Nájdite letenky s najlepšou cenou

Brazília Foz do Iguaçu

Najčastejšie otázky a odpovede Brazília Foz do Iguaçu


Najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa destinácie Foz do Iguaçu v Brazílii sú:

1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Foz do Iguaçu?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Foz do Iguaçu je od júna do augusta, keď je počasie suché a teplota je v priemere 20°C.

2. Ako sa dostanem do Foz do Iguaçu?
Odpoveď: Foz do Iguaçu má medzinárodné letisko, ktoré je spojené s rôznymi mestami v Brazílii a niektorými medzinárodnými letmi. Môžete sa sem dostať aj autobusom alebo autom.

3. Koľko dni by som mal stráviť v Foz do Iguaçu?
Odpoveď: Väčšina návštevníkov strávi v Foz do Iguaçu 2-3 dni, čo je dostatok času na návštevu hlavných atrakcií, ako sú Vodopády Iguaçu a Národný park Iguaçu.

4. Aké sú hlavné atrakcie v Foz do Iguaçu?
Odpoveď: Hlavnou atrakciou v Foz do Iguaçu sú Vodopády Iguaçu, ktoré sú jednými z najväčších a najimpresívnejších vodopádov na svete. Ďalšou atrakciou je Národný park Iguaçu, ktorý poskytuje nádherný výhľad na vodopády a je domovom pre bohatú divokú prírodu.

5. Potrebujem vízum na návštevu Foz do Iguaçu?
Odpoveď: Na väčšinu občanov nie je potrebné vízum na návštevu Brazílie, vrátane Foz do Iguaçu, ak zotrvávajú menej ako 90 dní. Je však potrebné mať platný cestovný pas.

6. Ako sa dostanem k Vodopádom Iguaçu?
Odpoveď: K Vodopádom Iguaçu sa môžete dostať prostredníctvom autobusu alebo taxíkom zo streda mesta Foz do Iguaçu. Existuje tiež možnosť organizovanej prehliadky, ktorá zahŕňa prepravu.

7. Ako sa ubytovať v Foz do Iguaçu?
Odpoveď: V Foz do Iguaçu je veľa možností ubytovania, vrátane hotelov, rezortov a hostí. Môžete vybrať ubytovanie v blízkosti vodopádov alebo v centre mesta.

8. Aké je miestne jedlo v Foz do Iguaçu?
Odpoveď: Miestne jedlo v Foz do Iguaçu je ovplyvnené brazílskou a latinskoamerickou kuchyňou. Niektoré populárne jedlá zahŕňajú feijoada (hrachový guláš s mäsom), churrasco (grilované mäso) a acarajé (uzený koláč s krevetami a omáčkami).

9. Môžem navštíviť argentínsku stranu Vodopádov Iguaçu?
Odpoveď: Áno, je možné navštíviť aj argentínsku stranu Vodopádov Iguaçu. Je potrebné mať platný pas a odísť cez hraničný priechod medzi Brazíliou a Argentínou.

10. Aké je doporučenie ohľadom bezpečnosti v Foz do Iguaçu?
Odpoveď: Bezpečnosť v Foz do Iguaçu je podobná ako v iných mestách v Brazílii. Je dôležité byť ostražitý a dodržiavať základné opatrenia bezpečnosti, ako je napríklad vyhnúť sa osamelým miestam v noci a dbať na svoje cennosti.


Ubytovanie Brazília Foz do Iguaçu


Brazília je krajinou, ktorá má mnoho nádherných miest na navštívenie. Jedným z týchto miest je aj Foz do Iguaçu, známe tiež ako brány k slávnym vodopádom Iguaçu. Je to jedno z najzaujímavejších miest v Južnej Amerike a ponúka mnoho možností na ubytovanie, ktoré spĺňajú potreby rôznych cestovateľov.

Foz do Iguaçu je mestom situovaným na hraniciách Brazílie, Paraguaja a Argentíny. Jeho najväčšou turistickou atrakciou sú vodopády Iguaçu, ktoré sa nachádzajú v národnom parku. Tieto majestátne vodopády sa rozprestierajú na území o dĺžke až 2,7 kilometra a ponúkajú nádherný pohľad ako z brazílskej, tak aj argentínskej strany.

Ak sa rozhodnete navštíviť Foz do Iguaçu a zážiť neprekonateľnú krásu tohto miesta, budete mať k dispozícii mnoho možností na ubytovanie. Mesto ponúka rôzne hotely, rezorty a hostely, ktoré sa prispôsobia vašim potrebám a rozpočtu.

Mnoho turistov uprednostňuje ubytovanie v blízkosti vodopádov, aby mohli vychutnať ich krásu a prírodu počas celého pobytu. V tomto prípade sú dostupné hotely a rezorty, ktoré ponúkajú nádherný výhľad na vodopády a majú vlastné vybavenie, ako je bazén, wellness centrum a reštaurácie s miestnou kuchyňou.

Pre tých, ktorí uprednostňujú skromnejšie a cenovo dostupnejšie možnosti, sú tu aj hostely a lacnejšie hotely v rôznych častiach mesta. Mnohé z týchto ubytovaní sa nachádzajú v centre Foz do Iguaçu a ponúkajú základné zariadenia a služby pre svojich hostí.

Ak máte radi prírodu a chcete zažiť autentickú brazílsku atmosféru, môžete si tiež vybrať niektorý z rezortov alebo ubytovaní v blízkosti dažďového pralesa. Tieto sa nachádzajú vzdialenejšie od centra mesta, ale ponúkajú vám možnosť objaviť rozmanitosť miestnej fauny a flóry.

Nezávisle od toho, aké ubytovanie si vyberiete, určite budete mať príležitosť preskúmať mesto a jeho okolie. Okrem vodopádov Iguaçu môžete navštíviť aj Paraguayské mesto Ciudad del Este alebo Argentínske mesto Puerto Iguazú. Tieto miesta ponúkajú ďalšie turistické atrakcie a kultúrne zážitky.

V ochutnávke brazílskej kultúry a kuchyne nezabudnite vyskúšať tradičné jedlo, ako je feijoada, ktoré je špecialitou tohto regiónu. Okrem toho budete mať príležitosť zažiť aj tanečnú show samba, ktorá je pre Brazíliu veľmi charakteristická.

Foz do Iguaçu je skutočne fascinujúce miesto na návštevu a ponúka rôzne možnosti ubytovania. Nech už si vyberiete luxusné rezorty s výhľadom na vodopády, jednoduché hostely alebo ubytovanie v prírode, iste budete mať úžasný zážitok z krás tohto regiónu Brazílie.


Letenka Brazília Foz do Iguaçu


Keď hovoríme o fantastických miestach na svete, ktoré si zaslúžia byť spomínané, je jedno, či ste náruživým cestovateľom alebo obyčajným dovolenkárom. Brazília a jej jedno zázračné miesto, Foz do Iguaçu, sú určite na zozname každého cestovateľa.

Foz do Iguaçu, položené na hraniciach Brazílie, Paraguaja a Argentíny, je známe predovšetkým pre svoje ohromujúce vodopády. Vodopády Iguaçu sú jednými z najväčších a najpôsobivejších vodopádov na svete. Rozkladajú sa na území dvoch národných parkov - Parque Nacional do Iguaçu v Brazílii a Parque Nacional Iguazú v Argentíne. Tieto vodopády sú tak obrovské, že väčšina ich návštevníkov sa cíti pokožkou na tele počas celého svojho pobytu.

Jedným z najlepších spôsobov, ako sa dostať do Foz do Iguaçu, je samozrejme letecky. Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety z celého sveta do blízkeho mestského letiska Foz do Iguaçu. Z hlavných medzinárodných letísk ako Sao Paulo, Rio de Janeiro alebo Buenos Aires môžete ľahko cestovať do tejto exotické destinácie. Tieto lety často poskytujú obrovské zľavy a ponuky, takže je možné nájsť výbornú cenu za svoju letenku.

Keď preletíte do Foz do Iguaçu, priateľskosť a pohostinnosť miestnych obyvateľov vás úplne očaria. Okrem toho tu nájdete širokú škálu možností ubytovania od luxusných rezortov po cenovo dostupné hotely pre každý rozpočet.

Hlavnou atrakciou Foz do Iguaçu sú samozrejme vodopády Iguaçu. Tieto majestátne vodopády zaberajú obrovskú časť národných parkov v Brazílii a Argentíne. Okrem rozsahu týchto vodopádov, ich krása a moc je skutočne ohromujúca. Môžete si kúpiť lístky na prehliadku, ktorá vás dovezie priamo k samotným vodopádom. Z vrcholu môžete obdivovať obrovské množstvo vody, ktoré sa prelieva do hĺbky, alebo sa môžete skúsiť vystúpiť po prechodovej chodbe, ktorá vás prevedie cez vodopády.

Ak chcete získať iný pohľad na tieto vodopády, môžete si zabezpečiť aj vodné aktivity, ako je rafting alebo loďkovanie. Budete mať úžasnú príležitosť vidieť vodopády zblízka a zažiť sviežosť ich vody na vlastnej koži.

Okrem vodopádov Iguaçu do Foz do Iguaçu má ešte oveľa viac ponúknuť. Môžete navštíviť Itaipu Dam, najväčší hydroelektrický systém na svete. Táto stavba je naozaj impozantná a ponúka návštevníkom poznanie o výrobe zelenej energie a jej vplyve na životné prostredie.

Okolie Foz do Iguaçu je tiež domovom pre mnoho krásnych prírodných rezervácií a parkov. S prevádzkou mnohých prechádzok, túr a ziplineových dráh môžete objavovať nekonečné množstvo flóry a fauny, ktoré miesto ponúka.

Nenájdete mnoho miest na svete, ktoré ponúkajú také obrovské množstvo prírodného krásu ako Foz do Iguaçu. Neexistuje lepší spôsob, ako zažiť túto nádheru, než si zabezpečiť letenku a vydať sa na dobrodružstvo do tejto malebného kúsku Brazílie. Samozrejme, že to nemusí byť lacné, ale zážitok, ktorý získate z návštevy Foz do Iguaçu, stojí za investíciu. Ak ste ešte nerozhodli, kam sa vybrať na ďalšiu dovolenku, venujte tejto destinácii pozornosť. Vaše zážitky z vodopádov Iguaçu vás nesklamú a budú patríť k vašim najkrajším a najpamätnejším dovolenkám.


Dovolenka Brazília Foz do Iguaçu


Brazília Foz do Iguaçu - Zážitok nezabudnuteľný ako samotné vodopády

Ak hľadáte destináciu, ktorá vám ponúkne naozaj nezabudnuteľné zážitky, rozhodne sa vyberte do Brazílie a navštívte miesto, kde sa nachádza jeden z najúchvatnejších prírodných krás sveta - vodopády Foz do Iguaçu.

Foz do Iguaçu je mesto nachádzajúce sa v juhovýchodnej časti Brazílie, v blízkosti trojkrajiny Brazília-Argentina-Paraguaj. Okrem vodopádov ponúkajú Foz do Iguaçu aj množstvo ďalších zaujímavostí - archeologické náleziská, národné parky, múzeá a exteriérové hory z guľatých kameňov.

Vodopády Foz do Iguaçu

Foz do Iguaçu je známe hlavne preto, že sa nachádza tu jeden z najviac rozľahlých a dojemných systémov vodopádov sveta. Vodopády sú výsledkom čohosi okolo 275 jazeriek, riek a malých prameňov, všetky majú svoj pôvod v pohorí Serra do Mar. Väčšina vodopádov sa nachádza na rieke Iguaçu, ktorá preteká Brazíliou a Argentínou.

Na návštevu vodopádov si určite nezabudnite zabezpečiť celodennú vstupenku, vďaka nej si budete môcť vychutnať úžasný pohľad na vodopády počas celého dňa. Či už sa rozhodnete pre plavbu na člne pod vodopády, alebo radšej zostanete pešo v blízkosti samotných vodopádov, zážitok bude nezabudnuteľný.

Okrem toho, že si môžete vychutnať úžasný pohľad na vodopády, v okolí sa nachádza mnoho turistických trás, kde si užijete prechádzku aj prehliadku prírodných krás.

Národný park Iguazú

Po návšteve vodopádov Foz do Iguaçu, sa určite vyberte do Národného parku Iguazú, ktorý sa nachádza v Argentíne. Park s rozlohou okolo 670 km2 ponúka okrem nádhernej prírody aj zaujímavosti ako sú vodopády San Martin a Victoria, ktoré sú výnimočné svojou veľkosťou a nádherným výhľadom na okolitú krajinu.

K zaujímavým atrakciám patria aj prehliadky života rastlín a zvierat nachádzajúcich sa v okolí parku, kde máte možnosť vidieť vzácne druhy vtákov, divé zvieratá a rastlinstvo.

Archeologické náleziská a múzeá

Pre tých, ktorí majú radi história a kultúru, môže byť zaujímavý aj návšteva archeologických nálezisk v okolí Foz do Iguaçu. Tu môžete vidieť aj rôzne pohrebiská, vykopávky a celé osady, ktoré pre vás predstavia históriu krajiny a jej obyvateľov.

Ak si radi pozriete múzeá, môžete navštíviť aj múzeum Hernána Ramíreza Vilanova, múzeum Trojičnej cirkvi alebo múzeum reštaurovania vozidiel.

Pri návšteve Brazílie a mesta Foz do Iguaçu sa rozhodne nudit nebudete. Okrem vodopádov a parkov, môžete si vychutnať aj kultúru a históriu tohto úžasného miesta. Vynikajúca strava, starostlivosť obyvateľov a skvosty prírody stanovia túto destináciu ako perfektné miesto na dovolenku.


Počasie Brazília Foz do Iguaçu


Brazília je známa svojou rozmanitosťou a diverzitou, čo sa týka jej prírodných krás. Jedným z najznámejších miest v tejto oblasti je Foz do Iguaçu - mesto ležiace na trojmedzí Brazílie, Paraguaja a Argentíny. Toto mesto je tiež známe svojou jedinečnou klímou a počasím, ktoré má vplyv na miestne ekosystémy a prírodné oblasti.

Foz do Iguaçu má subtropické podnebie s výraznými ročnými obdobiami. Leto začína v decembri a končí v marci, s vysokými teplotami dosahujúcimi až 40 stupňov Celsius. Toto je obdobie najväčšej turistickej navštevnosti, pretože je vhodné na návštevu miestnych krás, ako sú slávne vodopády Iguaçu. Tieto vodopády sú jednými z najväčších a najkrásnejších na svete a ich obrovské množstvo vody a sila je dostatočná na to, aby každého ohromila.

Jesenné a zimné obdobie, ktoré trvá od apríla do septembra, prinášajú nižšie teploty, ktoré sa môžu pohybovať od 10 do 20 stupňov Celzia. Toto je obdobie, kedy menej turistov navštevuje túto oblasť, ale je ideálne na preskúmanie miestnej divočiny a prírody. Mnoho vtáctva a zvierat sa presúva do tejto oblasti počas týchto mesiacov, čo vytvára skvelú možnosť na pozorovanie vtákov a zvierat v ich prirodzenom prostredí.

Zrážky vo Foz do Iguaçu sú rozdelené nadol na celý rok, s dažďom pomerne rovnomerne rozmiestneným a koncentrovaným v letnom období. Celkové množstvo zrážok pre túto oblasť je približne 1500-2000 mm ročne.

Foz do Iguaçu je známe aj svojimi tropickými búrkami, ktoré môžu vyskociť kedykoľvek počas leta a viesť k silným zrážkam a vetrom. Tieto búrky môžu byť nielen dobrodružstvom, ale aj nebezpečenstvom, najmä ak sa nachádzate blízko vodopádov alebo v prírodných oblastiach.

Ak plánujete návštevu Foz do Iguaçu, odporúča sa mať so sebou vhodné oblečenie, ktoré je vhodné pre tropické podmienky. Nezabudnite si so sebou vziať pokrývku hlavy, opaľovací krém s vysokým ochranným faktorom a dostatočné množstvo vody, hlavne počas leta.

V každom prípade, nech si vyberiete akékoľvek obdobie, Foz do Iguaçu ponúka príležitosti na nezabudnuteľný zážitok prostredníctvom svojho jedinečného počasia a prírodných krás. Preto, bez ohľadu na to, kedy príde vaša návšteva, nebudete sklamaní krásou tohto miesta.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky