Nájdite letenky s najlepšou cenou

Česko Kroměříž

Počasie Česko Kroměříž


Česko Kroměříž je malebné mesto na východnomokraji Českej republiky. Známe je najmä svojím historickým centrom, ktoré patrí medzi svetové dedičstvo UNESCO. Vzhľadom na svoju polohu má Česko Kroměříž zaujímavé počasie, ktoré sa líši od zvyšku krajiny.

V lete sú teploty zvyčajne príjemné a vo väčšine prípadoch sa pohybujú medzi 25 a 30 stupňami Celzia. V najhorúcejších dňoch sa môžu teploty vyšplhať aj na 35 stupňov, čo môže byť pre niektorých ľudí dosť náročné. Väčšinou však prichádza k osvieženiu v podobe dažďa aj búrky, ktoré sú typické pre letné mesiace.

V zime sú teploty vďaka blízkosti hôr nižšie ako v ostatných častiach krajiny. Najkrajší čas na návštevu mesta je počas Vianoc, keď sa v centre Česko Kroměříža konajú tradičné Vianočné trhy a mesto je okrášlené vianočnou výzdobou. Pre tých, ktorí sa radi sáňkujú alebo lyžujú, sú k dispozícii okolité kopce, kde zimné športy sú stále veľmi obľúbené.

Čo sa týka zrážok, v Česko Kroměříži je pomerne veľký rozdiel medzi letom a zimou. V lete sa obvykle počasie nachádza v oblasti medzi dažďom a sušším počasím. Na jar a na jeseň však môže prísť k dlhodobým dažďovým obdobiam, ktoré môžu trvať aj niekoľko týždňov. V zime sa závisí od množstva snehu, ktorý môže byť v meste nepredvídateľný.

Celkovým zhrnutím možno povedať, že počasie v Česko Kroměříži je pomerne priaznivé, s miernymi letnými teplotami a celkom znesiteľnými zimnými podmienkami. Ak chcete mesto navštíviť, je najlepšie to urobiť v lete alebo na jeseň, keď sú počasie a podnebie v meste najstabilnejšie.


Najčastejšie otázky a odpovede Česko Kroměříž


Často kladené otázky a odpovede o meste Kroměříž:

1. Aká je históriu Kroměříža?
Kroměříž má bohatú históriu, ktorá siaha až do 13. storočia. V minulosti to bolo významné biskupské sídlo a centrum kultúry.

2. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Kroměříži?
Hlavnou atrakciou je Kroměřížský zámok, ktorý je zároveň zapísaný na zozname Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Ďalšie turistické atrakcie sú zámecké záhrady a Katedrála svätého Mořice.

3. Aké typy ubytovania sú k dispozícii v Kroměříži?
V Kroměříži je niekoľko hotelov, penziónov a súkromných apartmánov, kde si môžete zarezervovať ubytovanie.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Kroměříža?
Najlepší čas na návštevu Kroměříža je v lete, keď sa konajú rôzne kultúrne a histórické podujatia. Avšak mesto je krásne aj v iných ročných obdobiach.

5. Ako sa dostanem do Kroměříža?
Kroměříž je dostupný autom cez diaľnice D1 a D55. Môžete tiež prísť vlakom alebo autobusom, ktoré sú dobre spojené s ostatnými mestami v Českej republike.

6. Aké sú možnosti stravovania v Kroměříži?
V Kroměříži nájdete rôzne reštaurácie, kaviarne a pivnice, kde si môžete vychutnať tradičnú českú kuchyňu aj ďalšie medzinárodné jedlá.

7. Možnosti nákupu v Kroměříži?
V meste nájdete rôzne obchody, supermarkety a malé obchádzky, kde si môžete kúpiť suveníry, odevy a ďalšie veci.

8. Aké sú možnosti kultúrneho vyžitia v Kroměříži?
Kroměříž ponúka množstvo kultúrnych podujatí, ako sú koncerty, divadelné predstavenia a výstavy. Má tiež bohatú históriu a množstvo pamiatok na preskúmanie.

9. Je možné navštíviť Kroměříž za jeden deň?
Áno, je možné navštíviť hlavné turistické miesta v Kroměříži za jeden deň, ale odporúčame stráviť v meste viac času, aby ste si mohli vychutnať všetky zaujímavosti.

10. Aké sú možnosti pre voľný čas v Kroměříži?
Okrem turistiky a prehliadok pamiatok, môžete si vychutnať prechádzky v zámeckých záhradách, relaxovať na lavičkách v centre mesta alebo si vychutnať športové aktivity v okolí, ako je cyklistika a turistika.


Ubytovanie Česko Kroměříž


Česko Kroměříž je malebné historické mesto, ktoré leží v Jihomoravskom kraji v Českej republike. Mesto je známe pre svoje nádherné barokové architektonické pamiatky a pre jedinečný zámocký park, ktorý bol zaradený na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Ak sa rozhodnete navštíviť toto čarovné mesto, potrebujete kvalitné ubytovanie, ktoré vám poskytne dostatočný komfort a útulnú atmosféru.

V Českom Kroměříži nájdete širokú ponuku ubytovacích služieb od luxusných hotelov až po skromné penzióny a súkromné apartmány. Pri výbere ubytovania si preto môžete vybrať z mnohých možností, ktoré sa prispôsobia vašim požiadavkám a financiám.

V samotnom centre mesta sa nachádza niekoľko hotelov, ktoré sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí chcú byť blízko všetkých turistických atrakcií. Medzi najluxusnejšie hotely patrí Hotel La Fresca a Hotel U Zlatého kohútika, ktoré ponúkajú moderné izby so všetkými potrebnými pohodlnosťami a gurmánske reštaurácie so vynikajúcou kuchyňou.

Ak hľadáte ubytovanie v kludnej časti mesta, môžete sa ubytovať v niektorom z penziónov alebo súkromných apartmánov v blízkosti zámockého parku. Penzióny ako Pension Sonata a Penzion Kromeriz sú veľmi obľúbené medzi turistami pre svoju priateľskú atmosféru a izby s vlastnou kúpeľňou.

Pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie za úspornú cenu, sú k dispozícii niektoré hostely a lacné hotely. Hostel Fabrika sa nachádza v priemyselnej časti mesta, ale ponúka pestrú rôznorodosť zariadení a služieb. Hotel Boucek sa nachádza v tichej lokalite a ponúka základné ubytovacie služby s bezplatným parkovaním pre hostí.

V Českom Kroměříži nájdete skutočne bohatý výber ubytovacích služieb, ktoré sa budú prispôsobovať vašim potrebám a predstavám. Nech už ste turista hľadajúci luxusné ubytovanie alebo prechodný pracovník, ktorý potrebuje jednoduché a úsporné riešenie, nájdete v tomto meste ideálne ubytovanie pre svoj pobyt.


Dovolenka Česko Kroměříž


Leto je tu a s ním prichádza aj obdobie dovoleniek. Ak hľadáte ideálne miesto pre svoju dovolenku, nezabudnite na Kroměříž v Českej republike. Tento úchvatný historický a kultúrny juhovýchodný český region ponúka množstvo atrakcií pre turistov všetkých vekových kategórií.

Jednou z najväčších atrakcií tohto regiónu je hlavné mesto Kroměříž, ktoré je známe svojou jedinečnou architektúrou a kultúrnymi pamiatkami. Jeho historické jadro je zaradené na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Najväčšou hviezdou mesta je Kroměřížský zámok, ktorý je považovaný za jednu z najkrajších barokových stavieb v Česku. Na dvore zámku sa nachádza aj úchvatný zámecký park, ktorý je jedným z najväčších a najkrajších vo východnej Európe.

Okrem zámku môžete tiež navštíviť Kroměřížskú archieparchiu, ktorá je sídlom olomoucko-oserskej archieparchie a taktiež nemenej dojímavá katedrála svätého Václava. V blízkosti mesta nájdete aj zámecký pivovar, kde si môžete vychutnať skvelé české pivo a ochutnať miestne špeciality.

Pre milovníkov umenia je tu České muzeum Musica a Česká záhrada, ktoré sú venované hudbe a záhradám. Môžete sa potešiť krásnymi záhradami a zároveň si vychutnať koncert a výstavu súvisiacu s hudbou.

Okrem mesta Kroměříž môžete preskúmať aj jeho okolie. Návšteva Dřevohostickeho zámku je určite skvelým nápadom. Tento zámok využíva na rôzne kultúrne a spoločenské podujatia a možno si ho aj prehliadnuť. Ak hľadáte oddych pri prírode, vycestujte pri rieke Morava, ktorá preteká cez Kroměříž. Môžete si pozrieť nádhernú prírodu a objaviť rôzne cyklotrasy a turistické chodníky.

Kroměříž je ideálnym miestom na dovolenku pre tých, ktorí radi cestujú do miest s bohatou históriou a kultúrou. Okrem jedinečných pamiatok si môžete vychutnať aj miestnu kuchyňu a skvelú atmosféru tohto historického mesta.

Takže, ak hľadáte skvelé miesto na dovolenku, neváhajte a vyberte sa do Kroměříže v Českej republike. Očarujú vás jeho krása, kultúra a bohatá história.


Letenka Česko Kroměříž


Kroměříž, malé město ležící na východě České republiky, je jedním z nejkrásnějších a nejlépe zachovalých historických měst v zemi. Jeho krása spočívá především v mnoha historických památkách, z nichž jednou z nejvýznamnějších je zdejší Arcibiskupský zámek a zahrady, které byly zařazeny na Seznam světového dědictví UNESCO.

Procházejte se historickým centrem města a obdivujte bohatou historii, která sahá až do 13. století. Každý krok vás přivede k dalším památkám, jako je barokní kostel svatého Mořice nebo Velké náměstí, které je důležitým centrem města s řadou historických budov a renesančními arkádami.

Arcibiskupský zámek je bez pochyby nejznámější památkou ve městě. Tento impozantní komplex postavený v 17. století sloužil jako rezidence olomouckých arcibiskupů. Interiéry zámku jsou bohatě zdobeny a hostí jednu z nejvýznamnějších sbírek umění v Česku. Nezapomeňte navštívit také zdejší zahrady, které jsou známé svými barokními fontánami a vzácnými rostlinami.

Pokud se rozhodnete navštívit Kroměříž, doporučuji vám také vyzkoušet místní kuchyni. Zdejší restaurace nabízejí širokou škálu tradičních českých jídel, jako je vepřová pečeně s knedlíky nebo tradiční česká gulášová polévka. Nezapomeňte si k tomu objednat sklenku místního piva, které je známé v celé zemi.

Pokud se chystáte ze Česka do Kroměříže, můžete využít letenky, které vám umožní rychle a pohodlně dostat se do tohoto malebného města. Letiště v blízkém Ostravě nabízí několik přímých spojů do zahraničí, díky čemuž se sem snadno dostanete z různých evropských destinací.

Kroměříž je skvělým místem pro ty, kteří mají rádi historii a krásné architektonické památky. Město nabízí také mnoho festivalů a kulturních akcí po celý rok. Přijďte a prozkoumejte tento skrytý klenot střední Evropy.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky