Nájdite letenky s najlepšou cenou

Česko Adršpašsko-teplické skály

Najčastejšie otázky a odpovede Česko Adršpašsko-teplické skály


Otázky:

1. Kde sa nachádzajú Adršpašsko-teplické skály?
2. Kedy sa dajú navštíviť Adršpašsko-teplické skály?
3. Aká je vstupná cena do Adršpašsko-teplických skál?
4. Kde sa dá zaparkovať pri Adršpašsko-teplických skalách?
5. Aké trasy sa dajú v Adršpašsko-teplických skalách absolvovať?

Odpovede:

1. Adršpašsko-teplické skály sa nachádzajú v severovýchodnej časti Česka, v okrese Náchod, blízko hranice s Poľskom.
2. Adršpašsko-teplické skály sú otvorené pre verejnosť od apríla do októbra, v závislosti od počasia a podmienok.
3. Vstupné do Adršpašsko-teplických skal sa líši v závislosti od veku a dĺžky návštevy. Deti do 6 rokov majú vstup zdarma, dospelí zaplatia približne 150 Kč (asi 6 €).
4. Pri Adršpašsko-teplických skalách sa dá zaparkovať na rôznych miestach. Najlepšie je využiť oficiálne parkovisko, ktoré sa nachádza pri vstupe do areálu.
5. V Adršpašsko-teplických skalách sa nachádza viacero značených turistických trás, ktoré vedú okolo najkrajších miest a pamätihodností. Trasy sú rôznej dĺžky a náročnosti, takže si ich môže vybrať každý podľa svojich možností a záujmov.


Počasie Česko Adršpašsko-teplické skály


ČESKO ADRŠPAŠSKO-TEPLICKÉ SKÁLY: ZÁBAVA PRE TURISTOV AJ POČASIE

Ak hľadáte úchvatné prírodné scenérie, vysielať sa do Česka a presne do oblasti Adršpašsko-teplických skál je skvelou voľbou. Táto unikátna lokalita sa nachádza v severovýchodnej časti Českej republiky, v blízkosti hraníc so susedným Poľskom. Je to miesto, ktoré kombinuje dramatické skalné útvary, jaskyne a spletitosť chodníkov, čo z neho robí populárny cieľ pre turistov z celej Európy.

Ale čo je dôležitejšie, ako je počasie v tejto oblasti? Česko Adršpašsko-teplické skály ponúkajú návštevníkom širokú škálu počasím spojených zážitkov. Od letných mesiacov až po chladnejšie zimné obdobie, každé ročné obdobie prichádza so svojimi jedinečnými charakteristikami.

Leto v tejto oblasti je zvyčajne teplé a slnečné s vysokými teplotami, ktoré dosahujú až 30 stupňov Celzia. Toto obdobie je ideálne na prechádzky a objavovanie skalných útvarov, pretože teplé počasie umožňuje ľuďom vychutnávať si vonkajšie aktivity. Niektoré z najnavštevovanejších miest v tejto oblasti zahŕňajú Teplickú bránu, Jesseniovu jaskyňu a Tanečnicu.

Jeseň prináša do oblasti Adršpašsko-teplických skál nádheru farebných lístí a mierny pokles teploty. Miestne drastické skalné útvary sú kontrastované krásnou zmenou farieb stromov a rastlín v okolí. Toto je vhodné obdobie na turistiku, prechádzky a fotografovanie. Návštevníci môžu tiež využiť slnečné dni na ochutnávanie miestnej kuchyne v niektorých reštauráciách v okolí.

Zima prináša do oblasti Adršpašských skál široké spektrum zážitkov. Pre tých, ktorí radi využívajú vonkajšie aktivity, sú k dispozícii zjazdovky na lyžovanie, korčuľovanie a podobne. Mnoho návštevníkov sa teší na turistiku v snehu a príležitosť na fotografovanie známych skál pokrytých snehom. Toto obdobie prináša aj možnosti spoznávania miestnych zvykov a tradícií, ako je napríklad Vianočný večierok v niektorých dedinách okolo Adršpašských skál.

Jar je ve vzduchu a príroda sa začína prebúdzať v oblasti Adršpašských skál. Je to obdobie, keď kvetinová vegetácia začína kvitnúť a ptáky sa vrátia do svojich hniezd. Nádherné pohľady na skalné útvary s jarnou scenériou robia z tohto obdobia ideálny čas na fotografovanie a pokojné prechádzky.

Takže nech už plánujete návštevu oblasti Adršpašsko-teplických skál, nezabudnite zabezpečiť, že sa pripravíte na príslušné počasie, aby ste si mohli splniť svoje plány a využili čo najviac z tohto nádherného kúsku prírody. Bez ohľadu na ročné obdobie, Česko Adršpašsko-teplické skály vám určite ponúknu výnimočný zážitok.


Dovolenka Česko Adršpašsko-teplické skály


Adršpašsko-teplické skály: Krásy českého Česka

Leto je tu a so sebou prináša možnosti relaxácie, oddychu a objavovania nových miest. Ak hľadáte destináciu pre dovolenku, ktorá vás zaujme svojou krásou prírody a ponúka možnosti aj pre aktívny oddych, Adršpašsko-teplické skály v Česku by mohli byť tým správnym miestom pre vás.

Adršpašsko-teplické skály sa nachádzajú v okrese Náchod v Královéhradeckém kraji v Českej republike. Toto územie je chránenou krajinou a nachádza sa tu unikátne skalné formácie, ktoré vytvárajú zázračný svet kamenných útvarov. Táto oblasť na vás zanechá nezabudnuteľný dojem vďaka kombinácii zelene, skalnatých výšiniek a jazeriek, ktoré spolu tvorí úžasnú scenériu.

Hneď na začiatku vášho výletu si určite nezabudnite vybrať vhodnú obuv a odev, pretože vás čaká niekoľkomegalometrová prechádzka po chodníkoch a schodoch prekrytých kameňmi. Môžete sa pokochať nádhernými výhľadmi na strhujúce skaly a údolia, a zároveň objavovať rôzne skalné formácie, ako napríklad kamenné hlavy, tunely alebo brány.

Jedným z najznámejších útvarov sú Adršpašské skály, ktoré sa týčia až do výšky 40 metrov a tvoria divoký, prírodný labyrint. Svoje meno získali na základe príbehu o predkoch, ktorí ich pravidelne navštevovali. Teplické skály sú potom inou časťou tohto komplexu kamenných útvarov, ktoré pripomínajú rozmanité obrazy a tvary.

Aby ste mohli prežiť túto kúzelnú atmosféru v plnom rozsahu, odporúčame vám ísť po stopách filmového fantasy sveta Harryho Pottera. Na mieste sú tiež k dispozícii rôzne atrakcie, ako napríklad väzňovská veža, prechody skrz brány, draky a mnoho ďalších fantazijných figúrok.

Adršpašsko-teplické skály vám ponúkajú aj viac než len nekonečné výhľady. Ak máte radi adrenalín a zábavu, môžete sa zapojiť do rôznych športových aktivít. Medzi najobľúbenejšie patria lezenie na skale, horská cyklistika alebo nordic walking. Skalné výšinky sú tiež vyhľadávaným miestom turistov a fotografov, ktorí sa chcú pochváliť nádhernými zábermi prírody.

Po celodennej aktívite si môžete oddýchnuť v jednom z mnohých reštaurácií alebo kaviarní, ktoré ponúkajú výber tradičných českých jedál a nápojov. Ak budete mať čas, navštívte aj okolité dedinky a mestá, ktoré sú známe svojou bohatou históriou a kultúrnym dedičstvom.

Adršpašsko-teplické skály sú miestom, ktoré musíte navštíviť, ak sa chystáte na dovolenku v Česku. Bude to pre vás nezabudnuteľný zážitok, ktorý vás obklopí nádhernou prírodou a zanechá vás plní dojmami a energiou. Takže si zab


Ubytovanie Česko Adršpašsko-teplické skály


Ako jedno z najkrajších miest v Českej republike, Adršpašsko-teplické skály sú ideálnym miestom na návštevu pre milovníkov prírody a dobrodružstva. Nachádzajú sa v regióne Krkonoš v severovýchodnej časti krajiny a zanechajú vás bez slov svojou nádherou a scenériou.

Okrem malebného prostredia, Adršpašsko-teplické skály ponúkajú aj skvelé možnosti ubytovania pre tých, ktorí chcú zostať až na niekoľko dní a preskúmať všetky zaujímavosti tejto oblasti.

Ak sa rozhodnete prespať v blízkosti Adršpašsko-teplických skál, máte na výber z rôznych možností ubytovania. Od malých rodinných penziónov a hotelov po turistické chaty a kempy, všetky tieto možnosti vám umožnia si vybrať podľa svojich preferencií a rozpočtu.

Ak preferujete luxusné ubytovanie, môžete si vybrať z niekoľkých hotelov, ktoré sa nachádzajú v blízkosti Adršpašsko-teplických skál. Tieto hotely ponúkajú moderné izby, kúpeľne, reštaurácie a mnoho ďalších zariadení, ktoré vám zaručia pohodlný pobyt. Veľa z týchto hotelov má aj wellness centrá, ktoré môžete využiť po náročnom dni strávenom objavovaním skál.

Pre tých, ktorí preferujú prirodzenú atmosféru a jednoduchosť, turistické chaty sú ideálnou voľbou. Tieto chaty sú umiestnené v blízkosti Adršpašsko-teplických skál a ponúkajú útulné izby s jednoduchým nábytkom a základnými zariadeniami. Mnohé z chat majú vlastnú reštauráciu, kde si môžete vychutnať tradičnú českú kuchyňu.

Pre tých, ktorí majú radi camping a chcú zažiť prírodné prostredie Adršpašsko-teplických skál, sú k dispozícii rôzne kempy. Tieto kempy ponúkajú miesta na stany a obytné prívesy, a tiež sprchy, toalety a miesta na piknik. Kempovanie v tejto oblasti je obľúbenou voľbou pre tých, ktorí chcú stráviť viac času v prírode.

Nezáleží na tom, akú formu ubytovania si vyberiete, vždy budete mať blízko k nádhernému prírodnému divadlu Adršpašsko-teplických skál. Tieto skalné útvary sú jedinečné a každou sezónou ponúkajú niečo iné - zelené jarné lesy, bohatú kvetinovú paletu v lete, farebné listy na jeseň a nádherné zmrznuté skaly v zime.

Ubytovanie v blízkosti Adršpašsko-teplických skál vám umožní stráviť viac času v tejto malebnej oblasti. Môžete sa zúčastniť rôznych turistických túr alebo si jednoducho vychutnať pokoj a krásu prírody. Nech si vyberiete akúkoľvek formu ubytovania, toto miesto vás určite očarí svojou scenériou a pokojom.


Letenka Česko Adršpašsko-teplické skály


Adršpašsko-teplické skály sú zaujímavou prírodnou oblasťou na severovýchode Čiech. Nachádzajú sa v okolí mestečiek Adršpach a Teplice nad Metují a sú charakteristické svojimi skalnatými vežami a skaliskami.

Na tomto území sa nachádza viac ako 900 skalných útvarov, a tak sa Adršpašsko-teplické skály stali populárnym miestom pre turistov a skalolezcov. Prechádzka po chodníkoch medzi skalami je nezabudnuteľným zážitkom. Väčšinu útvarov možno vidieť z doliny, ale niektoré sú prístupné iba po náročnejšom skalnom výstupe. Za pozornosť stoja tiež dobre ukryté skalné jaskyne a lomy, ktoré majú zaujímavú históriu.

Adršpašsko-teplické skály sú nielen prírodou, ale aj kultúrnym pokladom. Najmä v období romantizmu tu často pobývali umelci a spisovatelia, vrátane Josefa Jungmanna, Adolfa Heyduka či Johanna Wolfganga Goetheho. Dnes si môžeme prehliadnuť zvyšky gotických hradov Skály a Adršpach, ktoré sú dôkazom dlhoročnej histórie a súčasne poskytujú úchvatný výhľad na okolie.

Návšteva Adršpašsko-teplických skál by nebola kompletná bez plavby na člne alebo na loďke po rieke Metuji, ktorá sa skrýva medzi skalami a umožňuje návštevníkom vidieť Adršpašské skaly z inej perspektívy.

Ak plánujete navštíviť tento jedinečný kúsok prírody a kultúry, nezabudnite si vopred kúpiť letenku na letisko v Prahe, ktoré je od Adršpašsko-teplických skál vzdialené približne 160 kilometrov. Letenky do Prahy si môžete zakúpiť za rozumnú cenu a vďaka dobrej dostupnosti vnútrozemskou dopravou si jednoducho zabezpečíte prepravu a ubytovanie v okolí Adršpašsko-teplických skál.

Ak ste nadšený turista alebo skalolezec a máte radi krásnu prírodu spojenú s históriou a kultúrou, Adršpašsko-teplické skály sú tou správnou voľbou pre vás. Voľte si termín, prevezmite sa letenku a ponorte sa do krás prírody a kultúry. Budete na to určite spomínať ešte mnoho rokov po návrate domov.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky