Nájdite letenky s najlepšou cenou

Česko Krkonoše National Park

Ubytovanie Česko Krkonoše National Park


Krkonoše National Park je jedným z najkrajších a najobľúbenejších miest na ubytovanie v Českom republike. Tento národný park sa nachádza na severu krajiny a je domovom nádhernej prírody, majestátnych vrcholov, jazier a horských lúk. Turisti sem prichádzajú v hojnom počte nielen kvôli unikátnej prírode, ale aj pre možnosti aktívnej rekreácie a oddychu.

V Krkonošoch nájdete širokú škálu ubytovacích možností, ktoré spĺňajú rôzne potreby a preferencie návštevníkov. Od moderných hotelov a penziónov až po útulné horské chaty a apartmány, všetky sú priamo v srdci prírody.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, môžete si vybrať zo špičkových hotelov, ktoré ponúkajú komfortné izby s moderným zariadením a výhľadmi na okolitú krajinu. Tieto hotely často disponujú aj wellness centrami a reštauráciami, kde ochutnáte tradičné české jedlá.

Pre tých, ktorí uprednostňujú autentickejší zážitok, sú k dispozícii horské chaty a penzióny. Mnohé z nich sú postavené v tradičnom štýle, čo prispieva k atmosfére miesta. Tieto ubytovania sú väčšinou vo veľmi blízkej vzdialenosti od turistických trás, čo vám umožní ľahký prístup k prechádzkam a výletom do prírody.

Ak preferujete viac súkromia a nezávislosť, môžete si vybrať z rôznych apartmánov a chát na prenájom. Tieto ubytovania sú dobre vybavené a poskytujú skvelú príležitosť stráviť s rodinou alebo priateľmi nezabudnuteľnú dovolenku. Mnohé z nich majú aj prístup k záhrade alebo terase, kde si môžete vychutnať čerstvý horský vzduch.

Krkonoše National Park je výnimočné miesto pre milovníkov aktívneho oddychu. Počas letných mesiacov sa môžete vydať na prechádzky a turistické trasy, kde objavíte úžasné výhľady na vrcholky hôr a malebné horské riečky. Pre milovníkov zimných športov je tu dostatok lyžiarskych stredísk, kde sa dostanete na svahy a vychutnáte si prejazdy po vysokokvalitných zjazdovkách.

Okrem toho môžete navštíviť aj rôzne dediny a historické pamiatky v okolí. Napríklad obľúbené mesto Harrachov je známe svojou sklárskou tradíciou a jeho sklárenské výrobky sú obľúbenými suvenírmi. V dedine Janske Lazne môžete navštíviť slávny Janovy pramene a dychberúci výhľad zo stanice lanovky na horu Černá hora.

Nezáleží na tom, či preferujete aktívny oddych alebo pokojnú dovolenku v prírode, Krkonoše National Park vám ponúka širokú paletu možností na ubytovanie. S prekrásnymi výhľadmi a množstvom príležitostí na odpočinok a objavovanie, tu si určite nájdete ideálny pobyt pre seba.


Počasie Česko Krkonoše National Park


Česko Krkonoše National Park je jedným z najkrajších a najobľúbenejších prírodných miest v Českej republike. Nachádza sa vo vrcholovej časti Krkonošského pohoria, a je domovom množstva zvierat, rastlín a unikátnych scenérií.

Počasie v Česko Krkonoše National Park je veľmi rozmanité. V lete môžeme očakávať teploty okolo 20-25 stupňov Celzia, s miernym vetrom a občasnými prehánkami. Vrcholové partie Krkonošského pohoria majú niekedy iné počasie ako doliny a údolia, čo ich robí zaujímavými pre turistov. Táto oblasť je známa aj svojou množstvom dažďa a rýchlymi zmenami počasia.

Jeseň v Krkonošskom národnom parku je obdobím, kedy sa farby prírody menia na neopísateľný spektakel. Stromy a tráva sa sfarbujú do odtieňov červenej, oranžovej a žltej farby. Teploty sa míňajú a približujú sa ku krutomu zimnému počasiu. Dažde sa stávajú častejšími a veternosť sa zvýšuje, čo môže prerásť do snehových búrok na vrchoch.

Zima v Česko Krkonoše National Park je čarovná. Toto obdobie prináša hojný sneh, ktorý vytvára ideálne podmienky pre zimné športy ako lyžovanie a snowboarding. Teploty sa pohybujú medzi -5 a -15 stupňov Celzia, pričom v horských oblastiach môžu klesnúť ešte nižšie. Veterné podmienky môžu byť prísne a snehové búrky majú schopnosť znemožniť prístup do určitých častí parku.

Jar je čas prebudenia prírody v Krkonošskom národnom parku. Teploty stúpajú, sneh začína topiť a zvieračka v prírode ukazuje svoj zelený odtieň. Prúdiaci potoky a rieky sú naplnené tajomnou energiou a lesy ožívajú z každej strany. Toto obdobie je obľúbené pre turistov, ktorí chcú objaviť krásy parku bez problémov s prílišnou chladom alebo dažďom.

Pre návštevníkov Česko Krkonoše National Park je dôležité sledovať predpovede počasia a prispôsobiť svoje plány podľa aktuálnych podmienok. Môže byť chladné, veterno, alebo náhle príležitostné dažde. Odporúča sa mať s sebou vhodné oblečenie a obuv na akúkoľvek situáciu.

Celkové počasie v Česko Krkonoše National Park vytvára jedinečnú a šarmantnú atmosféru, ktorá je atrakciou pre milovníkov prírody a outdoorových aktivít. Bez ohľadu na ročné obdobie, tento národný park ponúka nádherné scenérie a príležitosti na objavenie krás prírodnej krajiny.


Dovolenka Česko Krkonoše National Park


České Krkonoše jsou dědictvím přírody a krásou, kterou si každý návštěvník může plně užít. Nachází se v samém srdci Evropy a tvoří hranici mezi Českou republikou a Polskem. Krkonoše jsou nejvyšší pohoří v České republice a jsou také domovem národního parku, který je jedním z největších a nejkrásnějších chráněných prostorů v zemi.

Tento národní park nabízí návštěvníkům bohatou paletu přírodních krás. Můžete zde najít majestátní hory, nádherné vodopády, malebná údolí a průzračná jezera. Pro milovníky adrenalinu je zde dostatek možností pro pěší turistiku, horskou cyklistiku, horolezectví a lyžování. Krkonoše jsou také místem, kde si můžete vychutnat klid a odpočinek a relaxovat v jedinečné přírodní atmosféře.

Jednou z hlavních atrakcí Krkonošského národního parku je nejvyšší hora v České republice – Sněžka. Tato hora, dosahující výšky 1 602 metrů, nabízí úchvatné výhledy na celý park a okolní krajinu. Pro ty, kdo chtějí vyzkoušet horolezectví, je možné zdolat Sněžku pěšky nebo se vydat na jednu z mnoha horolezeckých cest. V zimě mohou návštěvníci lyžovat na mnoha sjezdovkách, které se nacházejí ve vyhlášených lyžařských střediscích v okolí.

Dalším fascinujícím místem v Krkonoších je Labský důl, který je považován za jeden z nejkrásnějších údolí v České republice. Toto údolí je domovem několika malebných horských chat a také oblíbeným výchozím bodem pro pěší turistiku. Labský důl je také známý svou jedinečnou přírodou, zahrnující například říčku, která protéká údolím a vytváří malebné vodopády.

Pro milovníky zvířat je krkonošský národní park domovem mnoha druhů vzácných živočichů, včetně kamzíka horského, rysa ostrovida, skřekota a tetřeva hlušce. Můžete se pokusit zahlédnout některé z těchto ohrožených druhů během procházek po parku, ale pamatujte, že je důležité zachovat jistou vzdálenost a nezasahovat do přirozeného chování těchto zvířat.

Pokud si chcete užít dovolenou v Českých Krkonoších, je možné ubytovat se v jednom z mnoha hotýlků nebo penzionů v okolí. Existuje také možnost pronájmu chaty nebo apartmánu, který vám poskytne větší soukromí a možnost vlastního stravování.

Dovolenka v krásném Krkonošském národním parku v České republice je ideální volbou pro ty, kteří si chtějí užít krásy přírody a relaxovat ve zdravém horském prostředí. Bez ohledu na to, zda jste dobrodruh, milovník přírody nebo jen hledáte klid a odpočinek, Krkonoše vám nabídnou všechno, co si můžete přát během své dovolené.


Najčastejšie otázky a odpovede Česko Krkonoše National Park


Ospravedlňujeme sa, ale ako umelá inteligencia nemôžeme zaručiť úplnú presnosť a aktuálnosť informácií. Preto sme pripravili základné informácie o Národnom parku Krkonoše, ktoré môžu poskytnúť odpovede na niektoré otázky:

- Čo je Národný park Krkonoše?
Národný park Krkonoše je chránené územie v severovýchodnej časti Česka, ktoré zahrnuje časť krkonošského pohoria s jeho najvyšším vrcholom Sněžkou (1 603 m). Bol založený v roku 1963 a jeho rozloha je približne 370 km².

- Čo si môžem v Národnom parku Krkonoše pozrieť?
V Národnom parku Krkonoše sa nachádza množstvo turistických a cyklistických chodníkov, pamiatok a prírodných krás, medzi najznámejšie patria horský hotel Sněžka, vodopády, lúčne komplexy aj Krkonoské muzeum v Špindlerově Mlýně.

- Je v Národnom parku povolené kempovanie?
Kempovanie v Národnom parku Krkonoše nie je povolené.

- Sú v Národnom parku Krkonoše povolené psy?
Psi sú v Národnom parku Krkonoše povolení, ale musia byť na vodítku a majiteľ musí zabezpečiť, aby neubližovali prírode a zvieratám. Nie sú však povolené v niektorých oblastiach, kde sa vyskytuje vzácna rastlinná a živočíšna fauna.

- Aké aktivity mám v Národnom parku Krkonoše k dispozícii?
V Národnom parku Krkonoše môžete absolvovať pešie túry, cyklotúry, bežkovať, saunovať, rybárčiť, navštíviť rôzne kultúrne a historické pamiatky či relaxovať v termálnych kúpeľoch.

Tieto odpovede však nie sú kompletné, a preto by sme odporúčali pre získanie presných a aktuálnych informácií kontaktovať priamo turistické centrum národného parku alebo preštudovať ich webovú stránku.


Letenka Česko Krkonoše National Park


Česko Krkonoše National Park je jedným z najkrajších a najväčších národných parkov v Českej republike. Nachádza sa na severu krajiny, v pohorí Krkonoše, ktoré je tiež známe ako Karkonosze na polskej strane. Národný park ponúka návštevníkom úchvatnú prírodu, krásne kopce, údolia, horské potoky a vodopády.

Príroda v Česko Krkonoše National Parku je bohatá a rozmanitá. Na svojej ploche 369 kilometrov štvorcových ponúka park množstvo príležitostí na turistiku, cyklistiku a lyžovanie. Okrem toho je tu aj mnoho vodných aktivít, ako je napríklad vodný šport a rybolov. Park je tiež domovom mnohých vzácnych druhov divokej fauny a flóry, vrátane orlov, medveďov, vlkov a vzácnych horských kvetov.

Jednou z najväčších atrakcií parku je Veľká hora, najvyšší vrchol Krkonošského pohoria. Zahŕňa aj horský hotel, ktorý ponúka úchvatné výhľady na okolité kopce a doliny. Vrchol je prístupný cez sieť turistických chodníkov, ktoré vedú cez krásne horské prostredie.

Existuje tiež mnoho historických a kultúrnych miest, ktoré si môžete v parku prezrieť. Napríklad môžete navštíviť Krkonošské múzeum, kde sa dozviete o histórii a kultúre tohto úžasného regiónu. Park je tiež plný tradičných horských búdok a reštaurácií, kde si môžete vychutnať miestne jedlá a špeciality.

Ak chcete navštíviť Česko Krkonoše National Park, najlepším spôsobom, ako sa tam dostať, je letecky. Mnoho leteckých spoločností ponúka lety z rôznych častí sveta do Prahy, hlavného mesta Českej republiky. Z letiska v Prahe môžete ľahko prejsť na autobusovú alebo vlakovú stanicu a následne sa dostať do Krkonošského národného parku.

Po príchode do parku si môžete vybrať z množstva aktivít a výletov. Môžete si zobrať túru do krásnych dolín a užívať si úchvatné výhľady na okolitú prírodu. Ak máte radi adrenalínové športy, môžete sa vydať na cyklistickú alebo lyžiarsku cestu. Pre tých, ktorí majú radi vodu, sú k dispozícii rôzne možnosti vodného športu na horských potokoch a jazerách.

Česko Krkonoše National Park je skutočným rajom pre milovníkov prírody a dobrodruhov. Jeho úchvatné kopce, krásne údolia a ohromujúca divoká fauna a flóra si zaslúžia vašu pozornosť. Takže ak hľadáte dovolenku plnú prírodných krás a vzrušujúcich aktivít, neváhajte a navštívte tento úžasný národný park v Českej republike.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky