom je veľká šanca, že uvidíte vzácne druhy zvierat, ako sú rys, vlk alebo srnec.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo, je k dispozícii tiež možnosť raftingu po rieke Tara, ktorá preteká cez park. Rieka Tara je známa tým, že tvorí hlboký kanion, ktorý je druhým najhlbším na svete po Grand Canyone v USA. Plavba po tejto rieke vám poskytne možnosť objaviť úchvatnú krajinu okolo seba a zažiť adrenalinové zážitky.

Ak hľadáte dovolenku mimo preplnených turistických oblastí, Sutjeska National Park v Bosne a Hercegovine je ideálnym miestom pre vás. Táto oblasť ponúka nekonečné možnosti pre objavovanie prírody a dobrodružstva. Navštívte tento park a zažite jedinečnú dovolenku plnú krásnych výhľadov a nezabudnuteľných zážitkov.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky