Nájdite letenky s najlepšou cenou

Bulharsko Plovdiv

Najčastejšie otázky a odpovede Bulharsko Plovdiv


Bulharsko otázky:
1. Aké je hlavné mesto Bulharska?
Odpoveď: Hlavné mesto Bulharska je Sofia.

2. Kde sa nachádza Plovdiv?
Odpoveď: Plovdiv je druhé najväčšie mesto v Bulharsku a nachádza sa v južnej časti krajiny.

3. Aké sú najznámejšie pamiatky v Plovdiv?
Odpoveď: V Plovdivi sa nachádza veľa historických pamiatok, vrátane starého Rímskeho amfiteátra, Rímskeho divadla, Etnografického múzea a Kapitánskej veže.

4. Koľko obyvateľov má Plovdiv?
Odpoveď: Plovdiv má približne 380 000 obyvateľov.

5. Aká je najlepšia doba na návštevu Plovdivu?
Odpoveď: Najlepšia doba na návštevu Plovdivu je na jar alebo na jeseň, keď je mierna teplota a menej turistov.

6. Aké sú tradičné bulharské jedlá?
Odpoveď: Tradičné bulharské jedlá zahŕňajú banicku (kysnutý plátok so špenátom a syrom), kyufteta (vyprážané mäsové kúsky), shopska saláta (seskladaný zeleninový šalát s ovčím syrom) a tarator (chladná polievka so zelím a jogurtom).

7. Môžem platiť kartou v Plovdivu?
Odpoveď: Áno, väčšina prevádzok v Plovdivu prijíma platby kartou.


Počasie Bulharsko Plovdiv


Bulharsko je krajina s množstvom rôznych klimatických podmienok a počasie v krajine sa môže veľmi líšiť v závislosti od regiónu, kde sa nachádzate. Jeden z najzaujímavejších regiónov, ktoré stoja za návštevu, je bezpochyby Plovdiv.

Plovdiv leží v juhozápadnej časti Bulharska a je druhým najväčším mestom v krajine. Pri návšteve tohto krásneho mesta bude zaujímavé pozorovať, aké počasie sa tu práve koná. Všeobecne platí, že Plovdiv má stav počasia podobný tomu, aký má pobrežie Čierneho mora – teplé letá a mierny zimy.

Letné obdobie v Plovdivi trvá od júna do septembra. Priemerne sú teploty v tomto období medzi 25-30°C a v možno očakávať krátke západy búrok a daždivé dni.

Jesenné obdobie v Plovdivi sa môže považovať za jedno z najpríjemnejších období v roku. Teploty sú príjemné, miernych teplôt a vzduch je čistý a svieži. Dážde sú častejšie v tomto období a návštevníci môžu očakávať krásne farebné lístie na stromoch.

Zimné obdobie v Plovdivi je miernym zimom s teplotami, ktoré zvyčajne klesajú na niekoľko stupňov pod nulu. Zvyčajne nie je príliš veľa snehu, ale návštevníci môžu očakávať krásne zimné scenérie a možno aj návštevu niektorého z mnohých vianočných trhov.

Jar v Plovdivi prináša zimu koniec a teploty sa zvyšujú. V marci a apríli sa zvyčajne objavujú prvé kvety a pútnici môžu užívať krásne slnečné dni.

Celkovo sa dá povedať, že Plovdiv ponúka príjemné počasie počas väčšej časti roka a návšteva v ktoromkoľvek ročnom období by mala byť príjemná a atraktívna. Pre návštevníkov, ktorí hľadajú teplé a slnečné dni, môže byť najvhodnejšie obdobie návštevy od júna do septembra. Ak však hľadáte krásne zimné scenérie, môže byť zimné obdobie tou najlepšou voľbou.


Dovolenka Bulharsko Plovdiv


Bulharsko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre letnú dovolenku v Európe. Táto krajina ponúka krásne pláže, bohatú históriu a kultúru a priateľskú atmosféru. Ak hľadáte mesto plné histórie a súčasnosti, miesto, kde sa zladí krása minulosti s moderným svetom, nemôžete si nevybrať Plovdiv.

Plovdiv je druhé najväčšie mesto v Bulharsku a jedno z najstarších obývaných miest na svete. Jeho históriu možno vystopovať až do 4 000 pred naším letopočtom. Mesto bolo dlhé roky pod vplyvom rímskej a byzantskej ríše, čo dokazuje množstvo starovekých pamiatok a artefaktov, ktoré sú dnes stále viditeľné.

Plovdiv je známy aj svojimi starobylými ružovými domami, ktoré sa nachádzajú v starom meste. Tieto budovy sú typické pre bulharskú architektúru 19. storočia a ich charakteristický růžový odtieň vytvára pôvabnú atmosféru. Prechádzka po úzkych uličkách s ružovými domami je ako cesta do minulosti.

Okrem histórie je Plovdiv známy aj svojím moderným umením a kultúrou. Mesto je hostiteľom mnohých umelcov a podujatí počas celého roka, vrátane hudobných festivalov, divadelných predstavení a výstav. V zime môžete navštíviť Viliamsov Park, kde sa nachádza veľká klzisko, kde si môžete užiť brázdenie ľadu.

Ak ste priaznivcom turistiky, určite oceníte prírodnú krásu okolo Plovdivu. Mesto je obklopené horami a lesmi a ponúka množstvo miest na túry a výlety. Najviac známym miestom je Rhodoppe pohorie, kde môžete objaviť prirodzené vodopády, jaskyne, a nádherné výhľady.

A keď už sa opalíte na pláži, nezabudnite navštíviť známu pláž Sunny Beach, ktorú mnohí považujú za najlepšiu pláž v Bulharsku. S čistou vodou a jemným pieskom je to ideálne miesto na relaxáciu a oddych.

V Plovdiv sa nájde niečo pre každého. Od histórie a architektúry až po modernú kultúru a prírodné krásy, toto mesto ponúka všetko, čo potrebujete na dokonalú dovolenku.


Ubytovanie Bulharsko Plovdiv


Bulharské mesto Plovdiv je jedným z najstarších a najkrajších miest v celej krajine. Je to miesto plné histórie, kultúry a architektúry, ktoré láka mnoho turistov. Ak sa rozhodnete navštíviť toto úžasné mesto, nezabudnite sa zaujímať o svoje ubytovanie.

V Plovdivi máte na výber mnoho možností ubytovania. Mesto ponúka širokú škálu hotelov, penziónov, apartmánov a hostínskych domov. Môžete si vybrať podľa vašich preferencií a rozpočtu.

Ak chcete stráviť dovolenku v luxusnom prostredí, môžete sa rozhodnúť pre niektorý z mnohých päťhviezdičkových hotelov. Tieto hotely ponúkajú všetky možné moderné a pohodlné vybavenie, ako sú bazény, fitnescentrá, reštaurácie a dokonca aj wellness centrá. Budete sa tešiť na vynikajúcu službu a komfortné izby so všetkými potrebnými zariadeniami.

Pre tých, ktorí preferujú menší rozpočet alebo viac osobitný charakter, môžete sa rozhodnúť pre penzióny, apartmány alebo hostínske domy. Tieto možnosti ubytovania vám umožnia zažiť miestnu atmosféru a kultúru viac osobitým spôsobom. Môžete sa zoznámiť s miestnymi obyvateľmi a zistiť viac o ich životnom štýle.

Penzióny v meste Plovdiv sú známe pre svoju pohostinnosť a útulnosť. Ponúkajú Vám jednoduché, ale pohodlné izby za dostupné ceny. Môžete sa tešiť na raňajky v cene a v niektorých penziónoch aj na ďalšie služby, ako je pranie alebo transfer na letisko.

Apartmány sú skvelou voľbou pre rodiny alebo skupiny priateľov, ktorí preferujú viac nezávislosť a súkromie. Apartmány majú vybavenú kuchyňu, čo umožňuje hostom pripravovať si jedlo sami. Môžete sa cítiť ako doma a zažiť autentické bulharské životné zvyky.

Hostínske domy sú tiež veľmi populárne v Plovdivi. Ponúkajú ubytovanie v tradičných bulharských domoch, čo je skvelý spôsob, ako rovinúť do kultúry a života miestnych obyvateľov. Budete mať príležitosť ochutnať typické bulharské pokrmy a zistiť viac o miestnych tradíciách.

Ak sa rozhodnete navštíviť Plovdiv, nebudete mať žiadny problém s ubytovaním. Mesto ponúka mnoho možností pre rôzne rozpočty a preferencie. Zažijete jedinečnú atmosféru a budete mať možnosť spoznať kultúru a históriu tohto krásneho bulharského mesta.


Letenka Bulharsko Plovdiv


Bulharsko, ako destinácia, je známe svojou krásnou prírodou, bohatou históriou a pohostinnými ľuďmi. Jedným z najkrajších miest v krajine je Plovdiv, druhé najväčšie mesto v Bulharsku. Ak plánujete navštíviť Plovdiv, príletovým bodom by malo byť letisko v blízkosti mesta. V tomto článku vám priblížime niektoré dôležité informácie týkajúce sa letenky do Bulharska a konkrétne Plovdiva.

Letenky do Bulharska sú dostupné z mnohých medzinárodných letísk vo svete, pričom najväčšie a najfrekventovanejšie letisko je Letisko Sofia. Zo Slovenska je možné si vybrať medzi viacerými leteckými spoločnosťami, ktoré súčasne poskytujú pravidelné letecké spojenie medzi Bratislavou a Sofiou. Lety z Bratislavy do Sofie zvyčajne trvajú približne 2 hodiny.

Po prílete na letisko v Sofii sa môžete rozhodnúť, či budete pokračovať do Plovdiva cestou po línii automobilovou dopravou alebo si vyberiete cestu letecky. Najjednoduchším spôsobom, ako sa dostať z letiska do Plovdiva, je využiť vnútroštátny let so skrátenou cestou. Približný let z Sofie do Plovdiva trvá len asi 30 minút.

Pri hľadaní letenky do Bulharska, odporúča sa sledovať ceny a vyhľadávať vopred. Letenky do Plovdiva sú obvykle dostupné za prijateľnú cenu, najmä keď je rezervovaná dostatočne skoro a v čase mimo turistickej sezóny. Je tiež dobré porovnať ponuky rôznych leteckých spoločností a vybrať si tú, ktorá ponúka najlepšie ceny a najvhodnejšie časy letu.

Ak ste si zakúpili letenku do Plovdiva, nezabudnite si zobrať so sebou platný cestovný pas a v prípade potreby víza. Bulharsko je súčasťou Európskej únie a pre občanov EÚ nie je potrebné žiadosť o víza na kratšie pobyty. Avšak, je vždy dôležité skontrolovať aktuálne vízové požiadavky pred cestou.

Po prílete do Plovdivu si môžete užiť všetky krásy tohto historického mesta. Plovdiv je známy svojím starobylým centrom, kde si môžete prezrieť dobre zachovalé rímske amfiteátre a mnohé ďalšie historické pamiatky. Mesto je tiež bohaté na kultúru a umenie, s rôznymi galériami a múzeami, kde si môžete pozrieť diela bulharských umelcov.

Plovdiv je tiež vyhľadávaným cieľom pre tých, ktorí si radi doprajú vynikajúcu bulharskú kuchyňu. Mesto je plné útulných reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať typické bulharské jedlá, ako sú šoposka solata, kavrma a baklava.

Ak sa rozhodnete navštíviť Plovdiv, letenka do Bulharska je najrýchlejším a najjednoduchším spôsobom, ako sa tam dostať. Budete mať príležitosť objaviť krásy tohto pôvabného bulharského mesta a zažiť nezabudnuteľnú dovolenku.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky