Nájdite letenky s najlepšou cenou

Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque

Najčastejšie otázky a odpovede Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque


1. Kde sa nachádza Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque?
- Meštianske predmestie v hlavnom meste Brunej, Bandar Seri Begawan.

2. Aké sú pracovné hodiny mešity?
- Brunei Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque je otvorená denne od rána do večera pre verejnosť na modlitby a návštevy.

3. Aké je vstupné poplatky pre vstup do mešity?
- Vstup do mešity je bezplatný pre verejnosť.

4. Akú je históriu mešity?
- Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque je postavená na počesť sultána Hassanal Bolkiah, bývalého sultána Bruneja. Je to jedna z najväčších mešít v Juhovýchodnej Ázii a bola postavená v roku 1994.

5. Môžem si vziať fotografie vo vnútri mešity?
- Vo vnútri mešity je zakázané fotografovať.

6. Aké sú špecifické pokyny týkajúce sa obliekania pri návšteve mešity?
- Návštevníci by mali nosiť slušné a úctyhodné oblečenie. Môže byť vyžadované, aby ženy zakryli vlasy a ramená a nosili dlhé sukne alebo nohavice.

7. Dá sa v mešite prehliadnuť?
- Áno, návštevníci majú možnosť prehliadky zvonku i vo vnútri mešity, vrátane modlitebného sálu.

8. Je tam možnosť výkladu pre turistov?
- Áno, pre turistov sú k dispozícii sprievodcovia, ktorí pomáhajú s výkladom a odpovedajú na otázky.

9. Je to aktívna modlitebná mešita?
- Áno, Brunei Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque je stále aktívnou modlitebnou mešitou pre veriacich.

10. Aké sú ďalšie atrakcie v blízkosti mešity?
- V blízkosti mešity sa nachádza mešita Sultan Omar Ali Saifuddien, Kráľovský palác Istana Nurul Iman a Národný múzeum Bruneja, ktoré sú populárnymi turistickými miestami.


Počasie Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque


Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque, známa tiež ako Sultanova mešita, sa nachádza v hlavnom meste Bruneju, Bandarséri Begawan. Táto mešita je považovaná za jednu z najväčších a najkrajších mešít na svete, s kapacitou až 5000 veriacich.

Vzhľadom k tomu, že Brunej leží v oblasti tropického počasia, môže sa počasie v Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque líšiť v závislosti od ročného obdobia. Od januára do mája predstavuje obdobie sucha, kedy sú teploty vysoké a poveternostné podmienky jasné a priaznivé pre návštevy mešíty. Od júna do septembra sa naopak očakávajú vyššie zrážky a vysoká vlhkosť.

Aj keď sa v Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque nekonajú verejné podujatia, návštevníci sa môžu tejto mešity zúčastniť na modlitbách, ktoré sú konané päťkrát denne. Vždy stojí za to pozorovať nádhernú architektúru, vďaka ktorej predstavuje mešita skutočné umenie.

Celkovo je Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque jedným z najdôležitejších náboženských a kultúrnych symbolov Bruneju. Je tíšoučiek, ktoré je obrovským prínosom pre celý región. Pre každého, kto navštívil tuto nezabudnuteľnú mešitu, zostáva na dlhé roky v pamäti a prináša pozitívny zážitok.


Dovolenka Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque


Dovolenka je pre mnohých časom oddychu, relaxu a objavovania nových miest a kultúr. Ak ste milovníkom architektúry a kultúry Ázie, potom by ste určite nemali vynechať exotickú destináciu Brunej a jej slávnu mešitu Jame' Asr Hassanil Bolkiah.

Jame' Asr Hassanil Bolkiah je jednou z najväčších mešít v Ázii a zároveň jednou z najvýznamnejších turistických atrakcií v Bruneji. Mešita sa nachádza v hlavnom meste Bandar Seri Begawan, pri rieke Brunei, a bola postavená na počesť jubilea 25. výročia panovania sultána Hassanal Bolkiah, ktorý je dlhodobým panovníkom Bruneja.

Architektonicky je mešita Jame' Asr Hassanil Bolkiah úchvatná kombináciou tradičného islamského dizajnu a moderných prvkov. Je postavená z červeného mramoru a zlata a výrazne oceňuje islamskú architektúru. Je jedným z najnádhernějších príkladov islamskej architektúry v Ázii a často sa považuje za kráľa medzi mešitami.

Mešita Jame' Asr Hassanil Bolkiah má kapacitu až pre 5 000 veriacich a je otvorená nielen pre mužov, ale aj ženy. Jej komplex zahŕňa veľkú modlitebňu, múzeum, knižnicu, pivnicu s veľkým počtom islamských kníh a štúdium. Vstup je povolený pre turistov, avšak je potrebné dodržiavať pravidlá náboženskej uctievania a zákazy ako napríklad fotografovanie modlitebnej sály.

Návštevníci mešity si môžu obdivovať jej nádherné umiestnenie, s výhľadom na rieku Brunei a malebné zelené okolie. V interiéri mešity sú nádherné mozaiky, vzory a arabeské črty. Dominantou je veľký minaret s výškou až 44 metrov, ktorý zdobí okolie svojou jedinečnosťou a krásou.

Okrem samotnej mešity návštevníci môžu tiež objavovať okolité obchody, reštaurácie a malebné uličky v blízkosti mešity. Brunei je známy svojou zelenou krajinou a množstvom nádherne udržiavaných záhrad a parkov. Prechádzka po uliciach v okolí mešity môže byť vynikajúcim spôsobom, ako sa ponoriť do miestnej kultúry a atmosféry.

Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque je skutočnou perličkou Brunejskej architektúry a kultúry. Je to miesto, kde sa veriaci stretávajú na modlitbu, ale aj miesto, kde turisti môžu objavovať a obdivovať krásu islamskej architektúry. Je to čarovné miesto v Bruneji, ktoré určite stojí za návštevu, ak máte záujem o históriu, kultúru a architektúru. Ak sa pozeráte na nezabudnuteľnú dovolenku, navštívte Brunej a Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque.


Letenka Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque


Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque: Symbol pokoja a náboženskej harmónie

Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque je nádhernou mešitou nachádzajúcou sa v sultanáte Brunej na ostrove Borneo. Táto majestátna mešita je považovaná za jedno z najpôsobivejších náboženských miest v juhovýchodnej Ázii a je veľmi obľúbená medzi návštevníkmi z celého sveta.

Mešita Jame' Asr Hassanil Bolkiah bola postavená v roku 1994 a je jednou z najväčších mešít na svete. Je venovaná islamskému náboženstvu a slúži nielen ako miesto modlitieb, ale aj ako centrum pre kultúrnu a náboženskú výmenu. Jej názov je poctou sultánovi Hassanal Bolkiahovi, ktorý je súčasným sultánom Bruneja.

Táto nádherná mešita sa nachádza na rozsiahlej ploche s výhľadom na krásne okolie. Je obklopená kvetinovými a zelenými záhradami, ku ktorým vedie prekrásna šíria a zároveň majestátna cesta volajúca návštevníkov dovnútra. Je to miesto, kde môžete zakúsiť pokoj a harmóniu, a to aj keď nie ste veriaci.

Architektúra mešity Jame' Asr Hassanil Bolkiah je okúzľujúca. Je postavená v tradičnom arabskom štýle, so zlatými kupolami a vysokými minaretmi. Vonkajšie steny sú zdobené komplexnými vzormi a detailmi, ktoré svedčia o majstrovstve miestnych remeselníkov a umelcov. Vnútorné priestory sú elegantné a ponúkajú návštevníkom úžasné výhľady na výzdobu s jemnými tónmi čierneho, zlatého a bieleho.

V mešite Jame' Asr Hassanil Bolkiah existuje priestor pre modlitby pre všetkých veriacich. Je tu rozsiahla modlitebná dvorana, ktorá dokáže pojať až 5 000 ľudí naraz. Okrem modlitby môžu návštevníci tiež objaviť knižnicu, múzeum a kancelárie, ktoré slúžia ako miesta pre vzdelávanie a štúdium islamskej kultúry a histórie.

V mešite sa konajú rôzne podujatia ako sú prednášky, semináre a diskusie pre šírenie understandingu o islamskej viere a tradíciách. Mnoho návštevníkov si tiež zvolí túto mešitu na svadobné obrady, kvôli jej nádhernému prostrediu a duchu pokoja, ktorý tu vládne. Mešita Jame' Asr Hassanil Bolkiah je vzácnym miestom, kde sa môže ukázať záhrada rastlín na svadobných obradoch.

Ak sa rozhodnete navštíviť Brunej, mešita Jame' Asr Hassanil Bolkiah je jedno miesto, ktoré nesmie chýbať vo vašom zozname. Je to skutočný symbol pokoja a náboženskej harmónie, ktorý ponúka návštevníkom vzácnu príležitosť zažiť bohatstvo islamskej kultúry a krásu architektúry.


Ubytovanie Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque


Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque je jednou z najkrajších mešít na svete a je situovaná v hlavnom meste Brunej - Bandar Seri Begawan. Mešita bola postavená v roku 1988 a môže ubytovať až 5000 veriacich naraz.

Ak hľadáte ubytovanie pri Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque, tu je niekoľko možností.

Prvou možnosťou je ubytovanie priamo v hoteli Rizqun International Hotel. Tento hotel sa nachádza iba 2 km od Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque a ponúka hostiteľské priestory pre návštevníkov. Rizqun International Hotel je tiež v blízkosti ďalších turistických atrakcií vrátane obchodného centra The Mall, Musée de l'Ouest Borneo a niekoľkých parkov.

Ďalšou možnosťou sú hotely v blízkosti Moslimkhan Hotel. Jedným z nich je hotel Badiah Hotel, ktorý sa nachádza iba 10 minút peši od mešity a ponúka jednoduché, ale pohodlné ubytovanie. V blízkosti hotela je tiež niekoľko reštaurácií a obchodov.

Inou možnosťou je výber ubytovania v hoteloch, ktoré sa nachádzajú v turistickej oblasti mesta, ktorá sa nachádza v blízkosti mešity. Niektoré z týchto hotelov patria k najluxusnejším na svete, ktoré určite zabezpečia prvotriedne ubytovanie.

V závislosti od vášho rozpočtu a koľko ste ochotní investovať v ubytovaní v Brunej, existuje veľa možností, ktoré by sa mohli zdať prístupné vo vašej cenovej kategórii.

Bez ohľadu na to, akú možnosť ubytovania si zvolíte, bude vám umožnené vidieť všetky hlavné pamiatky v okolí. Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque a jej krása je dôvodom, prečo sa mnohí turisti rozhodnú zvoliť Brunej ako úvodnú atrakciu. S množstvom možností pre ubytovanie v blízkosti mešity, nemusí byť vaša cesta pre návštevu tejto krásnej mešity vyslovene ťažká.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky