Nájdite letenky s najlepšou cenou

Brazília Fernando de Noronha Marine National Park

Najčastejšie otázky a odpovede Brazília Fernando de Noronha Marine National Park


1. Čo je Fernando de Noronha Marine National Park?
Fernando de Noronha Marine National Park je národný park v Brazílii, nachádzajúci sa na ostrove Fernando de Noronha. Je to jedno z najznámejších miest na ochranu morských a pobrežných ekosystémov v Brazílii.

2. Kde sa nachádza Fernando de Noronha Marine National Park?
Park sa nachádza na ostrove Fernando de Noronha, ktorý leží asi 345 km od brazílskeho pobrežia. Ostrov je súčasťou štátu Pernambuco.

3. Aké sú hlavné prírodné atrakcie v Fernando de Noronha Marine National Park?
Park je známy svojimi krásnymi plážami, jasne modrou vodou a korálovými útesmi. Medzi najpopulárnejšie atrakcie patria pláže Baía do Sancho, Praia do Leão a Praia do Cacimba do Padre.

4. Ako sa do národného parku dostanem?
Cestovanie do Fernando de Noronha je možné jedine lietadlom, a to z miest São Paulo, Rio de Janeiro alebo Recife. Na ostrove je tiež možné cestovať loďou z Recife alebo Natal.

5. Potrebujem povolenie na vstup do parku?
Áno, turisti potrebujú povolenie na vstup do národného parku. Jeho obmedzený prístup pomáha zachovať prirodzenú krásu parku a chrániť jeho ekosystémy.

6. Aké aktivity sú v parku povolené?
V parku je povolené šnorchlovanie, potápanie a plávanie v prítomnosti sprievodcu. Okrem toho sú turistom k dispozícii aj školenia oochrane životného prostredia a monitorovanie morských živočíchov.

7. Aké druhy morských živočíchov môžem v parku vidieť?
Park je domovom mnohých druhov ako napríklad korytnatcov, rýb, žralokov, delfínov a morských korytnačiek. Je známe aj pre svoju veľkú populáciu rýtíli.

8. Ktorá je najlepšia doba na návštevu národného parku?
Najlepšou dobou na návštevu parku je v období od augusta do februára, keď sú more a počasie najlepšie.

9. Kde môžem získať viac informácií o Fernando de Noronha Marine National Park?
Pre podrobné informácie o parku a možnostiach návštevy sa odporúča kontaktovať oficiálne turistické informačné centrum ostrova Fernando de Noronha.


Ubytovanie Brazília Fernando de Noronha Marine National Park


Fernando de Noronha je malý ostrovný arhipelag nachádzajúci sa vo východnej časti Brazílie, v Atlantickom oceáne. Tento ostrov je domovom jednému z najspektakulárnejších a najkrajších prírodných rezervácií na svete - Marine National Park. V tomto článku sa zameriame na ubytovanie na tomto úžasnom ostrove.

Ako Marine National Park, Fernando de Noronha ponúka nezabudnuteľné zážitky pre milovníkov prírody a dobrodruhov. Ostrov je známy svojimi jasnými a teplými vodami, bohatým morským životom a úchvatnými podmorskými kanceláriami. Turisti majú tu možnosť plávať s delfínmi, potápať sa s obrovskými morskými korytnačkami a obdivovať farebné koraly.

Keďže ostrov je veľmi obľúbeným turistickým cieľom, ubytovanie je tu kľúčovou otázkou. Fernando de Noronha ponúka širokú škálu možností pre rôzne rozpočty a preferencie cestovateľov.

Ak preferujete luxusné ubytovanie, môžete si vybrať z niekoľkých exkluzívnych rezortov a hotelov na ostrove. Tieto rezorty často ponúkajú prvotriedny servis a vybavenie, ako sú bazény, spa a reštaurácie s miestnou kuchyňou. Mali by ste však vedieť, že tieto hotely bývajú drahšie a je potrebné si rezervovať ubytovanie vopred.

Pre tých, čo majú menší rozpočet, existujú aj cenovo dostupnejšie možnosti ubytovania. Na ostrove je niekoľko menších penziónov a súkromných apartmánov, ktoré ponúkajú jednoduché a pohodlné izby. Tieto ubytovacie zariadenia sa zväčša nachádzajú blízko pláží a hlavných turistických atrakcií.

Ďalšou možnosťou pre budúcich cestovateľov je rezervácia v jednej z miestnych chatiek na ostrove. Tieto chatky, známe ako "pousadas" sú obľúbené u miestnych obyvateľov a spravidla ponúkajú štýlové bývanie so všetkými potrebnými pohodlím. Mnohé z týchto chatiek sú veľmi cenovo dostupné a sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí sa chcú zoznámiť s miestnou kultúrou a životom na ostrove.

Niektorí turisti uprednostňujú aj možnosť kempovania. Fernando de Noronha poskytuje pár táborísk pre tých, ktorí majú radi prírodu a chcú sa spojiť s krásou ostrova. Kempy sú dobre vybavené a ponúkajú základné vybavenie ako toalety a sprchy.

Nezáleží na tom, akú formu ubytovania si vyberiete, ostrov Fernando de Noronha vám poskytne nádherné a jedinečné zážitky. Môžete stráviť dni objavovaním jasných vôd, objavovať podmorskú faunu a flóru a počúvať príbehy o histórii tohto miesta od miestnych obyvateľov. Ak plánujete navštíviť Brazíliu, nezabudnite zaradiť ostrov Fernando de Noronha a jeho Marine National Park na svoj zoznam. Užite si nezabudnuteľný pobyt na tomto úžasnom ostrove, ktorý vám poskytne krásu prírody a odpočinok od každodenného zhonu.


Počasie Brazília Fernando de Noronha Marine National Park


Brazília Fernando de Noronha Marine National Park je národný park, ktorý sa nachádza v severovýchodnom Atlantickom oceáne, približne 345 kilometrov od brazílskeho pobrežia. Tento národný park zahŕňa ostrov Fernando de Noronha a niekoľko menších okolitých ostrovov.

V tejto oblasti sa nachádza tropické podnebie, ktorého charakteristickými rysmi sú vysoké teploty, vysoká vlhkosť a tendencia k zrážkam. Letné mesiace (december-február) sú teplé a vlhké, s priemernými teplotami okolo 28 stupňov Celzia. Zimné mesiace (jún-august) sú chladnejšie a suchšie, s priemernými teplotami okolo 25 stupňov Celzia.

V oblasti Brazília Fernando de Noronha Marine National Park sa nachádza množstvo druhov rýb, korytnačiek a delfínov. Rovnako tak tu v rámci ostrovného pobrežia existuje veľké množstvo rôznych druhov živočíchov vrátane vtákov a krokodílov.

Na ostrove Fernando de Noronha môžu návštevníci vidieť rôzne druhy plazov, medzi ktorými sú veľmi obľúbené obyčajné hady a morskej korytnačky. Park ponúka aj možnosti pre vodné aktivity vrátane potápania a lovenia rýb.

Hoci v Brazília Fernando de Noronha Marine National Park môže pršať kedykoľvek počas roka, najlepším časom pre návštevu tejto oblasti je v období od marca do mája a od septembra do novembra, keď sa teploty dostávajú pod kontrolu a zrážky sú menej časté.

Výlet do Brazília Fernando de Noronha Marine National Park je dobrým spôsobom ako spoznať jedinečné ekosystémy tejto oblasti a zároveň si vychutnať krásne prírodné scenérie, ktoré ponúka. Pre tých, ktorí hľadajú prírodné dobrodružstvo a krásne krajiny, je túto oblasť rozhodne stojí za návštevu.


Dovolenka Brazília Fernando de Noronha Marine National Park


Brazília je krajina, ktorá v sebe ukrýva veľa krásnych miest a prírodných parkov, ktoré si môžeme užiť na dovolenke. Jeden z takýchto parkov je Fernando de Noronha Marine National Park, ktorý sa nachádza vo vzdialenosti 354 km od hlavného mesta Brazílie.

Park Fernando de Noronha bol prvýkrát vyhlásený za národný park v roku 1988 a neskôr bol zaradený aj na zoznam Svetového dedičstva UNESCO. Je to malý ostrov, ktorý ponúka turistom možnosť užiť si čarovné scenérie a určite poteší každého milovníka prírody.

Tento ostrov je ideálny pre tých, ktorí majú radi aktivitu a dobrodružstvo. Môžete tu okúsiť surfing, kajakovanie, šnorchlovanie, potápanie alebo prechádzky po prírodných turistických chodníkoch. Práve potápanie je obzvlášť zaujímavé, pretože sa tu nachádza veľa rôznorodých druhov morských živočíchov.

K takýmto druhom živočíchov patrí aj korytnačky, ktoré každoročne začínajú svoje migračné cesty práve na tejto časti morského poberežia. Park Fernando de Noronha je tak považovaný za jedno z najlepších miest na svete na ich pozorovanie. Okrem korytnačiek tu môžete vidieť aj veľryby a delfíny.

Park ponúka tiež čarovné biele pláže, ktoré sú ideálne na oddych a relaxáciu. Najpopulárnejšou a zároveň najkrajšou plážou je praia do Sancho, ktorá bola dokonca označená za najlepšiu pláž na svete. Môžete si tu užiť kúpanie v krásnej tyrkysovej vode a relaxovanie pod slnkom. Na pláži môžete nájsť aj rôzne reštaurácie a bary, kde si môžete vychutnať miestnu kuchyňu.

Fernando de Noronha Marine National Park je teda jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest Brazílie. Určite si zaslúži miesto na vašom zozname miest, ktoré by ste mali navštíviť. Pre milovníkov prírody, dobrodružstva a aktívneho oddychu je to ideálny cieľ. Tak neváhajte a zahrňte ho do svojho plánu na budúcu dovolenku.


Letenka Brazília Fernando de Noronha Marine National Park


Brazília je krajina, ktorá ponúka nádherné prírodné krásy a jedným z najlepších miest, kde ich môžete zažiť, je Fernando de Noronha Marine National Park. Toto miesto je pokladom pre milovníkov prírody a dobrodruhov z celého sveta.

Fernando de Noronha je súborom tropických ostrovov, ktoré sa nachádzajú asi 350 km od pobrežia Brazílie. Toto miesto je jedným z najlepších miest na svete na potápanie sa a objavovanie podmorského sveta. Práve preto je Fernando de Noronha Marine National Park rajom pre milovníkov vodných športov.

Aby ste sa tam dostali, musíte sa vydať na let, pretože ostrovy nie sú dostupné nijakým iným spôsobom. Medzinárodné lety do Brazílie sú bežne dostupné z väčších svetových letísk. Ak sa chystáte navštíviť Fernando de Noronha, musíte absolvovať ďalší vnútorný let z miesta Recife alebo Natal, ktoré sú najbližšie veľké mestá.

Doba letu z Recife alebo Natal trvá len asi hodinu, ale často sú lety obmedzené kvôli ochrane prírody a obmedzenému počtu turistov prijateľnému na ostrovoch. Preto je dôležité vopred zabezpečiť rezerváciu letenky a povolenia na vstup na ostrovy.

Po prílete na Fernando de Noronha vás čaká nezabudnuteľné dobrodružstvo. Ostrovy sú domovom mnohých druhov morských živočíchov, vrátane delfínov, korytnačiek, žralokov a obrovského množstva rôznych druhov rýb a rias.

Podmorský svet je tu naozaj jedinečný, s krásnym koralovým útesom, ktorý je chránený ako súčasť národného parku. Potápanie sa je tu absolútne úžasné, a či už ste skúseným potápačom alebo začiatočníkom, môžete si vychutnať túto činnosť v jasných a teplých vodách.

Okrem potápania sa si môžete vychutnať aj iné aktivity, ako je napríklad surfovanie alebo jazda kajakom po oceáne. Mnohé pláže ostrovov sú považované za najkrajšie na svete, pretože majú biely piesok a priezračnú modrú vodu.

Je však dôležité spomenúť, že návštevníci sú povinní dodržiavať pravidlá ochrany prírody a rešpektovať miestne prostredie. S cieľom zachovať túto jedinečnú krajinu a biodiverzitu, ostrovy obmedzujú počet turistov a stanovili prísne smernice pre návštevníkov.

Ak si prenajmete letenku do Brazílie a zavítate do Fernando de Noronha Marine National Park, určite nebudete sklamaní. Tento magický a odľahlý kút prírody je jedinečným miestom na objavovanie a relaxáciu.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky