Nájdite letenky s najlepšou cenou

Botswana Lake Ngami

Počasie Botswana Lake Ngami


Botswana je jednou z najväčších krajín Afriky a nachádza sa na juhu kontinentu. Táto krajina je známa svojou rozmanitosťou divokej fauny a flóry. Jednou z najpopulárnejších turistických destinácií v Botswane je jazero Ngami.

Jazero Ngami sa nachádza na severozápade Botswany a je jedným z najväčších mokradí v Afrike. Toto jazero má rozlohu 4 000 km2 a je domovom mnohých druhov zvierat a vtákov. Voda z jazera Ngami pochádza od rieky Okavango.

Počasie v Botswane

Podnebie v Botswane je typické pre suché a horúce počasie. Práve vďaka tomuto počasiu sa na jazero Ngami môžu vyvíjať mnohé divoké zvieratá a rastliny.

Teploty v Botswane sú najvyššie v období od októbra do marca, kedy môžu dosahovať až 40 stupňov Celzia. V období od apríla do septembra sú teploty nižšie a pohybujú sa v rozmedzí od 20 do 30 stupňov Celzia.

So suchým počasím prichádza aj riziko požiarov, pretože tráva a kríky sa môžu rýchlo zapáliť. V tomto období je v Botswane veľká potreba opatrnosti a obzvlášť starostlivého zaobchádzania s ohňom.

Jazero Ngami a jeho vplyv na počasie

Jazero Ngami má obrovský vplyv na počasie v okolí. V období sucha, keď sa rieky v okolí vysychajú, jazero Ngami zostáva zásobárňou vody pre množstvo druhov zvierat. V zimnom období, keď prichádza obdobie dažďov, jazero Ngami sa rozlieva a voda sa rozlieva okolo na okolitú krajinu.

V tomto období sa zväčša tretie doba dažďov a preto môžete očakávať vyššiu vlhkosť a občasné búrky. Aj napriek tomuto počasiu však stojí ochutnať miestne ovocie a zeleninu, ktoré sú čerstvé a plné vitamínov.

Zhrnutie

Jazero Ngami v Botswane ponúka návštevníkom úchvatné scenérie a predovšetkým divokú faunu a flóru. Počasie na jazere Ngami je charakteristické horúcim a suchým počasím, ktoré sa však môže meniť v závislosti od sezóny a stavu jazera.

Ak sa chystáte navštíviť Botswanu, určite nevynechajte návštevu jazera Ngami a pozrite si krásu tejto krajiny v splne jej krásy.


Ubytovanie Botswana Lake Ngami


Botswana je krajina známa svojou bohatou divokou prírodou a jedným z najpôsobivejších miest, ktoré by ste si v tejto krajine nemali nechať ujsť, je jazero Ngami. Ležiace na severozápade krajiny, jazero Ngami je dokonalým miestom pre milovníkov prírody a dobrodružstiev.

Ak hľadáte ideálne miesto na ubytovanie pri tomto jazere, máte na výber niekoľko možností. Tu je prehľad niektorých ubytovacích možností v tejto oblasti:

1. Ngami Safari Lodge - Táto luxusná safari lodge sa nachádza asi 60 km od jazera Ngami a ponúka návštevníkom nezabudnuteľný pobyt. Lodge je známa svojou pohostinnosťou a štýlovým ubytovaním, ktoré je zasadené do nádhernej prírody. Môžete si vybrať z rôznych izieb a chatiek so všetkým komfortom, ako aj s výhľadom na jazero. Okrem toho vám lodge ponúka rôzne aktivity vrátane hľadanie divokých zvierat, plavby loďou po jazere a ochutnávky miestnych kulinárskych špecialít.

2. Ngami Safari House - Tento súkromný dom je ideálny pre skupiny alebo rodiny, ktoré hľadajú úplné súkromie a pohodlie. Dom je vybavený moderným nábytkom, klimatizáciou a vlastnou terasou s výhľadom na jazero. Hostia majú k dispozícii aj svoj vlastný personál, vrátane súkromného kuchára, sprievodcu a upratovačky. Môžete si plánovať vlastný program aktivít, vrátane safari a rybolovu.

3. Nxamaseri Island Lodge - Táto útulná lodžia sa nachádza priamo na ostrove v jazere Ngami a je dokonalým miestom na úplný únik do prírody. Lodge ponúka súkromné bungalovy s výhľadom na jazero a hostia môžu vychutnávať výnimočné jedlá v reštaurácii, ktorá sa špecializuje na miestne špeciality. Okrem toho môžete podnikať plavby loďou po jazere, rybárčiť a pozorovať voľne žijúce zvieratá v ich prirodzenom prostredí.

4. Old Bridge Backpackers - Ak ste dobrodruh s obmedzeným rozpočtom, táto cenovo dostupná možnosť je pre vás ideálna. Ide o malý rezort, ktorý ponúka chatky a stanovanie priamo na břehu jazera Ngami. Môžete si taktiež prenajať kajak alebo kanoe a vychutnať si prieskum jazera na vlastnú päsť. V prípade, že hľadáte jednoduché, ale pohodlné ubytovanie v blízkosti jazera, Old Bridge Backpackers je správna voľba.

Ak plánujete návštevu jazera Ngami v Botswane, nezabudnite si vybrať ubytovanie, ktoré najlepšie vyhovuje vašim potrebám a preferenciám. Bez ohľadu na to, ktorú možnosť si vyberiete, budete mať príležitosť zažiť úžasné dobrodružstvo a objaviť krásy tohto pôsobivého miesta.


Letenka Botswana Lake Ngami


Botswana je jednou z najkrajších krajín v Afrike, ktorá ponúka nekonečné množstvo príležitostí pre dobrodruhov a milovníkov prírody. Ak hľadáte niečo skutočne špeciálne, neváhajte a zvažte návštevu Botswany a jej národného parku, kde sa nachádza jazero Ngami.

Jazero Ngami je rozlohou malé jazero nachádzajúce sa v severovýchodnej časti Botswany, v oblasti Okavango Delta, a má rozlohu asi 450 km². Jazero je obľúbenou turistickou atrakciou, ktorá ponúka množstvo aktivít a zážitkov pre návštevníkov.

Návšteva jazera Ngami vás ponorí do skutočnej divočiny a obohatí vaše cestovateľské skúsenosti. Na okraji jazera nájdete veľké množstvo druhov zvierat, vrátane slonov, levov, gepardov, hyen, zebier, antilop a mnohých ďalších.

Najlepší čas na návštevu jazera Ngami je v období sucha, ktoré sa v Botswane vyskytuje v období júna až októbra. V tomto období voda v jazere postupne klesá a tvorí sa veľké množstvo slaných plôch a bahňových panvíc, kde sa zvieratá zhromažďujú na pitie vody.

Ak sa rozhodnete navštíviť jazero Ngami, najlepším spôsobom, ako sa tam dostať, je leteckou dopravou. Botswana má množstvo leteckých spoločností, ktoré ponúkajú letenky do hlavného mesta Gaborone. Z Gaborone je potom potrebné absolvovať asi 800-kilometrovú cestu po ceste, ktorá môže trvať až 12 hodín. Existujú však aj charterové lety priamo do mesta Maun, ktoré je vzdialené len niekoľko hodín jazdy od jazera Ngami.

Celkovo je návšteva Botswany a jej národného parku so jazerom Ngami príjemným zážitkom nielen pre dobrodruhov, ale aj pre rodiny s deťmi. Určite vám poskytne množstvo nezabudnuteľných zážitkov a spomienok na celý život. Ak uvažujete o návšteve tohto krásneho miesta, neváhajte a zarezervujte si letenky už dnes.


Dovolenka Botswana Lake Ngami


Botswana, známa svojou bohatou divočinou a nezabudnuteľnými dobrodružstvami v prírode, ponúka množstvo miest, ktoré stojí za to navštíviť. Jedným z týchto miest je aj jazero Ngami, ktoré sa nachádza na severozápade krajiny. Toto jazero, hladina ktorého sa mení v závislosti od ročného obdobia, je jedným z najkrajších prírodných zákutí Botswany a ponúka návštevníkom množstvo možností pre relaxáciu a objavovanie tajov divočiny.

Jazero Ngami je najväčším jazerom v delta Okavango, ktorá je známa ako jeden z najbohatších ekosystémov na svete. Jeho veľkosť sa však mení v závislosti od intenzity zrážok a odparu vody. Po týchto zrážkach jazero Ngami napúšťa a stáva sa bohatým zdrojom obživy pre množstvo divokých zvierat, ako napríklad slony, antilopy, hyeny a mnoho ďalších.

Pre dovolenkárov a obdivovateľov prírody je jazero Ngami ideálnym miestom pre safari a pozorovanie vtáctva. Množstvo turistických spoločností ponúka možnosť vykonať lodnú prehliadku jazera, počas ktorej máte možnosť vidieť zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Toto je skutočne jedinečný zážitok, keď môžete sledovať slonov, ktorí si prechádzajú cez vodu, alebo krokodíly, ktoré sa vznášajú len niekoľko metrov od vášho člna.

Okrem safari a pozorovania zvierat je jazero Ngami aj obľúbeným miestom pre rybolov. Množstvo druhov rýb, ako napríklad tilápie či pstruhy, je tu dostupných a turisti majú možnosť si vyskúšať tento tradičný botswanský spôsob lovu. Rybačka na jazere Ngami je nielen vzrušujúcou aktivitou, ale aj skvelou príležitosťou na oddych a relaxáciu.

Jazero Ngami je tiež obklopené nádhernou prírodou a množstvom rôznorodých vtákov, čo z neho robí raj pre ornitológov a fotografov prírody. Môžete sa stretnúť s vzácnymi druhmi vtákov, ako sú napríklad plameňáky alebo havrani marabu. Takáto dovolenka určite poskytne nezabudnuteľné zážitky a fotografie.

Ak hľadáte únik od každodenného zhonu a chcete sa ponořiť do krásnej prírody a divokého života, dovolenka pri jazere Ngami v Botswane je skvelou voľbou. Môžete si vychutnať prvotriedne safari, rybolov, pozorovanie vtákov a mnoho ďalších aktivít, ktoré vám umožnia objavovať a preskúmať jedno z najkrajších miest v Botswane.


Najčastejšie otázky a odpovede Botswana Lake Ngami


Tu je niekoľko najčastejších otázok a odpovedí o jazere Ngami v Botswane:

1. Kde sa nachádza jazero Ngami?
Jazero Ngami sa nachádza v severozápadnej časti Botswany.

2. Ako veľké je jazero Ngami?
Jazero Ngami má približne veľkosť 550 km², avšak táto veľkosť sa mení v závislosti od sezónnych záplav.

3. Aký je pôvod názvu "Ngami"?
Názov "Ngami" pochádza z miestneho jazyka a znamená "miesto, kde slon idú na kopec".

4. Kedy je najlepší čas na návštevu jazera Ngami?
Najlepší čas na návštevu jazera Ngami je počas obdobia dažďov, ktoré obvykle trvá od novembra do apríla. V tomto období môžete vidieť veľké množstvo vtáctva a divokých zvierat.

5. Aké druhy vtákov a zvierat sa môžu vidieť okolo jazera Ngami?
Na jazere Ngami sa vyskytuje bohatá biodiverzita. Môžete tu vidieť rôzne druhy vtákov, vrátane plameňákov, pelikánov a orlov. Medzi zvieratá na brehu patrí krokodíly, hrochy a slony.

6. Je možné plávať alebo loviť na jazere Ngami?
Áno, je možné plávať v jazere Ngami, ale je potrebné dodržiavať bezpečnostné opatrenia a byť obozretný kvôli prítomnosti krokodílov a hrochov. Lov na jazere je povolený, ale je potrebné získať príslušné povolenie.

Tieto otázky a odpovede vám poskytnú základné informácie o jazere Ngami v Botswane. Ak máte ďalšie otázky, neváhajte sa opýtať.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky