Nájdite letenky s najlepšou cenou

Bulharsko Shumen

Dovolenka Bulharsko Shumen


Bulharsko je tradičnou letnou destináciou pre mnohých cestovateľov, a jednou z jej skrytých klenotov je mesto Shumen. Nachádza sa na severovýchode krajiny a ponúka svojim návštevníkom kombináciu krásnej prírody, histórie a kultúry.

Shumen je známy pre svoje historické pamiatky, najznámejšou z nich je symbol mesta - monumentalný pamätník Sv. 40 mučeníkov, ktorý sa nachádza na vrchole hory, visoko nad mestom. Tento pamätník bol postavený v roku 1981 a je úctou voči bulharským vojakom, ktorí padli v bitke s Osmanskou ríšou v roku 1878. Z vrcholu pamätníka sa ponúka ohromujúci výhľad na celý región Shumen.

Okrem pamätníka Sv. 40 mučeníkov, Shumen ponúka aj iné historické pamiatky. Kostol Sv. Trojice je jedným z najstarších kostolov v meste a stojí za návštevu. Tento kostol je postavený v štýle bulharskej renesancie a je jedným z najdôležitejších náboženských miest v regióne.

Ak milujete prírodu, Shumen a jeho okolie vám poskytnú množstvo možností na vychutnanie si krás bulharskej krajiny. V blízkosti mesta sa nachádza národný park Madara, ktorý je zaradený na zoznam svetového dedičstva UNESCO. V tomto národnom parku sa nachádza skalný reliéf, vytesaný do skaly. Tento reliéf zobrazuje konštantínsky kríž a je symbolom príchodu cirkevného a politického jednoty do Bulharska.

Pre tých, ktorí hľadajú adrenalínové zážitky, Shumen ponúka možnosť vyskúšať si paragliding. S výhodným geografickým umiestnením na kopci, Shumen je ideálnym miestom pre paraglide. Mnoho miestnych spoločností ponúka túto činnosť pre turistov a zážitok z letu nad mestom a jeho okolím je jedinečný.

Ak máte radi tradičnú bulharskú kuchyňu, Shumen vás tiež neprekvapí. Mnohé reštaurácie ponúkajú typické bulharské jedlá, ako sú šopský šalát, kufte, musaka a mnoho ďalších. Okrem toho, Shumen je tiež známy pre svoje víno a pivá, takže si môžete vychutnať skvelý drink priateľského prostredia.

Dovolenka v Shumen v Bulharsku vám ponúka skvelú kombináciu histórie, kultúry, prírody a gastronómie. Mesto je ideálnou destináciou pre tých, ktorí hľadajú niečo menej preplnené a viac autentické. Keďže Shumen nie je tak známy ako iné bulharské letoviská, ponúkne vám jedinečnú príležitosť spoznať pravú tvár krajiny a jej tradícií.


Letenka Bulharsko Shumen


V Bulharsku sa nachádza množstvo krásnych a zaujímavých miest, ktoré si zaslúžia návštevu. Jedným z takých miest je Shumen. Ak plánujete cestu do tohto mesta, určite využite letenku do Bulharska a presvedčte sa sami, ako krásne mesto Shumen je.

Shumen je jedno z najstarších miest v Bulharsku, nachádza sa na severe krajiny a je vzdialené asi 80 kilometrov od mesta Varna a Čiernomorskej riviéry. Najväčšou atrakciou mesta je impozantná pevnosť, ktorá sa tyčí na vrchu Košwardsko kale. Odtiaľto sa naskytá krásny výhľad na celé mesto a okolitú prírodu.

Okrem pevnosti je v Shumene množstvo ďalších historických pamiatok, medzi ktoré patrí kostol Sv. Petra a Pavla a minaret z 17. storočia. Pre milovníkov kultúry však môže byť aj zaujímavé návšteva múzea Hudobné školy v meste, kde je možné vidieť unikátne nástroje a poznať históriu bulharskej hudby.

V Shumene nájdete aj množstvo prírodných krás, medzi ktoré patrí napríklad kaňon řeky Devol, kde sa naskytá nádherný pohľad na kaňon a okolitú prírodu.

Ak cestujete do Bulharska, letenka na Shumen vám umožní vidieť jedno z najkrajších miest v krajine. Okrem historických a prírodných krás vám mesto ponúka aj množstvo skvelých reštaurácií a kaviarní, kde sa môžete posilniť a oddýchnuť si po náročnom dni.
Vďaka letenke môžete cestovať rýchlo a pohodlne a ušetriť čas. Môžete tak zapojiť do vašej cesty viac miest a zažiť viac zážitkov. Preto neváhajte a plánujte svoju cestu do Bulharska a objavujte nové krásy krajiny.


Ubytovanie Bulharsko Shumen


Bulharsko je krásna krajina, ktorá ponúka návštevníkom množstvo miest na objavovanie a prežívanie dovolenky. Jedným z týchto miest je Shumen – historické mesto, ktoré sa nachádza v severovýchodnej časti krajiny a ponúka návštevníkom bohaté kultúrne a historické dedičstvo.

Čo sa týka ubytovania v Shumeni, návštevníci majú na výber z množstva možností. Mesto ponúka širokú škálu hotelov, motelov, apartmánov a penziónov. Cena za nocľah závisí od miesta, typu ubytovania a vybavenia, ale vo väčšine prípadov sú ceny v Shumeni relatívne nízke.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, máte možnosť zostať v niektorom z hotelov v centre mesta. Medzi najpopulárnejšie hotely patrí Hotel Central Park 1 a 2, ktoré sú obľúbené medzi návštevníkmi nielen pre svoju polohu ale aj pre svoje služby a kvalitu. Inou možnosťou sú hotely Dobrudja a Rila, ktoré sú opäť známe svojou kvalitou a ponúkajú prvotriedne služby.

Pokiaľ hľadáte ubytovanie v tichšej oblasti mesta, môžete sa rozhodnúť pre penzióny alebo apartmány, ktoré sú často o niečo lacnejšie ako hotely. Dobrou voľbou je napríklad apartmánový komplex Villa Smilovene, ktorý ponúka súkromné terasy a rozprávkový výhľad na okolie. Penzióny ako napríklad Pri Pŕsi alebo Family Hotel Fancy sú zase ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú útulné a rodinné prostredie.

Ak máte radi prírodu a chceli by ste sa počas dovolenky pozrieť na krásne miesta v okolí Shumenu, môže byť pre vás vhodná dedinka Novi Pazar, ktorá sa nachádza len niekoľko kilometrov od mesta. Ubytovanie v Novom Pazári je zväčša v malých súkromných penziónoch, ktoré sú lacné a pritom sú poskytované v kvalite.

V Shumene je teda na výber veľa možností ubytovania pre každého typu návštevníka. Každé miesto má svoju vlastnú atmosféru a vlastnosti, v závislosti od toho, čo hľadáte.

Ak sa teda chystáte na dovolenku do tohto príjemného mesta, určite nájdete pre seba to najlepšie ubytovanie a užijete si dokonalé kultúrne a prírodné zážitky, ktoré tento kúsok Bulharska ponúka!


Počasie Bulharsko Shumen


Bulharsko sa nachádza v juhovýchodnej Európe a je známe svojou bohatou históriou a kultúrou. V rámci Bulharska sa nachádza aj mesto Shumen, ktoré je známe svojou krásou a atraktívnymi turistickými atrakciami.

Jedným z faktorov, ktoré prispievajú k turizmu v Shumene, je jeho príjemné počasie. Mesto sa nachádza v kontinentálnom podnebnom pásmu, čo znamená, že tu panuje mierny, ale stále teplý a suchý, letný počasie a studený zimný podnebí.

Leto v Shumene je teplé a slnečné, s priemernými teplotami okolo 27-30 °C. Najhorúcejšie mesiace sú júl a august, kedy teploty môžu dosiahnuť až 35 °C. Vďaka tomu je leto v Shumene ideálnym obdobím na návštevu pamiatok a turistických atrakcií, ako je napríklad hrad Shumen, ktorý sa nachádza na vrchole kopca.

Zima v Shumene je studená, s priemernými teplotami okolo -2 °C. Najchladnejšie mesiace sú december a január, kedy teploty môžu klesnúť na -10 °C. Avšak, aj v tomto období je tu niečo, čo láka turistov - napríklad každoročný festival s názvom "Vetrove", ktorý oslavuje bulharskú kultúru a dejiny.

Jar a jeseň v Shumene sú miernymi obdobiami, s teplotami okolo 15-20 °C. To je ideálny čas na prechádzky po meste a vychutnávanie miestnej kultúry.

Čo sa týka zrážok, Shumen dostáva relatívne málo zrážok počas celej sezóny. Leto je obdobím najnižších zrážok, zatiaľ čo jar a jeseň môžu byť niekedy daždivé. Zimné obdobie prináša niekoľko centimetrov snehu a mierne zrážky.

Celkovo možno povedať, že počasie v Shumene je ideálne pre turistov, ktorí radi trávia čas vonku a preskúmavajú miestne pamiatky a prírodné krásy. Bez ohľadu na ročné obdobie, Shumen ponúka rôznorodé možnosti aj vzhľadom na svoje príjemné podnebie.

Ak sa chystáte navštíviť Bulharsko a Shumen, odporúča sa sledovať predpovede počasia, aby ste sa mohli pripraviť na dané obdobie a užiť si svoju dovolenku čo najlepšie.


Najčastejšie otázky a odpovede Bulharsko Shumen


Najčastejšie otázky a odpovede o Bulharsku a meste Shumen:

1. Aké je hlavné mesto Bulharska?
Odpoveď: Sofia.

2. Kde sa nachádza Shumen?
Odpoveď: Shumen je mesto nachádzajúce sa v severovýchodnej časti Bulharska.

3. Aké je historické zázemie Shumenu?
Odpoveď: Shumen je jedno z najstarších miest v Bulharsku a má bohatú históriu, ktorá sa datuje až do staroveku.

4. Aké pamiatky sú v Shumene?
Odpoveď: V Shumene sa nachádza veľa historických pamiatok, vrátane Symbolicky hrob, Rotonda sv. Jiřího, Shumenského mesta múzeum a mnoho ďalších.

5. Aké sú najlepšie pláže v Bulharsku?
Odpoveď: Niektoré z najlepších pláží v Bulharsku sa nachádzajú na Čiernomorskom pobreží, vrátane Slnečného pobrežia a Zlatých pieskov.

6. Aké sú typické jedlá v Bulharsku?
Odpoveď: V Bulharsku sú populárne jedlá ako banica (plnené cesto), šopský šalát, kavarma (pečené mäso s zeleninou) a mnoho ďalších.

7. Kedy je najlepší čas na návštevu Bulharska?
Odpoveď: Bulharsko má mierny kontinentálny podnebný typ, čo znamená teplé letá a chladné zimy. Najlepší čas na návštevu je v lete, keď je počasie teplé a príjemné.

8. Aké sú najpopulárnejšie turistické atrakcie v Bulharsku?
Odpoveď: Niektoré z najpopulárnejších turistických atrakcií v Bulharsku zahŕňajú hory Rila a Pirin, kláštory Rila a Bachkovo, historické mesto Plovdiv a veľa ďalších.

9. Ako sa dostanem do Shumenu z letiska?
Odpoveď: Zo Sofie, hlavného mesta Bulharska, môžete použiť verejnú dopravu (autobusy, vlaky) alebo si prenajať automobil.

10. Čo je typický darček, ktorý si môžem kúpiť v Shumene?
Odpoveď: Známe darčeky z Shumenu sú napríklad ručne vyrobené keramické výrobky alebo tradičné pieskové fľaše s rôznymi motívmi.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky