Nájdite letenky s najlepšou cenou

Česko Český Krumlov

Najčastejšie otázky a odpovede Česko Český Krumlov


1. Kde sa nachádza Český Krumlov?
- Český Krumlov sa nachádza v južnom Česku, asi 160 km juhozápadne od Prahy.

2. Ako sa dostanem do Českého Krumlova z Prahy?
- Z Prahy je možné sa do Českého Krumlova dostať pravidelnou autobusovou linkou, vlakom alebo autom.

3. Aké je ideálne obdobie na návštevu Českého Krumlova?
- Najlepšie obdobie na návštevu Českého Krumlova je jarné a letné obdobie, najmä kvôli krásnej prírode a vonkajším aktivitám.

4. Aké turistické atrakcie by som mal/a vidieť v Českém Krumlove?
- Medzi najznámejšie turistické atrakcie v Českém Krumlove patrí Krumlovský hrad, hradná záhrada, barokové divadlo, Zámek Český Krumlov, Latrán a neďaleký chrám Sv. Víta.

5. Koľko času by som mal/a stráviť v Českom Krumlove?
- Väčšina návštevníkov strávi v Českom Krumlove jednu alebo dve noci, čo je dostatočný čas na to, aby ste si vychutnali hlavné atrakcie mesta.

6. Je potrebné si zarezervovať vopred vstupenky do Krumlovského hradu?
- Nie je povinné si vopred rezervovať vstupenky do Krumlovského hradu, no v hlavnej turistickej sezóne by to mohlo byť odporúčané, pretože sa môže vyskytnúť väčší nával návštevníkov.

7. Aké sú možnosti ubytovania v Českom Krumlove?
- V Českom Krumlove je veľké množstvo možností ubytovania, od luxusných hotelov po rodinné penzióny a apartmány.

8. Existujú nejaké výlety z Českého Krumlova do okolitých oblastí?
- Áno, z Českého Krumlova je možné uskutočniť rôzne výlety do okolitých oblastí, ako napríklad do Národného parku Šumava, Holašovíc (zapsaný na zozname UNESCO) alebo do ďalších historických miest v južnom Česku.

9. Aké sú typické jedlá a nápoje v Českom Krumlove?
- Medzi typické jedlá v Českom Krumlove patria tradičné české pokrmy, ako sú knedlíky, vepřová peceně (pečené bravčové mäso), guláš alebo štrúdl (jablkový závin). Z nápojov sú veľmi obľúbené české pivo a ovocné destiláty.

10. Je Český Krumlov priateľský pre turistov so špeciálnymi potrebami?
- Český Krumlov sa snaží byť prístupný pre všetkých návštevníkov, vrátane turistov so špeciálnymi potrebami. Existujú možnosti prístupu pre vozíčkarov a mnoho z hlavných turistických atrakcií je prístupných. Je však odporúčané si pred návštevou informovať o konkrétnych možnostiach prístupu a prípadne kontaktovať prevádzkovateľov atrakcií.


Dovolenka Česko Český Krumlov


Česko ponúka množstvo turistických atrakcií, ktoré prinášajú návštevníkom neopakovateľné zážitky. Jedným z najkrajších miest v Českej republike je mesto Český Krumlov na juhu krajiny. Toto historické mesto s bohatou kultúrnou a architektonickou minulosťou ponúka turistom nezabudnuteľné zážitky vo forme prekrásneho námestia s hradom a jeho rozľahlými parkmi a záhradami.

Český Krumlov je veľmi dobre zachovaným stredovekým mestom so zachovalou starou mestskou štruktúrou, kde sa na každom rohu tajomné uličky končia na prekrásnych a historických námestiach. Jeho jedinečná pamiatková hodnota bola uznávaná a mesto bolo zapísané do zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

Hrad a zámok v Českom Krumlove sú považované za najväčšie turistické atrakcie v meste. Hrad sa vyznačuje svojím dominantným polohovaním na skalnatom vrchu nad hlavným námestím, kde sa ponúka nádherný pohľad na celé mesto. Návštevu tejto turistickej atrakcie možno ľahko spojiť s prechádzkou útulnými a krivolakými uličkami mesta.

V srdci mesta sa tiež nachádza prekrásna renesančná radnica, ktorá pôsobí nenápadne, avšak s istotou rozhodne dokonalým odtlačkom krásy tohto nádherného mesta. Nachádzať sa tu môžete v čarovnej atmosfére historickej časti mesta so spojením turistických a kultúrnych zážitkov.

Okrem toho, Český Krumlov ponúka aj množstvo kúzelných terás a pivníc, kde môžete vyskúšať tradičné miestne pochutiny ako napríklad knedle, regionalite príznačné pivo či slávne alterstone. Najlepší spôsob, ako vychutnať túto čarokrásnu krajinu plnú historických pamiatok a kultúry, je hlavne v lete z našich fajných terás pod stromami, kde môžete relaxovať pri jedinečnej atmosfére, ktorú ponúka toto kúzelné miesto.

Návšteva Českého Krumlova je určite zárukou nezabudnuteľných zážitkov pre každého turistu. Môžete tam stráviť niekoľko dní a objavovať krásy tohto magického a tajomného miesta, ktoré vás navždy očarí svojou neopakovateľnou atmosférou a úchvatnými pamiatkami. Preto neváhajte a zaplánujte si dovolenku v tomto unikátnom meste a užívajte si pokojné chvíle kľudu a krásy.


Ubytovanie Česko Český Krumlov


Česko, konkrétne mesto Český Krumlov, je jedným z najnavštevovanejších turistických miest v Českej republike. Svojou zachovalou starou mestskou architektúrou a unikátnym historickým charakterom si získava srdcia návštevníkov z celého sveta. Pre tých, ktorí plánujú navštíviť tento malebný kúsok Čiech, je veľmi dôležité vybrať si správne ubytovanie, aby ich pobyt bol pohodlný a ich skúsenosť s Českým Krumlovom nezabudnuteľná.

V Českom Krumlove nájdeme rôzne druhy ubytovania, od luxusných hotelov až po skromnejšie penzióny a hostely. Je to na každého návštevníka, ktorý typ ubytovania uprednostňuje a akú má predstavu o svojom pobyte.

Luxusné hotely sa nachádzajú najmä v historickom centre mesta, kde majú hostia bezprostredný prístup k hlavným atrakciám a pamiatkam. Tieto hotely často ponúkajú vysoký štandard služieb, ako je napríklad klimatizácia, bazén, wellness centrum a vlastné reštaurácie. Ceny týchto hotelov sa pohybujú v vyššej kategórii, ale poskytujú luxus, ktorý sa odráža v celej skúsenosti.

Ak preferujete skromnejšie ubytovanie, v Českom Krumlove nájdete množstvo penziónov a hosteľov. Tieto ubytovacie zariadenia ponúkajú väčšinou útulné izby s vlastnou kúpeľňou a jednoduchými zariadeniami. Ceny týchto penziónov a hostelov sú oveľa prijateľnejšie a sú ideálne pre tých, ktorí cestujú s obmedzeným rozpočtom alebo preferujú jednoduchšie a viac priateľské prostredie.

Česky Krumlov tiež ponúka možnosť ubytovania vo vidieckych penziónoch a súkromných domoch. Tieto možnosti sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú pokojnejšie a intímnejšie prostredie pre svoj pobyt. Tieto zariadenia sa nachádzajú mimo centra mesta a poskytujú hostiteľski rodinnú atmosféru. Cestujúci majú tiež možnosť sprostredkovať si ubytovanie cez rôzne platormy pre rezervácie.

Dôležitým faktorom pri výbere ubytovania v Českom Krumlove je aj jeho poloha vzhľadom na hlavné atrakcie mesta. Väčšina turistov uprednostňuje ubytovanie v historickom centre, aby mali v blízkosti všetky hlavné pamiatky, reštaurácie a obchody. Okolité dedinky a vidiecke oblasti však tiež ponúkajú možnosť ubytovania, ktoré je vzdialené od ruchu a ponúka príležitosť objaviť okolitú prírodu a venkova.

V každom prípade, nech si turisti vyberú akýkoľvek typ ubytovania, Český Krumlov určite neklame svojou krásou a históriou. Toto miesto je skutočne jedinečné vďaka zachovalosti svojej architektúry a zamykaniu sa do minulosti. Ak sa chystáte navštíviť Český Krumlov, nezabudnite si vybrať ubytovanie, ktoré spĺňa vaše očakávania a pomôže vám zažiť príjemný pobyt v tomto úchvatnom meste strednej Európy.


Letenka Česko Český Krumlov


Česko, známe tiež ako Česká republika, je malá, ale očarujúca krajina v srdci Európy. Táto destinácia sa vyznačuje bohatou históriou, nádhernou architektúrou a malebnou prírodou. A neexistuje lepší spôsob, ako sa dostať do jedného z najkrajších miest v Česku, Český Krumlov, než pomocou letenky.

Letenka je pohodlným a rýchlym spôsobom cestovania, ktorý vás privedie do destinácie s minimálnymi úsilím. Ak plánujete navštíviť Český Krumlov, lietadlo je ideálnym dopravným prostriedkom. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do Česka z rôznych miest Európy a sveta.

Po prílete na letisko v Prahe, hlavnom meste Českej republiky, budete musieť absolvovať krátku cestu na juhozápad do malebného mestského zrúcaniny, Český Krumlov. Táto jazda trvá približne 2 a pol hodiny a ponúka vám výhľad na krásnu českú krajinu.

Český Krumlov je jedno z najstarších a najlepšie zachovaných historických miest v Európe a je zaradené na zozname svetového dedičstva UNESCO. Mesto je najznámejšie svojím obrovským gotickým hradom, ktorý sa vznáša nad údolím rieky Vltavy. Po prehliadke hradu si môžete prejsť po malebných uličkách starého mesta, ktoré sú plné krásnych historických budov, obchodíkov a kaviarní.

V Českom Krumlove si tiež môžete vychutnať množstvo kultúrnych podujatí a festivalov. Letné mesiace sú najlepším časom na návštevu, pretože počas tohto obdobia sa koná v meste množstvo hudobných, umeleckých a divadelných vystúpení. Ak ste milovníkom dobrej hudby, určite nevynechajte koncerty a operné predstavenia v historickom divadle v Českým Krumlove.

Okrem toho si môžete vychutnať aj nádhernú prírodu v okolí Českého Krumlova. Rieka Vltava ponúka možnosti na plavbu loďou, člnom alebo dokonca na raftingu. Ak sa rozhodnete ísť na prechádzku, môžete objaviť okolité stredoveké dedinky a krásne výhľady na okolité hory.

Vďaka letenke môžete jednoducho a pohodlne navštíviť Český Krumlov a zažiť jeho jedinečnú krásu. Prehliadka tohto malebného mesta vás prenesie späť v čase a poskytne vám nezabudnuteľné zážitky. Takže neváhajte a rezervujte si letenku do Česka a vychutnajte si svoju cestu do Českého Krumlova.


Počasie Česko Český Krumlov


Český Krumlov je jedno z najkrajších historických miest v Českej republike a je veľmi obľúbenou turistickou destináciou. Ak sa chystáte navštíviť túto malebnú oblasť, je dôležité vedieť, ako sa tam mení počasie.

Počasové podmienky v Českom Krumlove sa líšia na základe ročných období. Letá sú teplé a slnečné, s priemernými teplotami okolo 25 stupňov Celzia. Niekedy však môžu byť aj horúce dni s teplotou nad 30 stupňov. V noci sú teploty príjemné a pohybujú sa okolo 15 stupňov, čo je ideálne pre nočné prechádzky po historickom centre. Leto v Českom Krumlove je obdobím, keď sa koná veľa podujatí a festivalov, a preto je to najrušnejšia turistická sezóna.

Podzim v Českom Krumlove prináša mierny pokles teplôt, so striedaním slnečných a daždivých dní. Teploty sa pohybujú okolo 15 až 20 stupňov Celzia vo dne, zatiaľ čo v noci klesajú na približne 5 až 10 stupňov. Toto je skvelý čas na prehliadnutie malebných historických pamiatok a hradu v okolí.

Zima v Českom Krumlove je chladná a suchá. Teploty sú priemerné, s minimálnymi teplotami približne -5 stupňov Celzia, ale môžu dosiahnuť aj -15 stupňov. Občas tu môžete zažiť aj snehové prehánky, čo pridáva romantickú atmosféru k večerným prechádzkam po zapadnutí slnka. Ak sa chystáte navštíviť Český Krumlov v zime, nezabudnite si zobrať teplé oblečenie a dobúracie topánky, pretože niektoré chodníky môžu byť klzké.

Jar v Českom Krumlove je čas, keď sa príroda prebúdza a mesto sa mení na kvitnúce miesto. Teploty sa zvyšujú a pohybujú sa vo vysokom priemere 20 stupňov Celzia, pričom večerné teploty môžu byť chladnejšie okolo 10 stupňov. Jar je tiež obdobím, keď je mesto menej preplnené turistami a ponúka pokojnejšiu atmosféru na prechádzky za pamiatkami.

Pred cestou do Českého Krumlova si vždy skontrolujte predpoveď počasia, pretože môže prísť k neočakávaným zmenám. Nezabudnite sa pripraviť na každé ročné obdobie a obliecť sa vhodne.

Český Krumlov je krásne mesto počas každého ročného obdobia, takže nezáleží, kedy vás cesta sem zavedie. Nech sa počasie rozhodne akokoľvek, toto historické mesto vás dostane svojou atmosférou a nádhernými pamiatkami.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky