Nájdite letenky s najlepšou cenou

Chorvátsko Bol (ostrov Brač)

Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Bol (ostrov Brač)


1. Ako sa dostanem na ostrov Brač v Chorvátsku?
- Najlepší spôsob ako sa dostať na ostrov Brač je trajektom z Splitu alebo z Makarskej.

2. Aké sú najlepšie pláže v Chorvátsku na ostrove Brač?
- Najlepšie pláže na ostrove Brač sú Zlatni Rat, Lovrečina, Supetar, Postira, a Bol.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu ostrova Brač?
- Najlepší čas na návštevu ostrova Brač je v lete, od júla do septembra, keď sú teploty teplo a voda je teplá.

4. Musím si vziať eurá alebo môžem používať chorvátsku korunu?
- Chorvátsko nepoužíva euro ako oficiálnu menu, ale korunu. Väčšina obchodov a reštaurácií však prijíma eurá.

5. Aké sú najlepšie reštaurácie na ostrove Brač v Chorvátsku?
- Najlepšie reštaurácie na ostrove Brač sú Konoba Kopacina, Plaža Bistrica, Restaurant Vidova Gora a Ranc Mala Luka.

6. Je ostrov Brač v Chorvátsku vhodný pre rodiny s deťmi?
- Áno, ostrov Brač v Chorvátsku je vhodný pre rodiny s deťmi. Má veľa pláží a miest na vodné športy, ako aj iné rodinné aktivity.

7. Aké sú najčastejšie aktivity na ostrove Brač v Chorvátsku?
- Najčastejšie aktivity na ostrove Brač v Chorvátsku sú plávanie, potápanie, surfovanie na doskách, turistika, cykloturistika a prehliadky historických miest.

8. Koľko stojí cesta trajektom na ostrov Brač v Chorvátsku?
- Ceny trajektov na ostrov Brač v Chorvátsku sa líšia v závislosti od miesta, kde sa presúvate, ale všeobecne stojí medzi 25 a 50 eur pre jednu osobu a jedno auto.

9. Potrebujem vízum na návštevu ostrova Brač v Chorvátsku?
- Občania EÚ nepotrebujú víza na vstup do Chorvátska a na ostrov Brač. Iní návštevníci by mali kontaktovať miestnu veľvyslanectvo aby zistili, či potrebujú víza.

10. Aké sú najlepšie ubytovacie možnosti na ostrove Brač v Chorvátsku?
- Ostrov Brač v Chorvátsku ponúka rôzne možnosti ubytovania, od hotelov a apartmánov po kempy a súkromné domy. Medzi najlepšie patrí Palace Elisabeth, Villa Rajski Dvori, Hotel Bluesun Elaphusa, a Hotel Osam.


Ubytovanie Chorvátsko Bol (ostrov Brač)


Chorvátsko je krásna krajina, plná prírodných i kultúrnych zaujímavostí. Medzi najobľúbenejšie turistické destinácie patrí aj ostrov Brač, konkrétne jeho najväčšie mesto Bol. Toto prímorské mesto ponúka krásne pláže, rôznorodé možnosti pre oddych i zábavu a samozrejme aj vynikajúce možnosti na ubytovanie.

Bol je známy najmä pre svoju známu pláž Zlatni Rat, ktorá je považovaná za najkrajšiu pláž Chorvátska a patrí medzi najkrajšie pláže na svete. Táto pláž sa nachádza na južnej strane mesta, a preto je ju možné vidieť aj z mnohých miest na ostrove. Okolo pláže sa nachádzajú rôzne hotely, penzióny a apartmány, kde si môžu turisti rezervovať ubytovanie.

V Bol-u sa nachádza množstvo ubytovacích možností, ktoré uspokoja každého návštevníka. Turisti si môžu vybrať z rôznych typov ubytovania, ako sú hotely, penzióny, apartmány, bungalovy a kempy. Ubytovanie v Bol-u je vhodné pre rodiny s deťmi, skupiny priateľov, ale aj pre jednotlivcov.

Hotely v Bol-i ponúkajú prvotriedne služby a vybavenie. Najviac vyhľadávanými hotelmi sú hotel Pastura, Bluesun hotel Elaphusa, Bluesun hotel Bonaca a hotel Ivan. Vďaka svojej poloha sa hotely nachádzajú len pár minút chôdze od pláže Zlatni Rat a centra mesta.

Pre tých, ktorí hľadajú útulnosť a súkromie, sú ideálnym typom ubytovania apartmány v Bol-i. Tieto ubytovacie jednotky sú vybavené kuchyňou, kúpeľňou, obývacou izbou a zvyčajne majú balkón s úžasným výhľadom. Apartmány sú vhodné pre rodiny s deťmi a skupiny priateľov.

Penzióny a bungalovy sú cenovo dostupnejšou možnosťou ubytovania, ktoré však tiež poskytujú komfortné ubytovanie. V Bol-i sa nachádza množstvo penziónov a bungalovov, ktoré sa nachádzajú v blízkosti pláže a centra mesta.

Pre tých, ktorí preferujú kemping, na ostrove Brač sa nachádzajú tri kempy. Kempy sú vhodné pre tých, ktorí hľadajú lacnejšie ubytovanie a sú zároveň ochotní prespať v stane.

Všetky tieto typy ubytovania ponúkajú svoje výhody a nevýhody. Ak sa chcete ubytovať v bol-i, záleží len na vás, ktorú z možností si zvolíte. Bez ohľadu na to, ktoré ubytovanie si zvolíte, určite sa vám v tomto krásnom meste bude páčiť. Bol ponúka množstvo zaujímavostí a pamiatok, ktoré stojí za to vidieť. Okrem návštevy Zlatni Rat, určite navštívte aj Dominikánsky kláštor, Vidovu horu alebo Bol Marina. Ak teda plánujete dovolenku v Chorvátsku, neváhajte a navštívte krásne mesto Bol na ostrove Brač.


Dovolenka Chorvátsko Bol (ostrov Brač)


Chorvátsko je známe svojimi nádhernými plážami, azúrovým morom a malebnými prímorskými dedinkami. Jedno z najpopulárnejších miest na dovolenku v Chorvátsku je Bol, nachádzajúci sa na ostrove Brač. Bol ponúka všetko, čo si môžete priať - od krásnych pláží a športových aktivít až po bohatú kultúru a históriu.

Jednou z najväčších atrakcií Bolu je jeho najznámejšia pláž Zlatni Rat. Táto pláž je považovaná za jednu z najkrajších pláží na svete a je obľúbeným miestom medzi turistami. Zlatni Rat je známy svojou unikátnou podobou, pretože vyčnieva z pobrežia do mora a mení sa podľa prúdu a vetra. Pláž ponúka dokonalé podmienky na opaľovanie, kúpanie a rôzne vodné športy, ako je surfovanie, windsurfing a potápanie.

Okrem pláže Zlatni Rat je v Bolu aj niekoľko ďalších nádherných pláží. Pláž Bol je ďalšou populárnou voľbou medzi návštevníkmi. Nachádza sa v blízkosti centra mesta a je veľmi dobre vybavená so sprchami, lehátkami a zázemím pre turistov. Pláž Kitesurf je ideálna pre tých, ktorí sa chcú naučiť surfovať alebo si vyskúšať kitesurfing, a pláž Farska je známa svojimi úžasnými výhľadmi na okolitý ostrov Hvar.

Okrem slnka a pláží ponúka Bol aj mnoho športových aktivít. Môžete si prenajať bicykle a vydať sa na prechádzku po malebných cyklistických trasách v okolí. Tenisové kurty sú tiež k dispozícii pre tých, ktorí sa chcú pobaviť hrou na tenis. Ak hľadáte adrenalínový zážitok, môžete si vyskúšať windsurfing alebo paragliding.

Bol je tiež bohatý na históriu a kultúru. V centre mesta sa nachádza kostol svätého Petra, ktorý je známy svojou kamennou vežou a krásnym interiérom. Existujú aj múzeá, ktoré ponúkajú prehliadky a výstavy, kde sa môžete dozvedieť viac o histórii a kultúre tohto nádherného miesta.

Ak hľadáte typicky chorvátsky zážitok, nezabudnite navštíviť miestne trhy a reštaurácie v Bolu. Tu si môžete vychutnať čerstvé miestne jedlá a nápoje, ako je chorvátska špecialita Peka - pečené mäso alebo ryby s zeleninou. Nebudete tiež sklamaní z vína, ktoré je známe svojou kvalitou a chuťou.

Ak plánujete dovolenku v Chorvátsku, Bol na ostrove Brač by mal byť na vašom zozname. Ponúka úžasné pláže, športové možnosti, históriu a kultúru spolu s priateľskými miestnymi obyvateľmi a vynikajúcou kuchyňou. Bol je skutočným rajom pre dovolenku!


Letenka Chorvátsko Bol (ostrov Brač)


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších letných destinácií medzi turistami z celého sveta. Svojimi nádhernými plážami, priezračným morom a bohatou kultúrnou dedičinou ponúka nekonečné možnosti pre oddych a zábavu. Medzi tých, ktorí vyhľadávajú krásne pláže a pokojnú atmosféru, ostrov Brač je jednou z najvyhľadávanejších destinácií v tejto oblasti.

Letenky do Chorvátska sú čoraz viac dostupné pre každého vďaka rozvoju cestovnej dopravy a otvorenému trhu. Ak hľadáte ideálnu letnú destináciu pre svoju rodinu alebo priateľov, let na ostrov Brač je skvelou voľbou. Ostrov Brač je tretí najväčší ostrov v chorvátskom Jadranskom mori a nachádza sa len niekoľko kilometrov od známeho letoviska Bol.

Bol je malebné prímorské mesto nachádzajúce sa v južnej časti ostrova Brač. Jeho najznámejšou atrakciou je Zlatý roh (Zlatni rat), ktorý je jedným z najkrajšie tvarovaných prírodných pláží na svete. Táto úchvatná piesočná pláž v tvare rohovitého polostrova sa vystiera do modrého mora a je obklopená borovicovými lesmi. Je to ideálne miesto na opaľovanie, lenčenie sa vo vode a vyskúšanie rôznych vodných športov, ako napríklad kitesurfing alebo windsurfing.

Okrem nádherných pláží si turisti môžu vychutnať kúpanie v krištáľovo čistom mori, prechádzky po malebných uličkách a návštevu historických pamiatok v Bolu. Pastvou pre oči je aj prechádzka po Riviéra Bol, ktorá je jemne obkolesená luxusnými hotelmi a reštauráciami, kde si môžete vychutnať tradičnú chorvátsku kuchyňu.

Ďalšou atrakciou v Bolu je Dominikánsky kláštor z 15. storočia, ktorý je známy svojím botanickým záhradníctvom a historickými artefaktami. Pre tých, ktorí majú záujem o kultúru a históriu, je Bol domovom aj malého miestneho múzea, ktoré ponúka pohľad na históriu tohto regiónu.

Letenky do Bolu a na ostrov Brač si môžete zakúpiť z viacerých častí sveta. Pravidelné lety sú dostupné z Európskych krajín ako Nemecko, Veľká Británia, Taliansko a mnoho ďalších. Z letiska Split je možné vybrať sa na trajekt alebo lodné spojenie do prístavu Supetar na ostrove Brač a odtiaľ je už len krátka cesta autom alebo autobusom do Bolu.

Nie je prekvapujúce, že letenky do Chorvátska a ostrova Brač sú tak populárne. Tento úchvatný kúsok raja je ideálnym miestom pre všetkých milovníkov slnečného svitu, mora a prírody. Zlatý pobrežný pás Bolu je miestom, kde sa môžete oddýchnuť a nabiť energiu. Vychutnajte si slnečné pláže, skvelé jedlo a spoznajte krásy ostrova Brač na vlastné oči.


Počasie Chorvátsko Bol (ostrov Brač)


Chorvátsko Bol je malebné mestečko, ktoré sa nachádza na juhovýchodnom pobreží ostrova Brač v Jadranskom mori. Toto miesto je celoročne obľúbeným turistickým letoviskom, ktoré ponúka krásne pláže, turistické atrakcie a príjemné počasie.

Počasie v Bol je veľmi príjemné a stabilné počas celého roka, čo z neho robí ideálne miesto pre dovolenku. V lete dosahujú teploty v Bol okolo 30 ° C, s minimom zrážok a priaznivými podmienkami pre plávanie a slnenie sa na pláži. V júni a v septembri sa teploty v Bol pohybujú okolo 25-28 °C a s občerstvením v podobe priaznivých morských vetrov a najvyšších teplôt vody nabudúce z pláže je vynikajúci pre vodné aktivity.

V zime sa v Bol teploty udržiavajú v rozmedzí 5-15 ° C a môže pršať častejšie, ale to nebráni v tom, aby ste si užili krásnu a romantickú zimnú dovolenku na pobreží.

Pravidelné poveternostné podmienky a priaznivé teploty robia z Bol-u ideálne miesto pre rôzne vonkajšie aktivity, ako je windsurfing, potápanie, plávanie a slnenie sa na pláži.

Celkovo je chorvátske Bol na ostrove Brač jedným z najlepších miest v Chorvátsku pre dovolenku, vďaka jeho krásnym plážam, teplým teplotám vody počas letnej sezóny a priaznivým počasie počas celého roka. Výlet do Bol-u na Brači vám rozhodne zanechá krásne spomienky.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky