Nájdite letenky s najlepšou cenou

Brazília Abrolhos Marine National Park

Počasie Brazília Abrolhos Marine National Park


Brazília Abrolhos Marine National Park je národný park nachádzajúci sa v Brazílii a je to jeden z najkrajších a najdôležitejších biotopov na svete. Park sa rozprestiera na 913 km2 a zahŕňa päť korálových útesov, ktoré sú domovom mnohonásobnej rôznorodosti morských živočíchov. V parku žije množstvo ohrozených druhov, ako napríklad korytnačky, tulene, delfíny a žraloky.

Počasie v Brazília Abrolhos Marine National Park je subtropické oceánické, s celoročnými teplotami okolo 25 stupňov Celzia. Dážďové obdobie sa vyskytuje od decembra do marca a môže byť ovplyvnené tropickými cyklónmi.

Pre návštevníkov je najlepším časom na návštevu parku mesiac august až október, kedy teploty sú trochu nižšie a voda je jasnejšia. V tomto období môžete sledovať delfíny, ktorí plávajú okolo lodí v parku a tiež preplniť rôzne druhy koralov.

Park je prístupný lodou, a to z mesta Caravelas, ktoré sa nachádza zhruba o 300 km južnejšie. Mnohé turistické spoločnosti ponúkajú výlety do parku vrátane potápania a sledovania žralokov a iných rýb v bezpečí a pod dohľadom profesionálnych potápačov.

Pri návšteve Brazília Abrolhos Marine National Park si môžete vychutnať nádherné pláže s bielym pieskom, nekonečné modré vody a koralové útesy, ktoré ponúkajú úžasné možnosti na fotografovanie. Okrem toho máte tiež možnosť navštíviť miestnu dedinu, kde sa môžete dozvedieť o histórii parku a miestnej kultúre.

Celkové počasie v Brazília Abrolhos Marine National Park je tropické, s bohatou morskou faunou a flórou, ktoré ponúkajú nezabudnuteľný zážitok pre každého návštevníka. Ak hľadáte krásu a dobrodružstvo v jednom, Brazília Abrolhos Marine National Park je miesto, ktoré by ste určite nemali premeškať.


Ubytovanie Brazília Abrolhos Marine National Park


Brazília je známa svojou jedinečnou prírodou a exotickými miestami. Jedným z najkrajších a najneobyčajnejších miest, ktoré táto krajina ponúka, je Národný park Abrolhos Marine. Tento park sa nachádza v juhoamerických vodách Atlantického oceánu a je domovom mnohých unikátnych druhov rastlín a živočíchov.

Abrolhos Marine National Park je súostrovie zo šiestich malých ostrovov, V severskej časti štátu Bahia v Brazílii. Park bol vyhlásený za chránenú oblasť v roku 1983, a je jedným z najdôležitejších morských parkov v Brazílii.

Jednou z hlavných atrakcií v tomto parku sú koraly. Abrolhos je domovom najväčšieho koralového útesu v južnej pologuli a jedného z najväčších na svete. Tento koralový útes je veľmi dôležitý pre ekosystém morských rastlín a živočíchov, a je tiež miestom, kde mnoho druhov rýb a morských živočíchov chová svoje jedinečné mláďatá. Návštevníci majú možnosť vidieť množstvo živých farieb, keď sa potápajú v blízkosti koralov a pozorujú ich obyvateľov, ako sú ryby, morskí živočíchy a dokonca aj žraloky.

Okrem pozorovania korálových útesov, Abrolhos Marine National Park ponúka aj možnosti pre potápanie sa s delfínmi. V okolí ostrovov sa nachádza veľká populácia delfínov tukanovitých, ktorí sú veľmi priateľskí a radi sa pohybujú v blízkosti pláží. Návštevníci majú možnosť stretnúť sa s týmito hravými tvormi a zažiť neuveriteľný zážitok.

Ak hľadáte ubytovanie v Abrolhos Marine National Park, máte možnosť zvoliť si z rôznych možností. V blízkosti parku sa nachádzajú rôzne hotely a rekreačné strediská, ktoré ponúkajú ubytovanie s výhľadom na more a jedinečnou atmosférou pobrežia Brazílie. Mnohé z týchto ubytovacích zariadení ponúkajú aj možnosť organizovania potápania a iných vodných aktivít pre svojich hosťov.

Abrolhos Marine National Park je pre milovníkov prírody a dobrodruhov ideálnym miestom na návštevu. V skutočnosti, v roku 2013 bol Abrolhos Marine National Park zaradený na zoznam svetového dedičstva UNESCO, vďaka jeho jedinečnej biodiverzite a ochrane prostredia. Ak hľadáte aktivitu a krásu prirody, určite neváhajte navštíviť tento nádherný park v Brazílii.


Najčastejšie otázky a odpovede Brazília Abrolhos Marine National Park


Otázky o Brazília Abrolhos Marine National Park:

1. Kde sa nachádza Brazília Abrolhos Marine National Park?
Brazília Abrolhos Marine National Park sa nachádza vo východnej časti Brazílie, v Juhoatlantickom oceáne.

2. Aké je rozloha parku?
Rozloha Brazília Abrolhos Marine National Park je približne 913 kvadrátnych kilometrov.

3. Čo je zvláštne v Brazília Abrolhos Marine National Park?
Park je známy svojou biodiverzitou a unikátnym koralovým útesom.

4. Aké druhy živočíchov a rastlín nájdeme v parku?
V parku možno nájsť rôzne druhy koralov, rýb, delfínov, žralokov a morských korytnačiek.

5. Aké aktivity je možné v parku podniknúť?
V parku je možné podnikať potápanie, šnorchlovanie, lovenie rýb a pozorovanie morských živočíchov.

6. Je potrebné povolenie na návštevu parku?
Áno, na návštevu Brazília Abrolhos Marine National Park je potrebné mať povolenie.

7. Aká je najlepšia doba na návštevu parku?
Najlepšia doba na návštevu parku je od júla do októbra, kedy sa koná tzv. sezóna prirodzeného rozmnožovania rýb.

8. Kde je možné si rezervovať ubytovanie v blízkosti parku?
V blízkosti parku sa nachádzajú rôzne hotely a ubytovne, ktoré je možné si rezervovať online.

9. Ako sa do parku dostanem?
Najlepší spôsob, ako sa dostať do Brazília Abrolhos Marine National Park, je lietadlom na letisko v Caravelas a potom lodou na ostrovy parku.

10. Má park nejaké obmedzenia alebo nariadenia?
Áno, v parku platia obmedzenia týkajúce sa lovu, potápania a šnorchlovania, aby sa chránila miestna biodiverzita.


Letenka Brazília Abrolhos Marine National Park


Brazília je fascinujúcou krajinou, plnou nádherných prírodných zákutí. Jedno z najobľúbenejších miest, ktoré určite nemôžete vynechať, je Abrolhos Marine National Park. Ak sa rozhodnete navštíviť toto úžasné miesto, letenka do Brazílie je nevyhnutná.

Abrolhos Marine National Park sa nachádza vo východnej časti Brazílie, v Atlantickom oceáne. Tento park je domovom jedného z najbohatších koralových útesov na svete a ponúka nádherné scenérie a množstvo zvierat a rastlín, ktorými je len tak ľahké sa očariť.

Keďže sa Abrolhos Marine National Park nachádza na ostrovoch, najlepším spôsobom, ako sem cestovať, je letecky. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú letenky do Brazílie, a vy si môžete vybrať tú najvhodnejšiu pre vás. Let do Brazílie môže trvať približne od 10 do 15 hodín, v závislosti od toho, odkiaľ odletíte.

Po prílete do Brazílie a presune na miesto odletu na Abrolhos, vás čaká skutočne unikátny zážitok. Tento park je známy svojou bohatou biodiverzitou. Medzi najznámejšie obyvateľov parku patrí veľké množstvo morských živočíchov, ako sú delfíny, albatrosy, morské želvy a veľryby.

Jednou z najpopulárnejších aktivít v parku je potápanie. Po zaplatení vstupného si môžete zariadiť potápanie s certifikovaným inštruktérom, ktorý vás zavedie pod hladinu mora a ukáže vám nádherné koraly a morské živočíchy. V tomto mieste je tiež možné vidieť jedinečné makrofaunu, ako sú kráľovské žraloky alebo tučniaky.

Okrem potápania môžete tiež využiť ďalšie aktivity, ako je napríklad jazda na člne, rybolov alebo prechádzka po miestnych plážach. Park ponúka aj informačné centrum, kde sa dozviete viac o bohatstve tohto jedinečného ekosystému.

Pred cestou do Brazílie a Abrolhos Marine National Park je dôležité premyslieť si dopredu. Najmä si overte, či je povolené a bezpečné cestovať v danom čase, a získajte potrebné víza a očkovania. Tiež sa odporúča zabezpečiť si cestovné poistenie na prípad nečakaných situácií.

Návšteva Abrolhos Marine National Park je jednoznačne unikátnym zážitkom, ktorý nikdy nezabudnete. Ak sa rozhodnete navštíviť túto nádheru v Brazílii, letenka je prvým krokom na ceste za dobrodružstvom. Vyberte si svoju letenku s cieľom objaviť krásu a bohatstvo Abrolhos Marine National Park.


Dovolenka Brazília Abrolhos Marine National Park


Brazília je známa svojou nádhernou prírodou a bohatými biodiverzitnými oblasťami. Jednou z týchto oblastí, ktorá stojí za návštevu, je národný park Abrolhos Marine National Park. Tento park sa nachádza v prekrásnom prostredí Atlantického oceánu, v štáte Bahia.

Abrolhos Marine National Park je najväčším koralovým útesom v Atlantickom oceáne a jedným z najlepších miest na svete pre potápanie. Tento úžasný park pozostáva z päťich ostrovov, ktoré sú známe svojimi nádhernými koralovými zátočinami a nekonečným množstvom morských živočíchov.

Pri návšteve tohto parku máte možnosť objaviť obrovské množstvo druhov rýb a korálov, vrátane ohrozenej morského korytnačky, ktorá je jednou z hlavných atrakcií tohto miesta. Okrem rôznych druhov rýb a koralov tu nájdete aj mnoho druhov morských vtákov a delfínov, ktoré môžete pozorovať z blízka.

Jedným z najlepších spôsobov, ako objaviť túto úžasnú oblasť, je účasť na potápačských výletoch organizovaných miestnymi výletnými spoločnosťami. Počas týchto výletov budete mať príležitosť preskúmať rôzne koralové záhrady a živé útesy, a dokonca možno naraziť na žraloky alebo morské koňa v danubius. Tí, ktorí sú menej odvážni, si môžu vychutnať krásy podmorského sveta aj pri šnorchlovaní. Voda je tu priehľadná a teplá, čo vytvára ideálne podmienky na potápanie sa počas celého roka.

Okrem potápania sa, Abrolhos Marine National Park ponúka aj ďalšie aktivity a zážitky. Napríklad, môžete si vychutnať jazdu na lodi po okolitých ostrovoch a objavovať ich nádherné pláže a pralesy. Môžete sa tiež vydať na rybárčenie a pokúsiť sa chytiť niektoré z miestnych rýb.

Pre tých, ktorí sa zaujímajú o ochranu prírody, návšteva Abrolhos Marine National Park je jedinečnou príležitosťou. Park je tichý svedkom environmentálnych zmien, pretože korálové útesy sú veľmi citlivé na zmeny v morskom prostredí. Preto je tu dôležité dodržiavať všetky pravidlá a obmedzenia, aby sme zachovali a chránili túto jedinečnú prírodnú rezerváciu pre budúce generácie.

Ak túžite po dovolenke plnej prírodných krás a nezabudnuteľných zážitkov, Abrolhos Marine National Park v Brazílii je miestom, ktoré by ste nemali vynechať. Príďte a objavte úžasné koralové útesy, nádhernú biodiverzitu a nepoznané morské svety, ktoré vám vytvoria vzácne spomienky na celý život.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky