Nájdite letenky s najlepšou cenou

Česko Hradčany a Pražský hrad

Dovolenka Česko Hradčany a Pražský hrad


Český Krumlov a Karlovy Vary sú síce ako turistické ciele v Česku nadmieru populárne, no Praha nikdy nestráca svoje čaro a atraktívnosť. Ak ste teda rozhodnutí stráviť svoju dovolenku v Česku, odporúčame navštíviť Hradčany a Pražský hrad.

Hradčany je krásna a historická súčasť Prahy, ktorá je charakteristická svojimi malebnými uličkami obklopenými nádhernými barokovými budovami. Nachádza sa na kopci nad mestom a ponúka návštevníkom pohľad na nádherný výhľad na Prahu, kde môžete zostatok dňa obdivovať slávne pražské mesto. Medzi významné pamiatky Hradčianskeho námestia patria Kostol Svätého Mikuláša, Zlatá ulička, Starožitnícky kráľovský palác a Loretánsky chrám.

Samozrejme, že tá najvýznamnejšia pamiatka, ktorá sa v Hradčanoch nachádza, je Pražský hrad. Hrad, ktorý sa ťahá na viac ako 70 hektároch v krásnej zelene, je najväčšou a najvýznamnejšou stavbou v celom Česku. Do hradu vás privíta kráľovská záhrada, po ktorej sa môžete prechádzať a obdivovať jej krásu. Hrad sa skladá z viacerých palácov a miestností, v ktorých sa nachádzajú veľké zbierky umeleckých a histórických predmetov.

Medzi najznámejšie turistické atrakcie tohto miesta patria katedrála Sv. Víta, bazilika Sv. Jiří, Starý kráľovský palác, Nový kráľovský palác a Zahrady pod hradem. Ak si prajete vidieť najlepší výhľad na Prahu, odporúčame navštíviť Vyšehrad, ktorý ponúka nádherný panoramatický výhľad na mesto.

Okrem úžasnej krásy je Hradčany a Pražský hrad aj historickým miestom s rôznymi príbehmi. Človek sa tu môže stráviť celým dňom a preto je to miesto, ktoré je určite treba navštíviť počas dovolenky v Česku. Takže neváhajte a naplánujte si dovolenku v Česku, kde si budete môcť vychutnať krásy Pražského hradu a Hradčan.


Najčastejšie otázky a odpovede Česko Hradčany a Pražský hrad


1. Ako sa dostanem na Pražský hrad?
- Na Pražský hrad sa dá dostať pokojne peši z centra mesta alebo metrom na zastávku Malostranská. Z Malostranského o následně pokračuje cesta po Nerudově ulici a dále na Loretánské náměstí, odkud se pak jde přímo na Hrad.

2. Koľko stojí vstupné na Pražský hrad?
- Cena vstupného na Pražský hrad sa líši v závislosti od toho, aké časti chcete navštíviť. Napríklad vstup na Hrad samotný vstúpenie do Katedrály sv. Víta, Vysokého hradu, Zlaté uličky a historických interiérov paláců stojí 350 Kč.

3. Koľko krokov je potrebných, aby som sa dostal na Hradčany?
- Cesta na Hradčany závisí od toho, kde sa nachádzate. Ak sa nachádzate v centre Prahy, je to len krátky výjazd na Malostranské námestí a ďalšie kroky by mali viesť k Hradu už na základe návodu popísaného v prvom bode.

4. Kedy sa najlepšie navštevuje Pražský hrad?
- Pražský hrad sa dá navštíviť počas celej sezóny, no najlepšie je ho navštíviť mimo letnej sezóny, kedy nie je tak preplnený turistami.

5. Aké pamiatky nájdem na Hradčanoch a Pražskom hrade?
- Na Hradčanoch a Pražskom hrade nájdeš mnoho rozličných historických budov, kostolov a pamiatok. Napríklad Katedrálu sv. Víta, Zlatú uličku, Starý kráľovský palác, Lobkovický palác alebo Hradný park.


Počasie Česko Hradčany a Pražský hrad


Počasie Česko Hradčany a Pražský hrad:

Hradčany a Pražský hrad sú dve z najznámejších turistických atrakcií v Českej republike a nepochybne patrí medzi najkrajšie a najnavštevovanejšie miesta v Prahe. Ich historické a kultúrne bohatstvo prilákalo nespočetné množstvo ľudí z celého sveta. Pre tých, ktorí sa chystajú navštíviť tieto lokality, je dôležité mať správne informácie o počasí, aby sa mohli pripraviť na svoju návštevu a plánovať svoje aktivity.

Česko Hradčany a Pražský hrad sa nachádzajú v strednom až stredoslovenskom regióne Českej republiky, kde je chladnejšie podnebie s miernymi zimami a teplými letami. Počasie v tejto oblasti je charakterizované mierne kolísavými teplotami a častými zrážkami. Ako v každom inom veľkom meste, aj tu môžu byť lokálne výkyvy teploty až o niekoľko stupňov, takže je nevyhnutné sledovať aktuálne predpovede počasia.

V zimných mesiacoch od decembra do februára sa očakáva, že teploty sa pohybujú medzi -5 ° C a 5 ° C, s miernymi výkyvmi. Zimy sú v tomto regióne známe chladnými a mokrými. Nemala by prekvapiť prítomnosť snehu a vrstvy ľadu na chodníkoch, takže návštevníci by mali mať na pamäti, aby si obuli pohodlnú a vhodnú obuv, ktorá im umožní pevné stúpanie po strmých cestách Hradčianskeho kopca. Ale napriek tomu, že sneh je častý počasie, mestské služby sú zvyčajne dobre pripravené na čistenie ciest, aby zabezpečili bezpečnosť turistov.

Letné mesiace od júna do augusta prinášajú teplejšie počasie s priemernými teplotami od 20 ° C do 30 ° C. Počas leta je pravdepodobnosť zrážok nižšia, ale stále môžu prísť krátke búrky alebo prehánky. Z tohto dôvodu je odporúčané mať so sebou nadstavbu alebo dáždnik, aby ste sa mohli chrániť pred neočakávanými dažďami. Teplé letné dni sú ideálne pre prechádzky po krásnych záhradách Pražského hradu a vychutnávanie si úžasných výhľadov na panorámu Prahy.

Jesenné mesiace, konkrétne september a október, sú známe pre svoje mierne teploty, priemerne variujúce od 10 ° C do 20 ° C. V týchto mesiacoch je možné očakávať aj veľa zrážok, takže si zasa berite so sebou vrecúško alebo dáždnik. Keďže je to obdobie menej rušného turistického ruchu, bude vám pripadať, že máte viac priestoru na preskúmanie týchto historických lokalít.

Ak sa chystáte navštíviť Hradčany a Pražský hrad, odporúča sa sledovať predpoveď počasia a obliekať sa v súlade s aktuálnymi teplotami a podmienkami. Oslňte sa krásou tohto nádherného miesta bez ohľadu na ročné obdobie a užite si svoju návštevu v Českej republike!


Ubytovanie Česko Hradčany a Pražský hrad


Hradčany a Pražský hrad - klenoty Česka a turistické lákadlo pro milovníky historie a krásných památek. Každý rok přitahují tisíce turistů z celého světa, kteří se chtějí seznámit s bohatou historií a architektonickou krásou těchto míst.

Pražský hrad, který je součástí celého komplexu Hradčany, je největší hradní komplex na světě. Jeho historie sahá až do 9. století, kdy byl založen pražskými knížaty. Během let se stal centrem českého státu a sídlem českých králů, posléze i prezidentů. Díky tomuto vývoji je Pražský hrad bohatý na různé architektonické styly, od románských po gotické a renesanční.

Ubytování v okolí Hradčan a Pražského hradu je velmi populární mezi turisty. Existuje mnoho možností, jak strávit příjemný pobyt v těchto historických čtvrtích. Mezi nejvyhledávanější patří hotely a penziony v blízkosti Pražského hradu, které nabízí nejen komfortní ubytování, ale také snadnou dostupnost k hlavním památkám.

V okolí se nachází také mnoho restaurací a kaváren, které nabízejí tradiční českou kuchyni, ale i gastronomická překvapení pro návštěvníky. Používají čerstvé a kvalitní suroviny, čímž si získávají srdce gurmánů. Vyzkoušet můžete například tradiční české guláše, svíčkovou nebo kachnu s červeným zelím a houskovým knedlíkem.

Procházkou po Hradčanech se dostanete k mnoha dalším památkám, jako například k chrámu svatého Víta, který je největší gotickou katedrálou v Česku. Uvnitř chrámu najdete nádherné vitráže, hrobku svatého Václava a další významné relikvie. Nedaleko se nachází i známý Zlatý ulička, kde kdysi bydlely různé řemeslníky.

Nejznámější částí Pražského hradu je Pražský hradní palác, který je sídlem prezidenta České republiky. Z paláce se otevírá úchvatný výhled na celou Prahu a okolní památky. Během prohlídky můžete navštívit například Vladislavský sál nebo Starý královský palác.

Pro milovníky umění je tu Lobkowiczký palác, který je jednou z největších soukromých sbírek v Česku. Po prohlídce můžete odpočinout ve stinné zahradě paláce s výhledem na hradní komplex.

Ubytování v okolí Hradčan a Pražského hradu je skvělou volbou pro milovníky historie a krásných památek. Díky vynikající poloze v centru Prahy je snadná dostupnost k dalším hlavním turistickým atrakcím, jako je Karlův most, Staroměstské náměstí nebo Pražský orloj.

Při návštěvě Prahy by neměl chybět výlet na Hradčany a Pražský hrad. Nejenže si zde užijete vynikající gastronomii a příjemné ubytování, ale také si prohlédnete nejvýznamnější památky České republiky. Přijďte a nechte se okouzlit kouzlem těchto historických míst.


Letenka Česko Hradčany a Pražský hrad


Letenky Česko – Hradčany a Pražský hrad: Objavte bohatú históriu a nádhernú architektúru

Ako sa rozložíte v nádherných krajinách Českej republiky, nezabudnite zahrnúť do vášho itinerára návštevu krásneho mesta Praha. Toto historické mesto je domovom mnohých významných pamiatok, z ktorých najpôsobivejšou je Pražský hrad. Precestujte letenky do Česko – Hradčany a Pražský hrad a objavte krásu tohto fascinujúceho miesta.

Prvým krokom na vašej cestovaní je pristátie na medzinárodnom letisku Václava Havla v Prahe. Odtiaľ je to len krátky presun do centra mesta, kde sa nachádza vstup do Hradčian. Hradčany sú historickou štvrtou postavenou okolo Pražského hradu a ponúkajú niekoľko architektonických skvostov.

Vaša návšteva Hradčan by sa nemala začať a končiť na Pražskom hrade. Toto obrovské historické sídlo je najväčším hradným komplexom na svete a poskytuje vám neuveriteľný pohľad na Prahu. Preskúmajte jeho mnohé časti, vrátane Katedrály sv. Víta, Golden Lane, starobylého kráľovského paláca a večného ohňa – sym­bolu štátu a monarchie.

Pochopte, že nejde len o obyčajný hrad, ale o symbol českej histórie a kultúry. Budete nadšení, keď sa dozviete o jeho bohatých dejinách, vrátane obdobia Gotiky, Renesancie a Baroka. Prejdite sa uličkami Golden Lane a dostanete sa do iného sveta. Táto malebná ulička vám ukáže život v stredoveku a poskytne vám prehľad o remeslách, ktoré sa tam kedysi vykonávali.

Za Pražským hradom pokračujte ďalej do ďalších častí Hradčan, kde nájdete zaujímavé múzeá, galérie a záhrady. Národní galerie v Praze, ktorá sa nachádza na Hradčianskom námestí, ponúka obdivovanie majstrovských diel českého umenia. Neďaleko od nej môžete navštíviť Loretánskú obrazárňu a jej zbierku vzácnych obrazov a soch.

Možno považujete za lákavé návštevu Strahovského kláštora, domov rôznych cenných kníh a vzácnych artefaktov. Túto historickú budovu môžete vidieť aj na jednom z najlepších vyhliadkových miest v Prahe, ktoré poskytuje neuveriteľný výhľad na mesto.

Po návšteve Hradčian môžete pokračovať svoju cestu do ďalších častí Prahy, ako napríklad Malá Strana a Staré Mesto. V týchto oblastiach nájdete ďalšie pamätihodnosti, ako je Karlov most, Staromestské námestie s Orlojom a mnoho ďalších. Vychutnajte si prochádzku popri Vltave a ochutnajte miestne špeciality v niektorých tradičných reštauráciách.

Nakoniec, ak hľadáte ideálnu kombináciu krásy, histórie a kultúry, letenky Česko – Hradčany a Pražský hrad sú presne to, čo potrebujete. Nechajte sa uniesť fascinujúcou históriou Prahy a obdivujte jeho úchvatné architektonické zázraky. Vyrazte na túru do čias minulých a získajte neuveriteľné zážitky. Stačí vyčarovať si vhodný čas na cestu a usporiadať si letenky do tohto nádherného kúsku Európy.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky